29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

USA: Nejčastější americké obvinění této doby

Tím ovšem je hrůzný hřích páchnoucí rasismem. V právě uplynuvším letošním měsíci srpnu The New York Times na své první stránce uveřejnily sdělení s názvem „U.S. Rights Unit Shift to Study Antiwhite Bias“ - o vládou sponzorované studii, se soustředěním na bias (“zaujatost, jednostrannost“) Trumpova ministerstva spravedlnosti (DOJ - Department of Justice) ve prospěch bělošských žadatelů o přijetí na univerzitní studia.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 12.9.2017 20:19

V zájmu

dosažení reálného Brave New World je sociálním inženýrům euroatlantické kultury (kultury?) všech odstínů každá lež dobrá a každý podraz dobrý!

A. Alda 12.9.2017 11:09

My jsme si to u nás vyzkoušeli též.

V první polovině 70 let (od roku 1971) byl zaveden bodovací systém pro příjímání na střední školy. Byl vytvořen tak, že děti z dělnických rodiny byly extrémně zvýhodněny proti dětem z rodin vysokoškoláků (pomíjím body za politickou angažovanost rodičů atd.). Bylo to nastaveno tak, že já, dítě lékařů, jsem měl při průměrné známce z druhého stupně ZDŠ ve výši "1" stejné bodové ohodnocení jako dítě dělníků s průměrnou známkou ve výši "2,3". Vedlo to k tomu, že skoro 1/3 mých spolužáků z prvního ročníku gymplu tu školu vůbec nedokončila (nejvíc jich vypadlo hned po prváku). Neměli prostě šanci obstát. A naopak spousta dětí, které by tu školu zvládly, se vyučily různým řemeslům - a středoškolské vzdělání získala většina z nich za cenu vážné osobní újmy až později studijem při zaměstnání. Protože bodovací systém, ač byl zamýšlen jako tajný, vyplul rychle na venek, řešili komunisti vzniklý problém tak, že zavedli maturity i na střední odborná učiliště.

Dneska ale odmaturuje každý. Stačí se na nějakou školu přihlásit.

J. Ráž 12.9.2017 12:59

Re: My jsme si to u nás vyzkoušeli též.

Rok 1958: Podle kádrové selekce připouštějící žáky ke studiu na jedenáctiletce (obdoba dnešního gymplu), byl dělnický původ prvním kritériem pro přijetí bez ohledu na prospěch. Druhým byla politická angažovanost rodičů. Neznám ředitele jedenáctiletky, který by si tehdy dovolil nechat propadnout studenta z politicky angažované rodiny. Takže tito vystudovali všichni.

Každý systém ideologicky odůvodňuje kriteria, kterými potřebuje zvýhodnit některé skupiny obyvatelstva. Tak už to chodí odjakživa. Jakákoliv pozitivní diskriminace je nemravná, ale který systém dbá na mravnost, že ano?

PS. Poslední větu bych doplnil ještě tak, že i akademický titul dnes získá každý, kdo ho chce mít. Stačí se jen vybrat tu správnou VŠ.

J. Kanioková 12.9.2017 13:21

Měl jste to stejně jako mé neteře,

oba rodiče lékaři, žili celý život hned vedla otcovy ambulance, tudíž celý život v lékařském prostředí, od malinka si hrály "na doktory", jejich panenky rozpíchané od "injekcí", obě dvě snily o stejné profesi. Bohužel.

Jedna studovala fyziku, druhá jakousi dřevařskou v Martině. Ani jedna u vystudované profese nezůstala.

J. Chaloupka 12.9.2017 7:33

Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

"Měli bílí turisté při evakuaci přednost? Přeživší ze zdevastovaného ostrova si stěžují na rasismus"

Spíš by mne zajímalo, kolik barevných turistů na tom ostrově bylo? Ale diskuse nebyla povolena.

P. Lenc 12.9.2017 7:49

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Jo o rabování ani slovo.

F. Navrátil 12.9.2017 9:02

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Podle očitých svědků z Karibiku americká letadla odvážela výhradně americké občany, i když na odlet a záchranu před následky hurikánu a řádících ozbrojených zločineckých gangů čekaly děti i tehotné ženy. Humanitární záchranářská akce Made in USA.

P. Lenc 12.9.2017 9:40

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Pane Navr8tile, to území je francouzko -holandské.Kde byla EU, kde byla Francie?Pro francouzkého prokurátora měli Francouzi letadlo už druhý den, pro turisty až čtvrtý.Humanitární záchranářské akce "Made in EU" a je samozřejmé, že při omezené letecké kapacitě jsou bráni přednostně do amerických letadel američtí a do kanadských kanadští občané.Myslím si, že jste tentokrát trochu vedle.

F. Navrátil 12.9.2017 17:29

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Chápete vůbec, co jste zde napsal? Pokud je záchranná akce výběrová, není to humanitární akce. Z EU je na Karibik mnohem dále než z USA. Představte si opačnou situaci. Ve Švýcarsku odřízne lavina hotely se stovkami turistů. Přilétají švýcarské, rakouské, francouzské, německé či české vrtulníky záchranářů a odvážení z bortícího se hotelu občany států EU. Těhotné ženy a děti s pasem USA mají smůlu. Já si to představit nedokážu.

J. Lepka 12.9.2017 19:47

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Zato vy nechápete vůbec nic, což není u levičáckého noka nic překvapivého. Jestliže US vláda vypravila evakuační letadla, tak prioritně proto, aby odvezla své daňové poplatníky, z jejichž daní byla ostatně celá akce placená. Vaše tzv. nepochopení není nic jiného než 6l6á propaganda.

J. Kanioková 12.9.2017 20:58

:)))))

J. Schwarz 13.9.2017 18:08

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Tak to nebyla humanitární akce. No a co? Zachraňovat svoje občany je snad zločin?

Z. Lapil 12.9.2017 17:42

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Ne tak dávno (japonská tsunami?) jsem četl, že jednotlivým "záchranářům" jsou "přiděleny" patřičné oblasti. Pochopil jsem to tak, že při průšvihu někde v Íránu lze čekat záchranáře evropské a asijské, zatímco v Brazílii americké (ne nutně jen USA, samozřejmě). Určitě (moje spekulace) bude hrát roli i vybavení neboli to, že v Íránu nelze čekat tsunami a na Kubě písečnou bouři.

P. Vaňura 12.9.2017 11:10

Vždyť toto je naprosto standardní OBČANSKÝ PRINCIP!

Bereme občany bez ohledu na rasu a pohlaví! Proč by Američané neměli upřednostňovat své občany!? To se dělá téměř VŽDYCKY!

K. Křivan 12.9.2017 10:28

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Vždy se berou nejdřív kvalitní lidi.

P. Beránek 14.9.2017 17:05

Re: Diskuse zamítnute viz článek v Lidovkách:

Tak to máte štěstí, že jste tam nebyl.:-)