21.9.2018 | Svátek má MatoušDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 435Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 4.10.2017 20:19, přehled diskusí

Zajímavé souvislosti.:
Autor: V. Kolman Datum: 4.10.2017 20:19

I já jsem v raném dětství toužil stát se buď popelářem (líbil se mi rámus při "válení" popelnic), nebo jsem chtěl "spravovat" koleje. U "spravování" kolejí mě fascinovalo ostré světlo při svařování a jiskry při broušení svárů.

Zajímavé je, kolik předškolních dětí touží po povolání popeláře.

Opět hezké....:
Autor: J. Fridrich Datum: 3.10.2017 15:14

Opět hezké....

Ještě že vás tady máme...:
Autor: J. Pýcha Datum: 3.10.2017 10:15

... jste asi jediný, kdo píše veselé a optimistické články. Pravdu a moudra, jakož i věci zajímavé tady publikuje víc lidí, ale většinou z toho člověka bere pesimismus.

Re: Zase hezké pane Čechu:
Autor: J. Řezák Datum: 3.10.2017 10:01

No, Remek jako takový byl bezesporu hrdina, já bych do toho krámu nevlezl ani omylem. Jenže naši soudruzi měli zvláštní dar: všechno lidem znechutit. A tak se z toho udělala propaganda až na půdu, prostitut Josef Laufer zpíval stupidní písničku, prostě kolem Remka vypukly bolševické orgie, že mu z toho hlava přecházela. A tak národ si v sebeobraně začal vymýšlet vtipy a urážlivé básničky ... Zato po převratu se V. Remkovi dostalo zadostiučinění. Hovada nesahající mu po kotníky ho vyhodila a pak směl dělat hlídače v muzeu v Kbelích.

Ano, s V. Remkem jsem se také setkal, ...:
Autor: J. Řezák Datum: 3.10.2017 9:57

... je to normální slušný člověk, žádný náfuka, dobře se s ním povídalo. Po listopadu jsme se mu odměnili tím, že mohl dělat hlídače v muzeu. Skor jako když v padesátých letech dělal doktor filosofie skladníka (a mohl být rád, také existoval i Jáchymov). Ale co se divím, dnes učitelka chodí po domech a roznáší stupidní letáky, její kolega sedí za pokladnou v Tesku.

Zase hezké pane Čechu:
Autor: P. Novotný Datum: 3.10.2017 0:19

no já mám s panem kosmonautem (nebo spíš jeho maminkou) také zážitek. Jelikož jsem bydlel v Českých Budějovicích v Roudenské ulici, což je hned vedle Budovatelské, kde bydlela jeho maminka, tak jsme jako kluci v okolí dost řádili. To je ale vedlejší. Když pan Remek vyletěl do vesmíru, tak jeho maminka umístila na nástěnku ve vestibulu jejich paneláku články o této události. Tenkrát jsme z toho měli prču (no mladí = blbí), ale teď zpětně to vnímám, že to bylo vlastně moc hezké.

Lupen