17.8.2018 | Svátek má PetraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Canis lumpus bíglusŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 60, poslední: 11.10.2017 15:15, přehled diskusí

moc milé...:
Autor: Z. Jitur Datum: 11.10.2017 15:15

...a laskavé vyprávění o jednom "zachráněném" psím srdíčku!

Peti:
Autor: K. Miháliková Datum: 6.10.2017 14:16

km11: Si nedostižný vzor. Stareček je proste nádherný, a keďže nepočuje, na mene mu zatiaľ asi až tak nezáleží (ale Edy sa mi ľúbi, podľa Veddera :) :) :), aj to je nezmar). Je dobre že je prítulný až prísavný, to je dobrý základ. A ak sa ani časom sluch nezlepší, tých jemných vibrácií by som sa nebála. Držala by som ti aj palec, ale tebe snáď ani netreba...

Hezké povídání,:
Autor: R. Menšíková Datum: 6.10.2017 11:58

to je dobře, že měl pejsek štěstí. Určitě si vás za to bude vážit.

Petro, to je úžasný příběh:
Autor: Z. Hanča Datum: 5.10.2017 19:08

a ty jsi obdivuhodná osoba! :-)) Skvělý je také Vašek, když bez problémů přijal "konkurenci", což je ostatně také tvoje práce. Přeji vám všem, ať vám to ve smečce klape!

A co se jména týče, napadl mě Biggles. Není to sice od C, ale pro stále ještě akčního bíglíka se mi jeví jako dělané!

Petro jsi skvělá a držím palce:
Autor: M. Crossette Datum: 5.10.2017 18:14

aby domácí soužítí probíhala dále v klidu a pohodě. Staroušek je hezký a přeji mu vyléčení z chluchoty a případných dalších neduhů. A Vašík bude rád, že má kamaráda.

V nadpisu máš "Canis lumpus bíglus" :) tak mě napadlo - není to sice na "C" a třeba jméno Lump by se ti nelíbilo ? Přeci jen tě tou svojí "starobou" pěkně převezl (a moc utejovanou čipernost přeji).

Re: Petro jsi skvělá a držím palce:
Autor: M. Crossette Datum: 5.10.2017 18:33

A ještě k boulím. Sousedčina fenka bílá Sadie, které v červnu bylo 13 má podobných boulí po těle spoustu. A stále běhá (i ve zdejších vedrech) jako křepelka (manžel s ní denně chodí). Vet kdysi Kris při jedné kontrole (když Sadie měla těch boulí jen pár) řekl, že jsou tukové, že se běžně starým psům dělají. Od té doby jich mám nmohem víc, různých velikostí, ale nijak jí neomezují. Tak snad u tvého bígla to bude stejné.

Re: Petro jsi skvělá a držím palce:
Autor: M. Crossette Datum: 5.10.2017 20:49

A ještě něco, když už je tu psí článek. Možná jste také už viděli. Včera v TV ukazovali nový Guinessův rekord - pes s nejdelším jazykem :)

https://www.youtube.com/watch?v=5VqaSGayRmA

Re: Petro jsi skvělá a držím palce:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 5.10.2017 21:00

Nechala jsem udělat biopsii - je to "nevinné", ale stejně jsme se dohodli, že boule půjde pryč. Často si ji líže a to není dobré. A když už budeme kvůli zubům uspávat, udělá se to při tom.

Re: Petro jsi skvělá a držím palce:
Autor: Z. Lika Datum: 7.10.2017 20:24

Petro, to je moc dobrá zpráva.

OT Pražení:
Autor: L. Bláža Datum: 5.10.2017 16:00

Mrkněte na Hady a hlaste se na Pražení :)

Petro:
Autor: L. Bláža Datum: 5.10.2017 16:00

skvěle! Ať se spolu ještě dloooouho radujete!

Často tady píšete:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2017 15:23

"ťup ťup ťup" a že je stařičký pes v prachu. To ten pes takhle drobně kluše, anebo je to rychlá chůze? Jako chodí závodníci v chůzi, tak jako drobně metelí prdelkou a chodidly?

