18.7.2018 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Paskvil ministryně MarksovéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 26.9.2017 10:58, přehled diskusí

Re: Socany nevolit nejen pro toto:
Autor: J. Jurax Datum: 26.9.2017 10:58

No jistě. Jenže z podpory dětí skromně vyžijí s pomocí dalších dávek i rodiče, resp. "rodiče". A pořád slyším svého dědu, jak praví "děcek možeš mět kolik chceš, ale až jich všeckých uživíš a budeš schopný vychovať ... ". Jenže, pravda, děda byl ročník 1900, tehdy socdávky na kdeco nebyly a jeho tento názor je již dnes jistě pojímán jako zastaralý, nemoderní, ba i směšný. Státe, starej se, seber jiným a mně dej, což se kulantně nazývá sociálnem a solidaritou.

Nevím ale, zda byly výzkumy, o nichž se zmiňujete, provedeny a zda jsou jejich výsledky dostupné. Nicméně popisovaný fenomén se masově vyskytuje nanejvýš poslední čtvrtstoletí, takže data o starších dětech budou skrovná.

Snad jen to "sezdané páry statisticky méně často žádají o různé podpory, slevy a výhody" bude pravda. Párů, co spolu žijí v jednom bytě na psí knížku, mají děti, byť ne nutně biologické potomky partnera, ale matka je formálně samoživitelka pobírající podpory příjemně doplňující rodinný rozpočet a partner je formálně hlášen u maminky či ujce nebo čertvíkde znám nebo předpokládám na našem malém sídlišti několik. Což je vlastně obecně lidem i ouřady tolerovaný parazitismus na ostatních - ojebat stát je v tomto punktu začasté bráno jako nikoliv vychcanost, nýbrž chválená šikovnost. Přiznám se ovšem, že k tomu, abych to bomznul, jsem se neodhodlal a neodhodlám; nikdo není dokonalý ...

Re: Socany nevolit nejen pro toto:
Autor: J. Anděl Datum: 26.9.2017 9:07

Asi mohou být státem podporované děti. Ovšem bez ohledu na rodinný stav, spíš dle sociální situace obecně. Tzn. nejchudším přispívat na konkrétní věci. Alespoň na školní pomůcky, když je ta škola ze zákona povinná.

Jinak souhlas. Ale chápu, že to svobodní lidé ve vztahu "na psí knížku" mohou vidět jako diskriminaci. Ergo je nutné mít srozumitelnou argumentaci. Srozumitelnější než "rodina je základ státu", "tradice" nebo "boj s islámem". Například bych rozuměl tomu, kdyby se statisticky prokázalo, že sezdaní manželé spolu spíše vydrží do dospělosti dítěte, než nesezdané páry, tzn. je to prospěšné dětem (někdo řekne, že to nutně prospěšné není - o tom může být debata). Nebo že sezdané páry statisticky méně často žádají o různé podpory, slevy a výhody, tedy je to výhodné pro státní kasu. Nebo že děti sezdaných párů mají statisticky lepší prospěch ve škole, vyšší příjmy v dospělosti, pevnější zdraví, dožívají se vyššího věku, spíše se postarají o své staré rodiče atp. - výhoda jak pro dítě, tak pro státní kasu.

A tak. Výše uvedené netvrdím, jsou to příklady, co by mohlo být funkčním argumentem, kdyby se ovšem potvrdilo, že je to prokazatelně pravda.

Re: Jenom jsem chtěl podotknout,:
Autor: J. Anděl Datum: 26.9.2017 8:59

Už je druhý den, tak nevím, jestli mi ještě odpovíte... jak tohle může vláda ovlivnit a zjednodušit?

