26.5.2018 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Divoký výběr prezidenta se obejde i bez stranŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 14.9.2017 22:13, přehled diskusí

KDU-ČSL považujete za umírněnou?:
Autor: A. Alda Datum: 14.9.2017 15:52

Umírněná strana nepodává trestní oznámení na své politické soupeře. Lidovci však ano (http://www.info.cz/cesko/exkluzivne-europoslanci-podali-trestni-oznameni-na-okamuru-za-sireni-pomluv-a-lzi-15923.html).

Že Vás to ještě bere, pane Jelínku.:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.9.2017 10:41

Volby do poslancké sněmovny :
Autor: K. Vyšata Datum: 14.9.2017 9:19

budou mít i vypovídající hodnotu směrem k volbě prezidenta. Ukáží, zda revolta stáda proti rádoby elitám je trvalá. Jestli Jelínkové a podobní maséři ztratili vliv na myšlení lidí. Zatím vše nasvědčuje, že už občané začali používat svůj rozum a jednají ve svém zájmu. A zdá se, že si to začínají uvědomovat ti postižení nezájmem o jejich rady a návody. Proto docela zábavně zuří....

Je-Len do .... střelen tímto ::
Autor: J. Mrázek Datum: 14.9.2017 8:50

z vedavec.org/komentare/2017/09/7373-skutecne-sokujici-zprava-skupiny-brics.htm

"Národovecký radikál Okamura":
Autor: P. Klíma Datum: 14.9.2017 7:32

Autore, dovedete si představit novinářskou práci bez neetického a podpásového nálepkování osob?

Nálepku pro vás mám také - jste ultralevicový radikální manipulátor a nácek, hrozba demokracie.

Re: "Národovecký radikál Okamura":
Autor: Š. Hašek Datum: 14.9.2017 10:54

Nedovede.

A zároveň má nutkavý pocit, že je třeba se stále nimrat v tom, koho nám ty stranické sešlosti doporučí. Všechny. Mě osobně zklamaly právě návody "těch solidních" stran. Že se činí Sobotka s Halíkem, chtějí vodit občana za ručičku, mě nepřekvapuje. Skromně se totiž domnívám, že si každý poradí. I já se nakonec již dávno smířil s přímou volbou presidenta a nenechám si do toho kecat od nějakého politbyra. Debata se známými jest desetkrát přínosnější než OVM.

Ti radící zoufalci si ještě ani nevšimli, že i dříve názory na budoucího presidenta v polovině případů vůbec nesouvisely s výsledkem parlamentních voleb. Kdyby aspoň radili jen za sebe! Ne, stranický patent.

Kdo by to řek ́, že?? Tak pěkně do houfečku a šup papírky do urny.

Přesně, pane.:
Autor: A. Alda Datum: 14.9.2017 15:54

'Také si do toho nenechám kecat od nějakého politbyra.

Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: P. Čech Datum: 14.9.2017 7:19

Jen jmenujte strany, které podporují toho či onoho kandidáta. Je to polibek smrti. Prezidenta bohudík volí občané a ne politické strany. Kandidáti politických stran v minulých volbách silně pohořeli. Lidé si totiž do své demokratické volby nehodlají nechat mluvit. Politické strany sice mohou podle čl. 56, odst.5 ústavy kandidáty přes poslance a senátory navrhovat a to bez nutnosti sehnat 50 000 podpisů občanů, nicméně jim to není nic platné. Lidé na takovéto kandidáty kašlou. Uvidíme, zda dojde na má slova.

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.9.2017 10:58

Máte recht. On to ale nepochopí, jen počkejte - Moravec na ty doporučení (Schwarzenberga, herečky Báry) udělá tři celovečerní fóra. Minimálně. A bude koulet očima a vraštit čelíčko.

Stran té přímé volby nejsem tak hrr, ale už to jede a budou i jiné starosti.

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2017 11:19

Presidenta volí občané, ano, ale výsledky volby byly o dost lepší, když ho volil Parlament. :-P

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.9.2017 11:43

Máme málo dat (počet voleb na srovnávání).