Re: Často tady píšete:
Autor: E. Šusová Datum: 5.10.2017 15:43

ono člověku právě jako ani nepřijde, že by ten pes byl nějak extrémně rychlej a pak se diví. Je to jako když si prstama budeš rychle za sebou cupitat po stole. Tak nějak, takovej nenápadnej pohyb, ale nestačíš se divit :D

Re: Často tady píšete:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2017 15:46

Asi že má ty nohy čtyři, tak je dvojnásob rychlejší :-)

Re: Často tady píšete:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.10.2017 18:58

JO! Potvrzuji! :-)

Petro,díky!:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.10.2017 14:04

Půjdeš jednou rovnou do nebe! :-) Naše Babu ,staruška,taky nevidí a neslyší ale je malinká a tak ji doženu. Je strašně rychlá, ťup,ťup a je pryč. Večer chodíme všichni najednou venčit, holky mám na vodítko neb ve tmě zase nevidím já a Babu cupe s námi, reaguje na ostrý svit baterky, jak posvítím, jde za světlem.

Přeji Vám všem abyste se pěkně sžili a děda bígl dožil ve Tvé odborné a láskyplné péči, měl totiž fantastické štěstí, to bych přála všem psům na světě.

Re: Petro,díky!:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 5.10.2017 14:52

Já do nebe? Jen to ne! Chudáci svatí! A odborná péče, neblázni, jen se prostě snažím aby bylo nám i čumákům dobře. A aby pro okolí bylo potkání s námi když ne pozitivní, tak alespoň ne negativní.

Kup holkám svítící obojky - doporučuji ty s USB nabíjením, paráda. A máme i skvělou blikající hračku, takže za dlouhých zimních večerů můžu Vaška na louce trochu vyaportovat.

Slepá a hluchá, to už je strašná kombinace. Ale ono když to přichází postupně, tak se s tím člověk i pes nějak naučí.

teda Petro,:
Autor: M. Beda Datum: 5.10.2017 13:13

pejska na dožití si asi představuju trochu jinak... nejsem psí, ale něco jako psa, který spí na gauči, neochotně se zvedne na venčení, venku rozvážným krokem obejde blok, se svěšenou hlavou občuchne pár pesemesek a vrátí se zpátky na gauč :-DDDDDDDD

pamatuju se, jak jsi hodně žehrala, že Barrymu po kastraci zůstaly jen mozkové buňky prahnoucí po žrádle, je to u tohodle kastráta jiné??? i když trochu nedojezený z útulku asi bude...

přeju vám hodně spokojených společných let :-))))))

Re: teda Petro,:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 5.10.2017 13:23

U Barouše se tehdy sesypalo celé tělo, prakticky nic nefungovalo tak jak mělo. Tady samozřejmě nevím souvislosti - kdy, proč, jaký byl předtím - ale rozhodně je čilejší a ani jinak to nevypadá na problémy. Smysl pro žrádlo má veliký, ale nedokážu posoudit zda s tím kastrace nějak souvisí - je to bígl a ti jsou nenažraní obecně. U Bardy to byl obrovský skok, tady nemám s čím srovnávat, tak neřeším.

Mnooo, moje představy byly podobné, jen jemu to asi nikdo neřekl :-D

Re: teda Petro,:
Autor: M. Beda Datum: 5.10.2017 14:24

každopádně ti bígl moc sluší!!!!!!!!!!!!! :-)))

Nejlepší je ta fotka:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2017 10:55

Edíka konečně spícího - vedle něj konečně spí i krysa Vasilisa, ta je asi taky ráda, že už má padla, na chvíli.

Bíglové jsou moc hezcí, takoví kompaktní pejsci. Akorát mě pokaždé zaujme, že mají takový poker face. Asi šetří mimikou nejsou prostě vážní džentlmeni, ale rozchechtaného nebo šklebícího se bígla si nějak neumím představit... :-)

Přeji hodně zdraví, ať nezlobí ani ta boule a uši, třeba až pořádně splasknou a znovu se probere sluchový nerv, budou možná taky lepší. Sázím na ty extrémní frekvence, jak níže píše Xerxová, myslím.

