25.9.2018 | Svátek má ZlataDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Vláda velkým zemědělským podnikůmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 6.9.2017 22:29, přehled diskusí

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: J. Pražák Datum: 6.9.2017 22:29

Dnes se 30% základních potravin dováží. Jogurtů je sice xy druhů, ale všechny jsou jen škrob obarvený dle etikety. Dřív byly 2 jogurty, ale skutečné jogurty. Samozřejmě máte pravdu s nedostatkovým zbožím, ale takové šunty jako dnes se neprodávaly. Koupil jste si v posledním 10letí "tavený sýr". Nebo vepřovou/hovězí konzervu? Dnes se to nedá jíst, ba ani žrát. Nabídl jsem to kocourovi, stáhl ocas, zakňučel a utekl.

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 6.9.2017 22:20

Celý váš úvodní příspěvek je nesmysl. Důvodem k "potravinové soběstačnosti" (žádná tady nikdy nebyla, na trhu nebyl žádný sortiment kromě základních potravin a masa pochybné kvality a to ještě v trvalém nedostatku, + šedá ekonomika, podpultový prodej apod.) byl nedostatek všeho za našimi komunisty zadrátovanými hranicemi. Banány ve svátek za 17,- Kčs/kg (před pár dny jsem si jich pár kilo do zásoby nakoupil za 14,90 Kč/kg v Kauflandu). Prázdné krámy, to ja ta vaše "potravinová soběstačnost"? Kdo měl zahradu a žil na venkově, provozoval záhumenkářskou samovýrobu, aby nahradil nedostatek všeho v obchodech.

Vy už jste vážně ztratil paměť! :-P

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: M. Prokop Datum: 6.9.2017 21:37

Maso není polozkažené, ale nekvalitní, "vyhoněné". Já ho nekupuji, ale chápu někoho, kdo cca 30% levnější koupí.

Politika EU je zvrhlá, dotace také, to ano, ale řešením není "čučche".

Naši politici jsou schopni podobných zvěrstev i bez EU. Řešit to musí zákazníci, nekupovat šunt.

Re: vždy když slyším o dotacích, vzpomenu na Gullibla.:
Autor: J. Pražák Datum: 6.9.2017 19:00

Krutá pravda.

Re: vždy když slyším o dotacích, vzpomenu na Gullibla.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 6.9.2017 17:26

...přišel Hlavní politik ke každému z deseti účastníků hry sedících v kruhu a vybral od něj 1 kayn. Nikdo ani nezaváhal a všichni mu dali své peníze. Poté se pohledný muž široce usmál a pravil: „Nyní uvidíte, jaké odměny se vám dostane.“ A z ničeho nic vhodil 5 kaynů do klína jednoho z účastníků. Šťastný příjemce peněz vykřikl radostí a ze samého štěstí vyskočil ze svého křesla. „Nebudete jediným vítězem,“ prohlásil Hlavní politik. A tak se také stalo. Desetkrát obešel Hlavní politik kruh a pokaždé vybral po kaynu od každého účastníka. Po každém kole vhodil 5 kaynů do klína jednoho z účastníků, který se vždy rozzářil štěstím....

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: J. Pražák Datum: 6.9.2017 15:49

Znám jedno slovo ještě sprostější než dotace: "neziskové organizace". Každou dotaci totiž normální člověk platí 2,? x. To si málokdo uvědomuje.

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: V. Kain Datum: 6.9.2017 13:36

Soběstačnost v potravinách je dneska devíza k nezaplacení.Nemožnost čerpat miliardové dotace,tak to by se nám pán velkomožný už tolik nadechovat nemohl pokud vůbec.

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: J. Pražák Datum: 6.9.2017 12:35

Dovoz polozkaženého, ale levného masa je jen jeden z příkladů. V hypermarketech, např. v Tesco, Billa, se nedá maso koupit. Je napuštěné nějakou smradlavou chemií - občas.

Politika EU je zvrhlá. Nejprve dotují podukci mléka, pak uvalí sankce na Rusko a když je přebytek mléka, tak dotují že zemědělci neprodukují mléko. A ty"dotace" občan platí 2x.

......

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: J. Pražák Datum: 6.9.2017 12:31

Konkrétně?

