17.8.2018 | Svátek má PetraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Kočky na zahraděŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 12.10.2017 22:12, přehled diskusí

Milá Maričko,:
Autor: Z. Vave Datum: 12.10.2017 21:10

vaše zahrada je malý ráj. Ráda ji Tvým prostřednictvím navštěvuju.

Fotky jsem si prohlédla, hned jakmile jsi udělala album. Potěšily mě.

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 22:12

Moc děkuji milá Vave, jsem ráda, že mohu nabídnout virtuální návštěvu.

Milá Maričko,:
Autor: Z. Hanča Datum: 12.10.2017 20:33

je úžasné, jak máte všechno kolem vašich zvířat krásně vymyšlené - tak, aby jim to maximálně vyhovovalo a všichni byli spokojení. Moc se ti povedly fotky, hlavně etuda "Kočky a veverka" je skvělá! No a tak jsem si nad těmi obrázky znovu zavzpomínala na vaši krásnou zahradu a všechna zvířata (a samozřejmě i na vás). Na roztomilou Rusty, kterou jsem dokonce držela v náručí. Ona z toho sice až takovou radost neměla, ale chvilku mi dovolila pochovat ji a ani potom na nás nezanevřela a chodila s námi, zvědavka jedna! Všechny je pohlaď za mě! :-))

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 20:45

Děkuju Hančo, ano tys to u nás viděla a umíš si místa, odkud jsou fotky představit. Woody je k cizím plaška, ta by se chování vzpírala. Rusty je u cizích v náručí bohužel taková "mrtvá váha", sice se nevzpírá a neublížila by, ale raději se přijde otřít o nohy (zažili jste), nebo si přisednou podle svého rozhodnutí. Kdybychom byli jedli při vaší návštěvě v jídelně, tak by si vedla váš určitě vyhupsla na lavici. Pohlazení všem předám :)

video na rajčeti:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 19:47

Teprve teď jsem se znovu podívala na svoje album a zjistila jsem, že se včera video nenahrálo, ukazovala se jen fotka (takžes měla Bedo důvod k dotazu). Teď by měla být už "ozvučená".

Re: video na rajčeti:
Autor: M. Beda Datum: 12.10.2017 21:54

ovšem Maričko, na tom videu je Rusty černá jako uhel !!!

Milá Maričko :
Autor: T. Zana Datum: 12.10.2017 18:45

U vás je prostě fajn všem, ať jsou to kočky, ptáci, veverky...

Těším se domů na fotky (jedeme z výletu, zařadila jsem se do klubu natlučených kolen, doufám, že to nebude nějak moc).

Re: Milá Maričko :
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 19:31

Jejda Zano, to je mi líto a moc přeji, aby na koleně byla v nejhorším případě menší odřenina nebo modřina - nic "hlubšího". A děkuji za pochvalu.

Maričko:
Autor: D. Ruščáková Datum: 12.10.2017 17:46

způsob, jakým dokážeš vyladit život všech tvorů přebývajících v tvé blízkosti je obdivuhodný - klobouk dolů. Většina tvých opatření není komplikovaná, ale jsou domyšlená a hlavně - nevzdalas to předem:))

Obě tvé současné kočky jsou nesmírně krásné - koho by napadlo, že jde (jako obvykle u tebe) o výsledky záchranných akcí? klidně jsi je mohla draze koupit od chovatelů:))

Chtěla jsem nejdřív napsat, že se mi pořád nejvíc líbí Woody, ale pak jsem si znovu prohlédla album a zjistila jsem, že to napsat nemůžu. Fakt se mi líbí obě!:))

Re: Maričko:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 19:39

Děuji Dede. No jak píšu v článku o kšírované Dixie, kdybych byla neletěla tenkrát domů a manžel tu netrnul, jak sám uhlídá kočky, možná bychom tohle "vězení" neměli. Ale teď si ho nemůžeme vynachválit.

Každá naše kočka byla jiná (vzhledem i povahou) a pro nás samozřejmě všechny krásné. Ty dvě současné jsou první s polodlouhou srstí a nějakou shodou jsou takové obě :). Woody je opravdu moc hezká, hlavně, když ji "světlo zbarví do modra" a povahou je prostě šašek. Rusty je zase svým hopsáním nesmírně legrační, moc ráda se na to dívám jak peláší fakt jako zajíc, nikdy jsem to u kočky neviděla. Jsem ráda, že i tobě se líbí.

Milá Maričko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 12.10.2017 15:05

krásně jste to tam u Vás uspořádali pro zvířenu. Útulné, pohostinné,bezpečné místo na světě. Tak by to měla mít zvířátka všude. Díky za dobré místo pro život všech těch chlupáčů i ostatních tvorů, co u Vás pobudou. :-) Na fotky se podívám večer, taky dnes mám nějaké pojížďky a venčení delší, dokud je pěkně.

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 19:43

Jenny, díky. Však u vás mate také rozmanitou domácnost - kočky, psy a andulku a podle tvých komentářům žijete v krásné vzájemné pohodě. Takže za to zase tobě děkuji já.

Jéé:
Autor: Z. Lída Datum: 12.10.2017 11:19

Maričko, to jsou krásné fotky krásných kočiček! Mají se u Tebe všechna zvířátka opravdu jako v ráji (jak už všichni přede mnou napsali). Dospěla jsem k přesvědčení, že chci v příštím životě být psem nebo kočkou (případně želvou nebo veverkou) u Maričky :-))

Re: Jéé:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 14:23

Děkuju Lído, no já bych být u nás zvířetem take nepohrdla :) Však u všech Zvířetníkům se mají zvířata jako v bavlnce, jsou milovaná - proto si tu tak rozumíme.

