20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Babiš premiérem?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 5.9. 2017 17:28, přehled diskusí

Re: Výpad proti Dědkovi je hnus:
Autor: J. Jurax Datum: 5.9.2017 17:28

Jojo, dva právníci na to budou mít tři právní názory ... :-) ... a vůbec, berňák okecáte? Já nevím, jé jsem slušnej člověk a s něčím jako berňák jsem nepřišel do styku - za mne to dělal zaměstnavatel :-)

Správně by bylo donutit majitele chodníku, tedy obec, aby činil svou povinnost a zametal - ovšem čas potřebný k donucení by spadal do stejné kategorie jako zametání servírky ... :-)

Nepomůžete si :-)

Re: Výpad proti Dědkovi je hnus:
Autor: M. Varadinková Datum: 5.9.2017 17:15

Zametání vajglů před putykou se dá okecat tím, že zaneřáděný chodník před putykou odpuzuje potenciální hosty. Tudíž, aby hosté přišli, je potřeba zamést.

Re: Výpad proti Dědkovi je hnus:
Autor: M. Varadinková Datum: 5.9.2017 17:13

Nepatřím. Jen poukazuji na to, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. A naše zákony jsou udělané tak, že každý (opakuji: KAŽDÝ, i ten nejpoctivější) podnikatel je jednou nohou v kriminále a jde jen o to, zda se někdy někomu znelíbí (třeba tím, že vstoupí do politiky a je v ní úspěšný). A ten, komu se znelíbil, už si vždycky najde něco, za co ho bude možné kriminalizovat a uspořádat na něho policejně-mediální štvanici.

Re: matematický kvíz pro kobliháře. :
Autor: Z. Frys Datum: 4.9.2017 22:04

Nejsem koblihář, ale vychází to na 11.520.737 piv zaokrouhleně, na odvodech DPH (21%) a při průměrné ceně čepovaného půllitru piva 25,- Kč s DPH... Nejsou v tom započítané přerozdělovací náklady ani úplatky apod.

Zakomplexovaní,:
Autor: Z. Frys Datum: 4.9.2017 21:59

pocitem méněcennosti trpící lidé potřebují vůdce, Führera - třeba Adolfa, Benita nebo Bureše. Se svobodou si neví rady, svobody se bojí. Zákazy, příkazy, šmírování, sledování, kontroly, pokuty, buzerace - to je řízení státu jako firmy, vyzkoušel to už dávno Benito: "Vše ve státě, nic proti státu, nic mimo stát". Dotačně-korporátní socialismus (fašismus) je ve skutečnosti ten "socialismus s lidskou tváří". A velmi podobnou formu orwelovské dystopie nám tady chce bezpáteřní estébackobolševický šmejd Bureš vytvořit...

Re: "Místo trvalého plití na Babiše raději ...":
Autor: M. Vondráček Datum: 4.9.2017 21:41

Toho nejmenšího lumpa. Což Babiš určitě není :-)

Re: "Místo trvalého plití na Babiše raději ...":
Autor: V. Čermák 376 Datum: 4.9.2017 21:34

A co kdybyste nejen mně, ale i ostatním voličům místo obvyklého burešování, estébování a koblihování poradil, koho by měli tedy vlastně volit. Někoho opravdu, ale opravdu schopného, né nějaké staré koště, které má vysezený již zasmrádlý důlek ve sněmovně... Poraďte, vychvalte...

Re: Výpad proti Dědkovi je hnus:
Autor: M. Polák Datum: 4.9.2017 21:26

Zřejmě patříte do kategorie ortodoxních výběrčích daní. A tak předpokládám, že se v duchu celé naší daňové správy pokusíte dosáhnout dodanění všeho, co podnikatelé učiní v rámci teambuildingu s podtextem společensky odpovědné firmy. Budete-li úspěšní, zbydou tu už jen Peltové s dokonalým krytím nákladů na reklamu.

Re: President může klidně jmenovat premiérem KOHOKOLIV:
Autor: M. Prokop Datum: 4.9.2017 20:47

Ovšemže. A to se agent Rudolf vydával za právníka.

Re: Omyl:
Autor: M. Prokop Datum: 4.9.2017 20:45

Kecáte, nemusí.

"Místo trvalého plití na Babiše raději ...":
Autor: M. Prokop Datum: 4.9.2017 20:42

Jestli vám připadá, že na Bureše někdo fluše, tak vám není ani rady ani (vzájemné hospodářské) pomoci.

