21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Venezuelskou cestou jak po másleŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 56, poslední: 3.10.2017 15:15, přehled diskusí

Sobotka plácl blbost:
Autor: P. Urban Datum: 2.10.2017 17:24

a jeho pravicoví odpůrci se z toho mohou po.r.t.

Nebylo by lepší počkat na to, co z toho opravdu bude? Jestli z toho něco bude?

Re: Sobotka plácl blbost:
Autor: Š. Hašek Datum: 2.10.2017 17:41

I když připustím, že každý plácá ........... občas. Nakonec - já jistě taky.

Tak ale "jedna blbost denně" u premiéra republiky se mi zdá cu moc. Uznávám, že nejsem volič levicový ........

Re: Sobotka plácl blbost, opakování není matka moudrosti:
Autor: L. Novák 475 Datum: 2.10.2017 18:36

:-) :-) :-)

Re: Sobotka plácl blbost:
Autor: M. Prokop Datum: 2.10.2017 21:01

Co z toho bude? Máte na mysli volbu mezi superpíčovinou, velepíčovinou a píčovinou prostou? Nic jiného očekávat nelze.

Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: J. Kratochvíl Datum: 2.10.2017 16:32

nositeli všech cností a morálky, jak chtějí platit daně a neutíkat do daňových rájů, nešidit na kvalitě atd. Pane autore to jsou pohádky a dnes to ví každé malé dítě.

Hanebnost je celý váš článek. Svobodný trh neexistuje a nikdy neexistoval.

Re: Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: L. Novák 475 Datum: 2.10.2017 17:22

A jéje, další komouš agituje... :-)

Re: Hanebnost je myslet.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 2.10.2017 17:39

Nejúspěšnější firmy s dlouhou tradicí si vždy zakládaly na šizení zákazníka. Že pane Kratochvíle.

Re: Hanebnost je myslet.:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 2.10.2017 18:25

A kolik takových firem je? Zkuste jmenovat. Ano, i vyjímky existují, které potvrzují pravidlo.

Re: Hanebnost je myslet.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 2.10.2017 18:38

Podle bolševika jako vy samozřejmě můžou být poctivé jenom firmy ve vlastnictví státu. A toho jsme si taky užili dost... :-P

Re: Hanebnost je myslet.:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 2.10.2017 18:42

No jo, ale ten stát musí na ty vaše "poctivé" firmy dohlížet a hlídat je přes kontrolní úřady a instituce. Nějak vám ten volný trh selhává. Navíc i velice vážené a vyhlášené firmy se nestydí do východních zemí dodávat zboží podřadné kvality pod stejným označením a ve stejných obalech. Sprostota.

Re: Hanebnost je myslet.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 2.10.2017 18:45

Firmu nejlépe hlídá zákazník. Bohužel na firmy pod ochranou státu nedosáhne ani zákazník.

Re: Hanebnost je myslet.:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 3.10.2017 15:15

Ano, zákazník, prostřednictvím státních institucí.

Re: Hanebnost je myslet.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 2.10.2017 18:49

Tak kontrolní úřady a instituce? Plné úředníků a příživníků? Toho jsme si za komunistické totality užili dostatečně a teď se totéž umocněné EK/EU vrací zpátky v rozsahu, že už nikdo neví, z čeho se to množství neschopných a zbytečných úředníků bude platit...

Jmenujte mi jediný výrobek "podřadné kvality pod stejným označením a ve stejných obalech", který u nás některá ze světových firem prodávají, a v jakém parametru ta vaše podřadnost spočívá. A udejte zdroj, který takové hodnocení laboratorně podložil a vydal. ;-)

Re: Hanebnost je myslet.:
Autor: M. Prokop Datum: 2.10.2017 21:04

Pokud si to kupujete, tak ty firmy dobře vědí, co blbci chtějí.

Re: Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: Š. Hašek Datum: 2.10.2017 17:52

Pane Kratochvíle, určitě byly trhy, nedávno relativně, sešněrované desetinou dnešní regulí - a všichni byli spokojeni, na prodávání "domácího štrůdlu" vlastně stačilo, aby trhovkyně solidně vypadala. Fikanější výrobky jste si koupil od vyhlášených značek. Dokonce se platilo na prkno, fakt! Nebo se podala ruka a napsala směnka. Umíte to pochopit??? A erár se nepoložil, asi ta vláda se štítila socialismu.

