21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Další plus pro TrumpaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 1.9.2017 21:41, přehled diskusí

Nepřesnost!:
Autor: D. Novak 721 Datum: 1.9.2017 21:41

"konflikt mezi palestinskými Araby (nepřesně Palestinci – tento termín při vědomí zjevného zjednodušení se výjimečně objeví i v tomto textu) a Izraelci"

Žádný konflikt mezi palestinskými Araby a Izraelci neexistuje. Existuje konflikt mezi palestinskými Araby a sionisty, kteří na BV přibyli různým způsobem, a z různých směrů.

Samostatny palestinský je naprostá pitomost:
Autor: J. Vintr Datum: 30.8.2017 15:36

K čemu by byl dobrý stát stoprocentně závislý na dotacích zvenčí, ve kterém vládnou totálně zkorumpovaní zlodějští politici a teroristé a jehož "zahraniční politiku" tvoří útoky na sousední stát? Jediné rozumné řešení pro obyčejné Palestince by bylo žít ve státě spravovaném Izraelci. Jenže to by jim bylo nejdříve nutno vytlouct z makovic iracionální nesmiřitelnou nenávist k Izraeli, kterou jim tam vtloukali od nejranějšího dětství. Jenže tohle z nich může asi dostat jen hlína ...

Re: Samostatny palestinský je naprostá pitomost:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 16:45

Nejlepší řešení je zachovat status quo. Nač něco měnit? Izrael nemůže ohrozit svou bezpečnost. Stát Izrael se sousední Judeou a Samařím spravované Izraelci s palestinskou populací...Alespoň dokud se nezmění teroristický charakter palestinských Arabů, dokud nepřestanou štvát proti Izraeli, dokud budou vyzývat k teroristickým útokům proti Izraeli, zabíjet izraelské židovské civilisty a vojáky. Tak pak by se mohlo uvažovat o nějaké změně. Ale jinak, Izrael na rozdíl od EU sebevraždu spáchat nechce. Židé mají paměť a pamatují si, co jim Evropa udělala a nemají k nám rozhodně žádné závazky. Ještě je drzí neomarxističtí západoevropští pohůnci šikanují a říkají, co mají či nemají dělat. Jaká to drzost a opovážlivost.

Jedinou variantou řešení israelsko-paletstinského konfliktu:
Autor: A. Alda Datum: 30.8.2017 11:16

je důsledná aplikace receptru Dr. Beneše (Edvarda).

Tedy vystěhování Arabů z Kanánu do arabských států.

Re: Jedinou variantou řešení israelsko-paletstinského konfliktu:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 12:39

Kdyby se Arabové trošinku stáhli, tak by bylo jen a jen dobře. Arabové dobyli ohněm a mečem obrovská území, od severní Afriky až po celou Asii, proč si nárokují Zemi Izraelskou (Eretz Jisrael)...Z jakého důvodu?

Re: Jedinou variantou řešení israelsko-paletstinského konfliktu:
Autor: P. Zinga Datum: 30.8.2017 13:39

Z téhož samého, jako Židé: jsou tam staletí doma. Všichni jsou Semité. Větším problémem, než národnost, je náboženství. Obou. A oběma dělá vlastní náboženství ve fanatické formě větší problémy než náboženství toho druhého.

Re: Jedinou variantou řešení israelsko-paletstinského konfliktu:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 15:14

Judaismus rozhodně není agresivní, na rozdíl od islámu. Judaismus nemá za cíl judaisovat celý svět, agresivně rozšiřovat své náboženství. Nevím o tom, že by nějaký Žid ve jménu judaismu šel najíždět auty do lidí, přepadávat nožemi, tyčemi, pálkami lidi, znásilňovat nežidovské ženy, sestrojovat bomby, používat bombové útoky, střelné zbraně ve jménu svého náboženství, požadoval po nás neŽidech, abychom všichni jedli košer stravu, přizpůsobovali se židovským zvykům a židovským tradicím na rozdíl od muslimů a islámu. A jinak Arabové mají 22 států, Židé 1. Judaismus se nedá s islámem srovnávat.