Re: Samozřejmě, že za problémy Andreje Babiše:
Autor: M. Prokop Datum: 4.9.2017 20:40

A jak to měli, při faktickém volebním výsledku, udělat?

Re: Zajímavé čtení.:
Autor: J. Jurax Datum: 4.9.2017 20:26

No, Nečas dodal svou pošetilostí a neukočírováním jedné baby munici k tomu, aby byl sestřelen, bude-li to někomu třeba ... a ono bylo.

Re: Tak nadčlověk bez chyb v politice neexistuje:
Autor: J. Jurax Datum: 4.9.2017 20:22

No, podvod to možná nebyl, to neposoudím, ale chucpe to bylo ...

Jenže Babiš kolem toho lhal jako když tiskne, (nevím komu společnost patřila, patřila dětem etc.), což nelze popřít. Je sice pravda, že politik musí být kovaný lhář, jinak by nemohl být politikem, ale nesmí ho nachytat - snižuje to důvěryhodnost ... :-)

Re: Výpad proti Dědkovi je hnus:
Autor: J. Jurax Datum: 4.9.2017 20:15

Aha ...

Jenom tak mne napadá, že když putykář pošle servírku ráno zamést vajgly z minulé noci od kuřáků z putyky zákonem vypovězených na veřejný chodník, není to "činnost za účelem dosažení zisku", poněvadž to má uklízet město, a tudíž její mzdu za tu čtvrthodinku si nesmí dát do nákladů, aby na něj nedopadla tvrdá ruka zákona za daňový únik. Ono měsíčně to dá řekněme 20 čtvrthodinek a to je už pět hodin ...

Je dobré vědět - jak je zákon spletitý ... :-)

Re: Samozřejmě, že za problémy Andreje Babiše:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 4.9.2017 19:44

No kdyby Sobotka s Bělobrádkem nešli do vlády s Babišem, neměla by tato vláda žádné výsledky. Babiš, Šlechová a Ťok, to jsou jediná pozitiva. Naopak Marxová, Valachová, Dinsbier a částečně Němeček, nic moc, Bělobrádek zcela k ničemu, Herman diskutabilní a hlavně Sobotka, premiér, který nic neřídí.... Ale vy si klidně volte koho chcete. Místo trvalého plití na Babiše raději doporučte lidem, koho tedy mají vlastně volit. Povídejte, přehánějte, třeba někoho zaujmete...

Samozřejmě, že za problémy Andreje Babiše:
Autor: I. Mertl Datum: 4.9.2017 18:59

stojí hlavně ČSSD se Sobotkou i KDU ČSL s Bělobrádkem - kdyby se tak hladově nedrali do vlády a nevzali přitom Andreje mezi sebe, mohly by dnes Babišovy průsery být jeho starostí a ne starostí celého státu. Když jdu do holportu s pirátem, musím mít zavřené oči, abych neviděl! Jinak také Čapí hnízdo je maličkostí v portfóliu špatností A.B.! Jako by pro relativní maličkost neměly být viděna skutečná ekonomická a nově i politická zvěrstva uchvatitele moci.

Re: Škoda, :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 4.9.2017 18:51

Snažíte se dobře, ale nevím, jestli je v té vaší informaci nějaká špetka pravdy. Zkuste uronit slzu....

Dobrý fór.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 4.9.2017 18:48

Kašpárek Hilšer diktuje prezidentu Zemanovi, co nesmí....Snad proto, že je mladý a krásný, zatímco Zeman už je jenom krásný....

President může klidně jmenovat premiérem KOHOKOLIV:
Autor: P. Vaňura Datum: 4.9.2017 16:09

A pro vládnutí je nutné, aby vláda, sestavená panem KÝMKOLIV dostala důvěru, na což stačí 101 poslanců bez ohledu na stranickou příslušnost!

Škoda, :
Autor: J. Kyselková Datum: 4.9.2017 16:06

že ani ministr spravedlnosti Pelikán nepřipomněl, že kauza "Čapí hnízdo" bude v říjnu t.r. promlčena. Jistě v obrovském zájmu obou obviněných bylo, aby to k promlčení o ten vlásek dovlekli.

Re: Tak nadčlověk bez chyb v politice neexistuje:
Autor: M. Varadinková Datum: 4.9.2017 15:43

Až se někdo bude chtít zbavit Vás tím, že Vám přišije nějaký fiktivní podvod, který sice fakticky žádným podvodem nebyl (vše bylo v souladu s platnými zákony), ale Vy jste to dle policie přece "vymyslel a připravoval" jako podvod, tak nevím, jestli budete stále říkat: účel světí prostředky.

