17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NĚMECKO: Zamyšlení nad jedněmi volbamiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 1.10.2017 21:43, přehled diskusí

Re: Teď se také staví, :
Autor: Z. Vydra Datum: 1.10.2017 21:43

Nikoliv jen Německo i pro muslimy, nýbrž celou Evropu i pro muslimy. Což je ještě horší nápad.

Re: Lidstvo jako celek se chová přesně:
Autor: M. Mikulec Datum: 1.10.2017 18:54

Souhlasím, pane Polanský. V dnešní době starat se o sebe je moc pravicové. Možná až extrémně pravicové. Instituce stejně vědí všechno nejlíp. :-)

Re: Nesouhlas s částí tezí článku pana Frýborta:
Autor: M. Mikulec Datum: 1.10.2017 18:53

Jistě. Merkelová má svědomí čisté. Nepoužité.

Re: Teď se také staví, :
Autor: J. Schwarz Datum: 1.10.2017 18:21

Němci jsou pozoruhodně kolektivistický národ ochotný se podřizovat jakkoli stupidním pravidlům, došlo-li se k nim formálně korektním postupem. Proto taky vydumali onen "nacionální socialismus" - v tom byli realističtí. Uvědomili si, že pokud je socialismus realizovatelný, pak pouze "národní", vybudovaný v rámci národa zvlášť k něčemu takovému disponovanému. Ale i tak si uvědomovali, že splnit socialistické sliby bez otrocké práce "podlidí" nepůjde. No, nakonec se nezadařilo ani kolektivistickým "nadlidem" a tím spíš je socialismus nesmyslem v celoplanetárním rámci, s "celým Lidstvem" v hlavní roli. To je jakoby všichni hráli fotbal a přitom se předpokládalo, že úroveň zápasů bude jako dnešní FC Barcelona nebo Bayern Mnichov. Nonsens.

Re: Lidstvo jako celek se chová přesně:
Autor: J. Schwarz Datum: 1.10.2017 18:13

Souhlas.

Nesouhlas s částí tezí článku pana Frýborta:
Autor: R. Brzák Datum: 1.10.2017 12:23

Nic nevysvětlitelného v chování paní Merkel nevidím. Je to přeci politik s největším podílem na moci v zemi. Jako taková je touto mocí zkorumpována směrem ke snaze svou moc udržet, strachem o moc je její vnímání reality zůženo na tunel zaměřený na omezené okolnosti konkrétního a jedná v tomto ohledu více pod vlivem instinktů. Konkrétně, v obavě, jak zle budou vypadat bezpečnostní složky Německa, budou-li muset bránit vstupu davům na Německo natěšených migrantů (a s nimi jak bude vypadat ona sama v očích veřejnosti), "uskočila" před řítícím se na ni okamžitým problémem. Nedohlédla však na dlouhodobější dopady svého rozhodnutí - tak je to ve strachu běžné... Mluvit tedy o "záchvatu velkomyslnosti" je zavádějící až popletené. Koneckonců, velkomyslnost je zejména u politika s dlouhodobým podílem na moci věc téměř nemožná - v tomto je paní Merkel nevině...

Nepočítejme s tím, zvolíme-li si nad sebe člověka, sebevíc nám svým názorem vyhovujícího, že tento nebude časem mocí zkorumpován a jeho ideje, zpočátku směřující k dlouhodobým perspektivám, že nebudou položeny na oltář jeho narostlé potřeby svou moc nad námi udržet. Je to jen otázka času a omezenosti zpětné reflexe od nás, voličů - tedy, čím více je od nás politik vzdálen (v kilometrech i hierarchických žebříčcích), tím pravděpodobněji s plynoucím časem začne Merkelmarconputinovatět.

výborně, pane autore, díky..:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.9.2017 23:25

:
Autor: B. Carina Datum: 30.9.2017 21:07

Pane Frýborte,

.

Děkuji za skvělý článek. Moc bych si přál, aby vaše předsevzetí nekomentovat výsledky voleb nebylo moc pevné.

Moudře napsáno:
Autor: J. Jurax Datum: 30.9.2017 21:04

Ostatně jako vždy.

Teď se také staví, :
Autor: D. Polanský Datum: 30.9.2017 19:49

jenomže v té době Němci chtěli vše jenom pro sebe. Teď chtějí vybudovat Německo i pro muslimy. To asi nebude dobrý nápad.

Lidstvo jako celek se chová přesně:
Autor: D. Polanský Datum: 30.9.2017 19:47

jako oblak kobylek. Pokud se každý staral o sebe, ještě to jakž takž šlo, ale teď mnohé zachvátila nemoc zvaná lidumilnost. A tím je to všechno v prd...

Volby:
Autor: J. Sinnreich Datum: 30.9.2017 15:17

V roce 1933 vyhrala volby NSDAP. Hitler byl zvolen kanclerem. Nemci byli spokojeni. Nezamnestnanost klesla, stavely se dalnice, Kraft durch Freude pro delniky, nulova kriminalitaa prestiz Nemecka stoupala. Vsichni byli spokojeni, takze i sudetakum se zachtelo Heim ins Reich. Skvela budoucnost.

Re: Skvělé vážený pane Frýborte. :
Autor: P. Lenc Datum: 30.9.2017 13:10

Dovolím se připojit, skvělé!

Skvělé vážený pane Frýborte. :
Autor: P. Vandas Datum: 30.9.2017 8:58

Co se to v tom světě děje? :
Autor: P. Harabaska Datum: 30.9.2017 8:51

Před zahájením summitu EU k digitalizaci v Tallinu desítky lidí, přívrženců estonské parmlamentní strany, bučením a hvízdáním uvítali lídry EU, především kancléřku Merkelovou protestovali proti uchopení moci Bruselem. Dnes by s ohledem na "slavné" výročí podpisu mnichovského diktátu bylo vhodné použít pro to uchopení moci německého slova Machtergreifung. Tomu rozumí i Angela.