Nebyl jsem pro přímou volbu, tajnou (Řecko/Řím) volbu jsem považoval za excelentní. Bohužel socani a Zelení prosadili veřejnou, jak ve škole, jak tehdy Jaujau a Hašek vystřelili do stoje a merkovali svoje ovečky!!!! Moravec s mladým Železným v přenosu vykulili oči, byl ale stejně (sakra) zvolen lidskolásko nepřijatelný Václav Klaus (za pomoci tašek a revolverů na pisoárech, .......), televize a Tánička Fišerová zavětřily a už to jelo.

Teď mě to nebere, ale hodnotím, že president Zeman má pouze pas ČR. Zkráceno.

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2017 14:03

Gottwald měl taky pouze pas ČSR.

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: P. Čech Datum: 14.9.2017 14:06

To myslíte volbu toho vlastizrádce Klause? Klaus byl mnohem horší prezident než Miloš Zeman, ikdyž proti Zemanovi mám velké výhrady. Václav Havel, byť měl velké zásluhy na změně režimu k lepšímu, také nebyl jako prezident nic moc. Objektivně řečeno, po TGM je zatím Zeman tím nejlepším. Proč? inu proto, že hájí zájmy státu proti zájmům EU, Ruska i USA. Že se to nelíbí menšině občanů je pochopitelné. Důvěra občanů k jednotlivým kandidátům se opět projeví v přímé, demokratické volbě. Podle mého názoru, pokud se neobjeví nějaký lepší kandidát (zatím se neobjevil) vyhraje bohužel znovu Miloš Zeman.

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2017 16:53

Z poplyšákových presidentů nejvíc pro Česko udělal Klaus, už jako premiér. Na hloupé kecy o "vlastizrádcích" si nepotrpím, zajímají mne činy a těch udělal Klaus asi nejvíc, kolik bylo v daných politických konstelacích možno. Zcela nezbytná a úspěšná transformace ekonomiky i politického uspořádání, to opravdu nejsou opomenutelné maličkosti. Havel byl moc dobrý do plyšáku, pak už méně, ale měl velký význam jako ikonka světem oblíbená.

Zeman? Snaží se čímkoliv nasrat své oponenty, propaguje EU, kolaboruje s Ruskem, cpe se do USA, kde na něj sere pes ... - máte to vypečeného favorita.

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: P. Čech Datum: 14.9.2017 18:19

Zajímají Vás činy? Uvedu pouze jeden. Václav Klaus, ačkoliv na to neměl od občanů mandát, v zásadním rozporu s tehdy platným ústavním zákonem 327/1991 sb o referendu dohodl s Vladimírem Mečiarem 26. srpna 1992 rozbití společného československého státu. Čl. 1, odst.2 zmíněného ústavního zákona nařizoval postup, pomocí něhož jedině lze rozhodnout o návrhu na vystoupení ČR či SR ze svazku ČSFR. Žádné jednání jakýchkoliv politiků zde nepřicházelo v úvahu. O vystoupení ze svazku museli rozhodovat jen občané v referendu - přímo.

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2017 20:58

Máte tam jednu chybičku: Slováci z Československa vystoupili vyhlášením přednosti slovenských zákonů před federálními.

Pak už byly jen dvě možnosti: Poslat na ně armádu, nebo domluvit technické podrobnosti. Klaus, zaplaťpánbůh, udělal to druhé.

V takové situaci si ty zákony můžete nabouchat ... víte kam.

Re: Jen tak dál, pane jelínku!:
Autor: P. Čech Datum: 14.9.2017 22:13

Nebylo třeba nikam posílat armádu. Stačilo na Slovensku vyhlásit referendum o vystoupení ze svazku s ČR. Výsledek tohoto referenda by byl závazným jak pro SR, tak i pro ČR. Jsem přesvědčen o tom, že nějaké eskapády Matice Slovenské, Vladimníra Mečiara, Jána Čarnogurského, Žiliňáků a obyvatel kolem Bánské Bystrice by rychle vzaly za své, stejně jako názory na věc u Pražáků. Ostatní Slováci, jichž je většina by si prosadili svou vůli.