25.9.2018 | Svátek má ZlataDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Tentokrát o černochoviŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 30, poslední: 7.9.2017 20:10, přehled diskusí

.....:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.9.2017 20:10

Nejbohatším Němcem je majitel Lidlu - https://www.novinky.cz/zahranicni/448488-nejbohatsim-nemcem-je-majitel-lidlu.html

Zajímavé, že ti bohatí mají potřebu cosi tak blbě nepřirozeného vnucotat, "pomáhat" !

Kanada už delší čas připomíná Švédsko.. a to jsem netušila, jaký impuls k tomu vedl..

Trudeau a Soros vybudují Kanadu s muslimskými migranty (KAPITOLA: Kellie Leitch) - https://www.therebel.media/ezra_levant_september_20

George Soros a kanadská agenda - https://www.youtube.com/watch?v=9aETpLQ7WcM

Pane autore... nesouhlasím s vámi..:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.9.2017 19:30

Reklama s černochem v bělošské zemi, není "neutrální", ona nám něco podsouvá, vnucuje ! Multikulti ! Manipulace !

Orwelliáda !

Skoro půlstoletí do nás podobně tlačili socík, chceš, nechceš - nezájem. Na toto jsem nesmírně citlivá, aby mi někdo vnucoval cosi, co nechci dobrovolně sama od sebe.

1* :
Autor: J. Kanioková Datum: 7.9.2017 19:23

Perfektní věta - souzním..:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.9.2017 19:19

"skutečným účelem tedy nebylo propagovat výrobek, ale černochy. Kdo si takovou propagandu skutečně objednal? A proč? "

Kolik černochů u nás žije,:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.9.2017 19:17

že píšete - žijí mezi námi ?

Přesně... 1*** :
Autor: J. Kanioková Datum: 7.9.2017 19:14

Re: Reklama má být zacílena na zvednutí obchodu.:
Autor: V. Klepetko Datum: 7.9.2017 18:47

Matně si vzpomínám, že celá ta teorie o mohutné sociální a výchovné roli reklamy vznikla kupodivu v Americe, někdy před Velkou krizí. A byl jsem velmi překvapen, že o blahodárném působení reklamy na občanské kvality člověja bájil i třeba takový Winston Churchill...

Kontraproduktivní je vše, co působí násilně a vlezle. No ale kolik popdobných cíleně angažovaných vlivů na nás ve skutečnosti asi v reklamě působí, aniž si to vůbec uvědujeme, protože je to děláno citlivě a nenápadně? A je to tak opravdu lepší?

Včera mi řekl jeden dobrý známý, že podle jeho informací LIDL ty kříže ujmazává v ČR již od roku 2015, ale nikdo si toho prostě nevšímal. Považuji tuto informaci za neuvěřitelnou, a moc tomu nevěřím. Nedlo by se to nějak ověřit?

Re: A co je na rasismu tak spatneho?:
Autor: V. Student Datum: 7.9.2017 17:35

Byl činěn jakýsi pokus s nemluvňaty, jehož výsledkem bylo zjištění, že preferují osoby s pohlednou tváří. Jsou nemluvňata zlá? Mělo by se na ně působit, aby se změnila?

Ringo Čech má reklamu:
Autor: V. Student Datum: 7.9.2017 17:29

Volte Čecha. Škoda že už umřel Karel Černoch. Pro tu prču by mohl taky kandidovat...

Re: Srp a kladivo :
Autor: V. Klepetko Datum: 7.9.2017 15:49

Velmi zajímavé svědectví...

Re: Reklama má být zacílena na zvednutí obchodu.:
Autor: Z. Lapil Datum: 7.9.2017 15:36

Li se nepletu, tak v Rakousku už někoho urazil. Rozhodně byly nějaké pokusy chudáka černouška přebarvit.

Re: Je to přesně tak.:
Autor: H. Balzám Datum: 7.9.2017 14:19

Největší počet českých muslimů jsou konvertité, tedy rodilí Češi, kteří z tuposti nebo zloby začali vyznávat ideologii nepřátelskou všemu, co má pro nás hodnotu. Naopak odpadlíků od muslimské víry není málo i přes nebezpečí tohoto činu.

Re: Je to přesně tak.:
Autor: R. Dubravský Datum: 7.9.2017 13:29

Dovolím si technickou poznámku.

Být muslimem si nevybíráte, muslimem se narodíte v muslimské rodině nebo zemi. Vybrat si můžete jedině v dospělosti islám opustit, ovšem odpadlictví se trestá smrtí.

