26.9.2018 | Svátek má AndreaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BERNSKÁ SMEČKA: VitorazskoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 20.9.2017 20:34, přehled diskusí

Krásné fotky -:
Autor: Z. Hanča Datum: 20.9.2017 20:34

i když stejně nejhezčí jsou ty s ušatou modelkou.

Tak jako většina zde znám jižní Čechy, ale kraj za hranicí už ne. Letos jsme tam byli na dovolené, Landštejn jsme nestihli (za týden se nedá absolvovat všechno), ale Jindřichův Hradec ano. Byli jsme se podívat v místním muzeu na Krýzovy jesličky a prošli jsme pak i další expozice - a tady musím JH muzejníky pochválit za několik exponátů, označených symbolem ruky, což znamenalo, že je možno si je osahat nebo si třeba zahrát na archeology a skládat kachel ze střepů. Skvělá záležitost pro děti!

Moc hezky:
Autor: Z. Jenny Datum: 20.9.2017 16:47

jsem se pokoukala a připomněla si Jižní Čechy. Meira je šikovné děvče a užívala si soliterní cestování,to je fajn. A dáljako u Dede,

tu zahraniční část neznám, my jezdíme spíš ve směru na JM a na Poysdorf. tam to asi zná Yga. Taky mám ráda JČ, jen už je to pro mně autem daleko ale třeba na Třeboň jezdí z Brna dobrý vlak, takže se to dá. Naposledy jsem tam byla v zimě s vánoční výzdobou a sněhem, velmi poetické,psové zůstaly doma. Díky za dnešní cestování.

Tak to byl povedený výlet, milá Radano!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 20.9.2017 16:04

Třeboňsko máme proježděné (se psima i s kolama, byť ne dohromady:)) - máš pravdu, je to vlídná krajina i našim psím společníkům:))

Na rakouské straně jsem ještě nebyla, což je dobrý tip na další výlet - byť to sem máme kapku z ruky (no, stejně jako vy:))

Fotky máš krásné a Meiře to moc sluší:))

Jo a stejně jako leckomu dalšímu, i mě dal reproduktor chvilku přemýšlení:)))

Re: Tak to byl povedený výlet, milá Radano!:
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 20:16

Jo, bylo to povedené a s odstupem to ve vzpomínce vydá za regulérní dovolenou. S tím reproduktorem - po třech letech, co nám to slovo vepsali v Polsku do rodokmenu Bodieho a my jsme ho převzali do repertoáru, už mne ani nenapadlo, že to má u nás úplně jiný význam.

:
Autor: Z. Maw Datum: 20.9.2017 12:34

Jizni cechy jsou krasne a aspon jsem.se dozvedela neco noveho o mistech, kudy projizdime/prochazime obcas s muzem. Je dobre, ze kdyz necekane musela psova s vami, ze to nebyl roblem a vse jste absolvovali spolu a nemeckou cast oblasti vubec neznam a podle fotek taky urcite stoji zato.

Re: :
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 20:18

To je pravda, je fajn, když člověk se psem není omezen. Je vidět, že do jižních Čech jezdí hodně turistů, protože dnes má pejska hodně rodin a kdo poskytuje služby, zbytečně by si omezoval klientelu.

Moc pěkný výlet:
Autor: A. Lex Datum: 20.9.2017 11:47

V Gmündu a okolí jsem byli před lety s Klérkou. Měli tam moc dobrou zmrzlinu :-). Ve Zwetlu je velký funkční klášter a na jednom z komínů jim hnízdí každý rok pár čápů. Moc si jich považují. A část světelského oltáře se už kdysi dávno v historii, za dob Lichteštejnů, dostala až k nám na Moravu a je k vidění v kostele v Adamově. Někteří Zvířetníci jsme jej viděli na jarním společném venčení.

Ještě ke včerejšímu článku od Jiřího z Klokánie. Byla jsem Jirkou pověřena, že mohu uveřejnit jeho odpovědi, které jsme mu včera v diskusi kladli a které některým z nás na koho má soukromého mejla, zaslal. A tak si dovolím jeho jménem je překopírovat sem:

Aha je to už moc dlouhé takže

pokračování.....

Odpověď George na jeho včerejší článek:
Autor: A. Lex Datum: 20.9.2017 11:51

Vážené a vážení čtenáři,

snad odpovím na všechny dotazy a připomínky v diskuzi k mému poslednímu povídání z Klokánie.

U klokanů se farmáři o svůj dobytek, ať už hovězí a nebo jiný, či slepice a jiné živé tvory starají jako o vlastní děti. Představují jejich živobytí. S koni to je tak daleko, že po aktivním životě jsou „retired“, tedy jdou na odpočinek na pěknou pastvu a nebo do ohrady kde mají veškerou péči. Když přijede jejich čas, tak obvykle putují do krematoria. Jíst koninu by zde pro lidi znamenalo jako jíst hafany, mindy a veverky v kotlince.

