19.7.2018 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Jak se dělá propagandaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 10.8.2017 21:55, přehled diskusí

A je to jasný !:
Autor: F. Netopil Datum: 10.8.2017 14:07

... americký prezident Donald Trump a korejský diktátor Kim jsou „z jednoho těsta“ ... Konečně vím proč ho Klaus tak preferoval.

Ještě by tam chtělo přidat fotku:
Autor: A. Alda Datum: 10.8.2017 9:40

hajlujícího Husáka na tribuně na prvního máje.

Je to známá fotka, ale nemám odkaz na její momentální umístění na internetu. Ovšem určitě někde je, protože už za komunistů s ní byly problémy.

Některé články.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 10.8.2017 9:32

....které dostávám v češtině i slovenštině, jsou asi prací dlouhodobého soudruha rezidenta, protož jeho gramatika předčí mnoho mladých místních novinářů. Ovšem nikoliv všechny, některé, hlavně ty o amerických "jestřábech" obklopující mírumilovnou Russii svým slovosledem i gramatikou připomínají DeDeRonskou 1968 stanici "Fltáva", anebo čerstvý překlad z Azbuky ! Ale každému, co jeho jest !

Jediné:
Autor: P. Rudolf Datum: 10.8.2017 9:30

co mě na tomto pitomém článku zaujalo, je autorů výraz "STŘEČEK", asi jako ekvivalent slova TROLL. Ví vůbec autor, jaká bytost se pod tímto názvem (střeček) skrývá?

Re: Jediné:
Autor: S. Rehulka Datum: 10.8.2017 9:34

Pane Rudolfe, jedná se o "konského ováda" - tedy hovado !

Re: Jediné:
Autor: P. Rudolf Datum: 10.8.2017 9:46

Máte pane Rehulko naprostou pravdu. I když střečkovitých je vícero. Máme taky v češtině krásný výraz "NESTŘEČKUJ", jinak taky nepanikař. Předpokládám, že autor měl ale na mysli něco jiného

Re: Jediné:
Autor: R. Brzák Datum: 10.8.2017 14:51

Pokud pan autor použil výraz střeček pro trolla, pak se docela trefil - troll totiž také pěkně otravuje a nedá pokoj se svou agendou, tak jako ovád kolem hovad...

Trump to schytává ze všech stran.:
Autor: V. Student Datum: 10.8.2017 9:30

Demokraticky zvolený ano, ale oni prostě chtěli někoho jiného. Tak z něj dělají blbce, diktátora, riskéra. Jestli jim Kim vrátil studenta v pytlíku jen proto, že si chtěl vzít propagační plakát, má útočné řeči proti Americe a pořád zlepšuje rakety (už nikdo nepochybuje o tom, že dostřelí až do USA), tak prostě potřebuje dostat do držky. Trump mu do ní dal (konečně někdo!) aspoň slovně, a stejně to použijou proti němu. Viděli jste včera ve zprávách rozhovor s tím učitelem ze nějaké A. univerzity, původem Čech? Jeden uštěpačný kopanec do Trumpa vedle druhého. Moderátor kýval hlavou jak nemocný osel a dával "otázky", kterými mu jen nahrával na další smeče. Prostě strašný...!

Re: Trump to schytává ze všech stran.:
Autor: V. Hájková Datum: 10.8.2017 11:08

NAOPAK - naprosto skvělý rozhovor! A ten učitel :-) je profesor Bostonské univerzity ! A já podepisuji, každé jeho slovo! Zvláště závěr rozhovoru- kdy skvěle vysvětlil, že kdyby nebylo toho, že rusové a číňané tajně podporují režim S. Korei - a porušují tak sankce OSN - nikdy by k této tak závažné situaci nedošlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Každý má možnost si to poslechnout

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare

Re: Trump to schytává ze všech stran.:
Autor: K. Frauknecht Datum: 10.8.2017 11:52

Rozhovor byl fakt dost děsnej. Vono asi na tý podpoře nebude nic tajnýho, když to ví každej bostonskej kantor :-)).

