21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Péče o dítě matku nediskriminujeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 13.8.2017 16:09, přehled diskusí

Souhlas:
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 21:51

Není co dodat.

I ty genderblbky měly maminky - ale někde ve výchově nastala chyba. Asi se jim maminky dost nevěnovaly nebo co ...

.... nebo co..:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.8.2017 23:05

jiným důvodem může být prožitý vzor otce, který maminku ponižoval, nebo bil, nebo...

Tuhle variantu znám zblízka, a rostla ze mě "feministka" jak hrom. Akorát jsem tento pojem tehdy neznala. Naštěstí jsem potkala partnera, který byl naprostým opakem mého táty..

1*****:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.8.2017 21:51

Díky za článek. Každý závan Zdravého rozumu mě potěší.

A Feministky aktivistky bych nejraději nahnala k soustruhu !

Díky takovým kozám se neustále snižuje význam tradiční rodiny.

řekněme to nekorektně:
Autor: Z. Pešek Datum: 11.8.2017 16:32

Smíme ještě říkat obyčejné pravdy? Nesmíme.Tak tedy děkuji, pane doktore, ještě máme tatínka a maminku, tatínek pracuje a maminka kojí.................to jsem byl nekorektní.

Maminka je nenahraditelná.:
Autor: M. Moravcová Datum: 11.8.2017 16:25

A to žádná Marxová ani jiná babochlapkyně nezmění. I komunisti chtěli, aby ženy byly rovnocenné s muži, měli jsme soustružnice, kombajnérky, traktoristky, hornice. Jakmile se ale staly maminkami, zněžněly a naplněny láskou se staly pravými ženami.

Naprostý souhlas:
Autor: P. Klíma Datum: 11.8.2017 14:53

s článkem.

Státem řízena reprodukce potomstva.:
Autor: B. Lukáš Datum: 11.8.2017 14:28

Nepřímo řečeno programem feminismu a genderových aktivistů je společenské znevážení nenahraditelného poslání matky a s tím související rozvrat osvědčeného tisíciletého rodinného způsobu života s matkou, otcem a dětmi. Program postupné likvidace rodin včetně odebrání výchovy jejich dětí, začali již zkoušet zločinečtí pohlaváři SS v čele s Himmlerem ( viz Lebensborn), chtějí snad jejich zhoubný nelidský program feministky a jejich genderovi pomáhači oprášit či napodobit?

Vědecké autority z oblasti technických věd mají k zabránění scestného bádání k dispozici řadu fyzikálních zákonů, bohužel v oblasti věd humánních, sociálních a etiky tomu tak není .

Křesťanská náboženská výchova a její ideologie prosazující posvátnou úlohu rodiny, matky, otce a děti je společensky znevažována, jejich představitelé jsou často terčem urážek a posměchu. Pokud nezačneme hlasitě protestovat, dovedou nás morálně pochybní politici s jejich programem levicového sociálního inženýrství do neřešitelných problémů. Feministky , genderovi aktivisté, multikulturní pokrokáři si neuvědomují, že svým scestným úpadkovým hnutím a ideologii odstraňují zábrany při osídlování Evropy islamistickými imigranti, kteří nám ve jménu proroka Mohameda ukáží svou pravou tvář a brutalitu.

Jinak autorovi dík za hodnotný článek.

Re: Státem řízena reprodukce potomstva.:
Autor: M. Bílý Datum: 11.8.2017 18:43

A Vám, pane Lukáši (14:28) dík za moudrý diskuzní příspěvek. Hezký večer!

Souhlasím s článkem pana Weigla. Jistě i proto,že jsem ....:
Autor: M. Bílý Datum: 11.8.2017 14:01

. vyrůstal v dokonalé a bezproblémové rodině. Otec podnikal (pracoval od rána do večera od pátku do soboty, někdy i v neděli dopoledne) vydělával slušné peníze, rodině však dával jen tolik peněz abychom slušně žili, ostatní se vracelo do podniku pro jeho neustálé rozšířování. Mou výchovu ovlivňoval tím, že mi byl vzorem a nenásilně mi od mládí vysvětloval problematiku podnikání (technickou, ekonomickou i morální - díky tomu jsem na velmi slušné úrovni přežil pozdější bolševické utiskování). Sledoval mé chování a výstřelky v něm komentoval slovy: nestřádej si to! No a když jsem si to nastřádal měla rákoska (vždy oprávněně) pré. Když se mě těsně před smrtí ptal: netloukl jsem Tě moc? odpověděl jsem: vůbec ne! škoda rány která padla vedle. Pro vysvětlení: bylo tak (přibližně po dobu mé puberty) jednou, zřídka kdy dvakrát do roka.

