24.9.2018 | Svátek má JaromírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ČLOVĚČINY: Malý pozdrav od MyšatŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 11.10.2017 22:27, přehled diskusí

Milá Myši,:
Autor: L. Bláža Datum: 11.10.2017 20:42

ty jsi prostě úžasná pančelka. Co by za to jiní dali, kdyby tě mohli mít ve třídě! Obdivuju tě, objímám a držím palce! :)

Re: Milá Myši,:
Autor: M. Dvořka Datum: 11.10.2017 22:19

Lenko, není co obdivovat, je mi jen s dětmi dobře. Však ty jsi dokázala mnohem úžasnější věci, které zase obdivuju já.

Díky za čerstvé zprávy, :
Autor: Z. Hanča Datum: 11.10.2017 20:42

milá Myško! Píšeš, že máš letos "jen" deset dětí, ale věkový rozptyl od malých až po osmáka musí dát pořádně zabrat. Přeji Ti, aby se Ti s dětmi dobře pracovalo a abys dostala asistentku, která by Ti byla platná a se kterou byste si sedly jako s tou minulou.

Taky jsem si vzpomněla na výlet do pražské Zoo, byl to tehdy moc hezký den!

Re: Díky za čerstvé zprávy, :
Autor: M. Dvořka Datum: 11.10.2017 22:17

No, trošku si pohrávám s myšlenkou, že bych zase do pražské ZOO s Myšaty vyrazila, ale přeci jen mám trochu strach, je to pytel blech. Ale uvidím, školní rok je ještě mladý a třeba je ještě vycepuju tak, abych se s nimi nemusela bát vyrazit na velký výlet...

děkuji moc

Děkuju:
Autor: M. Dvořka Datum: 11.10.2017 19:48

Moji milí,

teprve teď se dostávám k počítači. Můj vlastní mi včera umřel, tak jsem si přinesla školní noťásek(taková stará vykopávka, ale naštěstí funkční), večer dorazí počdoktor, aby mi můj vlastní uzdravil.

Moc vám všem děkuju a za milé reakce a povzbuzení. Nebojte se, já se jen tak nedám. Sice pořád posouvám hranice a přeci jen s přibývajícím věkem to Myš trochu zmáhá, ale Síssa přesně pozná, kdy potřebuju vychodit starosti a únavu, takže mi ordinuje procházky běžné, delší a maxidlouhé :-).Je skvělý psycholog a léčitel.

Jsem ráda, že drátky vám dělají doma radost, v tomhle školním roce jsem se k nim ještě nedostala, což mi chybí, ale zase všude sebou nosím klubíčko a háček a v každé volné chvilce háčkuju chobotničky pro nedonošená miminka do inkubátorů. Moc mě to baví a je to práce a zábava, která má smysl a dělá mi velkou radost. Navíc jako arteterapie je to skvělé.

Ještě jednou moc děkuju vám všem.

Re: Děkuju:
Autor: Z. Lika Datum: 11.10.2017 19:57

Já má od Tebe taky pár drátků a jedině ten Tvůj ozdobený smrček mě smiřuje s hláškami strašlivé příbuzné, která mi každou chvíli naléhavě hlásí, že budou Vánoce :-)

Myško, mějte se se Sísou krásně. Vaše společná fotka je stejně nejlepší:

http://likalika.rajce.idnes.cz/Vesin_2014/#Vn2014067.jpg

Re: Děkuju:
Autor: M. Dvořka Datum: 11.10.2017 22:27

Liko,

Sissku tohle pořád ještě nepřešlo, mám fotku z podzimního cvičení v přírodě.

Milá Miško:
Autor: M. Crossette Datum: 11.10.2017 15:52

neznáme se osobně, ale tvůj život s myšátky sleduji už mnoho let. Tvoje psané reportáže, fotky ze společných výletů do ZOO, krásné výrobky nabízené v myším obchůdku na setkání, které s dětmi vyrábíš (za přispění od štědrých Zvířetníků). Obdivuji trpělivost a lásku kterou těmto dětem dáváš, čas, který jim věnuješ. A moc ti naopak přeji jejích radost a lásku s jakou ti oplácení. Děti tě nabíjí novou energií, ale ony se zase díky tobě dokáží v dalším životě se svými problémy mnohem lépe poprat. No a tvoje pomoc ještě dětem v domově..tak k tomu už mi slova chvály a obdivu ani nestačí...

Samozřejmě se tu usmívám při představě, jak se dětmi umazlená Sissinka blaženě rozloží uprostřed chumlu a dětský frmol dále sleduje už jen "ležmo".

Re: Milá Miško:
Autor: M. Crossette Datum: 11.10.2017 17:07

Myško, omlouvám se za hrubku !

Vave, moc hezká včerejší 105ka k zamyšlení a pocity a názory mám stejné, jako jsou v komentářích.

Po přečtení...:
Autor: Z. Jitur Datum: 11.10.2017 15:25

... článku i příspěvků k němu se také připojuji k přáním ostatních, ať se daří a díky za tolik obětavosti, trpělivosti a lásky ke svěřencům...

Myško:
Autor: T. Zana Datum: 11.10.2017 12:46

Jsem moc ráda, že jsi se zase ozvala, přeci jen - člověk si říká, jestli se snad něco neděje :-)

Děti (ať už jedny nebo druhé) mají přes všechny problémy velké štěstí na pančelku! Přeju vám všem hodně sil :-)

Myško,:
Autor: Z. Matylda Datum: 11.10.2017 11:59

na tebe a Myšata si často vzpomenu, jak jsme byli v ZOO v Brně ještě s Borůvkou- to je dávno....