Dneska ovšem lid chce "kvalitu" stejnou v celé vesmírné soustavě (jen ti zoufalci si pletou slovo složení se slovem kvalita). No a političtí padouši z brusele jim to zajistí (za určitý daňový poplatek).

Jsou ještě místa v Evropě (nebruselské), kde trh funguje. A doufám, že všady nebudou kamery a peníze ještě vydrží - bude se asi víc prodávat "přes plot/z ruky do ruky". Bez EET, i když ta není asi to nejhorší, bude možná hůř, v brusele. Nikoliv v Evropě.

Re: Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: J. Kratochvíl Datum: 2.10.2017 18:33

Ano, uznávám v 19, stol.a před 1.světovou válkou něco podobného mohlo existovat, ale to již je 100let, ale obě války nevyprovokovali komunisté. A myslím, že hlavním viníkem úpadku byly obě války. A prosím Vás, nesvádějte to neustále na socialismus i ten je výsledkem války.

Jedna značka a balení by mělo mít stejnou kvalitu a složení na celé zemi.

Re: Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: L. Novák 475 Datum: 2.10.2017 18:54

Proč by tomu tak mělo být? Copak lidé na celé Zemi mají stejný vkus, chuť, zvyklosti, zvyky atd? To jenom vy, bolševici jste snili o vytvoření "nového člověka", ale tahle fantasmagorie se vám sesypala jako domeček z karet. Tak už tady přestaňte strašit a běžte dělat něco užitečného. :-)

Pokud má výrobek na obalu správně uvedeno, co obsahuje, byť se liší od stejného v jiném regionu, není důvod jej považovat za "podřadný".

Re: Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: J. Kratochvíl Datum: 3.10.2017 15:13

To co píšete je absolutní nesmysl. např. jak jste přišel na to, že lidem v ČR chutná lépe čokoláda ve které je míň kakaa nebo ryby prsty ve kterých je méně masa. Jestli ze sebe chcete dělat vola tak dělejte.

Re: Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: Š. Hašek Datum: 2.10.2017 19:45

Ale houby s octem! Jedna značka a všeliká balení by měly odpovídat požadavkům zákazníka, místního, platícího, mající jiné chutě, zvyky, peněženku, zvyklého jiné kuchyni od maminky, ....... prostě zákazníka - nikoliv spotřebitele (kouzelné slovo, že !!!!!!!!!) ......... .

Jako za Masaryka. Ale také ten zákazník nesmí být odchovanec NOVY, TESCA a blbouše - našeho premiéra.

Na normy/stejnost srágor v pytlíkách Knorr a nebetyčnou starost naší vlády o můj žaludek a chutě Vám totiž docela kašlu. Já si to ošéfuji sám. Já ty ouřady stejnosti nehodlám platit, Vy si ovšem vyhraďte od ledna doplatek na zvýšení státního rozpočtu. Už s tím počítáte?? A bylo to i dále dlouhé povídání.

Re: Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: T. Urbanec Datum: 2.10.2017 22:34

Pane Kratochvíle, když už mluvíte o válkách, tak první světovou válku spoluzavinili ti, kteří se zaštiťovali Marxem a Engelsem, tedy tzv. socialistická internacionála. Tak dlouho vyhlašovali, že válku nedopustí, až byla. Druhou válku vyprovokovali Němečtí národní socialisté (upozorňuji na slovo socialisté) za vydatné pomoci Sovětských komunistů. Obecně, každý -ismus je zlo. A pokud by se nechal lidem volný prostor bez přehršle pravidel, regulí a nařízení a všemocné moci byrokracie, asi bychom na tom byli o něco lépe. Základním cílem byrokrata je zachování Status Quo, protože ten byrokratovi zajišťuje koryto, takže, žádný regulátor ani zbla nepřispěje k progresi a vývoji. Naopak pouze svobodný člověk, který není spoután miliónem regulí, je schopen tlačit něco dopředu. Ano, regulace musí do jisté míry existovat, ale pouze do té míry, aby nás chránily a nikoliv omezovaly. A to už dnes ani u nás, ani v celé EU neplatí. Společná Evropa fungovala, pokud to bylo postaveno na Ekonomických principech (tedy celní unie = otevřený trh). V momentě, kdy se do toho začal montovat Eurocentralismus, to jde od deseti k pěti. No uvidíme, kam to bude směřovat dál.

