17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Odmítání tradic je odmítáním lidských právŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 26.9.2017 0:07, přehled diskusí

Re: Zeman a Klaus? Nebyl to parlament?:
Autor: J. Jurax Datum: 26.9.2017 0:07

O prachy jde vždy až v první řadě. A každému, nebo skoro každému. Vám ne?

Re: Naši společnost neřídí charaktery.:
Autor: J. Jurax Datum: 26.9.2017 0:05

No, lidé bohatí, pokud bohatství nabyli vlastním přičiněním, bývají rozumově vyspělí. O charakteru fakt bohatství nevypovídá nic.

Velmi souhlasím, :
Autor: J. Kanioková Datum: 25.9.2017 23:00

:)))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 25.9.2017 22:58

Jde o přehnané líčení !:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.9.2017 22:56

Když už pro nic jiného, tak to její nepochopení, že takto se žilo i v minulém režimu ! Vždycky byly zaměstnanecké pozice, kde si člověk nemohl odskočit na WC. Vždycky byly takové pozice, kde člověk vydělal naprosté minimum, byly to většinou spíš pomocné práce. Zaměstnavatel si nemůže dovolit být "velkorysý". Záleží na každém jednotlivci, jaké kvalifikace se dobral sám.

Zrovna tak jsem napsala přímo autorce, že i dřív nikoho nezajímalo, jaké problémy někdo má ve své rodině. Měla jsem postižené dítě, a z toho důvodu jsem musela občas měnit zaměstnání kvůli pracovní době, abych si stihla svou rodičovskou odpovědnost. Za totáče velká část zaměstnanců strávila dobu zaměstnání v jediné firmě, celý život. Já jich prošla 13. Opravdu mi nikdo NIKDY v ničem nepomohl..

Takže autorčiny odsudky - holt, ona je mladá holka a dřívější režim nezažila.

Re: nevím...:
Autor: J. Schwarz Datum: 25.9.2017 20:28

Dle mého náhledu se opravdové "spravedlnosti" dosáhne jen tak, když každý jednotlivec bude mít právo opustit spolek ve kterém se necítí dobře a sdružit se s lidmi se kterými se cítí líp, pokud o něho budou stát. Pan Křeček se mýlí když tvrdí, že pokud jsou potřebné některé práce měly by být zaplacené tak, aby zajistily "důstojný život". Jednak důstojný život si každý představuje jinak a taky vyjde s jinými penězi. Pokud někdo potřebuje denně krabičku cigaret a 5 piv v hospodě může se stát, že má problém "koupit dětem co potřebují". A propos - co potřebují? To, co mají ostatní? Výhodou socíku bylo jen to, že ani ostatní - nebyli-li vybaveni oblečením z Tuzexu - neměli nic. Řešení s dětmi by bylo snadné - školní uniformy a zákaz mobilů. Hned by všechny děti vypadaly jako v Maově Číně hotovo. Některé práce jsou špatně placené, protože je je schopno dělat spousta lidí. Skoro každý mladý chlap může házet lopatou nebo balit brojlery. Pokud si lidé jo potřebují vydělat na základní živobytí, je zde veliká konkurence. Na druhé straně špičkových hokejistů, manažerů, chirurgů je pár, zaměstnavatelé si je přetahují i pomocí platových nabídek a tak plat roste. Kdyby se ale takový špičkový lékař rozhodl odstěhovat do afrického buše, o jeho umění by jistě byl taky zájem, ale od místních vesničanů by nemohl žádat vrtulník ani klimatizovanou vilu s bazénem - nanejvýš tak 20 žen, stádo krav a oštěp s freskami. Takže neplatí, že nějaká práce má objektivní hodnotu,jejíž ekvivalent by měl pracovník "spravedlivě" obdržet.

Naši společnost neřídí charaktery.:
Autor: B. Lukáš Datum: 25.9.2017 13:16

Dobře uspořádaná společnost počínaje rodinou a konče státem musí mít v sobě charaktery, které jsou jejími pilíři, aby se v ni občané cítili dobře, aby se rozvíjela a nedegenerovala. Bohužel, v současnosti tomu tak není. Společnost často spravují politici majetkově bohatí, ale moudrosti a charakterem chudí. Názor, že lidé bohatí jsou automaticky rozumově vyspělí a charakterní, že mají proto větší oprávnění býti zvoleni ke správě věci veřejných a státních, je scestný. " A votom to je".

Autorovi děkuji za hodnotný článek.

Re: Zeman a Klaus? Nebyl to parlament?:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 25.9.2017 11:42

Takže o prachy jde ?

Pochvala:
Autor: I. Polák Datum: 25.9.2017 9:57

Text pana Křečka si vždycky rád přečtu a nikdy mne nezklame. Tento je jeden z nejlepších.

Skoro bych byl pro rozjetí nějaké akce jak "nahradit Šabatyši Křečkem". Ale říkám si, jestli by i tak na to pana Křečka nebylo škoda. Ale, on ani nepotřebuje být nejvyšším, jmenovaným, Ochráncem lidských práv, on jím už je.

Co patří do tradice?:
Autor: V. Němec Datum: 25.9.2017 9:26

Otroctví? Nevolnictví feudalismu? Vykořisťování kapitalismu? A to vše v minulém a nakonec již i v dnešním režimu?

Jako osmdesátiletý jsem spokojený, poněvadž si pamatuji jak v mém věku žili mí stařečkové a mí rodiče.

