17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


105 PLUS: SnyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 13.9.2017 15:04, přehled diskusí

Můj sen je konkrétní...:
Autor: Z. Minka Datum: 13.9.2017 15:04

Taky mám poslední dobou sen, naočkovala mě kamarádka, která si ho splnila taky až po padesátce-vlastní malý domeček s větší zahrádkou, příjemní sousedi, za barákem lesy a louky, doma nějaký ten pes a kočka...ona stavěla na zelené louce v Pošumaví, já jsem dlouhodobě zamilovaná do jižních Čech, takže k těm milým sousedům, lesům a loukám přidávám ještě aspoň jeden dva rybníky nebo říčky...a počet psů a koček není omezen :-) na koně si už netroufnu, před nimi mám čím dál větší respekt, ale takové kamerunské kozičky, černé a praštěné, proč ne? Chalupa bude samozřejmě stará, s kachlovými kamny nebo pecí, kamennými sklepy a velkou stodolou kde se dají najít úžasné poklady...doma jsou nechutní realisté, co si významně ťukají na čelo, že mi hrabe, ale já vím svoje, na důchod jsem tam :-)

jééé sny, tak na to já jsem kadet :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 12.9.2017 21:50

nejen, že jsem veliký snílek ale některé si i plním.

Třeba zahrát na klavír Pro Elišku, sice to byla dřina ale povedlo se mi to

spoustu "psích" snů se mi podařilo splnit s Terrynkem, ted zas sázím na Chickulíčka, že se mi s ním povedou další a větší sny, jako třeba výběrový závod, moje nervy....

a s Deli si splním (snad) další sny, o pracovně veleúspěšném kerrýkovi....

jojo sny se musejí mít snít a taky je měnit ve skutečnosti, krásné téma Vaví

Krásně píšeš o snech,:
Autor: Z. Hanča Datum: 12.9.2017 21:14

milá Vave, a já ti přeju, aby tě stále bavilo uskutečňování svého snu a aby ti sen převedený do reality přinášel hodně radosti.

Malá Maričko, MaRi:
Autor: Z. Vave Datum: 12.9.2017 18:59

i všechny další Marie, Marušky i Mařenky, přeju vám všechno nejlepší k svátku.

Moje babička přeslicová byla Marie a moje teta se jmenuje stejně. Dovezla jsem jí kytici slunečnic. Marie je krásné jméno.

Milá Vave:
Autor: M. Crossette Datum: 12.9.2017 15:20

moc ti přeji splněný sen a nemám pochyby, že si ten svůj velký sen budeš ještě dale kráslit pro potěchu oka a srdce.

Jako Beda, take jsem si splnila kočičí sen. Vyrostla jsem s jednou kočkou v domácnosti, ale snila jsem o tom mít jich víc. To se mi splnilo a Trixie je taková třešnička na dortu, že bych kdy měla i psa, tak o tom jsem se snit ani neodvažovala.

Bývalý manžel mojí švagrové (Angličan, bohužel už zemřel)celý život snil o tom, jet někam na am.Západ a alespoň na čas si "hrát na kovboje". Když se ho druhý švagr ptal, proč to tedy neudělá, řekl mu, že je spokoljenější, když o tom bude jen dál snít (možná se bál, že by ho realita zklamala, nevím). Část snu si ale splnil tím, že si domů koupil westernovské sedlo :)

Re: Milá Vave:
Autor: Z. Vave Datum: 12.9.2017 19:04

To je hezké, Maričko. :) Možná je to jiný druh snů. Takových, které je lepší si neplnit.

Re: Milá Vave:
Autor: Z. Lika Datum: 12.9.2017 19:53

Myslím, že na Angličana se už tak dost odvázal :-)

nojo, sny:
Autor: Z. Inka Datum: 12.9.2017 15:16

to je téma. Já jich neměla moc, ale ten jeden se mi nesplnil a já vlastně nevím, jestli je to dobře nebo ne. Od hodně mala jsem chtěla být zvířátková paní doktorka a došla jsem oklikami jen do půli kopce - stala jsem se zvířátkovou sestřičkou. V té době jsem měla pocit, že byl svět o hodně připraven, když já se nestanu tou zvířátkovou doktorkou. Fakt mi to šlo, zejména kravám jsem rozuměla, koně byli moje láska, po tvrdé škole jsem se ani čerta nebála. Pouštěla jsem se do věcí, do kterých se ani těm veterinářům moc nechtělo. Po dlouhé cestě jsem nakonec zjistila, že by to pro mne nebylo. Že každý pacient by s sebou nesl větší a větší odpovědnost, každé špatné rozhodnutí, každá smrt by na mě leželo. Tohle se musí dělat s pokorou, ale u mne by to přerostlo v obludné bubákování. Takže nakonec jsem za ten nesplněný sen ráda.

