15.11.2018 | Svátek má LeopoldDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


IZRAEL: Korunní svědekŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 11.8.2017 11:36, přehled diskusí

Re: Nemít Palestince:
Autor: H. Lukešová Datum: 11.8.2017 11:36

Děkuji také Vás zdravím z jižní Moravy. My už jsme meruňky a část broskví zavařili, dozrávají další, ještě jablka zavaříme, marmelád máme také spousty. :-)

Re: Nemít Palestince:
Autor: J. Farda Datum: 11.8.2017 10:55

Má už trochu tušení, o koho asi může jít - a pokud je to tak, osobně se sice neznáme, ale zprostředkovaně přes ty společného známého z těch starých diskusních kontaktů ano. Zkonzultuji to a předpokládám, že to bude ono a pokud ano, dám vědět. Přeji Vám hezký den z Hrušovan n/J, kde s kámou Laďou zavařujeme čalamády jako vzteklí. :-)

Re: Nemít Palestince:
Autor: H. Lukešová Datum: 11.8.2017 10:21

No pan Dokulil by se Vám někdy rád ozval. Jistě si vzpomenete, ze Šamanova doupěte, než ti dva, z nichž čiší jenom obludné zlo a nenávist, diskusi nerozvrátili, či z neregistrovaných diskusí na Neviditelném psu. Vyřídím mu tedy, že si na něj nevzpomínáte.

Re: Nemít Palestince:
Autor: J. Farda Datum: 11.8.2017 7:26

Děkuji za vyřízení a pozdrav rád opětuji, ale nějak se budu muset popasovat s tím otravným chlapem Alzenheimerem, bo sákryš nějak nejsu v obrázku ... :-(

Re: Nemít Palestince:
Autor: H. Lukešová Datum: 10.8.2017 22:29

Zdravím Vás pane Fardo, pozdravuje Vás pan Dokulil, (Jakub S), můj přítel, pravidelně si telefonujeme.

Re: Nemít Palestince:
Autor: J. Farda Datum: 10.8.2017 21:51

Co nám, židožroutský 72první trotlíku Novaku řeknete o rvačkách a zlodějinách mezi chrabrými "palestinskými "osvoboditelskými židobijci, civilně vrahy dětí, z Hamasu nebo Abbásova PLO? Jsem jedno velké ucho! :-O

Re: Nemít Palestince I:
Autor: M. Drašner Datum: 10.8.2017 16:15

Ne nezbytně. Osmanská říše také mívala přesilu oproti - a to je nutno zdůraznit - nikoli Evropě, ale spojeným silám Rakouska a Čech+Moravy za pomoci zbytku Maďarů (+Slováků) a tu a tam žoldnéřských pluků, placených papežem či Bavory. Bez pravomocí velitele, s nimiž Turci problémy neměli. Tady jde spíš o páteř a ostří.

Re: Nemít Palestince:
Autor: H. Lukešová Datum: 10.8.2017 10:22

Přesně tak a sílu izraelské demokracie ukazuje, že dovolí, aby vycházelo takové svinstvo, takový hnus, jako je levicový vlastizrádný plátek, co si říká Hárec...

Hárec pravidelně běsní proti své zemi Státu Izrael, národu Izraelskému, píší tak dá se duchovní říci vrahové Gideon Levy či Amira Haas, za slova by se nestyděli Hamasáci, Hizballáhovci či kdysi šašek Ahmadinežád...

A po skončení druhé světové války také osvobozené země pořádaly hon na kolaboranty s nácky, řadu z nich oběsili či zastřelili. U nás na jihu, co jsem slyšela samosebou z doslechu, oběsili také kolaborantku z německými národními socialisty na náměstí.

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: H. Lukešová Datum: 10.8.2017 10:10

Takto s panem Novakem nesouhlasím v ničem, je zuřivý antisemita možná i genocidního rozsahu, leč z něj v principu není cítit nenávist k názorovým oponentům...Jako u některých...

Re: Nemít Palestince:
Autor: H. Lukešová Datum: 10.8.2017 10:02

Muslimové se panečku také umí servat mezi sebou, takový vražedný konflikt mezi šíty a sunity...Ale pro nás Evropany a Američany je to dobrá zpráva, kdyby se kolem 1,5 miliardy muslimů sjednotilo a vyrazilo na nás, bylo bychom po smrti. Takže by bylo dobré podporovat třenice mezi muslimy a to co největší.

Re: Nemít Palestince:
Autor: P. Lenc Datum: 10.8.2017 9:10

Jo, jak jde o Židy tak 721 má "super" informace.Bibi je "válečný zločinec" a zlodějíček a nebýt palestinských arabáků, tak by se Židi "servali".Je zajímavé, jak se antisemitismus může projevovat.Že celé dění svědčí o něčem, čemu se říká demokracie, tak to blbovi vašeho formátu nedochází.Vždyť jde o"ty židáky", že?