Ale také vím, že takto se to nedá srovnávat. Možná byli stejně spokojení jako já. Do jejich mysli jsem neviděl.

nevím...:
Autor: V. Kopta Datum: 25.9.2017 9:15

právo na práci je nesmysl, práce je privilegium , které si musí člověk zasloužit kvalifikací, pílí atd...a zdravotnictví není nikdy bezplatné, to je nebezpečný mýtus.

Když se podíváme na srovnání životní úrovně před a 1989 a dnes, je dnes lepší ve všech směrech a to i pro důchodce. Moje teta na venkově jako bývalá selka měla v 70tých letech důchod 300 Kč. Ti, kteří dnes nostalgicky vzpomínají už zapomněli jaké to opravdu každý den bylo a tehdejší levné bydlení a jiné výdobitky socialismu by dnes nikdo nechtěl...ale okecat se dá všechno.

Libor Rouček sklapne v EU a říká tomu svoboda:
Autor: M. Mikulec Datum: 25.9.2017 8:29

Evropská unie nemá se svobodou pranic společného. To změna režimu po roce 1990- Že jsme zase strčili hlavu do eurooprátky, je naše chyba. Naletěli jsme Západu, který jsme si za totality idealizovali, bodejť ne! Nemyslím si, že lidé sní o tom, co bylo před sametem: sní o tom, že se jim politici, s velkým přispěním těch bruselských, přestanou montovat do života, strkat je do něčeho, co odmítají,a vysávat jejich peníze.

Re: Zeman a Klaus? Nebyl to parlament?:
Autor: J. Lancik Datum: 25.9.2017 7:46

Parlament odhlasoval zakon o "novem" (novem uz od roku 1949) statnim usporadani. Zakon predala ke schvaleni parlamentu vlada M. Zemana, v ramci oposmlouvy se na jeho schvaleni podilel Klaus.

Pokus zemske zrizeni zrusit probehl hned po prvni sv. valce, pro rozhodny odpor na Morave a ve Slezku bylo od toho upusteno. V CSR ho komuniste mohli zrusit az uchvatili po unorovem puci absolutni moc a proti vuli Moravanu a Slonzaku. Posledni moravsky zemsky prezident F. Loubal byl pro svuj nesouhlas se zrusenim zemskych samosprav komunisty uveznen v jednom z komunistickych koncentraku na Pribramsku kde ustvan zemrel v roce 1957.

Prave diky zem. zrizeni se mohl Bata stat az dosud nejuspesnejsim cs. podnikatelem. Prave pro zemske-spolkove zrizeni jsou Nemecko a Rakousko ekonomicky nejuspesnejsi v Evrope, zruseni toho je tam absolutne nemyslitelne.

Re: Zeman a Klaus? Nebyl to parlament?:
Autor: V. Kotas Datum: 25.9.2017 6:16

A tradice je i kouření v hospodě !

Re: Zeman a Klaus? Nebyl to parlament?:
Autor: V. Kotas Datum: 25.9.2017 6:15

Byly by tři kraje - Český, Moravský ( původních historických hranicích ), Moravskoslezský + Praha. Menší počet poslanců, senátorů ( poloviční ) a hlavně veškerého státního úřednictva. Zmizel by současný ( od " dávných " dob ) pragocentrismus. Daně by se odváděly tam, kde vznikají, ne podle sídla centrály firmy ( na tom žije Praha a vysává celou republiku ).

Re: Zeman a Klaus? Nebyl to parlament?:
Autor: P. Dvořák Datum: 25.9.2017 3:43

Zemské zřízení je stejně pitomé jako dnešní kraje. Naprostá nevyrovnanost. Jen pro příklad počet obyvatel: Karlovarský kraj 297.000, město Brno 378.000 - 1,3 násobek celého kraje, Jihomoravský kraj 1.180.000 - čtyřnásobek Karlovarského kraje.

Kolik obyvatel by mělo Slezsko jako země? Počítáte do něho i Poláky a Prušáky? Mělo by bez nich Slezsko počet obyvatel aspoň jako Brno? V těch "zemích" byste měl co? Zase kraje nebo rovnou okresy, které sice byly zrušeny, ale stejně je všichni tak nějak považují "za svoje"? Také při hledání na mapách se vám pro rozlišení patero Kotěhůlek objeví pět okresů. Nebo byste země raději dělil na župy z r. 1921?

Jaké byste chtěl zřízení, Vladislavské zřízení zemské z r. 1500 nebo Obnovené zřízení zemské 1627? Není zemské zřízení jen trošku zakvedlanější blbákov, navíc nacionálně založený a podněcující rádobynárodovecké nálady?

Funkční a praktické byly okresy, stačilo zrušit nadbytečné a nenažrané kraje. Tak jako na Slovensku. Lidé to měli na úřady blízko, cítili se v okrese "doma", i úředníci byli "doma" a rozuměli místním problémům a nemuseli denně jezdit do úřadu přes půl kraje a lidé na úřady zase opačným směrem.

Zeman a Klaus v roce 1998:
Autor: J. Lancik Datum: 25.9.2017 2:24

Prevzetim Gottwaldova ahistorickeho komunistickeho paskvilu 14 kraju odmitli tradicni majestatni zrizeni zemske. Odmitnutim staletimi osvedcene tradice tri historickych zemi tedy odmitli lidska prava Moravanu a Slezanu na vlastni zeme pane Krecku?

:
Autor: M. Jandáková Datum: 25.9.2017 0:17

Mám jen minikomentář k titulku "Odmítání tradic je odmítáním lidských práv." Prý ano. Prý ne. Už aby soud vydal rozhodnutí!

.