16.7.2019 | Svátek má LubošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Regulovat youtubery? Ne!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 20.8.2017 19:20, přehled diskusí

Blběnce,:
Autor: I. Dekyský Datum: 20.8.2017 13:32

která nezvládá výchovu svých dětí, vadí vulgarita. Mě mnohem víc vadí nepřetržitý proud propagandistických lží, kterými dnes a denně (nejen) veřejnoprávní média oblbují národ, tedy i děti...

No jo,:
Autor: J. Jurax Datum: 19.8.2017 18:41

tak ať ta mladá Blažková postaví své potomky do latě a Jelly Beans jim prostě nekupuje (já ani nevěděl co to je, až gůgl mne poučil, že jsou to jakési bonbóny či co), když jí to vadí. A případně jim zatrhne sledovat YouTube, monitoruje jim, co dělají na počítači, když jí to vadí, a koupí jim hloupé mobily, co neumí net, ale jenom telefonovat.

Ale ať to, co jí neleze, nezakazuje všem! Projevuje stejnou alternativní inteligenci jako naši zákonodárci zapověděvší kuřbu v putykách.

Tedy - ze zvědavosti jsem se podíval na nějaké youtubery a semtam jsem se i pobavil, nicméně je to proud plytkostí cílený na teenagery a vcelku primitivní až blbý; holt nejsem ta cílová skupina. A že je tam reklama - no a? Co je na netu zadarmo, žije z reklamy ... já taky v TV i veřejnoprávní v reklamách sleduju dámu, co se mi svěřuje, že neví, co se děje s její vagínou, leč že nějaký univerzální sajrajt likviduje v její vagíně mikroby i viry ...

A vulgarity - no buran zůstane buranem i na YouTube, když se kultivovaně vyjádřit neumí; na druhé straně možná jde o stylizaci do tvrdých hochů i dívek, co se řečeno s klasikem povedla jen napůl - působí natvrdle. Jejich cílová skupina by nejspíš jinou mluvu nepochopila ... na druhé straně musím říct, že zřídkavé a dobře cílené užívání umírněných vulgarit nemusí být jistým typům projevu vždy na závadu. Jazyk se vyvíjí (prý k horšímu) - za první republiky se jako vulgární vnímalo i slovo sranda. Já bych řekl, že k horšímu se vyvíjí spíš uživatelé jazyka ...

A ještě - já se naučil vulgaritám v dobách, kdy internet byl jednou z možností vzdálené budoucnosti a i soukromá telefonní stanice byla vzácností, na jejiž přidělení (té stanice) se čekalo desetiletí. Takže vulgarity jútúberů k úpadku mravnosti ratolesti novinářky Blažkové extra nepřispějí - znají je už ze školky a od kamarádů z ulice - pokud tedy potomky na ulici pouští :-)

Extrémistické politické strany se pustily do Mf Dnes:
Autor: R. Morava Datum: 19.8.2017 15:04

Paní Blažková ať si uvědomí, že extrémistické politické strany se pustily nejen do youtubu, ale především se vpustily do Mf Dnes. Neomarxisticky multikulturní MF Dnes slouží těm co už jsou skoro tak nebezpeční jako neonacisté. A vlatníkem MfDnes je podvodník s Eurodotacemi. Horšího se už nic stát nemohlo.

blažková :
Autor: M. Vondráček Datum: 19.8.2017 11:55

Má hloupé a nevychované děti . Domnívá se , že to státní regulace spraví :-)

Re: blažková :
Autor: J. Jurax Datum: 19.8.2017 18:42

Nojo, jestli to není dědičné po mamince ...

Re: blažková :
Autor: I. Dekyský Datum: 20.8.2017 13:23

V tom případě je na čase aby Evropská komise zakázala dědit hloupost :-)

Re: blažková :
Autor: J. Jurax Datum: 20.8.2017 19:20

To nejde, jak by to řešili s potomstvem komisaři ...