Moje žena na zkrácený úvazek pracuje, ovšem je to věcí mezi ní a zaměstnavatelem... Chtěla snad vláda resp. Marksová třeba uzákonit povinnost, že ženě, která je zaměstnaná na plný úvazek a odejde na mateřskou, má zaměstnavatel povinnost při návratu umožnit zkrácený úvazek v podobě, která bude odpovídat možnostem vodění dětí do školky? (samozřejmě by to nebylo formulované takhle, nedělám si z toho legraci)

To by bylo pro řadu zaměstnavatelů problematické. Ti šikovnější zaměstnavatelé by z toho nějak vybruslili (nabídli by jí na zkrácený úvazek možnost uklízet kanceláře), ti méně šikovní by při zaměstnávání lidí asi preferovali muže nebo ženy s velkýma dětma.

Re: A co jste čekali z dílny ČSSD?:
Autor: J. Jurax Datum: 25.9.2017 23:20

A co jsme čekali z dílny ČSSD?

Peachoviny. A dočkali jsme se.

Re: Podle pana Zdechovského:
Autor: J. Jurax Datum: 25.9.2017 23:18

První dva odstavce svědčí o nepochopené možná i záměrném.

Re: Podle pana Zdechovského:
Autor: J. Jurax Datum: 25.9.2017 23:16

"V současné době se 49% dětí rodí svobodným matkám a nesezdaným párům. Tyto děti nemají nárok na podporu?"

Ne. Ať se rodiče vezmou, mají-li je rádi a hodlají-li o ně pečovat, protože ta péče předpokládá dlouhodobý - na desetiletí - a pevný svazek. Stihnout se to sezdání dá za dvě tři hodiny na ouřadě.

"Když stát dokope otce dětí svobodné matky ke starosti o děti, stát se o děti přestane starat?"

A proč by se extra staral? Starat se má otec a matka.

Stát není nějaká božská entita. Stát jste Vy, já a všichni kolem. A chce-li se stát starat o děti, na něž rodiče kašlou nebo které si nezodpovědní rodiče udělají, ale nejsou schopni je uživit, bere to i z Vašich daní. Takže z mírnou nadsázkou bere Vašim dětem - protože Vy je jistě uživíte i bez všelikých extra dávek - a dává cizím v rámci povinné solidarity. Ta solidarita by se neměla přehánět.

Socany nevolit nejen pro toto:
Autor: J. Jurax Datum: 25.9.2017 23:02

ale taky pro toto, co je v článku zmíněno.

A podpora rodiny by měla být podporou rodiny - tedy manželů řádně sezdaných. Pro jistotu v této zblblé době dodávám heterosexuálních manželů.

Kdo má děti na psí knížku a nechce se vázat na partnera/partnerku a stvrdit svazek úředně, je jeho nezodpovědnost a jeho problém. Proč by měl být státem podporován?

Jenom jsem chtěl podotknout,:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 25.9.2017 22:57

že po ukončení mateřské dovolené by řada žen upřednostnila možnost pracovat na zkrácený úvazek, aby nemusela do školky budit dítě např. před 6. hodinou ranní nebo je ze školky vyzvedávat po 17. nebo 18. hodině.

Re: Feministka Marksová nechť už, proboha, zmizí:
Autor: Š. Hašek Datum: 25.9.2017 22:28

ČSSD nepochopila nic!

Myslela si, že to všechno vyžehlí odchodem zoufalce Dienstbiera. Ale uznávám, že je poněkud moc žádat po naší Dluhoslavstraně, aby vymetla skoro všechny své ministry - protože "jsou fest ujetí". Zkráceno.

Mám dojem, že ČSSD má dnes nejvíce politiků s nějakou dost hanlivou/pravdivou přezdívkou. Hodně politiků totiž té socbudovatelce říká Marksová-Marxová-Engelsová-Leninová. Nejen Kubera.

Feministka Marksová nechť už, proboha, zmizí:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.9.2017 21:49

v politickém propadlišti. Doufám, že po volbách tato hloupá koncepce bude spláchnuta, a nová koncepce bude projednána skutečnými odborníky a schválena všemi nebo naprostou většinou ve vládě, protože pak zbytečné dohadování a házení si klacků pod nohy by zmařilo veškeré klady. Marksové jde stejně jen o předvolební rétoriku..