Re: nojo, sny:
Autor: Z. Vave Datum: 12.9.2017 19:02

Děkuju, Inko.

Vlastně Ti bylo dopřáno splnit si sen tak, jak to mělo být, ne tak, jak jsi to chtěla. Někdy netušíme, co je vlastně pro nás dobré, někdy na to přijdeme až za dlouho.

O. T. - svátek:
Autor: T. Zana Datum: 12.9.2017 13:27

Dneska slaví Marie. Děvčata, všecko nejlepší :-)

Re: O. T. - svátek:
Autor: M. Crossette Datum: 12.9.2017 15:35

Zano děkuji, a svým jmenovkyním (vím, že je nás tu víc) také gratluji.

Děkuji všem za starost o nás, určitě pomohla. Můj "dárek" k dnešnímu svátku je tak ten, že máme Irma nás "opustila", máme elektřinu a žádné škody po hurikánu. Včera odp. když byl vítr nejsilnější, nám sice proud vypadl (to v nás dost hrklo), ale jen na pár hodin a spravili to rychle, ještě dokud bylo světlo. V našem okolí žádné škody nebyly, ale jak jsme pak večer viděli v TV, tak jinde to bylo o něco horší, několik vyvrácených stromů přes cesty, polámaných větví a listí všude jak nasněženo. A bez proudu už není nikdo.

Já se teď na čas nebudu ozývat, naši angličtí přátelé v pořádku odletěli z Londýna. Sice venku stále mrholí a je bílá obloha, ale ve čtvrtek už má být zase blankytno a teploty přes +30 (tím deštěm a větrem se dost ochladilo), takže bychom si měli užívat pohodu.

Re: O. T. - svátek:
Autor: Z. Lika Datum: 12.9.2017 15:59

Maričko, děkuji za dobré zprávy. A hezky si svátek užij!

Re: O. T. - svátek:
Autor: Z. Yga Datum: 12.9.2017 16:12

Jsem ráda těm dobrým zprávám - hezky si užijte návštěvu a vůbec se mějte pozdně letně.

A já přeju taky všem zdejším Mariím - Maričce, MaRi, Marsce a ostatním Maruškám, co jich tady je - krásný sváteční den.

Re: O. T. - svátek:
Autor: Z. Lída Datum: 12.9.2017 17:56

Milé Marušky, Marie a Maričko, krásný svátek a všechno nej..!

Re: O. T. - svátek:
Autor: A. Lex Datum: 12.9.2017 18:19

Přeji všem Mariím to nejlepší a Maričce dík za výbornou zprávu, že jsou vpořádku a dokonce se mohou těšit i z návštěvy. Takže si užijte přátel a pohody.

Re: O. T. - svátek:
Autor: Z. Vave Datum: 12.9.2017 19:00

Maričko, jsem ráda, že jste Irmu přežili bez úhony. Užij si krásně svůj svátek i návštěvu přátel.

Re: O. T. - svátek:
Autor: T. Zana Datum: 12.9.2017 20:04

Maričko, dík za dobrou zprávu :-)

Milá Vave:
Autor: T. Zana Datum: 12.9.2017 13:23

Piš, jak realizace snů probíhá, ono jednak má člověk radost, že se ti to daří, druhak se může inspirovat :-)

Věřím, že zahrada s domečkem ti bude dělat dobře!

Re: Milá Vave:
Autor: Z. Jenny Datum: 12.9.2017 14:51

Zano, až dnes jsem dočetla Tvé "Žlutice", bezlidný puťák vždy potěší, taktéž vyhledávám. A tohle "na vrcholu nás dychtivě očekávalo hejno much, byl to moc pěkný výlet" mně teda dostalo :-)).

Dopravní spojení jsou leckdy podivuhodná, u nás je do obou okresů dobrý.Ono taky záleží na Kraji, co si dopravci dovolí při sjednávání spojů. Těším se na další díl. :-)

Re: Milá Vave:
Autor: Z. Vave Datum: 12.9.2017 18:55

Děkuju, milá zano, dělá mi dobře už teď. Tady a tam, to je jiný svět. Nechce se mi nikdy odtud.

