17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠKOLSTVÍ: Neustálé vydírání lidskými právyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 61, poslední: 27.9.2017 0:41, přehled diskusí

Moderní magoři:
Autor: J. Jurax Datum: 27.9.2017 0:25

Vzdělávání směřující k dodržování řádu a respektování učitele je naprosto nezbytné.

"Expert", který to popírá, je sice možní moderní a IN, ale jinak blbec a nebezpečný magor.

A spratek nejen cikánský, oslovující učitelku ty pyčo má dostat takovou, že vezme druhou o zeď. A rodiče mají být okamžitě ztrestáni za zanedbání výchovy dítěte odebráním dětských přídavků a socdávek. A ten parchant se má na druhý den už probudit v polepšovně. Na grázly slušnost a humanita nefunguje, tady platí tvrdá ruka.

Lék na naše školství:
Autor: P. Juránek Datum: 26.9.2017 23:34

Je to prosté.

1) Zrušit ministerstvo školství a všechny jím vymyšlené organizace; 2) Ušetřené peníze dát školám a jejich zřizovatekům; 3) Dát zřizovatelům a ředitelům potřebné kompetence zavést ve škole pořádek; 4) Právo dítěte být vyučováno musí být podmíněno dodržováním školního řádu; 5) Pro každe porušení šk. řádu musí mít stanoveno přiměřený trest; 6) Nejvyšším trestem může být vyloučení ze školy/ze všech škol; 7) Případná absence základního vzdělání nesmí být překážkou v přijetí do zaměstnání, pokud uchazeč je schopen vykonávat potřebnou činnost; 8) Základní vzdělání může být poskytováno i ve vyšším věku, ale jako placená služba.

Myslím, že toto ví všici. Odvahu problém řešit však v sobě musí najít především ti, kdož jsou za neutěšený stav zodpovědni.

Předvolební zamyšlení :
Autor: P. Szirotný Datum: 26.9.2017 23:05

Ať hledám, v předvolebních programech politických stran jak hledám, řešení zmíněného problému jsem nenašel. Zato vidím sliby na další rozhazování peněz, které nemáme. Eventuelně sliby kdo s kým rozhodně a jistě po volbách nebude kamarádit. Kdyby se páni poslanci a ministři alespoň půl roku před volbami zajímali co opravdu "pálí" občany, získali by bezvadný volební program se kterým by bylo možné vyhrát volby. Ale jednodušší je přidat (na dluh) 15% učitelům, které bude část žáků beztresně oslovovat "ty py.o".

Pro pár "lehkoživků"....:
Autor: J. Novak Datum: 26.9.2017 21:22

Pro pár "profesionálních Romů", kteří z toho mají velmi slušnou a lehkou obživu, že se tváří za všechny Romy "ubliženě" vykoupíme za miliardu vepřín a za dalších X milionů jej zbouráme a odklidíme. V budoucnu se do obce/města přistěhuje pár militantních vyznavačů Islámu a my dobrovolně zbouráme místní kostel, kapli...., místo toho, abychom je hnali potěhem??? Kam jsme to s našimi "volenými" zástupci došli? Schody je třeba zametat shora, takže začít lehkoživky typu Benda, Kalousek, Sobotka... a spol. a nepřipustit jejich opětovné zvolení...

:
Autor: M. Jandáková Datum: 26.9.2017 21:19

...

Hulvát a gentleman jsou si rovni v lidských právech. Lidská práva nejsou podmíněna osvojením si dobrých mravů. Asi jsou už moc "staré" - ty mravy. Lidská práva jsou lepčejší, protožejsou "modernější"...Jj..

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 27.9.2017 0:33

Práva jsou podmíněna povinnostmi. Jedinec neplnící si své povinnosti nemá žádná práva.

K případu - cikánský parchant v článku popsaný ani jeho rodiče neplní své povinnosti. Ergo nemají co se dovolávat nějakých práv.

Nanejvýš by měli vyplatit učitelce mastné odškodné za újmu, kterou utrpěla chováním jejich nevychovaného spratka. Možná by to dobrý advokát dokázal i za stávajích zákonů ... :-)

Splatili by to ze socdávek - zákonodárci by měli fofrem upravit zákony tak, aby se to dalo.