Re: Jedinou variantou řešení israelsko-paletstinského konfliktu:
Autor: P. Zinga Datum: 30.8.2017 15:59

Ale no tak, paní Lukešová, neslyšela o vražedných útocích židů? Vůbec poprvé se v tisku o terorismu psalo v roce 1946 (?), když "židovští teroristé" vyhodili do vzduch "Hotel krále Davida" i s anglickými důstojníky.

Že fanatičtí židée terorizují vlastní spoluobčany tím, že jim vnucují vlastní náboženská (stejně pitomá) pravidla? Že menstruující ženy jsou "nečisté"? Že ve čvrtích, ovládaných ortodoxními, jezdí ženy v autobusech vzadu? ATD?

Fanatičtí židé jsou stejný jako fanatičtí mohamedáni. A křesťani. A budhisté, hinduisté...

Re: Jedinou variantou řešení israelsko-paletstinského konfliktu:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 16:10

Když Britové stranili Arabům a bránili židovské imigraci do tehdejší Palestiny, co měli Židé dělat? Nejprve je vraždili Němci, pak Britové s Araby. Neměli na výběr, bojovali za svůj kousek země a události, které popisujete, pane Zingo, jsou z roku 1946, hodně dávná minulost.

A ty lidi, které opisujete, nejsou ortodoxní Židé, ale ultraortodoxní Židé, neoortodoxní Židé jsou běžně oděni s jarmulkou na hlavě, to ultraortodoxní jsou ti v černých oblecích a klouboucích, bílé košili atd., ty považují menstruující ženy za nečisté a nutí je sedět v zadních částech autobusu, to je pravda, nechtěla bych žít mezi nimi, ale tvoří pouze 10% židovské populace Izraele, většinou se staví i proti sionismu, ale nevadí jim brát sociální dávky, nepracovat, neslouží v armádě.

To neoortodoxní Židé, jsou napohled a chováním nerozenznatelní a zvláštní skupinu tvoří náboženští sionisté, nazývání "pletené jarmulky" je jich sice ve společnosti izraelské jenom 10%, ale jsou naprosto integrovaní, zdraví vlastenci a v armádě tvoří 30%. A tito lidé ženy nešikanují, náboženští sionisté jsou pro Stát Izrael požehnáním. Ctí náboženské tradice, ale nejsou jen parazité, nešikanují ženy a jsou velkými izraelskými vlastenci.

Re: Jedinou variantou řešení israelsko-paletstinského ..:
Autor: R. Morava Datum: 30.8.2017 16:24

Četl jste co psala paní Lukešová_ 22:1 a ještě se proti nim tehdy postavili Britové. S tím hotelem krále Davida se to už opakuje tak často, že už začínám věřit že si to vymysleli marxisti s Arabáči, nebo že to zinscenoval riankarnovaný Hitler jako přepadení německého vysílače.

Běžte s tím někam, Židé jsou většinou slušní lidé a jejich náboženství pomohl po reformaci Ježíšem nám všem. Izrael znamená 10 milionů bojujícím proti stovkám milionů Muslimů a ca 250 milionů evropských debilů podporující izraeleské vrahy. Zkuste se nad tím zamyslet, aby jste se nestal jedním z nich. Izraelcům fandím už kvůli této statistice I kdyby to byli stejní darebáci jako palestinci.

Opravdu bych uvítal,:
Autor: Z. Vydra Datum: 30.8.2017 9:49

kdyby pan Stejskal uvedl alespoň některá z těch všech možných řešení tohoto konfliktu. Zatím jen léta čtu a slýchám převážně o jediném řešení. Totiž, že Palestinci mají svaté právo žít v míru a budovatelském nadšení pod vedením teroristů z Hamásu a OOP ve vlastním státu a Izrael musí být zničen. K tomu jim dopomáhej Alláh a všechny humanitární neziskovky světa.

Re: Opravdu bych uvítal,:
Autor: R. Langer Datum: 30.8.2017 11:59

To jste trefil!

