16.7.2018 | Svátek má LubošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Kdo oživil Okamuru a jemu podobné?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 1.10.2017 14:13, přehled diskusí

Výborně!:
Autor: P. Klíma Datum: 1.10.2017 14:13

Jen maličkost - co je na Okamurovi jako špatného?

Konkrétně?

Nesouhlasím..:
Autor: J. Kanioková Datum: 29.9.2017 20:41

Re: Já snad zase začnu....:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 20:36

To nejsou žádní.

Očekávat plnění předvolebních slibů a volebních programů po volbách je známou naivity. Ostatně náš volební systém plodící splácané a nestabilní koalice to přímo znemožňuje.

Vždycky z toho nakonec vyleze jen snaha udržet se u moci a koryt celé volební období a taky přes následující volby.

Přesně..:
Autor: J. Kanioková Datum: 29.9.2017 20:34

První odstavec je 200 procentní pravda..:
Autor: J. Kanioková Datum: 29.9.2017 20:32

Re: Výborně napsáno:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 20:29

Gott strafe Deutschland ...

Re: No:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 20:26

Ano, to ovšem neznamená, že SPD nebude volena. Koneckonců nikdo soudný nečeká, že se po volbách budou plnit předvolební sliby či volební programy - dosud se to nestalo, tak proč by se to mělo stát teď? Volební systém plodící nestabilní koalice to koneckonců přímo znemožňuje ...

Re: A kolik procent hlasů...:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 20:22

No jo, krev, pot a slzy - jednak nejsme (ještě) ve válce a jednak Churchill tehdy nekecal. Naší politikové akorát kecají - a v bruseli kecají snad ještě hůř.

Re: Autore, sepsal jste to hezky - souhlasím ve všem:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 20:20

Radikální nápravu těch kravin, které na nás na všechny valí idioti z Bruselu, lze učinit jen czexitem. Neboť ty kraviny mají formu "závazných doporučení", potažmo rozkazů, které jako podřízená gubernie musíme plnit. A naši představitelé v bruseli - i kdyby chtěli, jakože nechtějí - zmůžou kulové.

Re: Někdo přišel na to, že:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 20:15

Možná - jenže když nešvary přerůstají únosné meze, neřeší se a bagatelizují, pak je to výtahem k nejvyšším patrům politiky i pro karikatury politiků jako je Okamura - protože ti jediní hlasitě říkají, že král je nahý a blbý, kdežto mainstream hlasitě opěvuje vybraný střih jeho oděvu a státnickou moudrost jeho činů.

A to není moc dobře - protože tak se i karikatury mohou dostat k výkonné moci. Cynik by sice řekl, že tím by se proti stávajícímu stavu moc nezhoršilo, ale stejně ...

Re: Vážený autore,:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 20:04

Nesouhlas - tedy pokud jsem Vašemu textu schopen porozumět ...

Dobře řečeno:
Autor: J. Jurax Datum: 29.9.2017 20:02

"Cesta vede jedině vyhozením novodobých Chamberlainů, Daladiérů a Emanuelů Moravců v čele evropských států i Evropské unie a jejich nahrazením novými Churchilly a de Gaully."

Ano. Ale kde je vzít? Státníky požadovaného formátu nevidět, jen politikaříčky ... metrosexuál Macron není hoden ani vycídit de Gaullovy střevíce a Velká Británie moudře ten euromarast opouští.

Největší sranda bude, až se i sluníčkáři stanou :
Autor: P. Vaňura Datum: 29.9.2017 19:38

obětmi atentátů!

Největší sranda bude, až se i sluníčkáři stanoui :
Autor: P. Vaňura Datum: 29.9.2017 19:37

Re: ODS:
Autor: J. Kyselková Datum: 29.9.2017 18:43

Pane Němče - ten včerejší duel zatřásl s každým jinak. ODS se prodírala politikou, jak bylo možno. Každý jedinec má vlastní odpovědnost. Panu Babišovi 25 let korupce nevadila, naopak se všemi kumpány čile hodoval, kul pikle a plnil si kapsy. Teď má svatozář a tvrdé lokte, kterými každého slušňáka drsně sejme.

