21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: O těch kvótách a uprchlictvuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 68, poslední: 15.8.2017 18:51, přehled diskusí

vše je otázkou míry:
Autor: J. Šejnoha Datum: 15.8.2017 18:51

I integrovatelní migranti při soustavném a vydatném přílivu zákonitě zničí původní kulturu.

Miliardovou Čínu to zatím trápit nemusí. Destimilionovou ČR ale ano.

Slušní pracovití Vienamci zničí při pravidleném a vydatném přílivu Český národ stejně, jako agresivní a nepracovití Arabové.

Jenom o něco později.

Pri vsi ucte, nesouhlas.:
Autor: J. Chodur Datum: 12.8.2017 0:26

Vidim ze to nektere ctenare zvedlo. Souhlasim s nekterymi ctenari, ze je otazka kvot zasadni otazka a ze je treba kvoty odmitnout. Na druhe strane si vazim pana Fryborta za jeho clanky, pouze v tomto pripade je jeho doporuceni neprijatelne. Lide by si meli zvyknout na obcasny nesouhlas aniz by svou reakci prehaneli. Pan Frybort neni robot, muze se mylit. Daleko vazneji beru pripady lidi, kteri se myli systematicky. Brat to co pise jako zert nebudu, je to prilis vazny a zasadni problem a Cesko z principu musi odmitnout takove kvoty. Namitky pana Fryborta ze by to mozna nemelo tak velky dopad jsou pravdive jenom castecne a to o cem nemluvi je daleko dulezitejsi.

Pan Frýbort poněkud podléhá iluzím, že:
Autor: P. Harabaska Datum: 11.8.2017 14:27

v tom velkém sjednoceném evropském domě je spolužití všech selankou. V Evropě nepochybně žijí ti lepší Evropané a ti horší Evropané. Právě dnes jsem v jedněch německých novinách narazil na komentář k článku o soužití kultur údajně z pera velšského čtenáře (prý ještě umí tu starou původní řeč) z Velké Británie (asi nezaregistroval brexit), který si chválil selanku ve vztazích mezi velkými národy západní Evropy, zatímco na pracovišti se musí nerad setkávat s lidmi, jejichž jména končí na -ski nebo -ova. Afričané a Asiati mu na pracovišti patrně nevadí. Dost možné, že by je spíše potkal na nějakém britském úřadu sociální péče.

Re: Pan Frýbort poněkud podléhá iluzím, že:
Autor: J. Vintr Datum: 11.8.2017 15:09

Vy jste asi nečetl jiné příspěvky pana Frýborta? Jinak byste ho takhle hloupě nehodnotil a pochopil byste že tenhle příspěvek je myšlen zcela jinak, než jak ho vidíte.

Re: Pan Frýbort poněkud podléhá iluzím, že:
Autor: J. Kombercová Datum: 11.8.2017 17:08

Přísně tak. Už dopoledne jsem tohle chtěla napsat ke komentářům kritickým k panu Frýbortovi, dík.

Raději sinisace než islamisace.:
Autor: A. Alda Datum: 11.8.2017 12:55

Raději deset tisíc Vietnamců než jen musulman. Raději závislost na Pekingu než ukládnění se meteoru v Mekce.

Re: Raději sinisace než islamisace.:
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 16:46

Ani to, ani ono.

Milý pane, v dějinách se mnohokrát opakují situace, kdy si:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.8.2017 19:17

prostě musíte vybrat. Jinak "budete první obětí vítěze k velké radosti poraženého" (c) Machiavelli.

Re: Milý pane, v dějinách se mnohokrát opakují situace, kdy :
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2017 20:41

Jistě.

Ale nemyslím si, že výběr bude omezen jen na závislost na Pekingu a uklánění se meteoru v Mekce.

5000 slov :
Autor: V. Javora Datum: 11.8.2017 12:40

o dávno známých věcech.

Re: 5000 slov :
Autor: I. Schlägel Datum: 11.8.2017 15:00

Opakování je matkou moudrosti.

