16.10.2018 | Svátek má Havel



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠVÝCARSKO: V horách se rozléhá hlas džihádu



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 22.10.2017 23:24, přehled diskusí

uzasne funkcni Svycari:
Autor: P. Rychetsky Datum: 22.10.2017 21:47

Je naprosto fascinujici, jak skvele Svycari funguji. "...zákaz mešitám přijímat peníze z ciziny a požadavek, aby imámové kázali v místním jazyce..." Takhle promyslena a prakticka opatreni aby jeden pohledal. Zadne okamury, zadne kviceni, jen dobre uvedomeni si kde problem lezi a co praktickeho, ale zaroven lidskeho a nehysterickeho, by se s tim dalo delat.

Jsou schopni si v referendu odmitnout plosne odrbani bohatych v dedicke dani a jsou schopni resit islamsky extremismus. Obavam se, ze pro nas z toho zadna lekce neplyne, v nasem prostredi nema nic praktickeho a vyvazeneho jeste nekolik stoleti sanci byt prosazeno.

Re: uzasne funkcni Svycari:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 22.10.2017 22:16

Jen abyste se z těch úžasných Švýcarů nepokakal. Muslimy si tam hloupě pustili, snažili se je hloupě integrovat, teď velice pomalu zjišťují, že přes obrovské peníze, které do nich vrazili se jim to jaksi nedaří, tak těsnou většinou navrhují zakázat mešity, ale pouze navrhují... Zatímco podle vás hloupý Okamura navrhuje, aby do ČR žádní nelegální muslimové nesměli, a taky rovnou navrhuje zákaz Islámu, ne jako náboženství, ale nenávistné ideologie, tedy naprosto v souladu s ústavou ČR. Také obecné referendum Okamura navrhuje, které na rozdíl od těch chytrých Švýcarů, kteří ovšem naletěli, ČR doposud nemá...

No jo, koho chtějí bohové zničit,:
Autor: J. Jurax Datum: 22.10.2017 11:47

toho ranní slepotou a vezmou mu rozum. Platí jak patrno i ve Švejcarech.

Buďme rádi, že dosud nejsme přesmíru zamuslimeni. Sluníčkových multikulti hlupců sebevražedně podporujících islám a zavírajících oči před jeho nebezpečím by se i u nás našlo dost.

A ve světle zkušeností s islámem v zemích tzv. Západu by to u nás chtělo vážně přemýšlet nad prevencí i za cenu toho, že bychom se dotkli posvátné krávy svobody vyznání, jíž muslimové obmyslně a k naší škodě využívají. Opakovat chyby zmíněných zemí tzv. Západu by bylo svrchovaně pošetilé.

Ale víc mě vadí,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 22.10.2017 2:32

že nikdo neargumentuje tím, že aby mohl cizinec získat švýcarské občanství, tak musí dostat od spolužíjících občanství obce. Samozřejmě, že v referendu.

Možná by bylo dobře s těmi referendy začít u tohoto a také u infrastrukturních referend, kde občan nejen že hlasuje o tom, co obec postaví nebo koupí, ale i o kolik se mu zvýší obecní daň, než se to zaplatí a jak dlouho to bude platit.

Že ke každému referendu dostane argumentaci pěkně v sešitku, jak od příznivců, tak odpůrců, s výpočty, zdůvodněním proč jo a proč ne a s oponenturou.

A pak až jsou ty veta k zákonu a hlasování o připojení k EU. Těch je ve skutečnosti daleko nejméně. To referendum, co proběhlo u nás, byla parodie na demokracii, zejméně v té argumentační fázi před referendem. Nikdo nedostal brožůrku, kde by podpůrci vstupu měli stejně velký prostor jako odpůrci. A argumenty, jako že něco je jediná možnost, by si do té brožůrky vůbec nikdo netroufl napsat, aby nebyl za blba. Debata typu: tohle to přinese a tohle to bude stát, která je jádrem debat tam, se u nás vůbec nevede.

