21.9.2018 | Svátek má MatoušDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Oplatky a myŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 30.9.2017 19:23, přehled diskusí

Re: jen jeden z mnoha příkladů:
Autor: Z. Lapil Datum: 30.9.2017 19:23

Nemyslím si, že by se Karlovarské oplatky vyráběly v Polsku. Možná Lázeňské, tomu bych věřil. Ale i Poláci vyrábějí to, co po nich objednatel chce - viz onehdy pozdvižení s polskými piškoty Opavia).

Všimněte se jedné věci: EU "patentuje" regionální výrobky. Takže šampaňské může vyrábět kdekdo, ale v Šampani (píšu foneticky, jelikož nehodlám riskovat originální zápis). Jen u nás - perník s nápisem Pardubický se smí vyrábět jen v Pardubicích a všimněte se, že na KAŽDÉM ksindlu je nějaký - pokaždé jiný - výrobce se sídlem v Pardubicích. Totéž Hořické trubičky, ty se dobře kontrolují na benzínkách. Burčák musí být echt moravský, jinak je to "částečně zkvašený vinný mošt" nebo kýho čerta.

Re: Ale:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 17:04

Jak víte, odkud vepřové je? Hovězí- z Brazílie třeba? Zelí vypěstované na eurolánech? Domácí zabijačka je fajn, a ta veřejná nás už ochránila od stavby mešity: proto ji EU rychle zakázala.

Ale:
Autor: V. Němec Datum: 29.9.2017 16:50

u nás zůstává stále vepřoknedlozelo, hovězí guláš a ta domácí zabijačka.A jest toho mnohem více! To nám sv. Václav ještě zachoval.

jen jeden z mnoha příkladů:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 16:43

Všechno se unifikuje: od výroby potravin přes vzdělávání a teď i politiku. Masmédia ruku v ruce s politiky vyrábějí dojem, že život mimo EU není slučitelný se životem. .-)

Karlovarské oplatky byly fajn, ale zisk je na prvním místě: proto se možná ty oplatky vyrábějí v Polsku. Polsko se stalo takovou evropskou Čínou a jeho potraviny mají hodně špatnou pověst u zákazníků, ale dost dobrou pro výrobce zisků. Kvalitu vytěsnila kvantita.

Závěrem jste:
Autor: J. Farda Datum: 29.9.2017 10:07

zaručeně pohoršil mnoho integracofilních diskutérů a neméně jedna z nich Vás za to nejspíš s jí vlastní sžíravou ironií vykráká ... :-)