Re: Milá Vave:
Autor: Z. Vave Datum: 12.9.2017 18:57

Určitě se podělím o všechny změny, a moc ráda. :)

Vavísku, moc ti to přeju:
Autor: M. Beda Datum: 12.9.2017 12:39

ať ti tvůj splněný sen přináší už po celý život jen spoustu radosti :-))))

já jsem si asi splnila těma kočkama (srdíčko) - bohatě mi to "stačí" a nic jiného už nechci... jen to, abych se nikdy, NIKDY nedostala do situace, že bych je nemohla mít - v takovém případě prosím uspat!!!

:
Autor: Z. Maw Datum: 12.9.2017 12:05

Vave, mas naprostou pravdu a obcas je fajn si doprat i malinke sny a o to vic tesi splneni neceho, co uz snad clovek ani nedoufa/neveri

Vavísku,:
Autor: Z. Miki Datum: 12.9.2017 11:21

moc ti splnění snu přeji. Tvoje zahrada bude nádherná, stejně jak krásná je tvá "zahrádka" před panelákem. Moc obdivuji co za nádheru jsi tam dokázala vykouzlit.

Měla jsem štěstí, že naši pochopili a ten největší, životní sen mi splnili, když mi bylo dvanáct. I když tenkrát jsem si představovala CV-čko nebo aspoň vlkošedého ovčáka. Ale CD věděla co dělá, knírači mi sedí víc :-). Na ty další sny jsem si musela počkat. Některé přišly pozdě (kůň - už se bojím), některé jsem časem sama opustila (bydlení na statku, nebo na samotě - už vím, že to není taková idyla jak si jedna myslí) a některé si plním dodnes (tanec, cestování, práce která mi je zároveň koníčkem :-) ) A pak mám spoustu drobných "sníčků" (bílá kuchyň) na jejichž splnění (nebo možná i opuštění) pořád čekám.....

Vave! :
Autor: A. Lex Datum: 12.9.2017 10:26

Moc hezká slova. Díky.

A já Ti přeju, užívej si zahrádky a domečku na ní, pozoruj z něj šumění deště, nebo se schovej před sluníčkem. Vzpomínám si, že máš ráda ruce v hlíně, záhonek pod vašimi okny jenom vzkvétá. Takže přeji bohaté úrody a radost z nich!.

Re: Vave! :
Autor: Z. Vave Datum: 12.9.2017 18:54

Děkuju Ti, milá Alex. Zahanbeně musím přiznat, že na zahrádce před panelákem momentálně hojně vzkvétá šťavel růžkatý, protože rozdvojit se neumím.

Budeme stavět v sobotu pergolu, abych mohla pozorovat déšť a aby bylo kde se schovat před sluníčkem. Moc se těším na další proměny zahrádky.

Věřím, že zahrada:
Autor: Z. Lika Datum: 12.9.2017 10:12

bude dělat velkou radost. To snad ani není možné jinak - pokud se teda někdo nepokouší pěstovat jánevim meruňky v Jeseníkách třeba. Člověk s věkem ty zahrady opravdu oceňuje. Je to nádhera.

Re: Věřím, že zahrada:
Autor: Z. Vave Datum: 12.9.2017 18:51

Je! :) Ani neumím popsat, jak mi tam je dobře, i když zahrádka ještě zdaleka není to, co časem bude. Ale já miluju to přemýšlení a vymýšlení a tvoření stejně jako dotek s půdou, stejně jako posezení v klidu ve stínu ... ano, i stín bude :) a bude se v něm šít, prostě ráj na zemi. :)

Vave, :
Autor: D. Ruščáková Datum: 12.9.2017 9:47

snahu zamknout sny, o kterých se domnívám, že jsou nedosažitelné, znám. Ovšem žiju s mužem, který je přesvědčen, že jen snít je k ničemu, je třeba konat. (I jsme se na to téma... diskutovali:)) A tak navzdory tomu, že se mi to zdálo nemožné, díky jeho přístupu, jsem už sedmnáctým rokem šťastným vidlákem:)))

Moc ti přeju zahrádku a bydlení na venkově. Zrovna ty jsi podle mě někdo, kdo dost přesně ví, do čeho jde, takže by těch nepříjemných překvapení po stěhování nemělo být moc - a měla by převažovat spokojenost ze splnění snů.

Re: Vave, :
Autor: M. Beda Datum: 12.9.2017 12:43

Dede, sedmnáct let???? to snad není, možné, to jsi ještě byla v Norsku (nebo aspoň Anglii), ne???