26.9.2018 | Svátek má AndreaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Volby jako boj o moc. Nic jinéhoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 5.10.2017 19:25, přehled diskusí

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: M. Mikulec Datum: 5.10.2017 19:25

Jasně, Rečku. Dobře vám tak.

Ta nejistota novinářů z Echa :
Autor: K. Vyšata Datum: 3.10.2017 18:03

je pochopitelná, nějak ten vývoj společnosti jde mimo jejich přání. Nebo lépe, mimo přání jejich chlebodárců. Nevím čeho se teď pan Holub bojí. Že přijde o finance protože nesplnil úkol? Nebo z rozvratu zatuchlé demokracie která dusila republiku? Zeman, Babiš a teď dokonce i nějaký Okamura vytvářejí nejistotu u některých a jistotu u druhých. Jistotu, která nepřipustí návrat "zlatých" časů bezbřehého loupení. Volby by měly být takový výprask na holou někteým politikům......

Re: Nj,:
Autor: E. Erat Datum: 3.10.2017 16:34

Od zrady ODS, kdy Topolánek proti volebnímu programu, slibu voličům, vnitřnímu usnesení ODS podepsal LS volím SSO. A bude tomu i tak teď. ODS jsem volil těch cca 20 let ve všech druzích voleb, nevadil mi L.Bács, opoziční smlouva atd. Ale, vlastizrada se odpustit nedá,obzvlášť když za ODS stále vystupují ty kreatury jako Němcová,P.Sobotka,Benda tedy lidé, kteří se spolu s Topolánkem podíleli na vlastizradě. A kdo zradil jednou zradí i podruhé.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: P. Čech Datum: 3.10.2017 16:25

Pane Brzáku, pokud máte na mysli skutečný, současný model Švýcarského typu zastupitelské demokracie, měl byste volit ANO 2011 a nebo SPD. Tato občanská hnutí se totiž do poslanecké sněmovny volně prosoutěží na rozdíl od Svobodných a demokracii švýcarského typu chtějí dosáhnout. Pokud budete volit Svobodné, Váš hlas bude s největší pravděpodobností přepočítán všem stranám a hnutím, které se do sněmovny volně prosoutěží, vč. KSČM. Nesmíte zapomínat, že u nás volíte v nedemokratickém, menšinovém volebním systému, kde nevolíte přímo své zástupce v poslanecké sněmovně, ale politické strany a hnutí. A o tom to všechno je.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: P. Čech Datum: 3.10.2017 16:17

Pravice???? Nenechte se vysmát. ODS a TOP 09 mají ke skutečné pravici neskutečně daleko. Spíše bych je podle jejich chování (nikoliv žvanění) zařadil mezi strany socialistického typu. Zvyšují daně, ustupují nátlaku stávkujících lékařů a učitelů a pod.Jjak má vypadat skutečná pravice by se musely tato strany jít učit k Margaret Thatcher do velké Británie.

Příhodný nadpis.:
Autor: P. Čech Datum: 3.10.2017 16:11

"Volby jako boj o moc. Nic jiného". Volby jako boj o moc mezi politickými stranami a hnutími a jejich následnou mocí nad občany státu. O nic jiného nejde zejména tehdy, kdy je zmíněnými politickými stramnami bráněno občanům v jejich právu na účast při přímém řízení jejich státu. Stát totiž patří jeho občanům a nikoliv politickým stranám či hnutím. Občané v jakékoliv demokracii (i parlamentní) musí mít ve svých rukou nástroj, pomocí něhož mohou svou proklamovanou moc prosazovat a to proti jakékoliv menšině. Pokud tomu tak není, nejedná se o žádnou demokracii, ale o diktaturu menšiny nad většinou, přímý opak demokracie.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: Z. Lapil Datum: 3.10.2017 15:35

Volte do parlamentu toho, koho tam chcete mít. Už proto, že peníze za hlas začínají nikoliv na 5% hlasů, ale na třech, ne-li na dvou.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: P. Čech Datum: 3.10.2017 15:31

Bez Vás a bez nás ostatních to opravdu "nedá". K tomu, aby to "dal" totiž potřebuje i Vás.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: J. Kyselková Datum: 3.10.2017 14:50

I když bych udělala nějaké korekce, taky ODS budu volit. Však oni se srovnají. Věřím !

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 3.10.2017 14:20

Tak to vám zbývá z pravice jen TOP 09 a ODS. Moc vám nezávidím. Top 09 jde v otázce uprchlíků a kvót přímo proti ČR. A ODS? Až na vyjímky pořád ti samí, kteří už své dovednosti předvedli a nepotěšili.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 3.10.2017 14:15

Śkoda že s podobnou logikou postupuje velká část občanů. Mně osobně dává holub na střeše větší naději, než vrabec v hrsti.

Re: Nj,:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 3.10.2017 14:10

Jestli se vám myšlenky Svobodných líbí, tak vytrvejte. Myslím že je lepší volit podle svého svědomí, než vybrat někoho, s kým úplně nerezonuji, ale kdo má lepší volební potenciál.

Re: Nj,:
Autor: K. Frauknecht Datum: 3.10.2017 13:43

Svobodní jsou príma, volil jsem je už třikrát. Bohužel stále nejsou vidět - "neslaní, nemastní". Mě furt vychází, že pokud s námi bude ten socanskej moloch (EU) stále cloumat, o žádné "odvážné" politiky nezavadíme. Jo, švýcarský model je velké lákadlo :-))).

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: R. Langer Datum: 3.10.2017 12:28

Jenom je volte, oni se vám už nějak odmění. Ale uvidíme, jak se vám to potom bude líbit... :-P

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: A. Reček Datum: 3.10.2017 11:11

Já zase budu volit ty, kteří jsou zásadně pro naše členství v EU. Tam patříme.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: T. Kočí Datum: 3.10.2017 10:14

taky

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: P. Lenc Datum: 3.10.2017 9:52

Vidím to pane Bočku stejně, včetně té volby.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: R. Brzák Datum: 3.10.2017 9:14

Nemyslím si, že problémy začaly s EU - tolik k Matějkovi. Naše problémy vytváří naše vlastní nesvoboda - tedy závislosti - především na mocinad sebou, našem státu. Proto si volíme politiky, od kterých očekáváme spásu - a oni vždy zklamou, protože jsou to jen lidé. A lidé se jako dlouhodobí držitelé moci nad druhými "osvědčují" pravidelně jako mocí korumpovaní....Ano, EU je další vrstvou moci nad námi a její rozhodnutí nám představují další hrozbu. Ale ta je aktuální jen tehdy, když budeme mít vlastní politiky ustrašené (o jejich moc nad námi). Volil bych Švýcarsko - jako model. Volit budu Svobodné - jako program odpovědnosti sama za sebe a tudíž svobody.

Re: Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: K. Frauknecht Datum: 3.10.2017 7:40

Jiné schéma neznám a Bábišův hybrid nemůže přežít :-).Za úvahu stojí, zda by se problémy neměly řešit od začátku - pokukuji po "Matějkovi".

Stále stejné pravolevé schéma.:
Autor: A. Bocek Datum: 3.10.2017 5:48

Chceme více státu nebo méně státu. zvolíme si politiky, kteří nás budou okrádat zleva nebo zprava. Trochu vybočuje Babiš, ale ten potřebuje tvrdý kapitalizmus zprava a dotace zleva. Za sebe to asi hodím ODS, protože Robejšek to přes 5 % nedá.