21.6.2018 | Svátek má AloisDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FOTOČLÁNEK: Kouzelná zahradaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 11.8.2017 8:28, přehled diskusí

Blážo,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 10.8.2017 18:53

máte nádhernou zahradu - kytky, keře... ale nejvíc mě uchvátil ten trávník! To u nás opravdu nemáme. Množství rostlinných druhů skrývajících se u nás na zahradě v tom zeleném, čemu říkáme trávník, by vydalo na botanický atlas :P Když přidám hromádky od krtků a občasné (naštěstí už fakt jen občasné) díry od psů, tak... no prostě s úžasem se dívám na váš trávník, no!

Máš moc šikovného synka!

Re: Blážo,:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 18:59

Dede, plašíme krtky a myši takovým zařízením na baterky, co vydává tenké pisklavé tóny a je zakopáno v zemi. Vypadá to, že funguje. Trávníky jsou synova specialita. Je fakt, že pod jehličnany se dřív trávě moc nedařilo, byla tu na ní příliš kyselá půda. Synovi vyřídím :)

Blážo to je úžasná zahrada:
Autor: M. Crossette Datum: 10.8.2017 18:19

A také se velice dobře pamatuji na článek, jak jste stavěli kamenný stůl. Tenkrát jsem nad tím veledílem žasla (ta váha, ta práce správně "instalovat") a stůj je krásný. Takový by tady na Jihu vydržel, protože dřevo tu zpuchří, železo zrezaví a i beton a cement časem popraskají. Kámen by vydržel :).

Vaše zahrádka je dílo lásky a trpělivosti, která "rodí ovoce radosti". Malý Bláža je šikulka a vůbec se nedivám, že je tohle vaše nejmiléjší místo k odpočinku a dovolené. Sedět a kamenného stolu. lenošit (jestli to tedy umíte) a pozorovat ten zahradní cvrkot a téměř slyšet trávu a květin růst a vykvétat - no komu by se to nelíbilo. A dokonce i Bubíček má pohodlnou dečku u okna, aby ho při vyhřívání netlačilo. Prostě krásná oáza.

A take dodatečně chválím tvůj krásný nový atelier, jste rodinka nadaná a velmi pilná. Gratuluji.

Re: Blážo to je úžasná zahrada:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 18:56

Milá Maričko, na zahradě si moc ráda čtu knížky, protože tam se na to plně soustředím (když tedy neřve sousedka). Nemám na chatě dílnu a tak mi při čtení neběhají v hlavě myšlenky na jinou práci.

Moc tě zdravím a virtuálně objímám! :)

Blážo :
Autor: T. Zana Datum: 10.8.2017 18:04

To je ale krásná zahrada. Je vidět, že se jí věnujete už dlouho a s láskou, poslední dobou i pod odborným vedením :-)

Fotky pořádně ocením až doma, ale i to, co vidím takhle, je moc příjemné.

Re: Blážo :
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 18:53

Děkuju Zano a moc zdravím :)

Kde se vzaly:
Autor: Z. Iva Datum: 10.8.2017 17:11

takové sklony u městského kluka? Neprojevily se nějaké zemědělské geny po předcích?

Re: Kde se vzaly:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 17:36

Pravděpodobně ho nasměroval soused zemědělec, kam chodil od mala a on ho pouštěl na traktor a k technice a do statku.... a najednou to bylo. Vidím v tom i trochu uměleckých genů :)

i mě se zahrada moc líbí :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 10.8.2017 16:47

ale já pěstuju jen trávník a rybíz a jakési keře tu jsou, třeba kalina nebo něco co kvete žlutě a zlatý déšť, ale vše si roste svým životem. Neb já nejsem a nebudu Mičurin. Moje kamarádka Terezka tu vždy na návštěvě lehce šílí a nechápe jak můžu toto dopustit...a ten rybíz si prý vůbec nezasloužím :)

zahradu máte opravdu moc pěknou, dá to práce a chce to chuť a čas a nadšení

Re: i mě se zahrada moc líbí :
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 17:08

Děkuju Pájo a mávám! :)

Máte krásnou:
Autor: A. Lex Datum: 10.8.2017 16:25

oddechovou zahradu. Ale i ta dá práci s údržbou. Užívejte si ji ve zdraví a pohodě!

Re: Máte krásnou:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 16:29

Děkuju Alex a moc zdravím! :)

Milá Blážo!:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.8.2017 12:00

Ty jsi hotový Krakonoš,utěšená zahrádka, krásně jsem se pokochala.