Krávy se k dojení dostavují ať, už odkudkoliv, samy. Jsou zvyklé na danou hodinu, tlačí je mléko ve vemeni a navíc při dojení dostanou mňamku. Ty masné, tedy na maso musí být v pohodě a hlavně nevystresované když přijde jejich poslední okamžik. Maso z jakéhokoliv zvířete by nebylo kvalitní a chutné a těžko by se prodávalo, když by bylo napěchované stresovými hormony. Cortisolem, adrenalinem, norepinephrinem, dopaminem a podobně.

Zdejší krávy jsou také horolezkyně a na příklad v kaňonech řeky Cox’s agilně šplhají do téměř vertikálních svahů a dokonce i po skalních útesech se prohání jako kamzíci pár set kilo těžcí. Jak to dokáží na to byste se museli zeptat jich samotných. Furt dlouhé další pokračování.....

Re: Odpověď George na jeho včerejší článek:
Autor: A. Lex Datum: 20.9.2017 11:53

další pokračování, snad už to vyjde.....

Domeček ve vesničce je v soukromém vlastnictví každého obyvatele. Asi takto. Pokud zde jeden celý život tvrdě pracoval a peníze jinak neutratil, tak v penzijním věku má svůj domeček splacený. Když tento prodá tak má potom na víc než si jen koupit domeček ve vesničce. Zde potom platí jen udržovací poplatek vesničky, v každé vesničce to je jinak, ale řekněme 300 AUD měsíčně. Jinak si může, podle možností, zdraví a mobility zajistit asistenci při oblékání a koupání, úklid domečku, údržbu samého, dodávky hotových jídel, praní, žehlení a podobně. Z každého domečku je možno kdykoliv si zavolat pomoc, která je téměř okamžitá, či sjednat dopravu kamkoliv pro ty co už neřídí přibližovadlo. Pokud se podíváte na odkaz vesničky v povídání, tak tam zjistíte, že ve vesničce je půl tuctu, vlastně 9 různých velikostí a tvarů domečků. http://www.durhamgreen.com.au/home

Uff, povedlo se Alex

Re: Odpověď George na jeho včerejší článek:
Autor: Z. Lika Datum: 20.9.2017 12:18

Alex, dej to prosím i pod včerejší článek, ať je to pohromadě, děkuji.

Jinak technická: v příspěvcích to kromě znaků počítá i odstavce, proto měl George problém to tam umístit.

Re: Odpověď George na jeho včerejší článek:
Autor: A. Lex Datum: 20.9.2017 12:56

Provedu, kapitánko!

Re: Odpověď George na jeho včerejší článek:
Autor: Z. Lika Datum: 20.9.2017 13:20

Děkuji :-)

Re: Odpověď George na jeho včerejší článek:
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 14:11

To jsou tedy milé poměry!

Jo,:
Autor: Ž. Eva Datum: 20.9.2017 10:04

v tomto kraji jsme doma. A jsme tomu rádi.

Moc se mi líbí termín reproduktor. Na vteřinku mě zarazil, protože jsem uvažovala o psovi hulákajícím do kraje, ale na tuto roli nemusí trénovat. Kdežto ten správný reproduktor se to musí naučit. Bernská smečka je velice sympatická.

Re: Jo,:
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 10:13

To máte krásný domov.

Hulákání se taťka Meiry a Finche učit nemusí; děti jsou naštěstí trošičku tišší, ale spolu se tatínkovi vyrovnají. Máme štěstí, že bydlíme na vesnici, tady se psí hluk neřeší, v Praze bych se zbláznila. Tam jsme ale ještě měli jenom tři skoro vzorňáky.

Moc se mi s líbilo virtualně :
Autor: A. Rgova Datum: 20.9.2017 9:37

ve Vitorazu a na Landštejně, vůbec celý výlet byl zajímavý. Telč jsem jednou navštívila i ve skutečnosti. Navíc z fotek dýchá léto. Nádhera. Děkuju.

Moc hezký výlet:
Autor: T. Zana Datum: 20.9.2017 9:22

A hodně jste toho stihli. Kromě Telče jsme tohle objeli, no spíš obešli, relativně nedávno a moc se nám tam líbilo.

Jestlipak víte, že poblíž hranic je taky přírodní park s žulovými balvany (Blockheide, tuším), ten je krásný a Meiře by se určitě líbil :-)

Re: Moc hezký výlet:
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 10:10

Tak na to manžel při plánování trasy nenarazil, děkuje za poznámku. Určitě to zařadíme do výletu někdy příště.