Matku dodnes obdivuji. Starost o domácnost, o moji výchovu i kontrola učení ve škole a navíc práce v otcově podniku (zmenšovala se s jeho růstem, takže se čím dál tím víc mohla věnovat mně i sestře). Plat který od otce za práci v podniku dostávala rozdala potřebným. A pochopitelně byla vzornou manželkou.

Nebyl pro mne problém pokračovat v tomto duchu i v dalším životě.

Re: Souhlasím s článkem pana Weigla. Jistě i proto,že jsem ....:
Autor: M. Valenta Datum: 11.8.2017 14:34

No to jste měl štěstí na rodiče. Jenom to nenásilné vysvětlování s rákoskou mi není úplně jasné.

Re: Dobré odpoledne, pane Valento! (14:34) Ano, měl ....:
Autor: M. Bílý Datum: 11.8.2017 15:39

jsem štěstí na rodiče, ale nejenom na ně, i na prarodiče. Z otcovy strany mlynáři - svobodní lidé, nechodili robotovat. To se zafixuje do genů a projeví se v charakteru.

Ještě k rodičům. Od dětství jsem s nimi chodil do Národního divadla na dětská představení (později už sám na studentská představení) asi od dvanácti let občas na Českou filharmonii (pamatuji mladého Rafaela Kubelíka). Takže celoživotně pak na abonentní koncerty FOK, na kvartetní muziku a pod.

Alkohol se u nás konzumoval symbolicky, otec kouřil ale v padesáti přestal, matka nikdy, mně to také nikdy nezachutnalo

Na Váš dotaz k rákosce nevím jak odpovědět, domníval jsem se, že jsem to vysvětlil jasně. Tělesné trestání byla vyjímečná záležitost. Ptejte se konkrétněji. Rád Vám odpovím

Omlouvám se. Mělo být od pondělka do soboty, ne od pátku:
Autor: M. Bílý Datum: 11.8.2017 15:57

Excelentní ukázka:
Autor: P. Rudolf Datum: 11.8.2017 13:42

manipulace s davem.

Napřed si najdu kontroversní téma, pak svým odpůrcům vložím do úst co nikdy neřekli a ani si nemyslí ("být matkou a pečovat o své dítě je pro ženu diskriminace..."), abych poté toto imaginární stanovisko rozcupal na kopytech.

Prostě Centrum českého žvástu, putinovo IVK.

Re: Excelentní ukázka:
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 22:05

To jste tak alternativně inteligentní grátis nebo Vám za to platí?

Re: Excelentní ukázka:
Autor: M. Prokop Datum: 11.8.2017 22:38

Takhle blbnout se dá jedině z nadšení. Takový Vaska Trubačov.

Která považuje mateřství za diskriminační,:
Autor: A. Alda Datum: 11.8.2017 12:33

nechť není matkou. A už jich takových je dost a dost.

Normální maminka chce být se svým dítětem.

Mladí muži, chtějí-li riskovat manželství a otcovství, by si měli pečlivě vybírat jen takové budoucí matky svých dětí, které už předem deklarují, že být maminkou je pro ně víc než dělat kariéru. Pokud některá žena přiznává, že jí záleží na kariéře, neměl by s ní rozumný mladý muž nikdy strávit více než tři noci (a pak si pozvat další), aby se nenechal hloupě zaplést do neperspektivní pavučiny kariéristky.

Re: Která považuje mateřství za diskriminační,:
Autor: R. Morava Datum: 11.8.2017 14:02

Někde jsem četl, že třeba manželství bylo důležitější pro matku a dítě, protože definovalo budoucího otce a jeho starost o rodinu. Žena po porodu a s malým kojeným dítětem logicky není schopna na plno pracovat, tím spíš že těžké práce z fyzikálních důvodů dělal muž.

