23.9.2018 | Svátek má BertaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Druhý hospodářský zázrak SRNŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 17.9.2017 22:45, přehled diskusí

Jak v roce 2017 vnímají českou ekonomiku v zahraničí:
Autor: M. Pivoda Datum: 17.9.2017 22:45

J.P. Morgan drops Czech Republic bonds to emerging markets indexes; inflows expected

BY PAULINA PIELICHATA · APRIL 28, 2017 1:39 PM · UPDATED 1:44 PM

http://www.pionline.com/article/20170428/ONLINE/170429837/jp-morgan-drops-czech-republic-bonds-to-emerging-markets-indexes-inflows-expected

Re: Anonym L. Novák 475:
Autor: M. Prokop Datum: 17.9.2017 21:10

To jste jen zase něco nepochopil.

Re: Další vych(c)aný český Pepík: Prokop:
Autor: M. Prokop Datum: 17.9.2017 21:09

Česká ekonomika se od plyšáku stále zlepšuje. Přes kurwení různých Pivodů i EUnije.

Re: Zkraťme to, pane Lapile:
Autor: M. Prokop Datum: 17.9.2017 21:08

Trestní či psychiatrický?

Zkraťme to, pane Lapile:
Autor: M. Pivoda Datum: 17.9.2017 19:18

Kontakt na mne je m.pivoda zavináč gmail.com. Ozvěte se mi, prosím, a já vám za cca 1 měsíc pošlu svůj spis v digitální podobě.

Re: Inovace nezačíná u kapitálu ale u nápadu, Z. Lapile:
Autor: Z. Lapil Datum: 17.9.2017 18:38

Bez nápadů to samozřejmě taky nejde, jenže upřímně - dostat sebegeniálnější nápad mezi lidi znamená buď vnutit nějakému výrobci změnu jeho výrobku, což znamená rozhodit mu výrobní proces nejspíš včetně řady smluv s dodavateli, nebo začít něco dodávat od nuly, což TAKY není zadarmo.

Moji představivost, prosím, nepodceňujte. Mohla by si vzít na pomoc moji paměť a připomenout mi nevím už koho, kdo má napsanou knížku a stěžoval si, že "mu ji určitě nevydají". Z čehož usuzuji, že JEHO představivost nestačila ani na myšlenku, že knížku si docela dobře může vydat sám.

Další vych(c)aný český Pepík: Prokop:
Autor: M. Pivoda Datum: 17.9.2017 17:44

Vychcaní čeští Pepíci dnes odmítají vzít zodpovědnost za to, že zku(r)vili českou ekonomiku.

Pravomoc a zodpovědnost je v managementu neoddělitelná. Jenže unikátní kombinace českých hlupáků a darebáků je nezlomitelná, přestože důkazy jsou naprosto evidentní.

Anonym L. Novák 475:
Autor: M. Pivoda Datum: 17.9.2017 17:39

Anonym L.Novák475 se snaží (dnešním slaboduchým) Čechům dokázat, že dnes máme v Česku málo výdělečné montovny předemším proto, že Češi pro(s)rali Bitvu na Bílé hoře, svedenou v neděli 8. listopadu 1620 v blízkosti Prahy. Byla to byla bitva třicetileté války.

Vážení spoluobčané: Vězte, že dnes se bujuje o vaši mysl klamy na internetových médiích.

Re: Autor tvrdí.:
Autor: M. Prokop Datum: 17.9.2017 15:35

Jo, to věřím, že jste zkušenosti z minulého režimu neprodleně transformoval do EU.

Inovace nezačíná u kapitálu ale u nápadu, Z. Lapile:
Autor: M. Pivoda Datum: 17.9.2017 14:56

Z. Lapil: "Fajn, ale pěkně prosím - kde vzít inovace bez kapitálu ..."

Ještě důležitější (a prvotní) je ale otázka, kde vzít inovace bez inovačních nápadů.

Případ, kterého jsem se (dobách historických, tj. kolem roku 1989) účastnil já zveřejním později - snad již za měsíc. Ten případ je složitější, než stačí vaše představivost. A určitě ji nemohu vměstnat do diskusního příspěvku na Neviditelném psovi.