Reklama má být zacílena na zvednutí obchodu.:
Autor: A. Alda Datum: 7.9.2017 13:24

Ovšem Lidl se snaží užívat reklamu k převychovávání svých zákazníků.

V Čechách ani na Moravě nikdy nikoho neurazil černoušek, čichající na reklame k parám z uvařené kávy. Protože to byla raklema zboží původu jižního, afrického a orientálního.

Ale s černochem v evropském tričku a se smazanými kříži z pravoslavných chrámů Lídl narazil. Proč? Protože nešlo o rekalmu na zboží, ale o demagogii, o snahu změnit naše myšlení. Nebo lapidárněji: šlo o snahu ukradnout nám naši duši.

Už zase?:
Autor: P. Švejnoch Datum: 7.9.2017 12:17

To jsem zvědav, na kolik článků toto téma ještě panu Stejskalovi vydrží... :-o

Re: Je to přesně tak.:
Autor: J. Lepka Datum: 7.9.2017 11:31

Být černochem si člověk nevybírá ? A co Obama ?

Re: A co je na rasismu tak spatneho?:
Autor: K. Dvořák Datum: 7.9.2017 11:08

Když píšete o průměrně dosti nižším IQ lidí jiné rasy, měl byste si dávat pozor na hrubé gramatické chyby (ne překlepy!). A to, že jsou vám bližší lidé vlastni rasy, je úplně v cajku, ale nemá to nic společného s "pudem zachování živočišného druhu", protože běloši i černoši jsou příslušníky jednoho druhu, takže druh můžete vesele zachovávat i s černoškou ;-).

Je to přesně tak.:
Autor: H. Balzám Datum: 7.9.2017 11:00

Autor dokonale vystihl meritum věci. Černoši existují, žijí mezi námi a nevidím v tom problém. Naopak kostely bez křížů v tom Řecku prostě nejsou, tedy je to podvod. Spojování jakéhokoliv černocha s muslimskou invazí, kde navíc největším problémem jsou bílí Arabové, je totální nesmysl. Být černochem si navíc člověk nevybírá, zatímco stát se muslimem, náckem, rasistou nebo komoušem je naopak na rozhodnutí a vůli dané osoby.

Re: A co odmítnutí reklamy s:
Autor: V. Student Datum: 7.9.2017 10:50

Kurník, napřed jsem psal, a až pak četl váš příspěvek. Tak jste první!

Účelem reklamy je:
Autor: V. Student Datum: 7.9.2017 10:47

propagovat zboží tak, aby si ho lidi kupovali. K tomu vede m.j. výběr účinkujících. Zpravidla to bývají lidé, ke kterým se potencionální kupující nějak pozitivně vztahuje - proto např. známý herec, hezká žena, úsměv atd.

Lidl výběrem černocha tuto zásadu porušil. My Češi se totiž k černochům nijak nevztahujeme, ani pozitivně, ani negativně, moc jich ani neznáme ale ani exoticky už na nás nepůsobí. Na mě to působí dojmem, že skutečným účelem tedy nebylo propagovat výrobek, ale černochy. Kdo si takovou propagandu skutečně objednal? A proč? V té době lidé již o významu "černých" migrantů hodně diskutovali, opravdu je od věci domnívat se, že ve skutečnosti mohlo jít o propagaci multikulti?

Pokud se příště v reklamě objeví muslimka, musíme mlčet abychom nebyli obviněni z náboženské nesnášenlivosti, nebo smíme říct, že se cítíme manipulováni a že se nám to nelíbí?

Re: Srp a kladivo :
Autor: P. Harabaska Datum: 7.9.2017 10:37

Ano, vy jste klepnul kladivem na hřebíček. V tom to je! V souvislostech. Ale myslím, že doba nadšeného multikulturalistického blbnutí je už za námi. Posuzuji to podle Němců, ti jsou vždy o krok před námi. Často se koukám na německou televizi, zhusta bavorskou. Jetě před nedávnem tam neustále ukazovali, jak hodní lidé (Gutmenschen) ukazují těm s tmavší pletí (za války používali výrazu Braunhäutige) tuhle klášter nebo kostel, tu s nimi diskutovali o vyšívání dirndlů a výrobě kožených kalhot s padacím mostem, o vrtání studní v Senegalu a jak se tmavé děti radují z darovaných hraček, prostě tam ONI všude byli, ti Braunhäutige (někde dokonce Schwarzhäutige). Najednou, jako když utne. Tyroláci opět jódlují a Schuhplattler se plácají při výskoku po lýtkách, v televizi je tmavá tvář opět tak vzácná, jako dříve (pokud se ovšem nejedná o "vynikající" filmy americké prvenience).

