24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Auta na vodík jedou na uhlíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 97, poslední: 11.11. 2017 16:28, přehled diskusí

Re: Ofenzíva EPK nebo hrozící soumrak osobní motorizace ?:
Autor: F. Svoboda Datum: 9.11.2017 9:44

a bez prdění !!!

Re: Ofenzíva EPK nebo hrozící soumrak osobní motorizace ?:
Autor: P. Selinger Datum: 9.11.2017 9:04

Konec života na zemi bude způsoben navázáním všeho dostupného CO2 na vápník a tím zastavením fotosynthezy....

Technicky máte nesporně pravdu:
Autor: J. Jurax Datum: 9.11.2017 0:40

Ale když se to ekologicky překroutí - auta na vodík vypouštějí neškodnou čistou vodu, což je slogan sice vlastně chybný, jak v článku vysvětleno, ale chápe jej i blbec (a politik) - a hlavně politicky dotačně dobroserně podšprajcuje pro dobro příštích generací, víte, jaký obrovský to bude kšeft?

Proti tomu jsou biopaliva jen nevýznamný kšeftík - a bude štědře dotováno a ze štědrých dotací se těm, co o dotacích rozhodnou, dostane desátku a taky možnosti se na kšeftu přiživit.

A kdyby to nedejž bohové podpořila EU a dala to guberniím rozkazem, byl by to kšeft ještě větší.

Takže se máme na co těšit - není blbosti, která by se oblbenými a "zainteresovanými" politiky a zákonodárci nedala prosadit ve jménu lepšího příští - už přece prošla podpora fotovoltaiky a fofrníků draze vyrábějících obtížně využitelnou energii, kterou nepotřebujeme i podpora biopaliv - je čas vydělat na vodíku!

Re: Technicky máte nesporně pravdu?:
Autor: P. Rada Datum: 9.11.2017 1:18

Fotovoltaický tunel u nás prošel pro liknavost Fišerovy vlády a to na rozdíl od vývoje v civilzovanějším světě kde se tunelaření tolik nenosí. Ekologii bych dotohoto jako vědu netahal.

"Fofrníky" patří ale na rozdíl od nás naopak ve světě nejrychleji rostoucím odvětvím energetiky která je u nás složením i mírou centralizace spíše světovým skanzenem.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/1938512-vetrna-energie-mohla-dodavat-svetu-az-petinu-elektriny-uz-za-15-let

Souhlasím jen ve smyslu, že Agrofertová biopaliva jsou projevem zvrhlé chtivosti po energiích založené na drancování země podobně jak v kause palmového oleje nebo těžbě fosilů a to pravidelně bez započítávání dopadů dotyčných technologií na životní prostředí. Kdekdo z nás si totiž dnes žije hmotně a energeticky na dluh jako nikdy v historii a aby to nemusel uznat, hledá raději chyby u těch kolem sebe.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/411333-lidstvo-od-pondeli-zije-na-ekologicky-dluh.html

Re: Technicky máte nesporně pravdu?:
Autor: Z. Rychlý Datum: 9.11.2017 8:02

Cudně skrýváte, že za vší tou chtivostí, tunelářstvím a omyly stojí Zelení jako úderná jednotka. Jednotka užitečných fanatických idiotů s heslem "jedovatý CO2".

Snaha o ekologii je v zásadě správná, ale nesmí se používat násilí ve formě příkazů k tomu, jak mají ostatní žít. Přesvědčujte příkladem, nikoli příkazem!

Re: Technicky máte nesporně pravdu?:
Autor: J. Lepka Datum: 9.11.2017 11:17

Hezká snaha. Škoda, že je v tak příkrém rozporu s plány EU ( viz např: http://archiv.ihned.cz/c1-65949060-skoda-bude-muset-kvuli-eu-prehodnotit-plany-na-vyrobu-elektromobilu-zmena-se-dotkne-take-jejich-ceskych-dodavatelu)

Re: Technicky máte nesporně pravdu?:
Autor: R. Tichý Datum: 10.11.2017 8:04

Na rozdíl od "světa", my nemáme moře, ani vysoké hory. Statisticky u nás přes 50% roku vítr nevane. Ze zbylého času vítr vane málo nebo moc. Větrníky nedávají smysl.