Odkaz prosím...:
Autor: J. Sedlář Datum: 11.8.2017 10:25

Dobrý den. Nemáte někde link rozhovor s tímto panákem ? Že bych se taky pobavil. díky

Re: Odkaz prosím...:
Autor: V. Kain Datum: 11.8.2017 11:21

Článek celkem ušel až na tu část s vietnamci.Přínos do ekonomiky ne nulový,ale záporný.Zneužívají kde co.Např.na jednu zdravotní kartu se jich nechá ošetřit tucet.Nakupovat v Kauflandech a za rohem to s přirážkou prodávat je skutečně vrchol podnikání.A co drogy? Tak v tom jsou velmi dobří.Pronikají s lehkostí do okolních států.U nás mají zdatné pomocníky v cikánech pokud jde o distribuci drog či získání občanství.Vietnamce bych vypráskal jako velice škodnou.

Čím víc vietnamců, tím lépe.:
Autor: A. Alda Datum: 11.8.2017 12:58

Inteligentní národ s kulturní historií dvojnásobně dlouhou než máme my. Pracovití lidé, schopni a ochotni přizpůsobit se místní kultuře. U svých vlastních dětí upřednosťňují češtinu před vietnamštinou a ani v místech, kde jsou více koncentrováni, nijak původní české a moravské obyvatelstvo neohrožují. I při letmém pohledu je zjevná jejich snaha o bohemisaci.

Díky Bohu, že je tu máme.

Re: Čím víc vietnamců, tím lépe.:
Autor: P. Harabaska Datum: 11.8.2017 14:15

Studoval jsem na technice před (více než) padesáti lety s Vietnamci. Byli velmi pilní a zkoušky - vzdor jazykovým potížím - skládali lépe než mnozí čeští kolegové. BTW: Četl jsem před časem v Deníku, že vietnamský student doučoval české děti v Železné Rudě češtinu. Před nimi zde studovali Korejci, prý byli lepší, a ještě před Korejci Čiňané. To prý byli vůbec nejepší studenti. Ani jedni neměli v podstatě žádné peníze. Podívejme se, kde je dnes Čína, kam spěje Vietnam. Arabové z Iráku a Afghánci, kteří se mnou studovali, měli zájem jenom o pijatyky a dievky (vyberte si, kterému směru vývoje ze staročeského slova dáte přednost - buďto směrem k "í" nebo k "ě"). Ale měli většinou dost peněz. Jak to dnes vypadá v Iráku, nebudu komentovat, v Afghánistánu jsem nebyl. Ano, najdou se mezi Vietnamci tací, kteří podvádějí a prodávají "cinknuté" zboží, dokonce si někde u hranic vybudovali tunel, kde to zboží schovávali, než jim ho policie a celníci zabavili. Ale ruku na srdce: nechodí pro dávky na SSZ a ostatní (cla, daně, zdrav. pojištění) má být stát schopen si zkontrolovat. Úředníků má stát neurekom! Jiní ne-Češi, kteří tu s námi žijí již řadu století, žijí s přesvědčením, že se peníze pro ně na sociálce tisknou, a slovo práce je pro ně sprostota. Dovedete si představit, že by ti druzí vůbec přišli na nápad vybudovat nějaký podzemní tunel, a to dokonce vlastníma rukama? Sci-Fi.

Re: Odkaz prosím...:
Autor: J. Vintr Datum: 11.8.2017 16:47

Zkuste si tipnout, kolik Vitnamců u nás pobírá sociální dávky. Troufám si tvrdit, že asi ani jeden. A kolik Vietnamci ročně promarodí za státní nemocenskou? Tady bude taky asi nula. Takže ty pindy o záporném přínosu si nechte pro někoho jiného.

Pane Frýborte,...:
Autor: J. Vlček Datum: 11.8.2017 9:36

...postupovat dle vámi navrhovaného řešení v tak zásadní věci jakým je výmysl špiček EU ohledně povinných kvót pro utečence, by byla krajně nevhodná vyčůranost, která by se nám v budoucnu jistě nevyplatila. Jako každá vyčůranost by se nakonec obrátila proti nám.

Podobně jako vy, reagují totiž i naší politici, kteří místo aby v této věci řekli své zásadní NE k přijímání muslimů do naší země, reagují slovy, že kvóty stejně nefungují, že migranti u nás být nechtějí a podobnými trapnými vytáčkami. Znamená to snad, že kdyby ty kvóty takzvaně fungovaly a imigrantům se zde libilo, že nemáme nic proti přistěhovalectví muslimů do naší země? Tak tomu rozhodně není.

V této tak zásadní věci, která se bytostně dotýká života obyvatel této země, je třeba zastávat zásadní stanoviska a dát jasně najevo, že v otázce koho si do své země pustíme a koho zde nechceme, si budeme vždy rozhodovat sami, a bez přikazování kohokoliv zvenčí.

