23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Kýč a předvolební kampaňŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 24.10. 2017 9:16, přehled diskusí

Re: Volit se dají jedině lidi:
Autor: Z. Lapil Datum: 24.10.2017 9:16

Přesto si pořád myslím, že není důvod k panice. Kdyby nebyla po straně "pirátského typu" poptávka, tak ji televize nezařídí. Viz aktuální Realisté - nevím, kolik peněz do kampaně natlačili, ale pochybuju, že to bylo 100x míň než Piráti. A že by Babiš za kampaň utratil zhruba jen 3x tolik (má 3x víc hlasů), to je evidentní nesmysl. Pravda ale je, že srovnání čistě přes peníze není košer - krásně je to vidět právě na Pirátech, kteří odvedli spoustu vlastní čili neplacené práce. Mimochodem - to jen tak vypadá, že Piráti jsou nová strana, oni jsou o pár měsíců starší, než TOP09 a proti ANO mají náskok několik let. Takže "televizní rychlokvašky" to tak úplně nejsou.

Co mi ale přijde nejdůležitější:

A/ Se smlouvou na poskytnutí služeb platební brány jistě nestojí a nepadá ekonomika ČT, takže nejspíš až tak moc neovlivní přístup k jednotlivé politické straně.

B/ Jak by to s tou smlouvou fungovalo? To jako že bude za polovic běžné ceny, a za to bude protislužba? A TO by fungovalo jak - "Pirátský zákazník" dodá službu za levno, zbytek do normální ceny dá bokem "ekonomickému náměstkovi" s tím, že ten to dá "náměstkovi přes politické zprávy" a ten ovlivní jednotlivé redaktory, to vše natolik tajně, aby se to nedomákla příslušná parlamentní komise? Nezlobte se na mě - to je strašně složité a plné bezpečnostních děr (Šéfe, proč pořád chválíme ty Piráty?), to si spíš dovedu představit, že se Franta zná s Pepou (jména náhodná) a dohodnou se u piva. Nebo u jointa, pro mě za mě.

C/ Schválně - kolik sympatizantů jiných stran má nějakou smlouvu s ČT? A co hůř - kolik sympatizantů jiných stran je ZAMĚSTNÁNO v ČT? Podle mě dost - rozpočet skoro 7 miliard, to je nějakých lidí a kšeftů. Proto tvrdím, že se televizáci - podobně jako kterýkoliv jiný dav - ohlídají navzájem.

Re: Volit se dají jedině lidi:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 23.10.2017 18:04

Chtělo by se tomu věřit. Ale chvilka na netu a zjistím, že největší sponzor Pirátů čistě náhodou uzavřel v červnu t.r. s ČT smlouvu na poskytnutí služeb platební brány. Nebo, že Piráti dostali od KDU a Zelených 300 tis. Něco tu smrdí...

Re: Volit se dají jedině lidi:
Autor: P. Portwyn Datum: 23.10.2017 17:50

Tak zas někam se ti havlovci a salonní anarchisti vrtnout musej, a Kalousek je přece jen už dost okoukanej... a na dredy nebo číro nemá dost vlasů. Prostě další partaj po všech těch Uhelných skladech, Cestách změny, Bursíkových Zelených a tak.

Mladí, neokoukaní, liberální, eurofederalističtí, určitě mají rádi i feminismus a LBGT (i když jsem to nezkoumal) a nesnášejí Klause. Prostě dobrej matroš ;o)

Re: Volit se dají jedině lidi:
Autor: Z. Lapil Datum: 23.10.2017 17:10

Je to, podle mě, samo v tom smyslu, že to televizákům ani nikomu podobnému nikdo nenařizuje. Proč by taky měl? Piráti jsou "oficiálním politikům" osinou v... jakže to... v trenýrkách? Vlastně jsou taková soft-varianta pouličních nepokojů. Naposledy "byla sranda" se Sládkem.

Takže je co vysílat a o čem psát. Spící Schwarzenberg za chvíli začne nudit, Zeman se od extempore u klenotů chová slušně, Kalousek taky už dlouho nikomu nenafackoval, Okamura je kolovrátek a Sobotka - to je nuda přímo sofistikovaná.

Moje oblíbené tvrzení: Není třeba hledat zlý úmysl ve věcech, které lze vysvětlit lidskou blbostí.

Re: Volit se dají jedině lidi:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 23.10.2017 16:14

Myslí vám to :-)

Ale fakt: v politice nic není samo. Už ve volbách 2013 dostával Bartoš v ČT mnohem více prostoru, než jiné, stejně malé strany. Letos od srpna do voleb se ČTnejméně 27x zmínila o Bartošovi s Pitáty, vždy v kladném smyslu. A např. o Svobodných 2x. Přestože Piráti získali v r. 2013 jen 2,66% (Svobodní 2,46), letos je ČT zařadila do duelů s tím, že se "jim vyšli v průzkumu". To prostě není samo.

