25.5.2018 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Učitelé dostanou přidánoVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 10, poslední: 12.9.2017 23:47, přehled diskusí

"Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: V. Klepetko Datum: 12.9.2017 22:24

(Citát z Žalmu 38,18, vytesaný na stelle, věnované Chaimem Herzogem, prezidentem Státu Izrael, 17.10.1991 památce obětí, vězněných a zabitých v Terezíně)

Vždy jsem si myslel, že David chtěl v tomto místě říci, že "bolest je stále s námi". Je to možná i jinak - naše bolest nás teprve čeká...

Jenom pár metrů od tohoto daru jsou staré pece Terezínského krematoria. A to co teď řeknu, bych si z úcty ke všem těm mrtvým vymyslet nedovolil. Stál jsem tuto neděli odpoledne u jedné z těch pecí společně s manželkou a australským švagrem, kvůli kterému jsme do Terezína vážili cestu, chtěl to vidět, ačkoli Židy v rodině neměl: babča byla Sudetská Němka z Malenkovic, zamilovala se do místního Poláka a v roce 1943 se jim podařilo prchnout jakýmsi zázrakem do té Austrálie. Takže jak jsme tam u té pece stáli, přistoupila k nám taková obyčejná starší paní a po chvilce mlčení povídá : "Tak tady nás pálili! Tak tady nás likvidovali! A těď by nám chtěli určovat, kolik si máme vzít migrantů !"

Chápete to? Jaké strašlivé násilí nad sebou musí člověk cítit, aby na TAKOVÉM místě řekl něco podobného? Budu si to pamatovat celý zbytek života. Paměť je důležitá ! Již nikdy nesmíme dopustit likvidaci lidí kvůli jejich původu nebo náboženství. A stejně tak nesmíme připustit násilné etnické transfery migrantů na základě jakýchsi evropských kvót, "stálých přerozdělovaciích mechanizmů"!

Deportace a násilné etnické transfery totiž probíhají nejen v prostoru, v dobytčácích, ale i v ČASE! Bolest má je vždy přede mnou... Nepravosti své vyznávám, a pro hřích svůj teskním, Hospodine!

Re: "Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: H. Balzám Datum: 12.9.2017 22:58

Nejhorším následkem celého sociálního experimentu je změna myšlení celé skupiny lidí, původně vlažných nebo nerozhodnutých. Všichni ti, kteří se snaží pořídit si odpustky, od vzdělaných lidí po úplné tupce typu Netzer, tlačili na pilu tak dlouho a tak silně, že spoustu lidí přiměli přijmout negativistický názor. Jsem ze smíšené rodiny, nikdy jsem se necítil být "etnicky čistým" Čechem, i přes českou národnost i občanství ctím zvyky rodu z tátovy strany. Lidská migrace mi vždy přišla naprosto přirozená . Když "to" začalo, křičel jsem od začátku, že je příchozí potřeba důkladně lustrovat a zanést do systému a pak je to v cajku, i za to jsem si tu vysloužil přízvisko xenofoba. Dnes je doba taková, že prostě zaujímám velmi vyhraněný postoj, příchozí považuji za nepřátele a stejně tak všechny místní, kteří si na nich dělají rito. Tahle jizva tu bude dalších x let a ještě dlouho kdokoliv z Blízkého Východu bude prostě osoba nežádoucí.

Re: "Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: M. Prokop Datum: 12.9.2017 23:13

Lidská migrace je přirozená, ovšem, jak správně píšete, musí mít nějaká pravidla.

To tvrdím od začátku také a na tom nic nezmění Netzer, Andělína, Chovanec, Zeman, Rudolf, Juncker či kdokoliv jiný.

A také je nutno oddělit skutečné uprchlíky s nárokem na dočasný asyl dle pevně daných pravidel od ekonomických migrantů. Ti jedině, přesvědčí-li o své užitečnosti, asi tak systémem zelené karty.

Re: "Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: H. Balzám Datum: 12.9.2017 23:21

Já za ekonomické migranty považuji pouze lidi, kteří jdou za lepším, ale ne parazitovat. A rozhodně s tím nemám problém, možná proto, že jsem poznal spoustu takových, kteří si tu prací chtěli vydělat na lepší život pro sebe a rodinu a jsou to většinově nasprosto pohodoví lidé. Vietnamci, Ukrajinci.

Re: "Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: M. Prokop Datum: 12.9.2017 23:29

Zda jde někdo "za lepším" nebo parazitovat je v praxi prakticky nerozlišitelné. Rozhodně ne rozlišitelné státním úředníkem. Lze to řešit jen tak, že parazitování na sociálních požitcích prostě není poskytnuto, rozhodně ne hned. Což Česko celkem splňuje a proto se sem nikdo moc nehrne (tedy, 3i se nehrnou). Pokud sem někdo i za těchto podmínek přijde (třeba ti Ukrajinci, Vietnamci, i další), nic proti němu a ať to zde zkusí s námi a my s ním. Pokud by nezapadl, pryč s ním.

Re: "Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: V. Klepetko Datum: 12.9.2017 23:20

Já nejsem tak radikální stran toho "kdokoliv"... Zamyslete se nad touto definicí :

"Původní druh (též autochtonní druh) je biologický druh, který se vyskytuje na daném místě přirozeně, tzn. vznikl nebo doputoval na danou lokalitu bez přičinění člověka"

Analogicky by se dalo říci, že existují u nás nejen autochtonní "našinci", ale i autochtonní cizinci, kteří se k nám dostali tou spontánní INDIVIDUÁLNÍ migrací, bez lékařů bez hraníc a svědomí, bez neziskovek a Sorosů... A myslím že ti autochtonní k nám prostě patří. Český kafemlejnek fungoval od nepaměti, jsme možná asimilačně nejúspěšnější národ v Evropě!

Jinak jsme na tom dost podobně - narodil jsem se v Praze, ale pocházím ze smíšeného manželství. A příbuzné nemám snad jen v Antarktidě :-)))

Re: "Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: H. Balzám Datum: 12.9.2017 23:29

Ano, já souhlasím, vlastně říkáme oba to samé, ale já mluvím o hluboké a silně krvácející ráně, která se bude těžko hojit. Vždyť vy sám mluvíte o té paní, Židovce, která má averzi na imigranty, přitom Židy jsem poznal jako extrémně tolerantní lidi.(jistě, ona asi spíš kritizovala Němce, ale i tak...) Cesta do pekel... a dál už to znáte :-)

Re: "Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: V. Klepetko Datum: 12.9.2017 23:46

Nezkoumal jsem ani jestli to byla Židovka. Spíše ano, ale nevím...

Vím ale úplně přesně o čem mluvíte, když se zmiňujete o té rané. Je to tak. Možná že to říkáme jinými slovy, ale asi to cítíme stejně. V létě a na podzim 2015 jsme dostali tu pecku čenichovku!

Ti příchozí jsem vzdy vnímal spíše jako obětí vsech těch migromafií... V čele s velkou evropankou a vůdkyní svobodného světa.

Dobrou noc!

Re: "Bolest má vždycky jest přede mnou" ...:
Autor: V. Klepetko Datum: 12.9.2017 23:47

"ty":-)

KLEPETKO VÝBORNĚ !!!:
Autor: J. Vobr Datum: 12.9.2017 23:01

Tak si představuji diskusní příspěvek.

______________________________________________________

Díky.