24.9.2018 | Svátek má JaromírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Malé předvolební zamyšleníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 53, poslední: 14.10.2017 0:17, přehled diskusí

Smůla:
Autor: J. Hrabe Datum: 13.10.2017 20:58

Docela reálně hrozí výrazný úspěch T. Okamury. Vtipné,"demokrati" se mobilizovali na Babiše a Tomio jim nějak unik.Jak teď rychle sesmolit nejakou

tu mediální smršť,natočit dokumenty a napsat knihy o něm se už nedá stihnout,dalšího Šumana by už asi nikdo jen tak nezbaštil,nějaké to trestní oznámení(anonymně,to se rozumí)už se taky nestíhá atd.Zkrátka ti zavedení,seriózní,systémoví "demokraté" maj problém,vždyť ten naivka Pitomío ani tomu lithiu nechce rozumět...

Proč v EU musíme být ???:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.10.2017 20:06

NEVOLIT eurohujery a vítače !!!!!!

Vcelku souhlas, až na tu ODS:
Autor: M. Varadinková Datum: 13.10.2017 14:46

Pro mne se ODS nestává volitelnou, protože důvodem její nevolitelnosti pro mne nebyli "kmotři" (ti jsou ve všech stranách, to pouze pravdolásková média si udělala v této věci fackovacího panáka hlavně z ODS), ale příklon k havlismu, který nastal za Topolánka, ač při svém zvolení do čela ODS Topolánek sliboval setrvat u "klausismu". Toto "zpravdoláskovatění" ODS bohužel stále přetrvává. Praktickým důsledkem této neblahé změny bylo přijetí Lisabonské smlouvy, kterou ODS prosadila a zradila tím jak Klause, tak sama sebe ("nepředávat pravomoce do Bruselu"), ale hlavně zradila své voliče. A protože v této věci nevidím u ODS vůbec žádnou sebereflexi, žádný popel nasypaný na hlavě, tak je prostě nevolitelná a basta! Pokud jde o vztah k Bruselu a zahraniční politiku vůbec, není dnes mezi ODS a TOPkou žádný podstatný rozdíl. Prostě ODS nevěřím, že by dokázala vzdorovat tlakům z Bruselu, od Macrona, od Merkelové....

Re: Vcelku souhlas, až na tu ODS:
Autor: J. Kyselková Datum: 13.10.2017 15:57

i já bych přivítala kvalitní vysvětlení kompetentního člena ODS, např.p. Zahradia, jaký je rozdíl ve vztahu k EU mezi ODS a TOPkou. Určitě TOPka chce sofort euro. ODS ne.

Neustálé nářky - co se povedlo a co zvoralo - neberu. Je to většinou dílem manipulace medií. Proto si je Bureš ihned koupil a zmákl.

Re: Vcelku souhlas, až na tu ODS:
Autor: M. Mikulec Datum: 13.10.2017 16:31

Otálení ODS kolem eurozóny, typu "počkáme a uvidíme" není také věrohodné. Jak jednou strčíme hlavu do chomoutu, už není úniku. Hnusné nekonstruktivní chování Bruselu vůči zakládajícímu členu Velké Británii je dostatečným varováním,že s EU nejde vyjednávat. Což teprve zemička druhé kategorie, jako je ČR, do počtu.

Re: Vcelku souhlas, až na tu ODS:
Autor: J. Kyselková Datum: 13.10.2017 16:51

Souhlasím, totiž mně připadá, že jednoduché výkřiky - "vystoupit z EU ihned", které se mi dřív jevily nutné, po chorobných krocích mamá Merkel - jsou pěkně problematické.

Asi v rodině exprezidenta Klause bývají debaty zajímavé. Junior je bojovný, otec opatrný, protože je zkušený.

Re: Vcelku souhlas, až na tu ODS:
Autor: J. Jurax Datum: 14.10.2017 0:13

Počkáme a uvidíme - ono k ožehavým otázkám se politikové zavedených stran vyjadřují opatrně. Aby neodradili voliče toho i onoho názory.

Jasné názory si mohou dovolit jen pidistrany - zviditelňují se tím a mohou vydělat na přílivu voličů téhož názoru - a jistým způsobem extrémisté - SPD, DSSS, Piráti a tak podobně. Ti stojí a padají se svými extrémy. které ovšem, padnou-li do noty - viz SPD - mohou profitovat

Jinak ale souhlas - ovšem hlavu ani ne do chomoutu, ale spíš do smyčky jsme už strčili a ta už taky pěkně škrtí. Teď jde o to, zda si tu smyčku necháme ještě víc utáhnout nebo ne.

Rodinná mafie není umělá aféra, autore :o):
Autor: J. Šimek 066 Datum: 13.10.2017 14:35

Re: Rodinná mafie není umělá aféra, autore :o):
Autor: J. Šimek 066 Datum: 13.10.2017 14:40

A do svazků STB ho taky nedopsal Kalousek :o)

Také zajímavé::
Autor: V. Němec Datum: 13.10.2017 13:22

https://www.email.cz/web-office/hdTesEfS77Q4PsIVAXTF1QR-DfLc-oGIIEKBLHnD5psTMpKEWLXsYo1glyoZbCM2lHivQiA/Topolanek_o_CIA1.doc

Re: Také zajímavé::
Autor: M. Varadinková Datum: 13.10.2017 14:47

To by vysvětlovalo, odkud bere "Šuman" ty své kompro materiály.