Hvížďala již dětinští dlouho,:
Autor: E. Erat Datum: 23.10.2017 15:06

tedy nic nového.

Re: Volit se dají jedině lidi:
Autor: Z. Lapil Datum: 23.10.2017 12:40

Já myslím, že to samo.

Leda že by to byla nějaká "loby pro průplav Dunaj - Labe - Visla". Proč? Viz Wikipedie: "Pirát (z fr. pirate, řec. peiratés, lupič, pirát) je původně námořní lupič. Piráti obvykle přepadají obchodní lodi, ale často loupí i na pobřeží. Pirátství kvete tam, kde je velký lodní provoz a lupiči mohou doufat v bohatou kořist."

Nějak mi z toho vychází, že - podporuje (přechodník) nějaký takový průplav - je jistý Miloš Zeman tajným Pirátem. A taky už vím, proč piráti podporují imigraci odborníků ze Somálska a tak.

(A pak že po obědě to člověku hůř myslí).

Volit se dají jedině lidi:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 23.10.2017 12:06

Velice by mně zajímalo, kdo skutečně stojí za projektem Pirátů.

To myslíte Bartoše, žejo:
Autor: P. Portwyn Datum: 23.10.2017 11:14

protože Kalousek svoje hovadství nijak nemaskuje.

Re: Měl jsem kýč spíš spojený s uměním, s estetikou.:
Autor: P. Lenc Datum: 23.10.2017 11:07

Jo Petře, když ona každá ideologie dojede právě na ty peníze.A potom dochází k těm "nečistým praktikám" na druhou.Hezký den.

Děti a myslící lidé vidí více:
Autor: P. Urban Datum: 23.10.2017 10:08

Já osobně bych v sedmi letech spolupracovníky Stb nepoznal. Ale to bylo za totality. Absolventi demokratické mateřské školky jsou jistě chytřejší. Myslící lidé masky a ideologie skutečně strhávají, často ale jen proto, aby je nahradili vlastními.

Politikem s maskou je bezesporu Tomio Okamura. To ale jeho voličům vadit nemusí. Pokud dokáže v rámci možností bránit tuto zem před cizáky, příživníky a podobným šmejdem, pak celkem nezáleží na tom, že jeho skutečná tvář je třeba multikulturní a sluníčkářsky humanistická.

U voličů Andreje Babiše je problém opačný. Nevím, zda jsou více dětmi nebo více myslícími lidmi, než pan Hvížďala. V každém případě strhli masky a ideologie všem. A došli k závěru, že "všichni jsou hajzlové, všichni kradou, ten Babiš aspoň dělá." Pracovitost Babišovi skutečně nelze upřít. Stejně jako schopnost se prodat. Což je disciplína, ve které například ČSSD tentokrát totálně selhala.

Pokud opravdové programy, pravá filosofie a pravá politika svou pravdivostí vyvolávají nespokojenost, pak předpokládám, že pan Hvížďala volil právě Okamuru nebo Babiše. Neboť právě tito politici v něm nespokojenost zjevně probouzejí.

:
Autor: R. Tichý Datum: 23.10.2017 9:58

A kdo tedy neni v politice kycem, pane Hvizdalo? Koho si mame zaramovat a povesit na stenu?

Ale pozor, vyjevte nam nekoho realneho.

To je úkol pro opravdového politika, umělce či novináře:
Autor: J. Ticháček Datum: 23.10.2017 9:50

Tak jestli toto není kýč, tak jsem z toho jelen. Porcelánový.

Re: No hezké.:
Autor: P. Rudolf Datum: 23.10.2017 7:49

Zveřejněno na Aktuálně.cz dne 20.10.2017. Takže stížnosti, že sem pastuje většinou 2-3 dny staré články, zasílejte Neffovi.

Měl jsem kýč spíš spojený s uměním, s estetikou.:
Autor: P. Dvořák Datum: 23.10.2017 4:50

A nyní jsem se dověděl, že kýč je: "Dá-li člověk přednost penězům a ideologii před pravdou," nebo "Kýč a ideologie se tváří jako služebníci člověka, ale ve skutečnosti slouží udržení a uskutečnění nečistých praktik."

Trpaslíci v zahrádkách, polonahé dívky ležící bezvládně na hřbetech rozzuřených býků a troubící jeleni na zdech obýváků pozor! Sloužíte nečistým praktikám v ideologii.

No hezké.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 23.10.2017 3:25

Ale tak trochu "s křížkem po funusu".