Re: Podle pana Zdechovského:
Autor: A. Javůrek Datum: 25.9.2017 21:34

nic takového nenapsal. On kritizuje, že Marksová preferuje neúplné, resp.alternativní, rodiny. A ano, stát by měl především podporovat klasické rodiny, tzn.OTEC+MATKA+DĚTI, a to takové rodiny kde minimálně jeden rodič pracuje, kde jsou děti vedeni ke vzdělání a pracovitosti. Takže nikoli rodiny asociálů a jiných vyžírků

Re: Nenávist tohoto státu vůči rodině jako instituci:
Autor: A. Javůrek Datum: 25.9.2017 21:31

to není problém tohoto státu. Tenhle problém jde napříč západní civilizací ...

levičáci, marxisté jako :
Autor: A. Javůrek Datum: 25.9.2017 21:31

Marksová a další, nenávidí klasické funkční rodiny. Protože funkční rodina je schopna odolat i šikaně státu, je schopna vychovat své děti k samostatnosti, děti z funkčních rodin dávají své rodiny na první místo a to vše levicové vlády nenávidí

Re: Současná .ČSSD:
Autor: M. Mikulec Datum: 25.9.2017 21:11

Strana plná závistivých levicových srdéček, viz likvidace malého podnikání.

Re: Sociální a demokratická jsou v rozporu:
Autor: M. Mikulec Datum: 25.9.2017 19:06

Tak jest. Nemusíme ani chodit pro příklad do zahraničí.

Re: Můžete mi autor ozřejmit:
Autor: J. Anděl Datum: 25.9.2017 18:55

Jsem se nakonec ani nezeptal :-)

Re: Můžete mi autor ozřejmit:
Autor: J. Anděl Datum: 25.9.2017 18:55

Jen se ptám, nevím to jistě, ale kdysi se mluvilo o takovém balíku opatření, jehož záměrem bylo podpořit ženy, aby se co nejdřív vrátily do práce, takže opatření nezahrnovala přímo jen podporu zkrácených úvazků, ale také znevýhodnění delších mateřských a vůbec takové formulace, upřednostňující ženu v práci před ženou doma s dětmi. Ale tak možná se pletu. Co máme trochu větší děti, už to tolik nesleduju, člověk nestíhá všechno :-)

Můžete mi autor ozřejmit:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 25.9.2017 16:09

jak podporou zkrácených úvazků dojde k pošlapání práv a zájmů dětí?

Nenávist tohoto státu vůči rodině jako instituci:
Autor: A. Alda Datum: 25.9.2017 16:04

je dlouhodobá. Není to výsledek jen působení Marxové na MPSV. Ta protirodinná politika je zjevná již od vydání nových daňových zákonů v roce 1992 a má výrazně stupňující se tendenci. A když jsou ve vládě socialisti, tak se ten vývoj vždy zrychluje.

Re: Sociální a demokratická jsou v rozporu:
Autor: P. Lenc Datum: 25.9.2017 15:34

Přesné pane Mikulče.A vypíchl bych tu skupinu a menšinu.Čím jsou menší, tím víc jsou uřvanější a je jim proto "nasloucháno".

Re: Projev předsmrtné křeče euro socialistů:
Autor: J. Ráž Datum: 25.9.2017 14:21

Přesný postřeh!

Sociální a demokratická jsou v rozporu:
Autor: M. Mikulec Datum: 25.9.2017 13:32

Pokud je něco demokratické, nemusí to být spjato se sociálním: mnohdy to je v rozporu. Zatímco jsme si za bolševika Západ idealizovali, oni si zatím vytvořili pěknou sociální peřinku. Demokratické má být většinové, jenomže tady kdejaká skupina a menšina mává lidskými právy a nedemokraticky většinu vydírá. Je dobře, že v Evropě sociální demokracie ztrácejí (Nizozemsko ap.). Nemají recept na ilegální imigraci (a tématu se vyhýbají), protože by ji z meritu věci měli sociálně podporovat, že?