A ani u toho Okamury nevidím, že tento typ debat k referendům co prosazuje, rozborů, výpočtu a písemných argumentů, chce. Referendum, ve švýcarském pojeti, není anketa přání, ale velmi odpovědné rozhodování, co si zaplatíme a poneseme za to odpovědnost.

Re: Ale víc mě vadí,:
Autor: M. Prokop Datum: 22.10.2017 16:36

Onehda to dost přesně zde popsal Jiří Payne

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-prima-demokracie-09r-/p_politika.aspx?c=A171016_203022_p_politika_wag

Jeden z prvních projevů vlivu imigrantů na žití ve Švýcarsku:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 22.10.2017 1:58

bylo zastavování Švýcarů dobře pět metrů před přechodem. Všiml jsem si toho v roce 2010, kdy jsem tam popojížděl a byl vždy tak nějak proti ostatním vytrčený, to je metr a půl od přechodu.

Tak jsem se na to zeptal v hospodě, jestli to je taková ta jejich slušnost. A Švýcaři se zasmáli a řekli, že jasně, že jsou slušný, ale tohle že slušnost není.

A vysvětlili mi, že mají gangy umývačů oken a prodavačů kdečeho na světelných křižovatkách, ale že nejhorší jsou party přejížděných. A že když člověk zastaví moc blízko přechodu, tak takový připrchlík jako přechází a praští do auta zepředu a lehne si na zem s tím, že to auto do něj strčilo. A volá se policie, ten přejetý má několik svědků a okamžitě potřebuje léčení a to dlouhodobé. A advokáti už radí, že to za dva tři tisíce s nim vyřídí a radí raději zaplatit. No a tak lidé stavějí tak daleko od přechodu, aby se to nedalo provést. Stalo se jim to zvykem. To se stalo v Bernu.

No a o pár let později to postihlo kamaráda v Salcburku. Taky raději zaplatil výkupné přes advokáta. Zvyky a výdělečné triky se šíří.

Re: Jeden z prvních projevů vlivu imigrantů na žití ve Švýcarsku:
Autor: J. Lukavsky Datum: 22.10.2017 8:52

No kamera v autě stojí pár šupů a zaplatí se při prvním pokusu o výpalné. Probatum est.

Re: Jeden z prvních projevů vlivu imigrantů na žití ve Švýcarsku:
Autor: P. Rudolf Datum: 22.10.2017 9:06

Jé, to je hezké... Ještě nějakou pohádku, prosím, prosím!

Re: Jeden z prvních projevů vlivu imigrantů na žití ve Švýcarsku:
Autor: S. Netzer Datum: 22.10.2017 14:45

Tak to je jeden z neklamných příznaků "islamizace" Švýcarska.

:-P

žití ve Švýcarsku:
Autor: R. Gramblička Datum: 22.10.2017 19:01

takhle se tam nechovají místní, ale migroši, zhodou náhod převážně musulmani.

Re: žití ve Švýcarsku:
Autor: S. Netzer Datum: 22.10.2017 19:17

To taky nikdo netvrdí.

Tak chová náplava z východní a jihovýchodní Evropy.

Ve Švajcu žijí zrádní emigranti!:
Autor: L. Bystrý Datum: 22.10.2017 19:28

Kdo z nás roduvěrných Čechů by chtěl žít v Švýcarsku, té ubohé, chudé, rozvrácené zemi, plné, PLNIČKÉ Neárijců?! Ty jistě ne, drahý soudruhu a soukmenovče Grambličko, moje maličkost jakbysmet.

Ano, ve Švajcu vydrží jen zrádní emigranti, čili voliči TOP 09 a podobných zrádných partají; viz přehled volebních výsledků. Ano, těm zrádcům národa nevadí ani musulmani, ani křesťani a židi, ba ani samotní Skopčáci!!!!! Ano, taková Netzerová by jistě ve Švýcarsku vydržela, když vydrží v Západním Německu, v typicky evropské zemi, zuby nehty se držící evropských hodnot.