Kdysi neexistovala "lidská práva",ale existovaly POLEPŠOVNY,:
Autor: L. David Datum: 26.9.2017 19:01

ve kterých by drzého cikána rychle převychovali rákoskou.

Dokud nebude ve školách možnost jakéhokoliv drzého smrada potrestat i fyzicky, máme se na co těšit, až taková drzá generace vezne do rukou osud naší země ! ! !

Re: Kdysi:
Autor: P. Portwyn Datum: 26.9.2017 19:37

Já bych nezaváděl fyzické TRESTY - nakonec vychovávat mají rodiče. Ale ten idiotský úzus, že se žák nesmí ani fyzicky upozornit, bych zrušil. Někdy je dítě nepříčetné a plácnutí by ho efektivně probralo. Ovšem v současnosti to je na vyhazov...

Ano.... je to VYDÍRÁNÍ !!! Naprostý souhlas :
Autor: J. Kanioková Datum: 26.9.2017 17:04

Taky jsem strávil pár let ve škole,:
Autor: F. Kusák Datum: 26.9.2017 15:42

mnoho let jako student a nějakou dobu jako kantor. Z té učitelské zbyla odporná pachuť, kterou mohu shrnout následně: většinový nezájem studentů o vědění a poznání, tupé vedení školy s odporem cokoliv změnit, až na výjimky zbytečné doškolovací kurzy, neurvalé a drzé chování části studentů, extrémní feminizace a v neposlední řadě, nezájem ostatních kolegů a kolegyň se na čemkoliv konstruktivně domluvit. Nízké finanční ohodnocení bych rozhodně neuváděl na prvním místě, spíše pocit zbytečnost a ztráty času.

Pak s tím něco dělejte...

Re: Taky jsem strávil pár let ve škole,:
Autor: T. Hraj Datum: 26.9.2017 17:13

To zní deprimujícně. Představuji si ale, takový stav je bohužel asi spíše pravidlem než výjimkou.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 26.9.2017 14:34

Pro některé vůdčí typy tzv. "lidskoprávních organizací", evidentně neexistuje západní kultura (vy)chování. Vůbec neznají pravidla sluš.chování. Nahrazují obranu těchto pravidel obranou jejich porušování, řekla bych.

Pokud se najdou voliči, schopní volit "lidskoprávní":
Autor: P. Vaňura Datum: 26.9.2017 13:48

hovada, tak se nemůžeme divit.

Klidně budu volit třeba DSSS když bude schopná tento stav zlikvidovat! Klidně pošlu zavedené strany do zapomnění.

Je ale příliš mnoho jiných, kteří se dají UKECAT a nevolí kandidáty, ocejchované Pravdou a láskou jako "padouchy."

VIda, zrovna včera jsem:
Autor: D. Stirský Datum: 26.9.2017 13:16

mluvil s jednou paní ředitelkou ze základky v pohraničí a říkala mně, že s romskými dětmi a s jejich rodiči větší problémy nejsou. Když už, tak s bohatými rodiči dětí bílých.

Re: Vida, zrovna včera a předevčírem...:
Autor: R. Chodovsky Datum: 26.9.2017 13:31

Já také mluvil s jednou paní ředitelkou v pohraničí a s jednou paní učitelkou s pohraničí a obě říkaly, že s romskými dětmi jsou problémy velké a rodiče nekomunikují vůbec.

:))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 26.9.2017 17:07

ani nemusí jít o pohraničí..

Re: VIda, zrovna včera jsem:
Autor: V. Getz Datum: 26.9.2017 13:39

Kolik jich má ve třídách? Mohla by nabídnout exkurze ředitelům na Mostecku případně s návodem.

Re: VIda, zrovna včera jsem:
Autor: R. Langer Datum: 26.9.2017 14:48

Tak to by mohly pořádat nějaké naučné kurzy pro ostatní...

Re: VIda, zrovna včera jsem:
Autor: S. Donát Datum: 26.9.2017 15:34

Co je nám do nějakých Římanů? Spíš by mě zajímalo, jestli nejsou nějaké problémy s cikány.

Re: VIda, zrovna včera jsem:
Autor: M. Prokop Datum: 26.9.2017 18:27

Tak to má ta paní ředitelka kliku, že nemá ve škole cikáňata.

Můžeme si za to sami.:
Autor: P. Zinga Datum: 26.9.2017 12:08

.

