21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŘECKO: A přeci se dluží!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 11.8.2017 23:16, přehled diskusí

Dobry clanek:
Autor: J. Chodur Datum: 11.8.2017 22:37

Politici davno zjistili, ze statistiky se daji nejen vyuzit, ale hlavne zneuzit. V ciste kapitalisticke ekonomice jsou statistiky vyuzivany jako nutny feedback, ktery odhaluje problemy, kterym se potrebuje manazer venovat pri optimalizovani chodu firmy. Vlada v ryzim kapitalismu ma vseobecne omezeny vliv a neni velkou soucasti ekonomiky, tudiz statistiky plni svou bohulibou funkci aniz by byly korumpovany statem. Na druhe strane socialismus se vyznacuje centralnim planovanim ekonomikym a firmy jsou velmi odkazany na dobrou vuli politiku. To vede ke zkreslenym statistikam, kde vysledky jsou motivovany spise politicky, zvlaste pokud by vysledky statistiky odhalily problemy socialistickeho hospodarstvi v plnem rozsahu. Socialistum nezbyva nic jineho nez lhat a podvadet, to jestli nekteri socialiste maji dobre umysly nebo si je spis namlouvaji, to neni vubec dulezite. Pravicove strany se vice-mene k socialistum pridaly, pouze postupuji stejnym spatnym smerem pomaleji, zjednodusene receno.

4.6% nezamestnanost:
Autor: I. Teren Datum: 10.8.2017 20:58

V USA 90 milionov praceschopnych obyvatelov nepracuje a miera nezamesnastnanosti je 4.6%.) Cosi tu nehra. Zrejme kreativne statistiky nie su len specialitou Grecka.

Re: 4.6% nezamestnanost:
Autor: M. Prokop Datum: 10.8.2017 21:39

Že by se počítali jen občané USA a připrchlíci "wetbacks" ne?

Re: 4.6% nezamestnanost:
Autor: J. Chodur Datum: 11.8.2017 23:10

Lide, kteri nejsou ignorantni vi, co znamenaji uvadena cisla co se nezamestnanosti v USA tyce. Lide kteri prekroci urcitou dobu jako nezamestnani jsou prerazeni do jine skupiny lidi, kteri jsou nadale neaktivni na trhu prace a tudiz neovlivnuji nadale pocet nezamestnanych. Neni to zadne tajemstvi, pouze zavedena praxe. Trump mluvi o tom, ze chce dostat take lidi z teto neaktivni skupiny (zijici v pracovnim veku na podporach) zpatky do pracovniho procesu, tudiz jeho mozny uspech se v teto oblasti nepromitne do procenta nezamestnanych ale do mesicnich statistik uvadejicich pocet novych obsazenych pracovnich mist.

Dokazu pochopit, ze je nekdo ignorantni, kazdemu se to obcas prihodi, jenom ta vase jizlivost s jakou vasi ignoranci uplatnujete vas radi do kategorie pokrocilych.

Re: 4.6% nezamestnanost:
Autor: J. Chodur Datum: 11.8.2017 23:16

Muj prispevek je reakce na prispevek, ktery napsal pan I. Teren, pokud to neni jasne jednoznacne z vlakna.

To je:
Autor: P. Lenc Datum: 10.8.2017 9:18

obžaloba nejen Řecka, ale celé slavné EU.I když ona EU má lhaní v genech.

V Řecku naposledy nějak hospodařili "černí plukovníci":
Autor: M. Prokop Datum: 10.8.2017 9:04

Po jejich odchodu dluhy sekaly, daně nevybíraly, svorně pravice i levice.

Re: V Řecku naposledy nějak hospodařili "černí plukovníci":
Autor: P. Mach Datum: 10.8.2017 11:50

Za ekonomickou žumpu, ve které se Řecko momentálně nachází, je zodpovědný hlavně bývalý řecký premiér Andreas Papandreu. Byl to sice vystudovaný ekonom ale zároveň levičák. Právě za jeho vlád se Řecku raketově rostl dluh. Problém ovšem nebylo jen rozhazování veřejných prostředků. Je zodpovědný rovněž za znárodňování, následované masivním dotováním neefektivních státních podniků, za masivní regulaci řecké ekonomiky, pokusy o řecké pětiletky, nárůst korupce (nemluvě o lezení do zadku kaddáfímu, arafatovi, castrovi) a tak dále, a tak podobně. To co tahle extrémně populistická a zkorumpovaná zrůdička napáchala v Řecku, se nemohlo podařit napravit žádné pravicové straně. Tedy ne že by se o to nějak snažili.

A obráceně ?:
Autor: P. Vach Datum: 10.8.2017 8:48

Když je někomu 30 let a studuje už dvacátým druhým semestrem, je to osoba připravující se na budoucí povolání, nebo někdo, kdo studiem maskuje svoji nezaměstnatelnost?

