10.12.2018 | Svátek má JulieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


OSOBNOST: Statek v ČecháchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 29.9.2017 14:58, přehled diskusí

přidávám ještě kousek historie:
Autor: J. Fulík Datum: 29.9.2017 14:25

Z toho co vím a mohu doložit, doplňuji svědectví pí. Kozumplíkové a jejího informátora.

Ctihodný pan Jan Malypetr byl velkým mužem své doby a také přítel mého otce.

Jeho památku ale zatěžují skutky potomků JUDr Jana - syna a Ing Jana - vnuka. Zmíněný řečník Jan bude asi pravnukem váženého pana. Předmětný statek v Lisovicích v roce 1946 spoluvlastníci hospodářsví pp. Jan sen., JUDr Jan a pí. Miloslava a Božena Malypetrových prodali mým rodičům Dr Ing Janu a Anně Fulíkovým. Rodiče o statek připravil režim po r. 1948 poprvé a podruhé p. Ing Jan po nechutné právní ekvilibristice před restitučními soudy.

Popsaný vzpomínkový akt je jistě jedním z příkladů zneužívání projevů úcty zasloužilým. Ctihodný pan se musel v hrobě obracet, ale z aktérů se jistě nikdo ani nezastyděl.

Zas mi je na nějakou chvíli smutněji. J.F.

Re: přidávám ještě kousek historie:
Autor: T. Čech Datum: 29.9.2017 14:58

Vážený pane,

zejména je velmi smutno mně, jak ve své nenávisti nedokážete přečíst psaný text a krmíte veřejnost svými pocity. Ne, nikde v článku není slova o tom, že by řečnil Jan Malypetr, natož pravnuk. To jste si jen Vy sám vymyslel, což dokazuje Vaši vysokou fantazii, nikoli smysl pro realitu.

Váš příběh, ať už je více fantazií nebo více pravdou, mne skutečně nedojal. Koupil jsme dům v roce 2006, po opravě jsem na tento svůj dům nechal umístit tabuli, kterou nechal vyrobit spolek, který vedu, za peníze od soukromého sponzora - rodiny vysokého duchovního a s doprovodnou brožurkou financovanou Romanovským rozvojovým literárním fondem. Je mi skutečně záhadou, proč by se z toho měl pan expremiér obracet v hrobě. Je-li Vám smutněji, mě je spíše špatně. Prosím, umístěte si za své peníze na svůj barák cokoli a respektujte, že v nebolševické zemi tak může učinit každý vlastník nemovitosti. A je to štěstí, že může.

Celá Evropa je v ohrožení islámem:
Autor: M. Krátký Datum: 29.9.2017 13:31

a tak volím jen takovou partaj, která bude mít v programu ochranu Evropy ( nebo alespoň naší malé země ) před muslimskou invazí

Problém je, že do parlamentu se cpou:
Autor: D. Polanský Datum: 29.9.2017 12:51

většinou ti, co se neumí prosadit v normálním životě, jelikož nic neumí. A dobře ví, že jak se dostanou do vysoké politiky, tak jsou v balíku. Takže kohopak to máme volit? Voly?