Co se musí připomínat:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 0:25

Chtějí palestinští Arabové stát? Mají ho dávno za "humny", v Jordánsku, které vzniklo na 77% Britského mandátu Palestina a jehož populaci tvoří ze 70% palestinští Arabové. Během jordánské okupace Judeje a Samaří po roce 1948 nežádali palestinští Arabové jiný samostatný stát. Téměř po celou dobu 19 let byli spokojeni. Dostali jordánské občanství a mohli se realizovat při budování Jordánska. Na místo toho kuli pikle na svržení krále tak dlouho, až ty největší podrazáky museli z Jordánska vyhnat násilím. Spojenými silami neomarxistické levice a antisemitů se jim podařilo usadit ve státě palestinských Židů, v Izraeli, ve kterém usilují o zřízení dalšího státu.

Podle jejich plánů by měl nový stát vzniknout na území Judeje a Samaří s hlavním městem ve východním Jeruzalémě. Mezi jejich státem a Středozemním mořem by byla vzdálenost necelých 15 km. Na pobřeží Středozemního može žije 75% židovské populace a je tam lokalizována většina izraelského průmyslu. V případě arabského útoku, kdyby Izrael zaváhal jako v říjnu 1973 by nebyl čas na mobilizaci a během několika minut by nastala tragédie.

Zásadní otázka zní, proč by Izrael měl opustit Judeu a Samaří? Vrátila by ČR Sudety Německu, Francie Německu Alsasko-Lotrinsko nebo Polsko značnou část východního Německa, které připadlo Polsku po skončení druhé světové války? Izrael je podle některých expertů jedinou zemí v celé historii, po které se vyžaduje vrácení území poraženému agresorovi. Přesto se k tomu Izrael rozhodl tam, kde to bezpečnostní situace umožnila. Premiér Olmert byl ochotný vrátit Golany Sýrii výměnou za mírovou smlouvu. Za stejných podmínek vrátil Egyptu Sinaj, ačkoliv tam měl prosperující komunity, strategická zařízení a nemalý ekonomický přínos.

Maďaři v Rumunsku nemusejí žádat svůj stát,mohou odejít do Maďarska, stejně tak Turci v Bulharsku nebo Švédi ve Finsku. Také palestinští Arabové nepotřebují vůj další samostatný stát. Když se jim na území Izraele nebo v Judeji a Samaří nelíbí, mají široký výběr

Re: Co se musí připomínat:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 0:26

v sousedních arabských zemí.

ČSPI, ko

Re: Co se musí připomínat:
Autor: M. Krátký Datum: 30.8.2017 1:57

Vrátí nám snad Rusové Kaliningrad ???

Re: Co se musí připomínat:
Autor: M. Drašner Datum: 30.8.2017 8:46

Kuningsburg byl Přemyslem Otakarem II předán třetí straně (nejsem si teď jist, zda Německému či Livonskému řádu). To už spíš se bavit o Větším Slezsku.

Re: Co se musí připomínat:
Autor: J. Farda Datum: 30.8.2017 9:53

Stačilo by o Kladsku ...

Re: Co se musí připomínat:
Autor: P. Lenc Datum: 30.8.2017 10:57

Jo pánové, a že potom není historie sci-fi.

Re: Co se musí připomínat:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 12:37

Dějiny rozhodly a tak se stalo. Židé mají právo žít i v Judeji a Samaří a také že nikam neodejdou. Neomarxističtí politici se můžou stavět na hlavu, ale nic s tím neudělají. Tolik nepřátel židovského národa se pokusilo o jeho vyhlazení a pokaždé nakonec Židé zvítězili a Stát Izrael znovu zazářil. I šítští zběsilí ajatoláhové prohrají, tak jak prohráli všichni před nimi. A v Sýrii si s nimi také poradí, Izrael deklaroval, že bude-li potřeba, zbombarduje i Asadovu rezidenci. Nesmí totiž dovolit násobné zvýšení vlivu Hizballáhu a šítských zběsilých islámských vrahů.

Nejlepší by bylo, kdyby se IS, An Nusra a IS s Íránem vyvraždili mezi sebou, do jednoho. Je jedno, jestli se jedná o sunitské teroristy nebo ty šítské, obojí představuje obludné zlo.