A těším se na další povídání, jak pokrokáváte.

Re: Nejlepší je ta fotka:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2017 11:04

*nebo jsou prostě vážní...* pardon, mám zamlžený brejle a hlavu ještě nevyprázdněnou.

Re: Nejlepší je ta fotka:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 5.10.2017 11:49

Liko, oni se ti vysmátí blbě fotí, protože v tu chvíli zpravidla plachtí prostorem. Pojď se s námi někdy vyvenčit!

Re: Nejlepší je ta fotka:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2017 12:07

Cha! Že by to byla motivace dát se trochu do formy? Abych vám stačila? Hm... to není špatný nápad!

Petro, paráda, že už máš zase bígla :-):
Autor: T. Zana Datum: 5.10.2017 10:37

Pravda, asi sis dědouše představovala trochu jinak, ale ono to tak bývá, ne? Hlavně aby byl dlouho zdravý a spokojený a ty jsi našla způsob, jak s ním komunikovat.

Možná stojí za to prozkoumat celou škálu zvuku...

Petro,:
Autor: Z. Janaba Datum: 5.10.2017 10:08

jsi skvělá, prostě skvělá! Pes je teď opravdu pěkný a zřejmě by nic nenamítal proti jménu Happy. Nebo Lykke. To je to samé v norštině.

Ať je vám všem spolu dobře!

Re: Petro,:
Autor: Z. Janaba Datum: 5.10.2017 10:18

Si reaguju na sebe, protože jsem zapomněla dodat - co zvoneček na obojku? Psa by nerušil a ty bys věděla/tušila, kde se nachází. Používají to nevidomí, když venči svého psa.

Petro, tak ty máš už zase bígla!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 5.10.2017 10:01

To je dobrá zpráva pro toho bígla, tebe, Vaška a patrně i toho tvého:)) Když tě miluje, tak asi ví, že jsi s bíglem po boku celistvější:))

Ke stavu psa a útulku: Útulek na to dlabal, ale myslím, že za většinou Dědkových potíží stojí nevšímavost a zanedbání péče původního majitele. Přitom - když je ten pes aktivní a veselý v tomhle stavu, jaký mohl být, kdyby o něj někdo aspoň normálně pečoval? Třeba i ta hluchota by byla lepší!

Uvidíš, třeba až se mu ty zvukovody vyčistí a uzdraví, tak malý kousek sluchu zůstane. Rozhodně vám oběma přeju krásné časy - a třeba i Vašík bude rád, že není jedináček. Psům s pochroumaným sebevědomím dělá klidný a sebevědomý parťák obvykle dobře...:))

Re: Petro, tak ty máš už zase bígla!:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 5.10.2017 10:24

Musí mě strašně moc milovat. Jinak by mě už dávno uškrtil. I když - to by mu pak zůstal Vašek a teď i bígl... no nemá to jednoduchý, nemá.

On se při příjmu nikdo nepodívá co že to vlastně přijali? Ta tříska (spíš kus klacku) mne praštila do očí při prvním letmém zvednutí pysku. Já už jsem měla informace, že veterináři v tomto útulku jsou takoví... specifičtí (neřešení stavu psa sraženého autem s tím, že stejně chcípne). Jenže půjde tam dělat dobrý veterinář? A i když jo, nesemele ho tlak času a peněz? A nekonečná bezmoc?

Průšvih začíná u množitelů a nezodpovědných majitelů, útulky na to doplácejí přeplněností, nedostatkem času, prostoru, peněz... a pak ta péče vypadá takhle. Obdiv a chvála těm útulkům, které to zvládají líp.

Re: Petro, tak ty máš už zase bígla!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 5.10.2017 10:25

Patrně mu do té tlamy vůbec nekoukli... :(