Miluju floxy a ty je máš nááádherné, ostatně jako všechno koloem Tebe.

Přeji ještě hodně krásných zážitků na chatě s úžasnou zahradou. Šikovný syn,výborně poradil a učinil. Jinak jsem onehdy dočítala Tvůj ateliér ale byla jsem tam dost pozdě. Nadchla si mne,to co jste vytvořili je vynikající práce a bude i přínosem pro okolí.

A Bubíšek jen a jen zdobí !

Re: Milá Blážo!:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 12:13

Milá Jenny, moc děkuju a jsem ráda, že ses pokochala! :) Taky jsme si prošli obdobím pokus-omyl, zjistili jsme, kterým rostlinám se tu daří a kterým ne, je to proces přirozeného výběru. Někdy stačí jen najít jiné stanoviště.

Blážo, to je nádhera!!:
Autor: M. Beda Datum: 10.8.2017 10:46

stejně jako Yga nemám zelené ruce, mně vše doma zajde, i proto (krom potenciální jedovatosti pro kočky) mám doma pouze jeden kaktus - a dle foršriftu zalévám jednou týdně 5ml, protože jinak jsem ho vždy přelila a ten poslední mi naopak uschnul

nicméně tvoje zahrada je prostě úžasná a převelice děkuji za tu přehršel fotek, opravdu jsem se pokochala, ani nevím co bych vypíchla, asi všechny, hezky jednu po druhé - jo a ještě větší díky za popisky u fotek, protože já nepoznám jinak vůbec nic

Blážo, ty se divíš že si někdo pamatuje stavbu kamenného stolu??? představ si, že já si právě asi před měsícem (neb na FB se ten stůl na fotce objevil) pracně vyhledala příslušné rajčatové album a dlouze a krásně se kochala a obdivovala, protože je opravdu nádherný, výjimečný a jedinečný!!!!!!!!!! normálně vám ho asi i trošku závidím

a u popisku "posezení u kamenného stolu" mě okamžitě napadli rytíři od kulatého stolu :-))))))

Re: Blážo, to je nádhera!!:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 10:55

Tak to jsi mě Bedo překvapila s tím stolem! :) A sedí se u něj báječně, mám od kamarádky nové prostírání a kochám se :)

Re: Blážo, to je nádhera!!:
Autor: M. Beda Datum: 10.8.2017 11:51

překvapila?? i pro mě na dálku to byl tehdy zážitek!!! no a pak - hrozně se mi ten stůl líbí :-)))))

Re: Blážo, to je nádhera!!:
Autor: T. Zana Datum: 10.8.2017 18:06

Kamenný styl taky pamatuju :-)

Re: Blážo, to je nádhera!!:
Autor: Z. Lída Datum: 10.8.2017 11:29

Mě zas Hostinec U kamenného stolu :)) - Dyndera, on loudí!!

Blážo, máš moc šikovného syna (však jsem ho viděla i v televizi) a máte krásnou zahradu. Tam je určitě radost posedět, ba i pracovat!

Re: Blážo, to je nádhera!!:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 12:14

Tak to jsem se pobavila, ty asociace s kamenným stolem nemají chybu :))))

Technická k registracím SMS:
Autor: Z. Lika Datum: 10.8.2017 10:02

Dnes, možná ještě zítra nebude fungovat možnost registrovat se pomocí SMS do diskuse lidovek. Na odstranění závady se pracuje!

Už to funguje a ještě:
Autor: Z. Lika Datum: 10.8.2017 11:55

pokud někdo odeslal registrační SMS bez výsledku, obraťte se na mě, nasměruji vás k řešení, abyste o peníze nepřišli.

To je krása:
Autor: Z. Dalmi Datum: 10.8.2017 9:27

Nesnáším sterilní zahrady, kde je jen trávník a tůje. Tohle je to pravé.

Máš to nádherné.