To je úleva.:
Autor: I. Schlägel Datum: 13.10.2017 12:58

"...On nepotřebuje krást, má už dost..." Jsou lidé, kteří nemají nikdy dost. Jak víte, že mezi ně nepatří nějaký Bureš? Vždyť po světě běhá taková spousta lidí, kteří mají více než on.

Re: To je úleva.:
Autor: M. Mikulec Datum: 13.10.2017 13:30

"Doufám, že Komplexně Geniálního Babiše napadlo, že v tom rozhodnutí slovenského Ústavního soudu má prsty Kalousek, tradiční politické strany, spiknutí složek činných v trestním řízení a ti, co kradú. A záhy nám to sdělí." Píše pan Macek

Re: To je úleva.:
Autor: I. Schlägel Datum: 13.10.2017 14:05

On ví dobře, jak to bylo. A ještě lépe ví, co má říkat svým věrným a jaké "argumenty" má používat, aby působil alespoň zdáním věrohodnosti. Není sám. Tohle zvládá i omezenec prodávající předražené hrnce důchodcům.

Dobrá výzva, autore! :
Autor: V. Klepetko Datum: 13.10.2017 12:36

Dobrá výzva, autore! Co si vlastně slibuji od těchto voleb? Zamyslel jsem se nad tím, a zde jsou má přání. Takže v pořadí důležitosti. Chtel bych,

1) Aby ČSSD jako hlavní škodná české politiky získala méně než 15%. Lepší výsledek by byl pro náš stát fatálně nebezpečný! Solar, OKD, lithium - třikrát a dost, přátelé! 2) Aby mimo sněmovnu zůstali zejména Zelení a také TOP09. Zelení ničí naši přírodu a krajinu a Kalousek je zralý na ústavní protialkoholní léčbu. 3) Aby výsledek lidovců byl lehce nad 5%. Potřebovali by Čunka do vedení, a proto musí prohrát volby a svolat sjezd. 4) Aby ANO získalo více než 27%, ale méně než 30%. Příliš silného Babiše nechci! 5) Aby Okamura měl více než 10%, ale méně než 14%. Příliš silný Okamura by mohl být nebezpečný! Jeho tlak na vrácení migrační a azylové politiky do výhradní kompetence EU je ale pro náš stát potřebný a musí mít náležitý parlamentní background. 6) Aby Piráti měli co nejlepší výsledek, nejlépe kolem 10%. 7) Aby ODS získala alespoň takový výsledek jako KSČM, nejlépe po 13% 8) Aby se z nových stran do sněmovny probojovali s 5% Realisté. Není to moc realistické očekávání, ale přál bych si to. Nebo - Svobodní. Alespoň jedna z těchto dvou stran! 9) Aby mimo sněmovnu zůstali Starostové. A i další, které jsem nejmenoval!

Jiná věc je můj skutečný odhad, jak to dopadne. A zde si myslím, že poslední předvolební průzkum Medianu http://1url.cz/rtIh2 hrubě přeceňuje volební výsledek TOP09, o půl procenta nadhodnocuje zisk lidovců, a naopak výrazně podceňuje skutečnou podporu Okamury a Pirátů. Ostatní čísla vypadají reálně. Schválně jestli budu mít pravdu!

Re: Dobrá výzva, autore! :
Autor: V. Klepetko Datum: 13.10.2017 12:41

Chtěl jsem napsat "do výhradní kompetence ČR":-))

Re: Dobrá výzva, autore! :
Autor: M. Varadinková Datum: 13.10.2017 15:00

Já bych si taky přála, aby se do sněmovny probojovali Svobodní nebo Realisté, ale realisticky vzato tomu už nevěřím. To by totiž museli sestavit jednu společnou kandidátku (a přibrat na ni ještě pár dalších - Rozumní, Referendum o EU...).

Je stejně neuvěřitelné, kolik se najednou vyrojilo pidistran, které odpovídají stejně na dvě stěžejní otázky doby: tedy NE vynucenému přijetí eura a NE vynucenému přijímání migrantů. Skoro jakoby někdo měl v úmyslu tímto tříštěním hlasů zabránit tomu, aby Svobodní či Realisté měli šanci se do sněmovny dostat. Kdybych například byla Soroš, tak hodím "pár drobných" (miliónků) pár vybraným lidem a řeknu jim: každý si založíte svoji pidistranu, půlku peněz dáte na kampaň, druhá půlka je odměna pro vás. A hlásat budete NE euru, NE migrantům. Vaším cílem není se do sněmovny dostat, pouze zabránit tomu, aby se tam dostal někdo, kdo to NE a NE myslí vážně.

Re: Dobrá výzva, autore! :
Autor: V. Klepetko Datum: 13.10.2017 17:28

Je to možné.