Máte pravdu že dnešní muž si těmito závazky nemusí "komplikovat život" prostě si odskočí a půjde dál. S nějakou feministkou by se jen hádal, takže je takové jednání vlastně pochopitelné.

Re: Která považuje mateřství za diskriminační,:
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 21:55

Ty těžké práce dělal muž spíš z fyzických důvodů ... :-) ... ale jinak souhlas.

Re: Která považuje mateřství za diskriminační,:
Autor: M. Moravcová Datum: 11.8.2017 16:30

přesně to jsem říkala svému synovi když se zaláskoval - chceš aby to byla maminka tvých dětí? Vybral si dobře.

Ono je sice pravdou, že každý z nás:
Autor: D. Stirský Datum: 11.8.2017 11:59

jsme maminku měli a vylezli jsme jí z bříška. Jenže: Jsme si skutečně jisti, že - díky objevům a pokrokům v medicíně a v genetice - tomu tak bude třeba za 300 ket? Tedy pokud se předem nezničíme v jaderné či jiné válce.

Re: Ono je sice pravdou, že každý z nás:
Autor: V. Javora Datum: 11.8.2017 12:48

Jste si tam u vás vůbec něčím skutečně jisti, pane Stirský?

Re: Ono je sice pravdou, že každý z nás:
Autor: D. Stirský Datum: 11.8.2017 14:02

Pochybuji, tedy jsem. To platí již od 17. století.

Re: Ono je sice pravdou, že každý z nás:
Autor: R. Mayer Datum: 11.8.2017 19:57

Omyl. Descartovo "Cogito, ergo sum" znamená "Myslím, tudíž jsem". Což sice zahrnuje i ty pochybnosti, ale je to podstatně více. Nemyslíte?

Re: Ono je sice pravdou, že každý z nás:
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 22:01

Díky objevům a pokrokům v medicíně a v genetice může být leccos - nicméně i tak bude patrně třeba robátko vychovat nejlépe lidmi a ještě lépe rodiči ... :-) ... ledaže by se dokázalo dědičně předávat paměť ...

Nicméně dnes je problém jiný - na umělé dělohy jako od Huxleyho si ještě počkáme. A současné genderzblbé dělohy nerodí ...

A k tomu všemu máme sílící odrůdu ženy:
Autor: M. Krátký Datum: 11.8.2017 11:15

tak zvané BIOženy, které se nezdržují takovými prkotinami jako je vyhledávání můžů k založení rodiny - na to jim stačí bezpohlavní styk s touto komunitou. Potom jsou z nich ( omylem těhotné při nějaké pro ně trapné příležitosti - podnikový večírek a pod ) single a pokračují v šíření této osvěty. a čerpání soc dávek jako matky samoživitelky - ale takové jsou někdy i v trvalém vztahu se svými partnery a ta soc podpora je jen přilepšení k rodinému rozpočtu. Klasické rodině zvoní umíráček - z přežranosti a 70 let bez válek. A bude hůř.

Re: A k tomu všemu máme sílící odrůdu ženy:
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 22:04

No, nechci se nikoho dotknout - ale když se rozhlédnu kolem sebe, znamenitá část samoživitelek žije na hromádce se stabilním partnerem a tu sociální podporu de fakto krade, protože není samoživitelka. No ale neberte prachy, když je blbý stát rozdává a nekontroluje, komu padnou?

Když nic,:
Autor: B. Rameš Datum: 11.8.2017 11:11

tak větička o tom, že se kněžkám genderu stále nedaří rozkojit muže, mě dost pobavila. Doufám, že se jejich kouzla budou i nadále míjet účinkem!

A tohle znáte?::
Autor: A. Alda Datum: 11.8.2017 12:36

Víš, co děl s antickým klidem tragéd slávou ověnčen?

"Bohová dát měli lidem děti bez účasti žen!"

Sám si cestu žitím klesti zbrojným ostnem jako jež.

Zestárneš? Jdi ženám z cesty! Mlád-li's, jdi jim z cesty též.

Re: A tohle znáte?::
Autor: V. Javora Datum: 11.8.2017 12:51

Taky jednu takovou znám:

Dolů, jen dolů spět,

toť meta vytoužená.

Svět chce být polosvět a žena?

Položena.

:
Autor: V. Klíma Datum: 13.8.2017 16:09

Kdepak Capek a jeho Felix! :-)