25.5.2018 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Šestnáct let potéŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 14.9.2017 0:15, přehled diskusí

Protože jsem dnes první, pod článkem je dosud napsáno::
Autor: P. Dvořák Datum: 13.9.2017 2:30

"diskuse neobsahuje žádné příspěvky". Tak mi připadá, že se diskuse stává zbytečnou, protože v tom mají všichni jasno minimálně ze dvou důvodů.

1) Normálně nemuslimsky uvažující jedinec s hlavou vyplněnou obvyklou hmotou, to jest myslícím mozkem, i ti druzí, kteří buď za peníze nebo z přesvědčení obhajují podřezávání krků, bičování, usekávání končetin, upalování zaživa, kamenování znásilněných žen, každý den se zde projevují v souladu se svou výplní lebky.

2) I kdybychom se tady sešli jenom ti, kteří uvnitř lebky mají hmotu nejvýše organizovanou a v souladu s tím bychom psali jednotné příspěvky, za pár týdnů na několik vteřin dostane národ možnost si zvolit politiky, kteří nás budou hájit, ale zvolí si ty, kteří nás beztak prodají Evropské unii - rozuměj Německu a Francii - rozuměj islámu.

Jak správně píše pan Luboš Zálom, v Evropě "alternativa občanské války se stane nevyhnutelnou", tedy není již otázka ZDA, ale jsou již pouze otázky KDY a KDE. O těch ztrácí smysl diskutovat, protože o nejisté, ale děsivé budoucnosti se snad diskutovat ani nedá. Dá se jen očekávat a připravovat se na ni.

Re: Protože jsem dnes první, pod článkem je dosud napsáno::
Autor: M. Krátký Datum: 13.9.2017 3:57

S naprostým souhlasem se k vám připojuji a jen mírně si dovoluji vás doplnit : v textu pana Záloma se vyskytuje slovo "sekularizace" - ta se povedlo pouze v Turecku počátkem 20 tého století a jak dlouho tam vydržela vidíme zřetelně sami - i Turecko je nyní zase čistě islámským státem - hezký den

Re: Protože jsem dnes první, pod článkem je dosud napsáno::
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 9:15

Povedla na povrchu a silou. Což dlouhodobě nefunguje.

Re: Protože jsem dnes první, pod článkem je dosud napsáno::
Autor: P. Marcín Datum: 13.9.2017 12:01

Máte pravdu. Změnit se mohou pouze zevnitř. Jak jim však k tomu pomoci když třeba ženy si ty stany na sebe nakonec možná berou rády a ještě jsou na to pyšné (podobně nemocné bude celé to pseudonáboženství):

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/81817/proc-se-mlade-muslimky-zahaluji-rady.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Re: Protože jsem dnes první, pod článkem je dosud napsáno::
Autor: J. Farda Datum: 13.9.2017 14:43

Ad 1) V Osvobozeném to V+W v jiných souvislostech, leč dnes již stejně fatálních,

formulovali jasně - někdo to dělá z blbosti a někdo za peníze!

Povinné čtení pro všechny poslance:
Autor: J. Pražák Datum: 13.9.2017 6:34

Zejména pro ty, kteří mají děti.

"Západ" si neuvědomuje, že technologická převaha v tomto konfliktu neznamená nic. Někdo pošle dron na druhou stranu Zeměkoule, někdo donese bombu v batohu, nebo doveze v náklaďáku. Výsledek je stejný.

:
Autor: L. Popovský Datum: 13.9.2017 7:32

Skvěle napsáno. Mohu jedině souhlasit.

Dočkáte se pepka vyskoče....:
Autor: J. Mrázek Datum: 13.9.2017 7:33

Rajmana...ten Vám to "nandá"... Nicméně-bez aktivní obrany hranic a bez tělesně a duševně zdatných a hlavně svou VLAST bránících lidiček ničeho nedocílíme a naše vlastní pátá kolona neziskovek s chcípáky na marjánce a dotacemi nejen z našich kapes, ta nás lacino ne prodá, ale daruje ...