V obchodní bilanci s Koreou vede opravdu Čína, ale jen vo fous před Singapurem :-). Rusko je pátý (za Filipínama :-)) a podílí se na celkovém objemu necelým procentem. Jo jo, pak je tu ta tajná podpora :-)))).

Re: Trump to schytává ze všech stran.:
Autor: V. Hájková Datum: 10.8.2017 14:02

ŠKODA, že tu obchodní bilanci se S. Koreou - NEJSTE SCHOPEN PODPOŘIT - jediným relevantním dukazem!

Re: Trump to schytává ze všech stran.:
Autor: K. Frauknecht Datum: 10.8.2017 14:27

http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/korea-severni-kldr-zahranicni-obchod-a-investice-18365.html

Re: Trump to schytává ze všech stran.:
Autor: V. Student Datum: 10.8.2017 14:48

O směrování výuky na amerických (a bohužel i některých evropských) univerzitách píše velmi dobře pan Ulč. Politizování studií je jednoznačné. Na základce se látka učí (tedy vyučuje, tedy polopaticky předkládá a s dětičkami manipuluje, aby si zapamatovaly).Na střední se látka vysvětluje (takže už se tolik nemanipuluje, ale diskuse možná a žádoucí). Na vysoké se látka už pouze přednáší, neboť u vysokoškoláků, tedy osob dospělých, se předpokládá poněkud jiný přístup ke studiu než u dětí, a také větší názorovou pluralitu.

Aspoň takhle by to mělo vypadat. Skutečnost? Ten profesor, to je přesně případ učitele, který naprosto nekompromisně prosazuje své názory jako jedině správné, a ty názory, to je teda něco! Tohle vyučuje na americké univerzitě? Bože, Ulč má pravdu!Čtěte Ulče, líp to neřeknu!

Je to Igor Lukeš,:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.8.2017 21:34

toho už dávno nemá cenu číst či poslouchat. To je jak dvojče Peheho, Hvížďaly apod. To je ten typ "elity"- eurohujera, pravdoláskovníka, multikulti fandy, atd. atd.

Přesně... děkujme osudu, že tu průběžně čteme:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.8.2017 21:55

pana Ulče..

A ten Lukeš, šílený chlap. Samolibý..

https://cs.wikipedia.org/wiki/Igor_Luke%C5%A1

Re: Trump to schytává ze všech stran.:
Autor: S. Donát Datum: 10.8.2017 11:50

Jo, viděl jsem to. Hnus. Pan učitel tam plácal hrozné blbosti.

Odporný diktátor Severní Koreje:
Autor: F. Kusák Datum: 10.8.2017 8:49

je srovnáván s demokraticky zvoleným prezidentem. Je zřejmé, že Trumpovi odpůrci udělají vše, aby se do něj navezli. Proto jsou novináři mainstreamových médií špína a ztrácejí trvale kredit. Náš veřejnoprávní rozhlas a televize se veze na stejné vlně. Div, že se nezastávají agresivní politiky severokorejského vraha a z napětí na poloostrově by nejraději obvinili Trumpa. Je z toho zřejmé, jakou úroveň mají asi informace o ovlivňování amerických voleb Rusy.

Re: Odporný diktátor Severní Koreje:
Autor: V. Hájková Datum: 10.8.2017 9:25

I když je zcela zřejmé, že Spojené státy mají jednoho z nejhorších mužu v čele této svobodné země- co kdy měly- stále však je neuvěřitelná nestydatost jej srovnávat s Kim-čong unem!

Re: Odporný diktátor Severní Koreje:
Autor: V. Student Datum: 10.8.2017 9:30

Co provedl?

Re: Odporný diktátor Severní Koreje:
Autor: P. Lenc Datum: 10.8.2017 9:53

Jo paní Hájková,také mně jedna Trumpova antifanynka vysvětlila , že nemůže mít toho chlapa ráda, "protože je tak ošklivej".Myslím si, že se jejímu názoru silně blížíte.

Re: Odporný diktátor Severní Koreje:
Autor: R. Langer Datum: 10.8.2017 10:02

Jo, to fešák Obama byl zřejmě jiná třída... :-D

Re: Odporný diktátor Severní Koreje:
Autor: S. Donát Datum: 10.8.2017 11:50

:-))