Tam to vypadá krásně:
Autor: Z. Lika Datum: 20.9.2017 9:18

Weitrou jsme jednou i projížděli, hodně brzy ráno - zase bylo to tiché letní ráno, nikde nikdo, ta zvláštní brána...

Krásný výlet, pěkně jsem si s vámi pocestovala. Meira rozhodně přišla na jiné myšlenky :-) Stejně si myslím, že pokud psi někde na hradech a pod. kvílí, že tam cítí duchy! :-)

Moc děkuju, článek mi přišel velmi k chuti.

Re: Tam to vypadá krásně:
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 10:08

Mně se Weitra taky moc líbila, nasmáli jsme se tam s Meirou, když zaparkovala pod značkou "zákaz stání", škoda, že jsem neposlala fotku, ta působí legračně.

Tedy Meira nás fakt překvapila, speciálně od ní jsme čekali víc rozruchu. Podle toho, že vyváděla jen na Landštejně, to vypadá, že tam na ni fakt působilo něco zvláštního!

Re: Tam to vypadá krásně:
Autor: Z. Lika Datum: 20.9.2017 10:26

Fotka Meiry zaparkované na zákazu je ve fotogalerii pod č. 14, tu jsem nemohla vynechat (ostatně se uplatnily všechny fotky :-)

Re: Tam to vypadá krásně:
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 14:10

Aha, já myslela, že nedošla, nikdy si nejsem jistá, co se mi povedlo :-), tak to jsem se překoukla, osoba jedna roztržitá...

Milá Radano,:
Autor: Z. Yga Datum: 20.9.2017 9:18

Jižní Čechy docela znám a nezměrně miluju. Jindřichův Hradec je krásný (a pamatuju pískovnu, ve které jsme kdysi koupali, s průzračně modrou vodou - takovou vodu jsem viděla jen v moři), v Třeboni se kdysi učil náš taťka a nedal na ni dopustit a Telč je opravdu perla. Landštejn jsem zažila nejenom za krásného letního počasí - to ještě s Toyou, ale i se sněhovým popraškem - to když ještě Terka běhala závody s Brooke (ehm, samosebou, že tam ve své kategorii vyhrály - chichi).

Vždycky jsem se tam všude cítila moc dobře. Navíc jsem se přesvědčila, že právě Jižní Čechy jsou velmi vlídné k návštěvníkům se psy.

Re: Milá Radano,:
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 10:03

My se tam zase tak často nedostaneme, tím víc jsme okouzleni, je to zase jiné, než u nás v Podkrkonoší...

Re: Milá Radano,:
Autor: Z. Yga Datum: 20.9.2017 10:12

I když je to v Jižních Čechách stejně placaté jak na Jižní Moravě, tak je to úplně jiné (:o)) - navíc my se tam drncáme přes Vysočinu, takže je to taky cesta na půl dne. A už pár roků jsme tam nebyli, takže bychom to měli napravit.

Teda přiznávám, :
Autor: Z. Matylda Datum: 20.9.2017 6:55

že věta o roli reproduktora mi takhle brzy po ránu vyvolala v hlavě bedničku s černým hadrem vepředu a divila jsem se, co to má společného se psem, ale obecně jsem po ránu natvrdlá, tak nic :)

Nespokojený pes vyluzující zvuky mi připomněl dávné Borůvčino vystoupení v jeskyni Býčí skály, kde byla hluboce nespokojená s rozprchlou smečkou a určitě jí tam ještě něco vadilo. To všecko odnes čas...

Totiž:
Autor: R. Menšíková Datum: 20.9.2017 7:26

tatínka těchto dvou dovedů máme ve spoluvlastnictví s polskou chovatelkou a tím pádem podléhá polským předpisům. V jeho průkazu původu tudíž není uvedeno "chovný pes", ale "reproduktor"; u nás doma se to ujalo, takže už jiné označení vůbec nepoužijeme :-).

Re: Totiž:
Autor: T. Zana Datum: 20.9.2017 9:24

Chicht, taky jsem to chvíli převažovaly v hlavě :DD

Re: Teda přiznávám, :
Autor: Z. Xerxová Datum: 20.9.2017 15:11

reproduktor mě nepřekvapil - neboť na webech zahraničních chovek se to běžně používá. A i když nechovám - tak po webech slídím a snažím se udržet si přehled. Takže mě to vůbec netrklo, že je to zvláštní výraz "v našich luzích a hájích"

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 20.9.2017 6:24

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Krásné povídání o českorakouském pomezí. Už je to docela dlouho, co jsme touhle oblastí putovali... tam je všude moc hezky. Je fajn, že juniorka zvládla roli jedináčka na výbornou. Přeci jen je zvyklá na smečku a bylo to pro ni hodně jiné.

Já jdu dneska po dovolené do práce a vůůůůůbec se netěším. Jen té pošty k vyřízení...