Re: Autor tvrdí. :-)):
Autor: A. Nový 840 Datum: 17.9.2017 14:46

Ekonomka Dalia Marinová z univerzity v Mnichově má odpověď, která je stejně přímočará jako neobvyklá...

Re: Autor tvrdí.:
Autor: P. Rudolf Datum: 17.9.2017 11:06

Autor je jen nezajímavý tlachal, který ekonomii nahradil politickou ekonomií. A s tou máme z minulého režimu zkušeností dost.

Ano. Zapomněl jste, že zcela vážně Slováci tvrdili:
Autor: T. Krystlík Datum: 17.9.2017 10:40

že jsou nejstarším národem na světě, že biblický ráj se nacházel na Slovensku a že ve Slovenském Rudohoří přistál Noe se svou archou.

Pro rozpad státu je irelevantní, která vrstva obyvatelstva ho vyvolává. Češi se ke Slovákům zachovali za existence cs-státu značně podle. Po WW I chyběli Slovensku vzdělanci, nastoupili tedy Češi. Když koncem dvacátých let dostudovala první vlna slovenské inteligence, odmítli jim svá místa přepustit s poukazem na jednotný národ československý. Příklad za všechny: ze 141 generálů cs-armády byli dva Rusové, jeden Slovák, žádný německé, polské, maďarské nebo rusínské národnosti.

Re: Vy jste ale český národovec!:
Autor: T. Krystlík Datum: 17.9.2017 10:31

Co se týká rozpadu státu ano - Slováci chtěli zůstat v roce 1939 jen tehdy, budou-li platit do federální kasy méně a žádali vlastní povyšování ve slovenských složkách armády nezávisle na federaci, tj. de facto samostatnost. Sk-vláda byla z Prahy rozpuštěna a na SK bylo vyhlášeno federální vládou stanné právo a jmenována vláda nová. To vše před odjezdem Tisa (již soukromé osoby) do Berlína. V roce 1992 chtěli Slováci z federálního rozpočtu více peněz a navrhovali konfederaci, která by znamenala rozpad státu de facto.

Prostě chtěli samostatnost jak v roce 1939, tak v roce 1992.

Autor tvrdí.:
Autor: P. Urban Datum: 17.9.2017 8:57

že "nikoli Německo pro nás, ale Češi, Poláci, Slováci a další jsou pro Německo nepostradatelní."

Z tohoto tvrzení ale dokazuje jen půlku. Dobrá, možná jsme nepostradatelní pro německý hospodářský zázrak. Co by se ale stalo s námi bez Německa? Nebo, což je pravděpodobnější, pokud by německý hospodářský zázrak skončil?

Dokáže potom vědomí, že bohatství je tam, kde je kapitál, nahradit třeba rozměry čínské ekonomiky? Mimochodem, Francie na tohle (vztah kapitálu a bohatství) přišla dávno před Německem. Jak to, že to tam najednou nefunguje? To je v moderním globálním kapitalismu takový problém neexistující společná hranice se středoevropskými státy, nehledě na to, že se Slovenskem Německo také nesousedí?

Mezi továrníkem a jeho sekretářkou panuje většinou submisivní vztah i tehdy, pokud ten pan továrník tu sekretářku skutečně potřebuje a nemůže ji tak snadno nahradit. S vděčností to nemá co dělat. A já nezaregistroval, že by čeští politici projevovali Německu nějakou velkou vděčnost.

Re: :
Autor: L. Novák 475 Datum: 17.9.2017 6:23

Bohužel, u firmy, kde pracuji, to vidím na vlastní oči (dceřinná spol. nadnárodního kolosu). Český management nemá dost schopností, aby odstraňoval z výroby to, co snižuje kvalitu nebo zbytečně zaměstnává lidi nesmyslnými výkony v důsledku špatné organizace výrobního procesu. A německý (?) manažer na svých procházkách výrobou po dobu jeho návštěvy upravenou na Potěmkinovu vesnici :-) nic nezjistí, protože jazyková bariéra mu neumožňuje komunikaci s lidmi, od nichž by se leccos dozvěděl. Funguje to jako socialistický podnik, kde se pracovníci angažují jen do výše své mzdy a žijí v přesvědčení, že se na tomto stavu nedá nic změnit...