Vážně obdivuji naše starší ruské bratry, kteří dokáží žít v okolí Ženevského jezera, arciť za vysokými betonovými zdmi s ostnatými dráty. Ano, ten KAŽDODENNÍ zápas o holou existenci, tak typický pro evropské země, každý Slovan nevydrží.

Prostě: Hrdinní vyslanci Velikého Ruska ve Švajcu pracují, jako všude na světě, na ozdravění poměrů. Ano, po osvobození Švýcarska nepřemožitelnou Armádou Ruské federace bude proveden humánní odsun a humánní znárodnění. Teprve potom budou Švýcaři schopni budovat svou vlast na stejných základech, na nichž jsme svůj poválečný blahobyt + svobodu vybudovali my Češi.

Mupy mup!

Re: Ve Švajcu žijí zrádní emigranti!:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 22.10.2017 22:24

Svatopluku Kříži, vy, který Bystře měníte akorát svoji identitu, vy mocný jelene, zase trousíte?

Civilizace končí na "liberalismu" a diskriminací vlastních:
Autor: R. Morava Datum: 21.10.2017 21:55

I u nás. Voliči jsou líní zjistit si, co je neomarxistický liberalismus zač, že Piráti těžce koketují s AntiFou a jsou to neomarxističtí liberálové, kteří nám teď nahradí stranu Zelených.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-ktere-muze-zasadne-ovlivnit-kampan-Sef-Piratu-Bartos-tam-stoji-v-hodne-zvlastni-spolecnosti-508511

Re: Civilizace končí na "liberalismu" a diskriminací vlastních:
Autor: Š. Hašek Datum: 21.10.2017 23:09

O tom, že Piráti jsou neomarxističtí liberálové non plus ultra žádná.

Já to vidím tak, že Piráti jsou reálně 3x levicovější než Zelení, 1.8x levicovější než ČSSD, 1.1x levicovější než TOP09. Feri je v partě s orlickým rádoby monarchou, No, to mě podrž. Dobrá dvojka.

Předseda Loupežníků námořních považuje současnou inkluzi ve školství za malou. O Klinice trapně mlčí, protože souhlasí. A všechny by očipoval.

Nelámu si s tím moc hlavu, protože v praxi budou tak bláznit, že i Dominik si bude klepat na čelo/do afrovlasů. A nebo k nim přejde a začne nadávat Kalouskovi/orlickému. No, také dobře.

Re: Civilizace končí na "liberalismu" a diskriminací vlastních:
Autor: M. Prokop Datum: 22.10.2017 0:12

Liberalismus nemůže být z principu věci neomarxistický.

Pouze se nějaký socan může vydávat za liberála.

Re: Civilizace končí na "liberalismu" a diskriminací vlastních:
Autor: Š. Hašek Datum: 22.10.2017 13:47

Může.

Děje se v praxi, tím bych to považoval za potvrzené.

Re: Civilizace končí na "liberalismu" a diskriminací vlastních:
Autor: M. Prokop Datum: 22.10.2017 16:37

Pak se za liberalismus něco nebo někdo jen vydává.

Re: Civilizace končí na "liberalismu" a diskriminací vlastních:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 22.10.2017 23:24

Oni ti levičáci ten termín prostě ukradli a používají. S takovým úspěchem, že třeba Američani, když někoho mají za komunistu a nechtějí používat tak sprosté slovo, tak o něm říkají, že je liberál.

JSME ZACHRÁNĚNI od osudu Švýcarska a Německa!:
Autor: L. Bystrý Datum: 21.10.2017 19:34

Ano, my Češi jsme právě potvrdili svou pověst druhého nejchytřejšího a nejvzdělanějšího národa na světě, hned po našich starších ruských bratrech.