Re: Dočkáte se pepka vyskoče....:
Autor: J. Lukavsky Datum: 13.9.2017 8:37

Ani elektrické ploty, ani psi.... nic nedokáže zastavit milion lidí, ti prostě přejdou. Ani komunisti nedokázali svoji "hranici míru" uzavřít naprosto. Policajt může vyzvat kohokoli kdekoli aby se legitimoval. Pokud má u sebe jen mobil a nerozumí ani česky ani německy ani anglicky?.... tak co s ním? Nic neprovedl, nerozumí, umí jenom "germany". Odvezou ho zpátky, ale kam? Do Afriky? Okamžitě naskočí stádo právníků, placených z neziskovek tj. našich daní a ujmou se ho. Pak požádá o připojení své rozsáhlé rodiny, asi 12 lidí....pak každý z nich pozve další. J.L.

Re: Dočkáte se pepka vyskoče....:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 9:14

Šup s ním do detence a tam počká, až se zjistí co je zač.

On by se ten příval zmírnil.

S tím závěrem máte pravdu, ale to není nezměnitelné.

Autor má pravdu:
Autor: J. Vintr Datum: 13.9.2017 9:23

islámský terorismus je v podstatě zcela bezvýznamný problém proti tomu, jak si stále přibývající množství muslimů přizpůsobuje náš svět tomu svému. A zatím nikde ani náznak, že by se tomu někdo chtěl bránit, byť jen verbálně. Naopak se jim leze aktivně do pozadí.

Mne by opravdu zajímalo,:
Autor: B. Rameš Datum: 13.9.2017 9:57

jak si všichni ti islamobijci onu slavnou křížovou výpravu proti dvěma miliardám muslimů představují. Naházíme na ně vodíkovky? Jako fakt, reálně??

Re: Mne by opravdu zajímalo,:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 10:37

Pro začátek by stačilo být náležitě opatrný s tím, kdo a kolik toho do Evropy leze a pouštět sem jen přiměřené množství vybraných.

Současný stav je sebevražedný.

Re: Mne by opravdu zajímalo,:
Autor: J. Vintr Datum: 13.9.2017 11:12

Dnes už je na nenásilné řešení pozdě. Muslimové se nikdy neměli v tak velkém počtu do Evropy dostat a od začátku se mělo k Islámu přistupovat tak jak si zaslouží - to znamená jako k nepřátelské nebezpečné ideologii, která zde nemá co pohledávat. Teď už je to jedno. Islamizace Evropy je prakticky neodvratná, protože jsme příliš civilizovaní a humánní na to, abychom muslimy vytlačili z Evropy násilím. Jediné co se dá reálně dělat je oddálit konečné ovládnutí Evropy (a třeba čekat na zázrak, který náš kontinent od té rakoviny zachrání).

Islámský terorismus neexistuje. :
Autor: J. Kindl Datum: 13.9.2017 10:05

Islám je náboženství, které

není ani umírněné ani mírumilovné. I slámu mají nejvyšší autoritu duchovní-imánové.. Pokud například egyptský imám vyhlásí fatwu, že muslimové musí

bojovat s Američany kdekoliv na světě, potom se touto fatwou musí řídit

všichni muslimové.

Podle islámského práva šaría je muslim povinen bojovat a zemřít

terorismus je chybou:
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 11:53

Souhlas s autorem, že nepřítelem je islám a ne radikální islám, extrémní islám, islamismus a pod.

Ale neni pravda, že "drobný" či "nesofistikovaný" terorismus je (navzdory své hrůze a fatalním dopadům na oběti) pro Evropu nebezpečím. Není. Naopak podporuje obecně protimuslimské nálady. Paradoxně je tedy pro nás posledním impulsem se probudit a islamizaci zastavit. Teroristi tak vlastně škodí poklidné, postupné anexi Evropy.

Re: terorismus je chybou:
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 12:05

Terorismus není "chybou", je to zločin.

Re: terorismus je chybou:
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 12:07

To jistě je. Ale je také taktickou chybou našich nepřátel.

Re: terorismus je chybou:
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 12:53

Když už, tak strategická.

Ale k tomu patří víra, že muslimové jsou en bloc nepřáteli, a sledují (opět en bloc) nějaký strategický cíl.

To je ovšem otázka indoktrinace, a ne zdravého rozumu.

Re: terorismus je chybou:
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 13:24

Jistě, racionální jejich víra být ani nechce a indoktrinováni jsou tím, v jakém prostředí vyrostli či s jakou kulturou se identifikují. Pro ty narozené v Evropě je to v podstatě otázka jestli kladou výše liberální demokracii nebo islám. Obávam se, že většina z nich by s odpovědí příliš neváhala.

Pak už zbývá jen ta otázka je-li islám (přirozenou) součástí Evropské kultury.