Re: Pane Frýborte,...:
Autor: J. Vintr Datum: 11.8.2017 9:51

Asi jste nepochopil, že tento text pána Frýborta je humornou nadsázkou.

Re: Pane Frýborte,...:
Autor: J. Vlček Datum: 11.8.2017 10:40

Nechám na vás, pane Vintře, chcete-li v článku pana Frýborta vidět humornou nadsázku. Já si ponechám své vidění, a já to vidím ze strany pana Frýborta, jako vážně míněnou radu, kvóty přijmout, i když s vyčůraným očekáváním, což je ovšem pro mne stejně zásadně nepřijatelné.

Re: Pane Frýborte,...:
Autor: H. Lukešová Datum: 11.8.2017 10:43

Pro mě také. Pan Frýbort hodně ujel. Žádné kvóty nechceme, byla by to smrt České republiky.

Re: Pane Frýborte,...:
Autor: P. Harabaska Datum: 11.8.2017 14:31

I člověk ve vyšším věku může někdy podlehnout pokušení vyjádřit se ironicky.

To jistě, ale já tam žádnou ironii nevidím,:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.8.2017 15:59

v tom posledním odstavci, mně přijde, že to autor myslí vážně, taková jako chytrá horákyně.

Re: To jistě, ale já tam žádnou ironii nevidím,:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.8.2017 10:45

Autor je akademik. Proto se nevyjadřuje jednoduše, aby tomu mohli rozumět jen jednoduší lidé, jako jsem já nebo možná i vy.

Já jsem taky akademik, jestli pan Frýbort, nevím,:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.8.2017 12:24

nejsem s ním zas tak intimní, a žádnou ironii tam nevidím. Jednodušší jste možná vy, to nedovedu na dálku posoudit, ale já ne, aspoň to říká mé okolí. Žádná ironie tam není, a pokud měla být, tak se to autorovi hrubě nepovedlo. On vám nějak říkal, že to je ironie, nebo jak to víte? Co si vlastně představujete pod pojmem ironie a jak byste napsal ten odstavec, aby tam ta - podle vás - ironie nebyla? To by mě zajímalo, eminentně.

Re: Já jsem taky akademik, jestli pan Frýbort, nevím,:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.8.2017 20:39

Tak se nechlubte. Já jsem taky akademik. Už starý. Dneska je akademik každej vůl. Jen mi to tak trochu zastřenou ironii připomnělo.

Re: Pane Frýborte,...:
Autor: J. Vintr Datum: 11.8.2017 15:11

S lidmi, kteří postrádají smysl pro humor, je těžká domluva.

Re: Pane Frýborte,...:
Autor: Z. Rychlý Datum: 11.8.2017 23:00

Cituji z článku: Abychom se ale vrátili k těm kvótám. Není proč je nepřijmout, ovšem s upozorněním: sociální dávky jsou u nás nízké.

To mi jako humor nepřijde.

Re: Pane Frýborte,...:
Autor: T. Hraj Datum: 11.8.2017 15:40

Souhlasím. Kvóty bychom měli odmítnout z principielního důvodu (imigrační politika je naše věc) a ne z nějakého zástupného.

To také znamená na opakované tlaky odpovídat stále stejně. Nevymýšlet žádné další, nové důvody (i když budou relevantní), protože ty budou vždy podružné a jenom oslabí základní argumentaci, která musí být konzistentní.

Ano, správně, je třeba argumentovat jako Klaus,:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.8.2017 12:27

který na stejné otázky odpovídá vždy stejně, i když se mu pravdoláskovníci posmívají, že se furt opakuje.

Re: Pane Frýborte,...:
Autor: P. Harabaska Datum: 11.8.2017 20:51

A zatímco my zde jen ntak nezávazně žertujeme na téma uprchlíci, FOCUS.de zveřejnil tuto zprávu: Merkel ist offen für mehr Flüchtlinge in der EU -

Bundeskanzlerin Angela Merkel (CDU) unterstützt den Vorschlag, mehr Flüchtlinge als bisher geplant dauerhaft in der EU aufzunehmen.

Sie zeigte sich am Freitag offen, die Zahl der europaweit zugesagten Plätze von 20.000 auf 40 000 zu verdoppeln....