Re: To je krása:
Autor: Z. Yga Datum: 10.8.2017 9:45

Hmm - máme trávník a túje, ale o sterilitě nemůže být ani řeči (:o))) . Ač jinak túje nemiluju (ty naše jsme zakoupili zároveň s domkem), u nás na dvorku si je nemůžu vynachválit - i v tato pekelná vedra máme díky jim a jejich celodennímu stínu v obýváku příjemných sedmadvacet stupňů a na dvorku můžeme sedět, aniž bychom museli investovat do markýz či slunečníků. A ten náš trávník - no na jaře fialky a pampelišky, celoročně sedmikrásky a jetelíček. Jelikož je voda u nás nedostatkové zboží (bohužel nemáme studnu), tak se musí snažit vyjít s tím, co mu nebe nadělí a moc toho taky není - tak podle toho i vypadá. Ale krtkům to vůbec nevadí (rofl) ...

Re: To je krása:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 10:02

Ano, dřív se sázely všude thuje bez ohledu na to, zda se tam hodí. I my to tak měli, ale už se to mění k lepšímu :)

Re: To je krása:
Autor: Z. Dalmi Datum: 10.8.2017 12:28

Já je mám taky a zaplaťbůh za ně. Po jedné uschlé se mi pne clematis. Myslela jsem to tak, že kromě nich chci květy, takže trvalky, letničky, kvetoucí keře atd. atd. Mám spoustu květináčů, teď to všechno krásně kvete. Potřebuji kolem sebe barvy a pestrost. Během zimy je u nás půl roku šedivo :-(

Milá Blážo:
Autor: Z. Yga Datum: 10.8.2017 9:16

tak už vím, proč jsem si měla dojem, že bydlíš někde se zahradou (:o)) - to když jsi psala, jak jste osazovali ten kamenný stůl!

Vaše zahrada je opravdu moc hezká - je vidět, že na ni pracujete s láskou a pod laskavým profesionálním dohledem. Ten bahenní ibišek mne zaujal, protože zrovna dneska jsem ho viděla poprvé kvést i v naší ulici, jsem si právě říkala, jestli je to nějaký kultivar toho keřového ibišku, kterému se u nás taky náramně daří (proto ho mám i já, neb nepotřebuje žádné opatery).

Mám moc ráda tyhle zahrady - ráda v nich spočinu, kafe popiju, pokochám se (třebas u Alex) a pak spokojená odjedu na ten můj jakoby travnatý dvorek (nene, anglického trávniku u nás nehledejte), s džunglí bylinek (nějak se mi dohromady zparchantily, nejvíc mi tam roste jakýsi kultivar mátové meduňky ... nebo meduňkové máty? - neva, i tak to s Terkou rveme do mojita a je to dobré) a deseti rajčaty (to jediné jsem schopná pěstovat, neb krom zalívání zatím nic jiného nepotřebují a rodí jak najatá). Kdepak na mne s polními pracemi - jo, tak polní pych, ten by mi snad i šel (klásky z turkyně), ale jinak ... já tu lásku a zelené ručičky po mamce nepodědila, já nepodědila žádné její dovednosti, mne si asi doopravdy naši vzali z toho děcáku, jak mi vždycky tvrdila naša Mánička (:o))

P.s. Bubíčkovy fotky velmi potěšily, hlavně těch jeho mimozemšťanských tlapek ...

Re: Milá Blážo:
Autor: L. Bláža Datum: 10.8.2017 9:59

Ty si pamatuješ naší stavbu kamenného stolu? :)) Ygo, bahenní ibišek nepotřebuje moc opatery, jen aby byl chráněn před mrazem, proto ho máme na jižní straně a chráněn z jedné strany chatou. Ještě nám pokvete světle růžový, ten kvete o trochu později. Jejich obří květy jsou fakt nádherné!

Rajčata jsme pěstovali v kyblíkách a šlo to :) Ještě tu je rybíz, angrešt, maliny a ostružiny a cukety a hokaido a to je všechno. Před chatou je líska, kterou už teď sklízejí ptáčci a jak si šikovně vždycky zasunou oříšek do kmene, aby ho mohli rozlousknout! Přes pole naproti máme zemědělce, u kterého se dají koupit od jahod přes česnek po brambory, takže to nepěstujeme, to si kupujeme čerstvé.

Naše zahrada je koncipovaná tak, aby moc práce nedala, ale jednou za čas to chce razantní úpravy :)

Re: Milá Blážo:
Autor: Z. Vave Datum: 10.8.2017 19:26

Jasně, že pamatuju na kamenný stůl! Moc se mi líbil a děsně jsem Ti ho záviděla ... a závidím furt. :)

Re: Milá Blážo:
Autor: L. Bláža Datum: 11.8.2017 8:28

Zapomněla jsem jmenovat úžasné hroznové víno, modré i bílé. :)