Přesto jsem jista, že Petra Fialu nesejmul, naopak.

Re: Někdo přišel na to, že:
Autor: K. Němec Datum: 29.9.2017 17:07

Každá strana je projekt na prachy pane Pavelko.

No :
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 29.9.2017 16:43

Řekl bych že Babiš míří výš, než jen zreformovat Republiku ale i EU. Je organizačně schopnej , jeho majetek je jen vedlejší produkt této snahy ," Baví ho to" Jak jednou řekl O prezidentovi ,Novináři uvažují jen v kategori bulváru nikdo mu nedal šanci si s ním pokecat , jen posměšky urážky přízemnost...

ODS:
Autor: V. Němec Datum: 29.9.2017 16:20

v zastoupení včera Fialou proti Babišovi, to bylo otřesné a hrůzná presentace obou "politiků."

Fiala se choval jako by po jeho vstupu do čela ODS se změnila ODS na neposkvrněnou a nepolíbenou pannu a za vše špatné mohla nynější skoro jen čtyřletá vláda.

Re: Já snad zase začnu....:
Autor: J. Kyselková Datum: 29.9.2017 16:18

Pane Krešňáku. Vezměme poučení z minulosti za vlády P. Nečase. Držet slovo !

ODS hlásala, že nezvýší daně. Byla krize a pokud vzpomínám nejvíce na ODS dupnul pan Kalousek, koaliční partner - daně se zvýily o 1proc. bod - bohužel hlasování spojeno s vyslovením dvěry vládě. 3 poslanci ODS se čestně zachovali a odstoupili protože nesouhlasili s tímto a "drželi slovo". Dodnes jsou pronásledováni jako zločinci a byli i vězněni. Nutno podtknout, že se vzdali lukrativních poslaneckých postů a šli ekonomicky dolů.

Držet slovo může jen ten, kdo má na to sílu, pokud čestně drží tak se veze do kopru.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 29.9.2017 16:15

Řídit stát odvoláváním politiků a pomocí referenda , ja tak blbé , že by si to neodhlasovali ani Okamurovci, až by jim došlo že si řežou vlastní větev !

Re: Někdo přišel na to, že:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 29.9.2017 15:55

Okamura , to je projekt na prachy, ten jeho úsvit se rozpadl proto že si uzurpoval všechny prachy , a ted má šanci na větší balík .

Vážený autore,:
Autor: O. Zuckerová Datum: 29.9.2017 15:34

už Vaše formulace o "Okamurovi a jemu podobných" (aniž jste je vyjmenoval, abychom si udělali aspoň rámcovou představu o další množině démonů "Okamurovi podobných") zařazuje titulek Vašeho textu zcela nepochybně do Vámi kritizovaných (?) titulků mainstreamu. Vyvoláváte podezření, že název Smetanova cyklu "Má vlast" by pro Vás mohl časem být i nacionalisticky fašistický a nepřipouštějící JINAKOST coby alternativu k tančícím českým (fuj!) venkovanům bez jediného exota (slabou omluvou našeho národního skladatele by mohla být multikulturnost (pravděpodobně romské) Esmeraldy a indiána domácí provenience v Prodané nevěstě).Buďte zdráv a mírněte se.

Re: Výborně napsáno:
Autor: J. Sinnreich Datum: 29.9.2017 15:04

Nemecko vydalo zakon podle ktereho si uspesni zadatele o asyl (nyni asi 400 tis.) mohou legalne privest prislusniky svych rodin. Odhadem se jedna o dalsi million lidi.

Re: A kolik procent hlasů...:
Autor: P. Lenc Datum: 29.9.2017 14:32

Jo, vidím to podobně, nemluvě o tom, že by dopadl hůř než Trump.