Onehdy jsem jel vlakem:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.8.2017 10:06

Nastoupila skupina nějakých prepubertálních dítek, obávám se, že to byl školní výlet, ale co se těm něžným dívenkám linulo z jejich půvabných držtiček, řeknu vám, já bych ty vlaky zakázal, to přece neni možný, aby tam kdekdo vlezl a učil mé děti takové vulgaritě. O placírování produktů nemluvě, považte pani, voni měly některý značkový voblečení...

Re: Onehdy jsem jel vlakem:
Autor: R. Morava Datum: 19.8.2017 15:03

Myslím že takové věci by se měly hlásit. Ale třeba stačí dát si pussu na hlavu tak jak to udělaly americké neomarxistky a problém bude vyřešen :)

I tak je to zvláštní, žiju bez YouTube a facebooku :
Autor: D. Polanský Datum: 19.8.2017 8:55

a nic to se mnou neudělalo. Ono se vždy povídalo, že to povídala stará Blažková. Tím se myslelo, že to nemá valnou informační hodnotu.

Re: I tak je to zvláštní, žiju bez YouTube a facebooku :
Autor: Z. Lapil Datum: 19.8.2017 10:31

Facebook "neznám", ale youtube doporučuju vaší pozornosti. Když trošku tušíte, co hledáte, najdete tam neuvěřitelné věci, včetně snad kompletních Cimrmanů (zaslechl jsem, že to je dokonce legální, neb jim to Google zaplatil), spousty načtených knížek (Saturnin třeba, McBain, Francis, ten chlap co napsal Letiště a Penězomněnce a Skleněné peklo), rozhlasové hry (větší množství Maigretů s - a teď nevím - Hrušínským), profesionálně (Forsyth: Den pro šakala), něco neuvěřitelně skvěle amatérsky (Moraviova Římanka nebo Horalka - opět trapně nevím), něco amatérsky příšerně (Den trifidů), spousta polozapadlé muziky (Pilarová, Čeřovská, Hála... Hledat Vlacha - neplést s Vlachovkou) mě zatím nenapadlo nikdy, když to bylo aktuální).

Občas něco v půlce poslechu zmizí (Pratchettovy Soudné sestry - kde jste?, protože autorská práva často kulhají na obě nohy, ale to je jiný příběh.

Ukázka, že dobrou muziku neubije fakt nic: https://www.youtube.com/watch?v=fIUuP4xATc4. Fakt si pusťte, přijde mi to naprosto fascinující. Vyznáte-li se trochu v muzice, všimněte si v čase asi 1:55 použití dvou valčíkových taktů v 6/8 rytmu. Podle mě to uslyší každý jen trochu zkušený posluchač, přestože neví, co jsem právě napsal. Doporučuju si to pustit někdy od 1:30, aby se člověk chytil.

Re: I tak je to zvláštní, žiju bez YouTube a facebooku :
Autor: J. Plíva Datum: 19.8.2017 13:56

Youtube je skvělý! Pro mne například fyzika- úžasné přednášky W.Levina z MIT.

Paní Blažková si může říkat, co chce - ještě je svoboda slova. Regulace by poškodila její děti víc než sprostá slova, ale ona si toho bohužel není vědoma.

Re: I tak je to zvláštní, žiju bez YouTube a facebooku :
Autor: Z. Lapil Datum: 19.8.2017 15:38

Srandovní je, jak se veškeré návrhy na regulaci týkají těch druhých.

Překvapivá spousta lidí asi neslyšela nebo nepochopila tu sentenci, která začíná "Když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože nejsem Žid". Pokračuje tuším přes černochy, určitě přes odboráře a komunisty a končí "Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mě zastal".

:
Autor: B. Carina Datum: 19.8.2017 7:04

No ona Blažková toho není schopna svým dětem vysvětlit víc. Kupříkladu to, že svoboda projevu je základním pilířem demokracie.

Re: :
Autor: J. Dobrý Datum: 19.8.2017 20:41

presne tak.