Re: Myško,:
Autor: Z. Yga Datum: 11.10.2017 12:52

Jó - to byly krásný chvilky.

milá Myško:
Autor: M. Beda Datum: 11.10.2017 11:21

když oni už ti to všichni napsali - ale možná není na škodu zopakovat... ty děti mají velké štěstí že tě mají a i přes všechny handicapy mají o to start do života lepší a taky hezčí, díky ti za ně!!!!

hihi, myslela jsem, že ten osmák si tě namlouvá - a ono prej vnuk :-DDDD

ty hotové výrobky jsou moc pěkné, copak to je, nějaké lucerničky???

Re: milá Myško:
Autor: M. Dvořka Datum: 11.10.2017 19:50

Jojo, to jsou lucerničky na čajové svíčky.

Milá Myško,:
Autor: Z. Jenny Datum: 11.10.2017 10:53

díky za vše,co děláš pro děti a pro druhé.Jsem ráda, že můj bydlík zdobí Tvoje "drátky", když se na ně podívám a kamínky se zatřpytí, je mi hnedle líp. :-) Díky!

Milá Myško,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 11.10.2017 10:04

co tě znám tě obdivuju - jsi požehnáním pro každé z těch osudem postižených dětí, které ve škole s láskou vypravuješ do života. Víš, já se tomu osmákovi vůbec nedivím:))

A štve mě systém, který ti to nijak neusnadní, ještě tě zavaluje příšerným papírováním. U svých dětí jsem zažila velmi málo dobrých učitelů (čest výjimkám), tak moc dobře vím, jaký poklad pro děti i rodiče je dobrý učitel. V tvém případě skvělá učitelka se zlatým srdcem. Tak nějak mě napadá jediné poselství - proboha, vydrž! (srdíčko)

Milá Myško:
Autor: Z. Lika Datum: 11.10.2017 8:31

Už při tom prvním odstavci se mi zatajil dech - vím, že pouhá příprava na vyučování zabere i dvě hodiny, natož všechny ty individuální plány, výkazy a kdesi cosi. Snad se to kyvadlo zase brzy zhoupne blíže k normálu, možná až se zjistí, že nemůžeš vykazovat provedenou práci, protože na ni kvůli výkazům prostě nemáš čas.

Ty děti mají opravdu ohromné štěstí, že tě mají, a oplácejí ti stejným :-) Dobří učitelé jsou nad zlato, děti se tě budou pamatovat.

Drží, palce, ať to stále jde co nejlépe.

milá Myši,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 11.10.2017 8:28

děláš to,co já bych pro ně nikdy nedokázala udělat...asi proto,že je nemusím a nerozumím jim a nemám s nima trpělivost...skláním se před Tebou....

To jsem:
Autor: A. Lex Datum: 11.10.2017 8:27

ráda, že jsi se ozvala! A navíc s pozitivními zprávami (až na to školství). Přeji Ti do další náročné, ale pro Tebe krásné práce hodně sil, aby ses mohla radovat. Podrbej císařovnu a ať jste obě zdravé!

Milá Myši,:
Autor: Z. Yga Datum: 11.10.2017 7:54

budu se opakovat, ale jsi báječná paní učitelka a všecka děcko, co jsi potkala a potkáváš, mají štěstí, že na tebe narazila - přes všechny své hendikepy a srážky se životem.

Dávej na sebe pozor, milá pančelko, ještě hodně dětí na tebe čeká.

Milá pančelko,:
Autor: Z. Vave Datum: 11.10.2017 7:09

milá Myško. Děkuju Ti za pololetní výkaz (či roční, na tom nesejde). Máš toho opravdu požehnaně a jestli Ti náš příspěvek jen trochu pomáhá při práci s tou různorodou a komplikovanou bandou, tak jsem za sebe moc šťastná.

A ty druhé děti? Onehdy jsem na FB v reakci na jeden příspěvek rozebírající, zda jistá snaha o pomoc nebyla marná, napsala jednu vzpomínku. Pokusím se to stručně zopakovat.

Začátkem prosince 1989, v atmosféře plné radosti, naděje, očekávání a lásky, jsme se sousedkou na jeden malý smrček u cesty do obchodu pověsily ceduli, že sem mohou odložit již nepotřebné hračky, které se pak věnují dětem do dětského domova. A pár věcí tam položily. Nejdřív něco přibylo, ale pak všechny věci zmizely, nejspíš ve vedlejším domě, tehdy obývaném převážně Romy. Od té doby je ze smrčku smrk a když jdu okolo, vždycky si vzpomenu a ptám se, kde se stala chyba a zda se vůbec nějaká stala.

V oné diskusi se mi dostalo jednoznačného ohlasu, že chyba se žádná nestala, protože děti jsou děti a věci účel splnily, někoho potěšily. Takže to je odpověď na obavu, kterou jsi vyjádřila v závěru svého článku.

Aneb: Nebudeme se zlobit, milá Myško. Děláš to skvěle, jen se nám neulítej, přece jen nejsi motorová. :)

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 11.10.2017 6:07

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Myško, jsi úžasná úča - a tví žáčci možná mají velká životní trápení a spoustu zdravotních omezení, ale mají velikou kliku, že se "srazili" s tebou. Pohlaď chlupatou asistentku Sissku