Re: Podle pana Zdechovského:
Autor: R. Tesařík Datum: 25.9.2017 12:49

Dík.:-))

Re: Podle pana Zdechovského:
Autor: A. Hrbek Datum: 25.9.2017 11:35

Pořad o Vašem bratrovi na ČT art byl velmi pěkný a zajímavý.

S pozdravem

Re: Podle pana Zdechovského:
Autor: A. Hrbek Datum: 25.9.2017 11:06

Podle definice pana Zdechovského je klasická rodina otec a matka a děti. Vše ostatní klasická rodina není. A tudíž si podporu nezaslouží.

Je např. dědeček, babička a vnuci po zemřelých rodičích "klasická" rodina?

Když stát dokope otce dětí svobodné matky ke starosti o děti, stát se o děti přestane starat? Když ne, tak jakým způsobem, když to není "klasická rodina"? Je "klasická rodina" když otec a matka nejsou sezdání a s dětmi žijí "na hromádce"? V současné době se 49% dětí rodí svobodným matkám a nesezdaným párům. Tyto děti nemají nárok na podporu? Není to tak jednoduché, jak si to pan Zdechovský představuje.

Jen tak na okraj - zatím jsem nepozoroval, že by pan Zdechovský z pozice evropského parlamentu intensivně bojoval proti odebírání dětí od rodin v Anglii.

Re: Projev předsmrtné křeče euro socialistů:
Autor: R. Morava Datum: 25.9.2017 10:35

S tím konkursem na ČSSD to zní zajímavě. V každém případě ČSSD nevolit, a paní Marxová se hodně snaží ukazovat voličům proč ne. Má v tom velkou konkurenci Sobotky a ostatních soudruhů. KSČ je sice ostuda naší země, ale na rozdíl o melounů už se natolik odkryli, že nejsou nebezpeční. Marxisti se teď zamimikrovali do Zeleného, v Německu pak i do SPD a jsou i tím hodně nebezpeční.

Re: Podle pana Zdechovského:
Autor: R. Tesařík Datum: 25.9.2017 10:19

Ale pane Hrbku, to jste to dost demagogicky smotal...Druhý odstavec souhlas.

Re: Podle pana Zdechovského:
Autor: J. Tachovský Datum: 25.9.2017 10:17

Pisete blbosti. Nic takoveho Zdechovsky nerika. Pise o tom, ze stat ma podporovat klasicke rodiny. Pokud nekdo z rodiny umre, tak je to porad rodina, ale ma problem a pomoc je na miste. Zvracene je podporovat homo "rodiny".

Svobodne matky si zaslouzi podporu v tom, dokopat otce k tomu, aby se staral o deti (ne o zenu).

Projev předsmrtné křeče euro socialistů:
Autor: J. Ráž Datum: 25.9.2017 10:06

Jak je vidět z výsledků voleb v Německu, tak tradiční témata eorosocialistů voliče netáhnou. Voliče k sociálním tématům přitáhnou buď liberálně levicoví zelení nebo ryzí socialisté typu německé Linke nebo naší KSČM.

Ač to zní u člověka zaměřeného silné antikomunisticky, přál bych si, aby KSČM odebrala hlasy ČSSD, tu poslali do exekuce Altnerovi dědici a aby spolu s ČSSD odešla do hrobu levicová politika reprezentovaná Marksovou, Valachovou, či Zaorálkem a dominanci levice převzali Zelení a Komunisté. Přestane matení voličů universálně od středu rozkročenou populistickou politikou, kterou dlouhodobě prezentuje u nás ČSSD.

Souhlas- výjimečně:
Autor: J. Pražák Datum: 25.9.2017 9:53

Výjimečně se dá s KDU souhlasit.