Tak a ostatní až později, až se vrátím.

milá Maričko, fotky:
Autor: M. Beda Datum: 12.10.2017 10:01

jsem prohlížela už před časem, ale dnes si je s chutí dám ještě jednou, však asi nikoho nepřekvapí, že koček nemám nikdy dost :-))))

jak už všichni napsali, zvířátka u vás na zahradě (a u vás vůbec) mají prostě ráj a moc hezky se o tom čte... teda že kočky nehoní veverky mě trochu udivilo, ale nejsou hloupé, asi už opravdu zjistily, že je nedohoní - a ty máš krásné fotky... ostatně fotky v zeleni jsou stejně nejkrásnější a jak už jsem napsala na rajčeti, mě mrzí že takovou nikdy nebudu mít

a ještě taky pochválím vaši zahradu, o té kamenné lavičce psala už Matylda a mně se taky moc líbí - chápu velmi dobře, že i vám a kočkám... potom je nádherná ta fotka v těch žlutých kytičkách, nevím co to je... no a absolutně mě okouzlila fotka toho loubí právě u té kamenné lavičky, musí to být pro kočky skvělá probíhačka, tam bych se ráda procházela i já (a bylo by mi tam u vás krásně teplíčko, chicht)

ovšem nad větou "je krmím kočičím masem z konzervy" jsem vyprskla, protože ta představa kočičího masa... ale neboj, já vím jak je to myšleno!!! :-DDDDDDDDD

moc děkuji za kočičí článeček (srdíčko)

Re: milá Maričko, fotky:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 14:18

Bedo, viš, že až teprve teď jsem si uvědomila jak to "kočičí maso" ve větě vyznělo :D

Žluté kytky je verbena, je to trvalka a teď právě je rozrostlá hodně do široka a přitahuje "zábavu pro kočky".

Veverky jsou lehoučké a vrklavého pletiva se nezaleknou, vyběhnou po něm jako nic (vždyť umí balancovat i na prádelní šňůře)

Re: milá Maričko, fotky:
Autor: T. Zana Datum: 12.10.2017 18:49

Tuhle jsem u nás na sídlišti potkala veverku. Bylo to blízko blázince, kde je obrovský starý park, takže to mě nepřekvapilo, ale ta veverka se vůbec nebála.

Koukala na mne zpoza kmene stromu - asi tak 30 cm od mojí boty :-)

Občas :
Autor: Z. Lika Datum: 12.10.2017 8:53

to někdo z mého okolí řeší - jak zabezpečit zahradu tak, aby byly kočky v bezpečí. Většinou to dopadne "voliérou", ale Mariččino řešení je lepší :-)

Vlastně všechna zvířata na její zahradě spolu tak nějak vycházejí - o žrádlo se prát nemusejí, o bydlíky taky ne :-)

Re: Občas :
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 14:12

Liko, však nám by určitě v nějaké nóbl čtvrti tohle oplocení těžko prošlo i když převážná většina je vidět jen vně zahrady. Jsme rádi, že to funguje.

Re: Občas :
Autor: Z. Jenny Datum: 12.10.2017 14:55

Tak u nás se pereme o bydlíky jen my dva s přednostou neb všude je obsazeno. :-)))

Re: Občas :
Autor: Z. Lika Datum: 12.10.2017 15:09

Jenny :DDD

Milá Maričko,:
Autor: Z. Yga Datum: 12.10.2017 8:15

Článek jsem si přečetla už ráno i fotky prohlídla a opět jsem se potěšila - je hezké, když den začne tak milým povídáním.

A při prohlídce fotek se mi vybavila jedna písnička, tak ji připomínám, ať nebzučí v hlavě jenom mně (:o)).

https://www.youtube.com/watch?v=ez2s-_PC6Xw

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 14:10

YGO, děkuji, písničku si pustím až později (jsem zvědavá, jaká to bud) a odpovím i na rajčeti.

Re: Milá Maričko,:
Autor: Z. Vave Datum: 12.10.2017 21:14

Těší mě, že Tě napadlo totéž, milá YGO. Totiž že je to ráj - komentáře jsem četla až po napsání svého. :)

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 22:10

YGO, to je krásná písnička, slyším poprvé (no jo 1994, to já už byla dáávno venku). Já jsem tu svůj ráj "lidí, zvířat a snů" opravdu našla(vybudovaný, protože mi vlastně nic jiného nezbylo, osud mě sem zavál), jen místo za duhou je za velkou louží.

Maričko,:
Autor: Z. Matylda Datum: 12.10.2017 6:53

mně se moc líbí ta kamenná lavička. Vzhledem k teplotám u vás asi moc nestudí do z... pozadí, co? Už jsme o nějaké uvažovala, ale asi by dostávala dost zabrat kvůli závlaze na zahradě a celé léto stejně trávím na terase...

Re: Maričko,:
Autor: Z. Lika Datum: 12.10.2017 8:02

Plachetnice taky mívají dřevěnou palubu (viz slovo palubky), a ty dostávají jo zabrat. Teak,z toho se dělá i zahradní nábytek.

Re: Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 12.10.2017 14:06

Matyldo, těhle kamenných lavic máme vice (milý soused ob 4 domy dál má na tyhle výrobky firmu, sám odlévá a kdysi nám vše dovezl a rozestavil spolu s kašničkami). Je to jediné, co tu dlouho vydrží (dřevo časem shnije, plast popraská).

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 12.10.2017 6:07

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Maričko, dík za další díl povídání o "alabamském zvěřinci" za Velkou louží. Jsou u tebe spokojená zvířátka domácí i ta divoká

Re: hezký den:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 12.10.2017 8:24

Sem se lípnu - krásný článek, Maričko, u vás bych chtěla být zvířetem.