Re: Co se musí připomínat:
Autor: P. Zinga Datum: 30.8.2017 13:46

To snad nemyslíte vážně, že Palestinci byli vyhnáni z Jordánska do Izraele?!S kým bojovali křižáci o Jeruzalem? S ŽidyTenn konflikt bude trvat, dokavad nebou jeden nebo druhý zničeni, Anebo oba a my s nimi.

Re: Co se musí připomínat:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 15:22

Jinak byla tehdejší Palestina řídce osídlená a skutečně to byla země bez obyvatel pro lid bez země. Autentická svědectví cestovatelů to dokládají...Americký spisovatel Mark Twain napsal roku 1867 cestopisnou knížku "The Innocents Abroad" o svých zážitcích v Evropě a Palestině. S ním cestovalo několik dalších amerických svědků. O stavu tehdejší Palestiny napsal: "V údolí Jeezrel a Galileji není jediná vesnička. V okruhu 30km oběma směry jsme nepotkali živou bytost. Nazaret je pustý, Jericho je zřícenina, Betlém i Betania liduprázdné, všude jen pustota a plevel. Strom nebo keř jen tu a tam, dokonce ani odolný olivovník nebo kaktus není k vidění. Palestina je v dezolátním stavu". Kvůli pravdivému popisu země obviňovali arabští vůdcové Marka Twaina z rasismu. Twainovo svědectví potvrdili i jiní svědkové. "Palestina je v desolátním stavu", napsal v 18. století francouzský historik Francois Volney. "Země je opuštěná, neviděli jsme žádné zvíře, jen pár ptáčků" napsal roku 1844 William Thackeray v cestopise "From Jaffa To Jerusalem".

Britský konzul James Finn napsal v roce 1857: "Země je bez obyvatel je zapotřebí ji obydlit". Velkou důležitost má zpráva Britské královské komise z roku 1913: "Země je poloprázdná, ekonomika stagnovala až do příjezdu prvních sionistů roku 1880. Silnice z Gazy na sever byla sjízdná pro přepravu jen v létě. Domky byly z bláta, bez oken, pluhy ze dřeva, hygienické podmínky hrozné, školy žádné, vesničky řídce obydleny, všude samé ruiny. Podobná svědectví dokládají cestovatelé Alphonse de Lamartine, Sir George Gawler, Sir George Adam Smith, Siebald Rieter, priest Michael Nuad, Martin Kabátník, Arnold Van Harff, Johann Tucker, Felix Fabri, Edward Robinson a jiní.

Před Peelovou komisi v roce 1937 prohlásil vedoucí představitel Arabů Auni Bey Abdul-Hadi: "Nic takového jako Palestina neexistuje. Tento pojem vynalezli sionisté! V Bibli není žádná Palestina. Naše země byla po staletí částí Sýrie (Jerusalem Post, 2.11.1991).

Re: Co se musí připomínat:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.8.2017 15:26

H. Allen Tupper junior v New York Times pak napsal: ""Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce."V květnu 1947 řekl poslanec Nejvyšší arabské rady v OSN: "Palestina je syrskou provincií." O několik let později řekl Ahmed Shuqeiri, pozdější předseda OOP, před Radou bezpečnosti: "Každý ví, že Palestina nebyla nic jiného než jižní Sýrie." Vedoucí britského oddělení pro rozvoj Palestiny Lewis French napsal : "Narazili jste tam jen na drobné zemědělce v hliněných chýších, těžce postižené malárií... Pokud nebyli sami zloději dobytka, ochotně poskytovali úkryt jiným pachatelům... Rozsáhlá území byla neobdělána... Jednotlivé parcely měnily každý rok svého majitele. Veřejná ochrana neexistovala a drobní zemědělci se sami stávali bětí útisku a plundrování ze strany jejich beduínských sousedů.

A nejvýznamnější výrok, který bere "vítr z plachet" všem antisionistům, je výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977: "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'. Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

http://www.imninalu.net/myths-pals.htm