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: R. Langer Datum: 6.9.2017 12:10

Za bolševika to pochopitelně smysl dávalo, dnes ovšem nikoliv. Pokud odněkud mohu bez problémů dovézt něco podstatně levněji než kdybych to pěstoval, je hloupost to pěstovat. Samozřejmě za normálně funkční civilizace a trhu, proti čemuž ovšem EU bojuje velmi usilovně. Takže se možná časem dočkáte.

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: R. Langer Datum: 6.9.2017 12:07

Kdepak pod jinou patronací, devastují ji úplně ti samí jedinci stejného smýšlení jako tehdy. ;-)

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: R. Langer Datum: 6.9.2017 12:06

Hm, neměl, spíš vám vypadává paměť... :-P

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: J. Pražák Datum: 6.9.2017 11:13

Já tu dobu pamatuji také. Ale psal jsem pouze o tom, co se týká potravinové soběstačnosti. Samozřejmě je nesmysl zde pěstovat citrony, ale to, co lze pěstovat a chovat zvířata, to je nesmysl dovážet. Např. s dováženým masem se dělají podvody s ohromnými zisky, co se týká kvality a kontaminace. To je možná také důvod. Dováží se pouze svalovina a z té nezjistíte to, co z vnitřností při porážce.

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: P. Lenc Datum: 6.9.2017 10:54

Máte sice pane Prokope pravdu, devastace přírody za komančů byla úděsná, ale autor článku má pravdu také.Ona ta devastace pokračuje, jenom pod jinou patronací a pod jiným heslem.A já, odpůrce EU si dovolím říct, že za tento stav tentokrát nemůže EU, ale zemědělská politika našeho státu, především lidovců, ale nejen jich.Popis je v článku.Bohužel.

Re: Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: M. Prokop Datum: 6.9.2017 10:15

Stále ještě máte možnost odebrat se do země čučche. :-P

Že za bolševíka netrpělo tolik životní prostředí a příroda? To si asi děláte srandu. Já tu dobu docela dobře pamatuji.

Že by ten bolševik měl pravdu,:
Autor: J. Pražák Datum: 6.9.2017 9:19

když požadoval potravinovou soběstačnost? On to prosazoval z důvodu šetření "volně směnitelnou měnou", ale principiálně to tak špatné nebylo. A životní prostředí ani příroda netrpěly, jako dnes.

Re: 15ha rolníčkové nás neuživí a:
Autor: M. Prokop Datum: 6.9.2017 9:09

Pokud jsou ti "novodobí svazáci" EU a její zemědělská dotační politika, tak ano.

Re: 15ha rolníčkové nás neuživí a:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 6.9.2017 8:58

Husák , vyrobil heslo , ani" zrno nazmar"jenže Hlavní důvod byl ,z přílišné samostatnosti a bohatosti vesnických JZD , nastalo lučování ,polí, JZD , a vyházení nepohodlných předsedů .

Re: 15ha rolníčkové nás neuživí a:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 6.9.2017 8:44

Vše určují dotace !

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 6.9.2017 8:42

Pan Holub Ví že vše je o zavčas nastavených dotacích , Jestliže EU zasahne proti velkým podnikům , kdo a jak rozdělí na funkční málé bez propadů výnosů z transformace .

Re: 15ha rolníčkové nás neuživí a:
Autor: V. Šťastný Datum: 6.9.2017 5:58

Ona ta mrva nechybí, jen se prodává do dotovaných bioplynek. Pole se pak posype nějakým chemickým hnusem po kterém ztvrdne na kámen a nevsakuje se do něj voda. Ministr přírody pak vyhlásí dotační program na kýblovné, aby měli lidé v čem zadržovat vodu.....Dotační programy se natolik zacyklí, že všichni se ženou po nějaké dotaci a dělají při tom věci, které by je při rozumném uvažování vůbec nenapadly, protože jsou těžce na hlavu.

15ha rolníčkové nás neuživí a:
Autor: V. Kotas Datum: 6.9.2017 5:35

ani k tomu nemají podmínky jako v Rakousku, Francii ( dotace ). Když bývala jézédé na každé vesnici, jak velké to byly podniky ? Živočišnou výrobu zlikvidovali novodobí svazáci, takže nejsou potřeba lidi, sláma se pálí v teplárnách. A když chybí hnůj/chlévská mrva, no tak se holt práškuje ( stejně jako v tom vychvalovaném zahraničí ).