Re: terorismus je chybou:
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 13:33

Já ale nemám na mysli jejich víru a jejich indoktrinaci, nýbrž tu vaši.

Otázkou je, jestli lidé, věřící bludům, které jsou v rozporu s evropskými hodnotami, jako je svoboda vyznání, jsou a mohou být součástí EU.

Já tvrdím, že ne.

Re: terorismus je chybou:
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 13:40

Je mi jasné, na koho jste cílila. Chtěl jsem touto lehce sarkastickou formou poukázat na dvojí metr, na kterém je dlouhodobě založena Vaše argumentace. Vámi použitá slova "víra" a "indoktrinace" si o to tak nějak říkala.

Re: terorismus je chybou:
Autor: P. Rudolf Datum: 13.9.2017 13:00

Opak je pravdou. Je to přesně to, o co lumpové z IS a jim podobní usilují. Vystrašit evropské třasořitky, ztížit slušným muslimům v Evropě život, což odradí mnohé další v útěku do Evropy a ti pak zůstanou doma v jejich moci, využít nespokojených mladíků-muslimů (i nemuslimů) k posílení svých řad. A dalo by se ještě pokračovat. Zatím jim to naštěstí vychází jen v postsovětských zemích, ale i zde jen částečně, neb sem utečenci stejně nechtějí.

Re: terorismus je chybou:
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 13:35

Cílem útoků je tedy dle Vás podnítit v Evropě odpor proti islámu, aby muslimové tolik neutíkali a zbylo jich více pro výrobu džihádistů v zemích Afriky a Asie neboť je v těchto zemích muslimů málo. No, to je na mě trochu složitá konstrukce, ale možná že chápete myšlenkové pochody džihádisty lépe než já. Je asi opravdu naivní hledat v nich racionalitu.

Re: terorismus je chybou:
Autor: P. Rudolf Datum: 13.9.2017 16:25

Jednání každého jedince je vždy směsí empatie a empirie. Já žádného džihádistu neznám(?), ale snažím se v tom směru informovat a dovzdělávat. Kéž by tak činila i převážná část zdejších diskutérů.

Re: terorismus je chybou:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 16:34

Džihádisti i agent Rudolf nenávidí svobodu. Já v tom racionalitu taky nevidím, ale popravdě řečeno, zas tak moc ji u nich ani nehledám.

Re: terorismus je chybou:
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 16:46

Jste trapný.

Re: terorismus je chybou:
Autor: J. Vintr Datum: 13.9.2017 16:45

V tomhle má pan Rudolf náhodou částečně pravdu. Cílem teroristických útoků je zřejmě skutečně vyvolat nějakou spontánní odvetu proti muslimům, která by se mohla stát rozbuškou pro radikalizaci (zatím) umírněné muslimské většiny. Příliv dalších muslimských vetřelců do Evropy to nijak neovlivní, próze politici tu hru na zlé islamisty a hodné muslimy budou hrát i nadále.

Evropa si za to může sama!:
Autor: A. Hrbek Datum: 13.9.2017 12:49

Po několik staletí využíval úzkoprsý mocenský nacionalismus islám, Araby a zejména Turky v boji proti křesťanskému "bratrovi". A to počínaje křižáckými válkami a hlavně po pádu pravoslavné Konstantinopole, kterou křesťanští katolíci nejprve vyplenili a pak nechali na pospas Turkům. Podobně po dlouhá léta sedmihradská knížata a hlavně Francie využívala Turky k oslabení Habsburské monarchie.Posledním výkřikem byla ozbrojená podpora albánských muslimů proti pravoslavným Srbům.

O tom, že ve snaze o ovládnutí zdrojů ropy zlikvidovaly některé evropské státy místní diktátory, kteří udržovali jakž takž pořádek, nemluvě.

Dvě války na evropském bojišti snad každého přesvědčily o tom, jaká

ve skutečnosti "křesťanské civilizace" je. Takže příklon k ateismu nebo jiným náboženstvím byl nasnadě. Jak bylo ukázáno včera morálka se stala účelostní kategorií pro prosazení "zájmů".

Evropa je, dříve či později odsouzena k ekonomické nicotnosti a její civilizační přínos rychle klesá. Je otevřenou otázkou, kdo dříve vyplní uvolněný prostor - semité nebo hamité - a jakými prostředky.

Re: Evropa si za to může sama!:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 16:32

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

Bylo, jest a bude. Náboženství a ideologie jen dělá kamufláž klasickým zájmům.