18.7.2018 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Nařídí nám skauti bobříka mlčení?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 24.9.2017 19:43, přehled diskusí

Re: Zlobte se na mně, nebo ne.:
Autor: M. Vondráček Datum: 24.9.2017 19:43

To o Vás dost vypovídá :-)

Re: Nojo, jenže je to o lidech:
Autor: P. Portwyn Datum: 24.9.2017 14:35

To nepochybně. Kdyby byl ten vedoucí komouš, tak bych tam nechodil.

Nojo, jenže je to o lidech, a tudíž jinde to může být jinak:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.9.2017 2:24

Býval jsem skaut :
Autor: M. Prokop Datum: 24.9.2017 1:04

(tehdy Junák) od roku 1969 až do "rozkulačení". Za tyhle skauty bych se styděl, pokud bych s nimi měl společného více než název. Ideu prostě lze ukrást a přejmenovat.

Re: Ale houby:
Autor: P. Portwyn Datum: 23.9.2017 21:11

Dobrý večer,

proti panu Ulčovi nic nemám a jeho články, doplňující a částečně vyvažující multikulti propagandu, vítám a většinou čtu.

Pokud vedoucí oddílu do činnosti nebude motat politiku, vliv vedení skauta na děti je nulový. Víte, já pracuju s dětmi už dlouho, takže vím, že názor nějakých dědků z vedení libovolné organizace vůbec nezaznamenají. Podstatně větší vliv na ně mají např. různí youtubeři nebo jiné teenagerům blízké celebrity; kdyby psal pan Zálom o nich, souhlasil bych o poznání víc.

Akci podporuje vedle vedení skauta i pražský magistrát (stejně jako jiné podobné akce, Prágl Prejtem počínaje). Jistě nebudeme vyzývat lidi, aby se kvůli tomu odstěhovali z Prahy...

Nicméně abych si to ověřil, ještě jednou se přeptám, zda na ně nějak tlačí. Asi víte, že názorově my dva nejsme moc vzdáleni.

Přesná analogie s islámem:
Autor: Jiří_K Datum: 23.9.2017 18:06

"Jakmile přestaneme mít právo nesouhlasit, končí normální demokratické mechanismy a končí též možnost něco demokratickou cestou změnit." Proto islám zamrzl v čase se všemi důsledky a teď je potřeba, aby se i Evropa pod vlivem šíření islámu propadla na jeho úroveň do období středověku!

Aneb jak transformovat skauty na sorosjugend.:
Autor: Jiří_K Datum: 23.9.2017 17:21

Každá organizace se sklony despoticky ovlivňovat společnost se nakonec zoufale orientuje na mládež, která se dá snadno duševně mrzačit. Dospělí jedinci s životními zkušenostmi se nenechají zblbnout jedinci se zastydlým myšlením neomarxistického ražení. Teď je na dospělé a myslící části populace, aby zbabělé jednání neziskovek na svých dětech eliminovala na minimum!

Re: Ale houby:
Autor: R. Morava Datum: 23.9.2017 16:21

Pane Portwyn, autor nic neztotožňuje, klidně si to znova přečtěte. Většina vedoucích i dětí má doufejme v hlavě rozum. Autor píše o něčem co se děje, asi si to nevymyslel. Těch pár lidí z vedení může skutečně děti zblbnout.

Kdybych byl skautským vedoucím, nebo rodičem dítěte, rázně bych zakročil. Řekněte tedy svým přátelům skautům ať proti takovému vedení vystoupí. S názorem že politická korektnost a zde popsané aktivity slouží proti svobodě slova a jsou dnes reálným nebezpečím, tedy že článek nepřehání souhlasím. V některých amerických universitách už dnešní studenti vyhazují učitele za svobodné názory, pokud se nehodí do jejich neomarxistického pavědeckého pojetí světa (čtěte třeba články pana Ulče či jiných emigrantů). To je odporné!

Přesné. Islám Jugend už plní svoji roli:
Autor: P. Klíma Datum: 23.9.2017 14:10

5. kolony ultralevicového fašismu.

Chybějí jen požadavky na internaci svobodně smýšlejících občanů do koncentračních táborů k převýchově.

Zlobte se na mně, nebo ne.:
Autor: I. Novák 763 Datum: 23.9.2017 14:05

Už jako klukovi, potenciálnímu adeptu na skauta, všechny ty pochody v uniformách s doprovodem bubínků a píšťalek, nástupy s vlajkou, okázalé vlastenčení a adorace přírody, nějak podvědomě evokovaly Hitlerjugend jak jsem je vídal v dobových dokumentech. Totéž později i proklamovaný Pionýr. I když se pod jeho hlavičkou v praxi převážně provozovala státem podporovaná zájmová činnost dětí. Inu i skaut je původně produktem té doby. Nic ve zlém. Stádní chování mi nikdy neimponovalo. A tak jsme s partou pouze trampovali.

Re: Nojo,:
Autor: P. Portwyn Datum: 23.9.2017 13:35

Popravdě byly i pionýrské oddíly, kde ideologie byla naprosto formální, jinak na to každý kašlal.

Kdysi náš sportovní oddíl převedli ze Svazarmu pod pionýra. Na malém městě jiný nebyl, takže jsme všichni hromadně se stali pionýry, a náš vedoucí, věřící a praktikující katolík, pionýrským vedoucím. Jako "slib" jsme šli políbit "panenku" - sochu na památníku obětí WW2. Na MNV byli spokojeni, že mají čárky za vyšší počet pionýrů, a my chodili dál střílet ze vzduchovek... Ani jsem neměl pionýrskou košili. Nikdo ji po mně nikdy nechtěl.

Ale houby:
Autor: P. Portwyn Datum: 23.9.2017 13:28

Pan autor účelově ztotožňuje slinty pár lidí z vedení organizace s tisíci členů a vedoucích. Nejsem skautem, ale pár jich znám - a ujišťuji Vás, pane autore, že politika se na schůzkách ani na táborech fakt neřeší.

Jo, takhle rozdělání ohně bez papíru, první pomoc nebo brodění potoka, to ano. Akorát teda nevím, co je na tom "levicového" a "multikulturalistického".

Re: :
Autor: S. Donát Datum: 23.9.2017 10:50

Už dávno ne. On skaut byl vždycky trochu politicky zaměřený, ale v poslední době je to dost přes čáru. Obě moje dcery už tam naštěstí přestaly chodit.

Nojo,:
Autor: P. Lenc Datum: 23.9.2017 9:21

potom že pouze pionýr byl ideologický...To neomarxistické vymývání mozků začíná být nebezpečnější než samotný islám.

Re: :
Autor: J. Sova Datum: 23.9.2017 8:57

Jste opravdu naivka.

"Jednou ze základních obecných složek skautského slibu je služba Bohu, začlenit slib služby Bohu jako povinnou součást slibu vyžaduje po všech svých členských organizacích WOSM a v zásadě je tento požadavek i dodržován, až na určité výjimky v silně sekularizovaných státech (Francie, Dánsko). V České republice byl tento požadavek vyřešen na 5. sněmu v roce 1992 originálním způsobem, který byl WOSM i WAGGGS akceptován: Transcendentní skutečnost, vůči níž nesou skauti odpovědnost, je (ve shodě s českou dějinnou tradicí i v návaznosti na heslo Václava Havla) pojmenována nejvyšší Pravda a Láska."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Skauting

:
Autor: B. Carina Datum: 23.9.2017 3:21

A já naivka si myslel, že ve skautu se děcka učí, jak přežít v drsné přírodě.