Re: Vy jste ale český národovec!:
Autor: L. Novák 475 Datum: 17.9.2017 6:10

Oddělení Slovenska od společného státu (1993) z podstatné části vyvolala slovenská poválečná emigrace a na ně navázané domácí skupiny nacionalistů. Začalo to hned od začátku roku 1990 totálně lživou propagandou o "okrádání Slovenska Čechy"... Sledoval jsem to online prostřednictvím Slovenské televize, která vysílala spoustu živých přenosů z veřejných shromáždění všech politických subjektů. Agresivita slovenských národovců byla mimořádná a jejich lživá propaganda si nezadala s komunistickou....

Re: Německé firmy:
Autor: L. Novák 475 Datum: 17.9.2017 5:55

Od bolševika vašeho ražení ani nikdo nečeká, že byste něco pochopil... :-)

Re: Kde je bohatství národů?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 17.9.2017 5:53

Mr. Pivodo, vy tady pořád dokola blábolíte o uspěchané privatizaci po roce 1989, ač už tehdy bylo zřejmé, že co se rychle nezprivatizuje oficiální cestou, rozkrade (nejenom) starý komunistický management v podnicích "spontánní privatizací".

Podstata naší chudoby je ve skutečnosti, že tady po II. sv. válce komunisti provedli převrat pod ochranou Sovětského svazu (Rusko) a rozkradli všechno, co mohli. V roce 1989 tady prakticky žádný soukromý kapitál nebyl a socialistické podniky ho z principu své existence mít nemohly, resp. to, co tady bylo ve výrobních prostředcích, bylo zastaralé.

No a kromě toho tady máme ještě velkou zátěž podstatné části populace s komunistickou propagandou vypláchnutými mozky, s tendencemi parazitovat na státní podpoře, a vládnou tady zase komunisti, prý "bývalí". Typickým představitelem téhle chásky je Babiš, exministr financí...

Re: Kde je bohatství národů?:
Autor: M. Prokop Datum: 17.9.2017 0:14

I vy brepto ...

Transformace byla nezbytná pro to, aby se časem nějaký ten kapitál mohl vytvořit.

Protože výnos z inovací dostane ten, kdo ho má a zainvestuje.

Re: Kde je bohatství národů?:
Autor: Z. Lapil Datum: 16.9.2017 23:51

Fajn, ale pěkně prosím - kde vzít inovace bez kapitálu a kde kapitál bez dividend? O tom, kam zmizel "český" kapitál a jestli tu vůbec někdy byl a někdy bude, se už tady hovořilo. Koneckonců vy jste - aspoň to tvrdíte :-) - autorem nějaké úžasné inovace, a bez kapitálu, který by způsobil aspoň to, aby vás někdo bral vážně, můžete leda psát do Psa, jak na vás byli všichni oškliví. Neříkám, že nebyli, jen mnoha slovy rozmělňuji přísloví "Bez peněz do hospody nelez", s nevysloveným závěrem "nebo tam na tebe budou oškliví".

Nemám ani pocit, že pan Kohout někoho napadá, on jen popisuje situaci, ba dokonce vypráví, jak popisuje situaci ona německá ekonomka. Jestli správně nebo nesprávně, to je jiná otázka.

Re: Vy jste ale český národovec!:
Autor: J. Krásenský Datum: 16.9.2017 23:17

Ale pane Kreistlíku, při Vašem vzdělání a znalostech, o co se to pokoušíte? Snad nechcete tvrdit, že situace v roce 1939 byla podobná roku 1992? Opravdu?

Re: Vy jste ale český národovec!:
Autor: T. Krystlík Datum: 16.9.2017 22:56

Slováci kladli ultimáta pro setrvání ve federaci jak v roce 1939, tak 1992. Hitler se pokusil otřást Tisem (tehdy byl soukromou osobou), který mu odolal, držel se instrukcí, které dostal od parlamentu. O rozbití státu se usnesl 14. 03. 1939 Snem Slovenskej krajiny.