Když je někomu třicet let a Jů Dr je za tři neděle ???

Re: A obráceně ?:
Autor: R. Langer Datum: 10.8.2017 11:55

Ale takoví přece nejsou nezaměstnaní, ti jsou zaměstnaní ve vládě a parlamentu. :-D

Jako vždy,:
Autor: F. Kusák Datum: 10.8.2017 8:12

dobrý a vyčerpávající článek. Vinu nenese statistika, jako matematická disciplina, ale záměry politiků. Jen mně není jasné, proč se ho pánové Tsipras a Varufakis nezastanou. Syriza je přeci vrcholem ctnosti.

A naši vrcholní soudní funkcionáři:
Autor: A. Alda Datum: 10.8.2017 7:57

sepisují petice kvůli Polsku.

Občan Hlustvisihák (Lubomír Lipský):
Autor: P. Dvořák Datum: 10.8.2017 3:38

v silvestrovské scénce v r. 1968 nebo 1969:

"Pomocí statistiky dokáže každý blbec, co chce."

Re: Občan Hlustvisihák (Lubomír Lipský):
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2017 16:23

No, blbec ne. Vhodně ji zmanipulovat tak, aby to nebylo na první pohled patrné blbec nedokáže, protože je blbý.

Leč i nezmanipulovanou statistiku lze správně vyložit sprostnému lidu, aby dokazovala to, co potřebujeme; ale ani to nemůže dělat blbec - musí se to umět. Proto se třeba při volbách (ale nejen tehdy) platí takové prachy PR agenturám.

„Garbage in, garbage out“.:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2017 2:18

Slavná zásada GIGO!

V dobách, kdy u nás vládla spíše ruština a anglickou zkratku by málokdo pochopil, říkali jsme řízně po našem HIHO nebo HTHV; to druhé se hůř vyslovovalo, zato tomu porozuměl i soudruh náměstek).

S jedním nesouhlasím:
Autor: I. Dekyský Datum: 10.8.2017 1:26

Být matematikem je velmi nebezpečná profese. Každou chvíli Vás může pokousat nějaký vzteklý pravdoláskař / sluníčkář. Zdravý rozum a matematika jsou dvě věci, které tato zvířátka nenávidí až za hrob...

Re: S jedním nesouhlasím:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2017 2:24

No, v Řecku, jak z článku patrno, kousali politikové, potažmo samotný stát ...

Re: S jedním nesouhlasím:
Autor: R. Langer Datum: 10.8.2017 11:57

A kým asi myslíte, že je ten "stát" v Řecku tvořen...? ;-)

Re: S jedním nesouhlasím:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2017 16:17

Politiky, jistě, ale taky Ouředníky ... :-)

Naprostý souhlas.:
Autor: A. Alda Datum: 10.8.2017 8:00

Proto tolik matematiků raději pomáhá bankám a pojišťovnám co nejefektivněji okrádat obyvatelstvo. Za to jsou aspoň dobře placeni. Ve státní správě by dostali ho... a ještě by byli neustále pronásledováni a tlačeni k falšování výpočtů.

Re: S jedním nesouhlasím:
Autor: I. Schlägel Datum: 10.8.2017 8:02

Jo, jo, zapálených pravdoláskařských sluníčkářů je v politice, potažmo té řecké, jako máku. Chladně kalkulujícího politického podnikatele a deprivanta byste tam pomalu ani nenašel.

Re: S jedním nesouhlasím:
Autor: R. Langer Datum: 10.8.2017 12:01

Tyto vlastnosti se podle mě navzájem nijak nevylučují. Ba naopak, dají se velice výhodně využívat (zneužívat). Co třeba takový Soros, jak byste ho označil? Já pochopitelně za chladně kalkulujícího politického podnikatele, ale jeho vnější obraz vnímá společnost zřejmě úplně jinak. ;-)

Re: S jedním nesouhlasím:
Autor: I. Schlägel Datum: 10.8.2017 13:00

Pravověrný sluníčkář je altruista, chce pomáhat, ber, kde ber. Politik chce pomoci zejména sobě, ber, kde ber. Soros a další je díky svým penězům v takové pozici, že se nakazil spasitelským komplexem a rozhodl se páchat dobro, ber, kde ber. Zjistil totiž, že má poslání. Že to souvisí s pokřivenou psychikou se přímo nabízí. Ale možná mu křivdím a je to v jádru dobrý člověk, který má pouze nedostatek informací, kdo ví. :-)

Re: S jedním nesouhlasím:
Autor: R. Langer Datum: 10.8.2017 13:20

No vidíte, jak se to vlastně všechno nakonec pěkně prolíná... ;-)