Ano, volebními výsledky jsme si dali TEN NEJLEPŠÍ dárek ke 100. výročí VŘSR: Díky vlastní moudrosti se vracíme z Evropy do Západní Asie.

Dnes večer si otevřu láhev Stoličné, kterou jsem si pečlivě schovával dlouhé roky, ještě z dob Večerů družby se sovětskými vojáky. Původně jsem chtěl takto slavit až 7. listopadu, ale dnes je TEN DEN! Prosím všechny roduvěrné Čechy a Rusy, aby si po večeři se mnou připili, byť na dálku.

Ano, připijme si na naše dnešní vítězství nad Euroamerikou, nad liberální demokracií, nad neomarxismem, nad multikulti a falešnou humanitou. Nám Čechům už nehrozí trpký osud Švýcarska a Německa; my – díky vlastní moudrosti a statečnosti – nikdy nebudeme tak chudí a nešťastní, jako je obyvatelstvo evropských zemí.

Ať věčně žijí náš Babiš a náš Miloš, naši národní Vůdcové! Díky nim, díky vlastnímu moudrému rozhodnutí, se vracíme na cestu ke šťastným zítřkům! Sláva a Hurá!

Re: JSME ZACHRÁNĚNI od osudu Švýcarska a Německa!:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 22.10.2017 22:30

Svatopluku Kříži, vy mocný jelene, Bystře jste opět změnil svoji identitu a znovu Trousíte. Kolikpak těch hloupých a nevzdělaných Havlových čecháčků se vám zase potloukalo okolo vaší obory????

Starost o Svycarsko:
Autor: R. Stary Datum: 21.10.2017 13:50

Ve Svycarsku je pakticky balkansky islam, africky islam a islam konvertitu. O balkanskem islamu neni nic slyset, o africke islamu taky ne. Je jich malo. Svycari nesnaseji nabozenske debaty. Konvertiti byli tak nepopularni, ze utichli. Svycari jeste nezapomeli na krveproliti nabozenskych valek ktere zazili. Urady prosazuji tvrde integraci. Koran se nesmi rozdavat. Plavat se musi ucit vsechny deti.Takze zde nelze mluvit o islamofobii, ale prosazuje se integrace. I ten iman uz stratil azyl a asi ho vyhosti. Neintegroval se. Tu "islamofobii" bych definoval spise jako odpor k zbytecne ideologi. Ve Svycarsku se totiz musi pracovat.

Re: Starost o Svycarsko:
Autor: M. Jandáková Datum: 22.10.2017 1:10

To se mi tak líbí. To by se mohlo europejzovat. To je totiž integrace. Na rozdíl od bezradné pasivity, kryté slovem multi-kultura, připomínajícím burku.

Tak akademici nebo umělci také ....:
Autor: S. Petr Datum: 21.10.2017 12:56

Tak akademici nebo umělci také z Čechů dělají xenofoby...

https://petrskrivan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=628540

Dobrý článek, hodně zdrojů, díky:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.10.2017 23:42

Re: Tak akademici nebo umělci také ....:
Autor: J. Jurax Datum: 22.10.2017 11:55

Velmi dobrý článek.

A mimochodem ukazuje myšlenkovou "pružnost" německé reichskanzlerin ...

Švýcarsko,:
Autor: V. Němec Datum: 21.10.2017 11:34

i Ty?

Re: Švýcarsko,:
Autor: V. Kain Datum: 21.10.2017 12:03

Do švýcarského politického systému se začínají infiltrovat multikulturní levičáci a to je konec svobodného Švýcarska.

:
Autor: R. Houška Datum: 21.10.2017 11:33

Koukám, že potenciální manželka Abú Ramadána, Abú Netzer, se tu raději moc neprojevuje. Čím by taky mohla argumentovat, že?

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 21.10.2017 12:00

Abů je otec, nemýlím-li se. Ummi Netzer.