Nejsmutnější je, že i třeba různých ala-okamuroidních pokusů bylo několik, ale chybí schopnost se dohodnout a ustoupit. Jenže u liberálů je to stejné! Možná je to spíše hloupost.

Ale... Některé ty pidistrany opravdu vypadají jako nepřirozený a účelový konstrukt. Takže bych věřil na kombinaci zle vůle cizí a chybějící vůle vlastní...

K té prognóze na konci mého textu - kde myslíte že to odhaduji nepřesně?

Můj spolužák:
Autor: J. Berger Datum: 13.10.2017 12:16

bilingvní, německo-česky, mi kdysi - asi před 40 lety, ještě za bolševika, když zelení v Německu začínali (on sledoval TV v NSR) - řekl: dej si na ně bacha, ti jsou stejní jako nacisti a stejně nebezpeční. Měl, jak se zdá, pravdu. Když se teď rýsuje, že má být min. zahraničí NSR Zelený a ještě k tomu Turek, jímá mne hrůza. Mimo jiné: když někdo říká, že máme takovou vládu (politiky atd.) jakou jsme si zvolili, není to pravda. Máme takové politiky, jaké nám sekretariáty pol. stran nastrkaly. My jsme jen volili pol.strany a jsme tedy odpovědní jen za jejich váhu v %, nikoliv za osoby.

Re: Můj spolužák:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 13.10.2017 14:38

Mluvte za sebe. Když neumíte kroužkovat, tak jste holt trouba, to je celý.

Re: Můj spolužák:
Autor: J. Berger Datum: 13.10.2017 20:41

Kroužkovat můžu. Ale nemohu tam dát nikoho, koho mi sekretariát nedá na kandidátku. Trouba možná jsem, ale ne pro tohle.

Já mám jasno.:
Autor: A. Alda Datum: 13.10.2017 12:14

Levičáci ať si volí Komunisty, pravičáci ať si volí Svobodné, my zmatení nebo středoví a rozkolísaní budeme volit Realisty.

Re: Já mám jasno.:
Autor: M. Mikulec Datum: 13.10.2017 12:31

:-))) Ach ty škatulky. :-))) Realisté jsou skvělí a čitelní.

Re: Já mám jasno.:
Autor: V. Klepetko Datum: 13.10.2017 12:38

Zmatených je zatím málo. Musíte prohloubit zmatek! :-))))

Re: Já mám jasno.:
Autor: M. Mikulec Datum: 13.10.2017 12:39

:-)))Od toho jsou tu jinačí experti. :-))

Na toho koho volit, nástroj máme,je to volební kalkulačka:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 13.10.2017 11:38

jak se na internetu objevila. Je jich více asi od různých autorů. A minimálně splňují výzvu, kterou nás autor nabádá před volbami zastavit se a zapřemýšlet, když má za úkol odpovědět na cca 25 otázek. Velmi doporučuji, vyzkoušel jsem a docela funguje.

Soudruh Bureš není žádný vejlupek ctností.:
Autor: J. Macků Datum: 13.10.2017 10:32

Úvaha o Babišovi má několik zásadních vad. Nejzávažnější je Babiš nemá a nebude mít nikdy dost, takže vždy bude krást, nejlépe se krade ze státního (krádeže společného majetku budou samozřejmě nazývány jako čerpání nebo vymyslí jiný neutrální název). Jak ministr si vůbec nevedl dobře, co socani chtěli, to dostali, ani na sobě nešetřil, nedodržel své sliby o vyrovnaném rozpočtu, i když pro to byly příznivé podmínky. Skvěle marketingově zvládl skutečnost, na kterou neměl vliv a sice že došlo shodou okolností k přebytku státních rozpočtu v důsledku zaplacení Evropských dotací.

Re: Soudruh Bureš není žádný vejlupek ctností.:
Autor: J. Řezák Datum: 13.10.2017 10:54

Babiš se nedopustil podvodu. Babiš se dopustil vychcanosti, a to se v naší společnosti neodpouští.

Babiš není svatý,:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 13.10.2017 11:53

Babiš se dopustil pouze toho co mu umožnili mnohem mazanější politici před ním svými zákony ke svému obohacování. Kdyby nešel do politiky se svou kritikou, těchto politiků a ti proti němu za to udělali tažení, nikdo by se o jejich praktikách nedozvěděl. V tom má zásluhy i když pochopitelně není čistý, co se týče spolupráce s STB a pod., ale židovské přísloví říká, že "Když dva prolezou komínem není možné aby jeden zůstal čistý a druhý špinavý." Opravdu si někdo myslí, že ti Klausové, Kalouskové, Sobotkové a další, kteří dnes proti Babišovi, tak bojují jsou čistší než Babiš? Ani náhodou. Po Babišovi zůstal alespoň vyrovnaný rozpočet. Co zůstane po Kalouskovi.

Re: Babiš není svatý,:
Autor: J. Řezák Datum: 13.10.2017 13:12

Spolupráce s StB: 1. kdoví, jak to bylo, 2. je to už skoro 30 let, 3. kolik těch "čistých" se ukázalo, jako prvotřídní hajzlové (Chadimová a další) nebo psychopati (Cibulka a další) anebo prostě byli včas skartováni.