25.9.2018 | Svátek má ZlataDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Český národní zájemVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 21.9.2017 22:02, přehled diskusí

poněkud hloupý článek:
Autor: M. Šejna Datum: 21.9.2017 14:51

NATO je vojenská aliance, takže v NATO nelze obchodovat a používat bezcelní volný pohyb zboží a pracovní síly. Proto je poněkud naivní dávat přednost NATO před EU. Potřeba je totiž obojí.

EU je opravdu ovládáno Německem. Je to ale díky jeho ekonomické a populační přesile. Až nás bude 80 milionů, jako Němců, a budeme mít stejný HDP, budeme ovládat EU také. Pánové Bednář, Klaus a Robejšek by mohli začít sami u sebe a měli by přestat nakupovat německé zbpží nebo výrobky ovládané německým kapitálem. Tím německou sílu oslabí. Proč Klaus jezdil coby prezident nebo premiér v německých autech? Jsou si pan Bednář a Robejšek jistí, že nemají doma žádně německé výrobky? Například Siemens, Braun, Audi, VW, BMW, Mercedes, Opel. Nakupují pánové v jiných marketech než Albert, Lidl, Hornbach, Bauhaus?

Re: poněkud hloupý článek:
Autor: P. Han Datum: 21.9.2017 17:49

Jestli to není tím, že jste poněkud hloupý Šejna. V článku se nepíše, že bychom obchodovali nebo cestovali prostřednictvím NATO. K tomu stačí bilaterální smlouvy, případně ESVO. V článku je rozebírán náš geopolitický národní zájem. I když mám k autorovi a jeho závěrům jisté výhrady, s většinou článku souhlasím. A to, kde a co kdo nakupuje, je zcela podružné. Ale možná to berete jako koblihy.