21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠKOLSTVÍ: Proč přidat učitelům a co dělat dálŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 13.9.2017 23:50, přehled diskusí

Možná by stálo za to,:
Autor: J. Krásenský Datum: 13.9.2017 6:09

vrátit školství k základním principům: Děti chodí do školy, aby se učily a naučily. Učitelé chodí do školy, aby děti učili a něčemu naučili. Z čehož vyplývá povinnost dětí se učit a nehledět, zda ten který učitel jim vyhovuje, ale i učitelé jsou povinní probrat stanovené učivo. (Aby to nedopadlo, jako u mladší dcerky. Její třída zřejmě zlobila natolik, že jim učitel zeměpisu "zatajil" Afriku. Prozradila to až na střední škole) Co je nad to, může být dobré, ale taky nemusí. Ideologie do škol nepatří, ani enviromentální, ani feministická ani multikulturní. Projektové týdny jsou pro žáky týdny nudy, nevěřte ČT, že si je užívají.

Přeji učitelům zvýšení platů, aby byli spokojení, neměli existenční potíže a mohli je každoročně "napadat žraloci" nejen u Jadranu. Požadavek 130% průměrné mzdy nepřispívá větší autoritě učitelů. Nejsou jedinou profesí, která určuje své cíle nad průměrnou mzdou - policisté, hasiči, lékaři i zdravotní sestry... Všem to přeji, i státním úředníkům a zaměstnancům. Je jich, z veřejných prostředků placených, na sedm set tisíc. A možná by to učitelům pomohl objasnit jejich kolega matematik.

Re: Možná by stálo za to,:
Autor: I. Babková Datum: 13.9.2017 7:30

Dík za Váš rozumný názor.

Občas svým studentům také něco neprozradím - ne že by zlobili, ale nestíháme. Např. loni jsme se zasekli na logaritmech, pořád nějak nechňápali, čas letěl a nestihli jsme zobrazení. O možnost seznámit se se zobrazeními ale nepřišli, mohli zajít na konzultace, zájem nulový.

Útěchou mi je, že i bez teoretické znalosti zobrazení mohou prožít šťastný život. :-)

Re: Možná by stálo za to,:
Autor: J. Tachovský Datum: 13.9.2017 10:33

Nic si z toho nedelejte, vzdyt i logaritmy, ktere jste stihli jsou funkce.

Re: Možná by stálo za to,:
Autor: I. Babková Datum: 13.9.2017 17:18

To mi spadl kámen ze srdce. Hezký den.

blábol:
Autor: T. Kubín Datum: 13.9.2017 5:51

HOlube, co kdybyste začal psát třeba o zahrádkaření, akvaristice, nebo o počasí? Vaše články o čemkoliv spojeného s ekonomikou jsou vždy ukázkou neumětelstvá, povrchnosti, nepochopení věci a hlavně neschopnosti z věci udělat jakýkoliv názor. Tento výtvor, o platech učitelů, obsahuje tolik nesmyslů. že jejich popis a vyvrácení by byl delší, než článek samotný.