Re: Autore, sepsal jste to hezky - souhlasím ve všem:
Autor: P. Lenc Datum: 29.9.2017 14:29

V tom případě si pane Krátký všímIáte málo.I když pravda je, že se politici ODS do "veřejného" prostoru ČT nebo rozhlasu takřka nedostanou.

Re: Hura k volbam:
Autor: Š. Hašek Datum: 29.9.2017 14:12

Přesné.

Bude to makačka, tvá řeč budiž ano ano - ne ne, po těch 76587 odstínů středošedé (politiky).

Re: Strach z občana, strach z voliče.:
Autor: Š. Hašek Datum: 29.9.2017 14:10

Přesné.

Začínám stále slyšet (TV spacáková), že "suchý popis faktů, a to i změřených/číselných" jest extremismus (nejlépe pravicový). Minimálně kontroverze, variantně hybridní válka (vedená ze Zimního paláce).

Hrůza sledovat politiky, jakou novořečí mluví! Manekýnky televizní a Moravce nepočítám.

Jsem zvědav, jak budou kosmetické firmy hovořit o barvě pokožky po použití jejich "grémů" - až dojde k té "vyšší brusele integraci"! Možná Cikán bude Italoevropan, něco jako Afroameričan, tedy mezi námi černoch jak poleno. Nebo kříženec.

Re: Já snad zase začnu....:
Autor: Š. Hašek Datum: 29.9.2017 13:59

Já poprvé za více jak dvacet let váhám .......

Když jsem poslouchal Fialu, jak se dal "do party s bláboly Kalouska" o vystrašených Čecháčcích. O "nutnosti" respektovat brusele (samozřejmě vždy říkal Evropská Unie!!).

O tom, že se budou stěhovat běženci do prázdných budov v ČR ani slovo! A že budu cvakat italsko francouzsko španělsko řecké dluhy - ani pípnutí! Inu profesor Fiala. Mein lieber Gott!

Jen Okamura, Mach, Robejšek! A proti nim národní brusele fronta! Jo a taky je štve Babiš, už jen to, že nevědí co s ním!!!!!!!!!! Bída, strach, vyčůranost, všichni mají hypotéky, všichni mají diety, bojí se sucha a budou mi vykládat, že já se jako bojím muslimským vyžíračů bez dokladů. Nebojím, jen znám dějiny a umím hrát šachy. A o armádě též ani slovo, z ODS.

Někdo přišel na to, že:
Autor: V. Student Datum: 29.9.2017 13:46

lepší než zbavovat se kritiků je pěstovat si jich pár. Karikatur, které jsou směšné, takže směšně působí i jejich kritika. Kdo by chtěl být směšný, tedy přidat se k nim, že?

Takže když budou nešvary EU tepat karikatury politiků jako je Okamura, ono je to vlastně pro eurohujery dobře. Vždyť kdo by chtěl být směšný a přidat se k tomu tlučhubovi, čím dál více považovaného za politického šaška? Proto má zelenou i v mainstreamu, abychom všichni viděli co je to za tupce, ti kteří kritizují EU.

Vážený autore,:
Autor: Š. Hašek Datum: 29.9.2017 12:58

domnívám se, že právě i Vy jste oživil Okamuru. A posilujete ho.

Jsem konstantní volič ODS, ale naprosto chápu svoje sousedy, že je TOP 09, ČSSD a Lidovci nezajímají. Takže zbývá Okamura, Babiš, starokomouši (jsou aspoň vlastenečtí), novokomouši jsou totiž zelenobruselští - ale oni kvákají "proevropští".

U nás se už připravuje bývalá škola na cca 200 "kulturních obohacovačů". A co Vy?? Jste váhavec multikulturní a ODS stahujete dolů. Potichu, tajně se ta škola uklízí (platí asi Schw. a mladý Stropnický ze svého), jako strategický plán vlády. Nemám slušných slov, večery tedy končí, klid zahradní čtvrti taky, budu i do města chodit v souladu se zákonem ........ . Zkráceno.