Re: Srp a kladivo :
Autor: P. Lenc Datum: 7.9.2017 10:26

Přesné pane Prokope.

Re: Není to jedno, je-li modelem černoch, běloch, rudoch :
Autor: V. Klepetko Datum: 7.9.2017 10:08

Pan Stejskal to nejspíše o Vás ví. A právě proto asi napsal ten článek:-))))

Re: Není to jedno, je-li modelem černoch, běloch, rudoch :
Autor: L. Křivan Datum: 7.9.2017 9:21

Nechci se dívat na negry. Nemám je rád, nelíbí se mi, ... příliš mi připomínají gorily.

Nemám nic proti černochům v Africe. :
Autor: L. Křivan Datum: 7.9.2017 9:13

Tam jsou doma. Ale ať mi nelezou do Evropy !

Re: Srp a kladivo :
Autor: M. Prokop Datum: 7.9.2017 9:02

Pan Klepetko má pravdu. Je úplně jedno, je-li modelem černoch, běloch, rudoch ... Až do momentu, kdy člověk nabyde dojmu, že s ním chce někdo manipulovat.

Re: Srp a kladivo :
Autor: P. Zinga Datum: 7.9.2017 8:53

Já už s černochem-a ne jedním- na pivu byl a dokonce byli i mí kolegové.Vařil jsem jim guláš a vepřo-knedlo-zelo. (Jak jste na tom Vy?) Jsem ateista.Přesto trvám na tom, že v Čechách by měl být modelem běloch.Anebo je "předlohou" (to je jeden z významů slova model) v Čechách černoch?

Srp a kladivo :
Autor: V. Klepetko Datum: 7.9.2017 7:46

Rasistů je mezi námi spousta, přiznejme si to. Téměř žádný z nich se sám za rasistu nepovažuje. Jsou schopni na svou obranu rozvinout celkem obstojnou argumentaci, které se formálně nedá nic vytknout, jakože Cikáni a Arabové jsou s námi stejná rasa, a tak podobně, ale z té argumentace stejně ten rasizmus čouhá, jak sláma z bot vidláka.

Nikdy jsem pro podobně řeči neměl moc pochopení a ještě zcela nedávno bych podepsal každé autorovo slovo a prostě považoval každého, komu ten černoch v Lidlu nesedí, za normálního rasistu, a basta. Možná že by se ale autorovi článku vyplatilo číst diskusi na Psu! Z ní totiž plyne zajímavé poznání, které lze nejlépe pochopit na podobenství..

Když vidíme srp a kladivo na nějakém transparentu, naskočí nám husí kůže. Je to proto, že srp je odporný nebo že by snad bylo hnusné to kladivo? Nikoliv, jen prostě něco společně symbolizují, zavrženíhodného a zlého. Po Řeckém týdnu v LIDLu je umazaný křížek stává srpem, a černoušek na letáku - se zpětnou platností tím kladivem, a společně symbolizují, že do slušné společnosti nepatří nejen rasizmus a náboženská nesnášenlivost, ale i pokusy o násilnou, vidláckou indoktrinaci lidí a vyzmizíkování jejich kultury. Možná že do slušné společnosti nepatří prostě sám LIDL i se všemi svými pobočkami a letáky!

Stává se z toho totiž postupně provázaný symbol, který chápou ateisti i normální nerasističtí občané, kteří si s černochem rádi zajdou na pivo! Symbol prodejce, který si myslí, že jeho zákazníci jsou nemocní, dává jim to v hrubé formě najevo, a který se k nám chová jako vrchní sestra ke cvokům v nesmrtelném "Přeletu nad kukaččím hnízdem"! :-)

A co odmítnutí reklamy s:
Autor: J. Krásenský Datum: 7.9.2017 5:54

Alpha Diem, kvůli vnucované ideologii multikulturalizmu? To je také rasizmus?

A co je na rasismu tak spatneho?:
Autor: P. Sulc Datum: 7.9.2017 3:25

V genech mame zakodovanou prinalezitost k vlastnimu druhu, souvisi to logicky s pudem zachovani zivicisneho druhu. Jsou mi tedy blizsi belosi, cernochovy zase cernosi.Radeji se ozenim s beloskou nez cernoskou, jsem proto fasista, nacosta, xenofob? A to nemluvim o znacne vyssi kriminalite cernochu a jejich dosti nizsi PROMERNE IQ. Ja znam radu cernochu, kteri jsou vyborni lide, ale to nemeni fakt, ze americka vezeni jsou preplnena nasilnymi cernochy, a tech cernych kriminalniku s ''bilym limeckem'' je naopak velice malo.