Jo. Situace se stále zhoršuje.:
Autor: A. Alda Datum: 26.9.2017 11:47

Pamatuji se, jak mně někdy v druhé půli 80. let přišla žádat o pomoc matka jednoho učně, zmetka, kterého chtěli za šikanu spolužáka vyhodit u učňáku. źe prý šlo jen o legraci. Tak jsem se jí zeptal, jestli se té legraci smál i ten postižený chlapec. A se slovy, že bych toho jejího darebáka radši zavřel než mu pomáhal, jsem ji vyhodil. Dnes by za to zavřeli nejspíš mne.

Máme :
Autor: P. Lenc Datum: 26.9.2017 11:41

"utlačovanou" menšinu, která mimo sebe také vyživuje stovky na ně přissáté "lidskoprávní" organizace, a mají z nás, gádžů pouze legraci.A vůbec se tím netají.A cikánští parchanti tuto situaci zvládají, za pomoci "zákonů" a připos..ných ředitelů a "lidskoprávních" expertů perfektně využívají.Dobře nám tak, držíme huby.

Re: Máme :
Autor: R. Morava Datum: 26.9.2017 12:34

Já osobně proti cikánům nic nemám, znám pár slušných a měl jsem mezi nimi i známé. Rasismus naruby nefunguje a jak se ukazuje u nás i v USA je na škodu především jim samotným. Tento "lidskopravismus" vymysleli lidé které nemají děti, anebo jsou pěkně rozmazlené. Na výchově dětí si člověk snadno nacvičí jak mají fungovat lidská práva. Slabšího, hloupějšího, mladšího, menšího je dobré podpořit, ale je nutné mít respekt a vděčnost. Někdy musí dojít i na tresty!

Dnešní lidskoprávní aktivisté a politici v Evropě potřebují jediné. Pořádný nářez.

Re: Máme :
Autor: J. Jurax Datum: 27.9.2017 0:39

No jistě. Ale řezat je měli už od mala. Po dobře umístěné facce ganglia v mozku poskočí a v hlavě dříve zabedněné se může udělat jasno - a jedinec přestane být lidskoprávním aktivistou.

Mimochodem - ještě jsem neslyšel o lidskopovinostním aktivistovi. Takových by bylo třeba tisíce ...

Proletáři celého světa:
Autor: R. Morava Datum: 26.9.2017 11:19

Běžte všichni do ... A právě tyto lidskoprávní imbecility ukazují, že nelze volit současné zprofanované strany a hnutí, pokud se proti takovým lidskoprávním sebevraždám jednoznačně nevymezí - změnami zákonů a zrušením všech dotací pro neziskovky, s výjimkou služby nemohoucím občanům.

To není ČSSD s Dienstbierem, Marxovou... a bratry v EU. To není ANO s Pelikánem, Jourovou kteří nám zařizují cenzuru. To není TOP09 ani náhodou, Piráti podporující anarchii a nepořádek taky ani náhodou, ale ani KDU, kteří se bojí vyjádřit nekorektní názor.

U nás mohu akceptovat jedině Realisty a SPD. Alespoň na pár let dokud ti ostatní začnou používat rozum.

Re: Proletáři celého světa:
Autor: Z. Lapil Datum: 26.9.2017 12:36

Zrovna proletářům bych lidskoprávní imbecility (dobrá formulace, děkuji) nepřisuzoval.

Re: Proletáři celého světa:
Autor: M. Mikulec Datum: 26.9.2017 16:25

Souhlasím s panem Moravou. Vylučovací metodou dojdu k závěru, koho volit. Pečlivě čtu sliby v programech a schovávám si minulé volební listí kvůli přeběhlíkům a vychytralcům.

Re: Proletáři celého světa:
Autor: T. Hraj Datum: 26.9.2017 17:33

V tv debatach pan Okamura často exceluje argumentační pregnantností. Stručně vystihne podstatu. Ale také (prý) vytuneloval vlastní stranu a občas vykazuje náznaky potrhlosti. Pro mne tedy volitelný příliš není.

Naopak postrádám ve Vašem výčtu Svobodné.

Re: Proletáři celého světa:
Autor: J. Jurax Datum: 27.9.2017 0:41

No jo, Svobodné s preference možná nad jedno procento ... :-)