Re: autorovi :-) :
Autor: M. Varadinková Datum: 4.9.2017 15:24

Třeba smysl pro fair play.

Re: Výpad proti Dědkovi je hnus:
Autor: M. Varadinková Datum: 4.9.2017 15:22

Pokud je to tak, jak píšete, čili zaměstnanci dělali jinou činnost, než "za účelem dosažení zisku", pak by si náklady na jejich mzdy nesměla společnost započítat do nákladů daňových a měla by je uhradit až ze zisku po zdanění. Pokud tak neučinila, dopustila se daňového úniku.

Tipuju, že si to ale společnost do nákladů dala (a snížila o ně svůj zisk před zdaněním), takže jste tu na pana Dědka naprášil něco, co by se proti němu dalo použít. A bylo by to mnohem průkaznější, než ty předkládané fabulace o Babišových úmyslech s Čapím hnízdem.

Re: Zajímavé čtení.:
Autor: J. Kombercová Datum: 4.9.2017 14:40

Nečasovu vládu (tak jak si pamatuji já) potopil sám Nečas, to za prvně, a za druhý dva poslanci ODS při klíčovém hlasování (kdy ještě koalice mohla mít 101 hlas (Peakovou tak nějak nepočítám, nebyla důležitá). Kalousek ji držel do posledka.

Jak je definován standardní politik?:
Autor: D. Polanský Datum: 4.9.2017 13:25

Bere love, je tichošlápek, do ničeho se nehrne, takticky vyčkává atd.?

Výpad proti Dědkovi je hnus:
Autor: M. Polák Datum: 4.9.2017 13:19

Dalibora Dědka znám od roku 1993 a zhruba rok jsme tehdy intenzivně spolupracovali. Výpad autora proti němu je v mých očích naprostý hnus. Je vidět, že o činnosti tohoto člověka neví vůbec nic.

Jen jeden případ za všechny. Prosbu fotbalistů Jablonce (Pelty) na nějaký sponzorský dar zakamuflovaný reklamou nechtěl ani slyšet, ale akci na úklid okolí přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou byl ochotný uvolnit v rámci placené směny každého zaměstnance, který se na něm chtěl podílet. To bylo v době, kdy jeho Jablotron na začátku 90. let překonával potíže každé vznikající firmy. Takže značnou část nákladů uhradila jeho společnost Jablotron a bez reklamy! Takže jen málo zasvěcených vědělo, že přehradu uklidil z velké části ve skutečnosti on. Dobrovolníky uvolnil ze zaměstnání a zaplatil jim normální mzdu.

Pane autore, pokud jste nepřevzal způsoby našeho presidenta, omluvte se.

Re: Rada voličovi.:
Autor: A. Bocek Datum: 4.9.2017 12:45

původně ti Zelení a Žlutí měli být v závorce jako podskupina všech Rudochů, a ti Žlutí mohou býti dvojí, (jedni po Japonských předcích, druzí po řepce) , ale moje volba jsou Realisté, pokud by nemohli překročit 5% na poslední chvíli přesvěčím rozum o ODS.

Tak nadčlověk bez chyb v politice neexistuje:
Autor: R. Morava Datum: 4.9.2017 12:30

Berme to teda tak, že ANO není pro ČR takovým požehnáním (Pelikánův náhubek na Konvičkovce, Jourové cenzura facebooku, Krnáčové uklízení po neonacistech a pochody hrdosti a Babišovi eurodotace, za které by nás i zaprodal) jak si někdo myslí. Proto využití Babošových podvodů (a selským rozumem šlo o zneužití fondů, které nepatří ostřílenýcm podnikatelům) může být naopak dobrá věc, kdy účel světí prostředky.

Jen mi není jasné, kdo nakonec bude vládnout, Nečas v kriminále, Rath v kriminále, Babiš v kriminále, Zeman za fóry už šel málem na Bory.... Trochu mám strach volit Realisty aby náhodou Robejšek neskončil v kriminále. To bych mu nepřál.

matematický kvíz pro kobliháře. :
Autor: M. Vondráček Datum: 4.9.2017 12:18

Kolik piv musí vytočit hostinský, aby odvedl do státní kasy tolik, aby to pokrylo dotaci pro Čapí hnízdo :-)