Re: Hanebnost je myslet si, že firmy a podnikatelé jsou :
Autor: M. Prokop Datum: 2.10.2017 21:03

Pokud neexistoval, tak jedině kvůli Kratochvílům a podobným sockomoušům a ku škodě všech.

A motivace úředníků? Blaho všech? Na to nevěří snad ani úplný pitomec.

:))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 2.10.2017 22:45

DOTACE kam se podíváš:
Autor: M. Krátký Datum: 2.10.2017 14:29

cyklostezky a podobné kraviny a dotace na neobdělávanou půdu, zmršené francouzské zemědělství, úchyl Macron s tou jeho starou větví a další bezdětní rudí idioti - Merkelbaba nám budou diktovat jak dál k zářným zítřkům za jásotu nad muslimskou invazí - to už známe nazpaměť - celá zblázněná levice na "západě" nás bude poučovat - kulový - my už jsme poučení až až . A tak se vůbec nemůžeme divit, že naše ozubená pleš Bohoušek blábolí ty samé kraviny. Musíme ve volbách nevolit žádnou partaj, která nemá ve svém programu jasně napsáno, že islám do Evropy nepatří a pryč se socialistickými pokusy !!! Hezký den

Re: DOTACE kam se podíváš:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 2.10.2017 16:14

Co to žváníte člověče.! Byl jste někdy ve Francii? Já bych spíš viděl to zmršené zemědělství v ČR. Jejich vinohrady, ovocné plantáže, kultivovaná a obdělávaná krajina atd.zkrátka nádhera. A vy si tady dovolíte takhle psát. Úchyl jste v tomto případě vy s vaším úhlem pohledu. Jste neuvěřitelně drzý, ale tady na NP vám to budou žrát, nebojte se.

Re: DOTACE kam se podíváš:
Autor: L. Novák 475 Datum: 2.10.2017 17:27

No jo, rozdíl mezi Francií a Českem je především v tom, že ve Francii nikdy neprošli totálním zestátněním půdy a výrobních prostředků jako (díky komunistickému převratu 1948) v Československu. A to, na co poukazujete, jsou přesně jen důsledky bezmála půl století trvající komunistické totality. Francouzský socialismus a patriotismus je proti tomu kapka v moři.

Re: DOTACE kam se podíváš:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 2.10.2017 18:39

Zapomněl jste přiznat, že potom komunismu uběhlo téměř 30let a nic se kvalitativně nezměnilo, tak v těch komunistech to asi nebude.Mám takový dojem, že ten trh si dělá co chce a ne co vy byste si přál.

Re: DOTACE kam se podíváš:
Autor: L. Novák 475 Datum: 2.10.2017 18:57

Změnilo se hodně, ale neproběhla žádná dekomunizace (analogie denacifikace) a další změny budou možné až vy, komunisti, i ti, které jste totálně zblbli svou parazitní ideologií, vymřou přes tři řady potomků...

:
Autor: R. Tichý Datum: 2.10.2017 17:30

Fancouzsti zemedelci jsou nejvetsi pijavice na evropskych financich! Diky bohatemu dotovani pro ne nebyl problem nedovolit uspet vychodoevropskym zemedelcum.https://www.investujeme.cz/clanky/francie-a-spolecna-zemedelska-politika-evropske-unie/

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 2.10.2017 17:43

Přesně tak.

Re: DOTACE kam se podíváš:
Autor: Š. Hašek Datum: 2.10.2017 17:58

Člověče, Božínku! Francii si platí Němci, aby s nima hlasovala, válcovala ten špinavý východ a neválčila. Já napočítal tři války za posledních stopadesát let.

Němci se naučili počítat - vyjde je to teď levnějc, než vyrábět kanóny a potom zajišťovat žití vdovám a jednonohým navrátilcům.

Vraťte se na zem, kolego Kratochvíle. Nakonec tu "kvetoucí Francii" (s dvouletým již výjimečným stavem) a drahé nefrancouzské máslo platíte i Vy!!!