Re: Vy jste ale český národovec!:
Autor: J. Krásenský Datum: 16.9.2017 22:08

Neuhýbejte z tématu. Rok 1939 byla situace jiná než v roku 1992. Manipulujete a přeskakujete tak jak němci i komunisti. Je to Váš problém. Máte dostatečné vzdělání a znalosti na to, abyste se v tom vyznal.

Vy jste ale český národovec!:
Autor: T. Krystlík Datum: 16.9.2017 21:14

Kdo donutil Slováky k rozpadu státu 01. 01. 1993? V roce 1939 chtěli místo 16 % přispívat do federálního rozpočtu jen 11 %, v roce 1992 chtěli z federálního rozpočtu více peněz, tedy obráceně. Nastudujte si pořádně historická fakta, ale ne u cz-historiků. Ti značně lžou.

Kde je bohatství národů?:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.9.2017 20:55

Kohout: "... Bohatství je tam, kde je kapitál a kde se inkasují dividendy. Číňané už to pochopili."

Bohatství je dnes tam, kde jsou inovace (technologické, ekonomické i sociální) a z nich plynoucí vysoká produktivita ekonomiky. Pojmy produktivita a konkurenceschopnost spolu splývají. Toto v podstatě říká ve své knize "The Competitive Advantage of Nations" M.E. Porter v roce 1990.

Václav Klaus vycházel při transformaci české ekonomiky z knihy Adama Smith "Bohatství národů" z roku 1776.

Proč ekonom Kohout dnes napadá Německo a nikoliv Česko za to, co si Česko přivodilo samo svou uspěchanou transformací?

Re: České ospravedlňující se žvásty:
Autor: F. Kusák Datum: 16.9.2017 20:49

No a ty jsou vesměs v zahraničních rukou. Neznám sice úplně aktuální stav, ale třeba každý významnější podnikatelský úvěr u České spořitelny, která, jak jistě víte, je ve vlastnictví Erste Bank, schvaluje rakouská matka. A výrobu pro menší českou firmu velice nerada financuje nebo za podmínek, které jsem uvedl. Možná namítnete, že dobře tak těm hloupým a neschopným Čechům. Ale to už je zase jiná věc,já jsem chtěl jen uvést na pravou míru Vaše tvrzení, že je snadné získat peníze na financování výroby. O chování některých zahraničních podnikatelů bych mohl napsat romány a docela dobře jsem si v tom notoval s východními Němci. Ti nám velmi rozumějí a doufám, že nechcete tvrdit, že to byla taky jejich neschopnost, že se ocitli za železnou oponou.

Re: :
Autor: J. Krásenský Datum: 16.9.2017 20:43

Ano, pohraničí bylo více německy mluvících továrníků, ovšem Židovského původu. Ano rozpadli jsme se 14.3. 1939, ale po nátlaku adolfa schicklgrubera na Slováky, že je obsadí nebo nechá obsadit Maďary a po nátlaku na presidenta pana Emila Háchu. Je dobře vědět, k jak ubohým argumentům se obrací německý historik, aby obhájil své přesvědčení. Víc klesnout už ani nemůžete. Dobrou noc.

Souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.9.2017 19:40

Re: Základní problém proniknutí na západní trhy :
Autor: T. Krystlík Datum: 16.9.2017 18:55

Proč byste to měl vyvracet? Už to několikrát před lety asi deseti patnácti proběhlo cz-tiskem. Stačí si vzpomenout. Vsadím se, že když se dopátráte dnešní oficiální statistiky Škoda Auto, že tam budou pro cz-výrobce příznivější údaje. Jenže bude se jednat o podvod: komplexní součástka třeba ze 17 dílů se dá vést jako celek, pokud je z VW-regálu nebo jako 17 jednotlivých dílů, jsou-li díly cz-provenience. Pak dostanete výsledek dle svého přání.