Re: Nemít Palestince:
Autor: J. Rechnovský Datum: 10.8.2017 9:02

Aha, takže panáček je židobijec...:-/

Víte, "hrdino", Netanjahu to neustojí a půjde. Nebo ustojí, zůstane v úřadě a třeba jej zas znovu zvolí. Prach se na chvíli rozvíří a pak zas pomalu sedne. Tenhle nudný koloběh je základem stability každé vyspělé společnosti. Israel prošel spoustou podobných afér a musí čelit permanentnímu ohrožení. Přesto je stabilní společností západního typu.

Podřadná společnost se naopak vyznačuje labilitou. Jakákoli aférka poruší napjatý klid, vede ke krveprolití a ty vážnější ke kmenové nebo rovnou občanské válce...končící napjatým klidem.

Arabská společnost je podřadná. Žít v podřadné společnosti je pro svobodného člověka naprostým utrpením. Takže. Místo romantického žvanění o zlých židech si dejte rok života třeba v Egyptě. A pak se přesuňte do Israele...

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: I. Schlägel Datum: 10.8.2017 8:52

Mistr Nowak je v podstatě zdráv. Je pouze poněkud intelektuálně vychýlený. To se stává i v lepších rodinách.

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: M. Drašner Datum: 10.8.2017 7:37

Ano. A titiž křesťanští Arabové (z hlediska historického spíše poarabštění Syřané, tj. potomci místních usedlíků, ještě než se Arabové vylili z Arabského poloostrova), jsou nejspíš totožní s aktéry Intifiády nožů a křičí Allah akbar! čistě proto, aby zamaskovali své skutečné náboženské přesvědčení. Doma zdrávi?

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: D. Novak 721 Datum: 10.8.2017 1:15

Se zrádci žádné slitování mít nelze. Oni se nesnaží dobře vycházet s izraelskými úřady, oni donášejí na svoje sousedy a vlastence. Pravda, někdy jsou k tmu okupačními úřady donuceni. Třeba jejich dětem sníží trest za vrhání kameny po okupantech.

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: H. Lukešová Datum: 10.8.2017 1:04

Pan Naddaf je ctihodný arabský občan toužící po míru s Izraelci. Není to žádný zrádce. Na izraelské straně je touha se s Araby dohodnout.

Nebo schvalujete chování řady palestinských Arabů, kteří své tzv. "kolaboranty" zabíjejí? Třeba jen kvůli tomu, že se snaží dobře vycházet s izraelskými Židy?

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: D. Novak 721 Datum: 10.8.2017 0:58

Jistě, taková arabská verze Emanuela Moravce.

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: H. Lukešová Datum: 10.8.2017 0:54

A již někteří izraelští Arabové Stát Izrael podporují. Gabriel Nadaf

https://en.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Naddaf

https://www.google.cz/search?q=gabriel+naddaf&rlz=1C1LENN_enCZ461CZ461&tbm=isch&imgil=CSMypKjLSLDa_M%253A%253BDqhIaAqzKuZnlM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fen.wikipedia.org%25252Fwiki%25252FGabriel_Naddaf&source=iu&pf=m&fir=CSMypKjLSLDa_M%253A%252CDqhIaAqzKuZn

Nemít Palestince:
Autor: D. Novak 721 Datum: 10.8.2017 0:52

tak by se mezi sebou Židé servali :-) Je tam veselo. Jordánský král byl dnes u Abbáse. A Bibi je vlastně kromě válečného zločince i prachobyčejný zlodějíček.

http://zpravy.idnes.cz/izrael-netanjahi-jair-benjamin-kauza-dva-/zahranicni.aspx?c=A170804_160320_zahranicni_aha

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: D. Novak 721 Datum: 10.8.2017 0:46

Nejedná se o konflikt náboženský, ale o národní. Arabové jsou totiž i křesťané. Dva národy se perou o kus půdy. Oba si činí nárok, a oba mají kus pravdy. Jedni tvrdí že tam byli kdysi, a že se vracejí, a ti druzí zase tvrdí že tam žijí po generace, a tudíž je ta země jejich.

Jinak Netanjahu již obvinil média a levici že vedou hon na něj a jeho syna (nesbírá lejna po svém psu, nepracuje a žije nákladně na státní útratu, uráží Olmertova syna že randí s Palestincem). Nezklamal :-)

Re: Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: H. Lukešová Datum: 10.8.2017 0:41

Měl jsem přítelkyni Adrianu Katzovou, šéf-psychiatričku v klinice Sderotu. Léta ošetřovala izraelské oběti ostřelování. Zemřela na rakovinu. V posledních dnech už nevěřila v budoucnost Izraele, že přežije v moři nenávisti a odmítání. Byla to odvážná žena, věrná patriotka, ale kdyby byli všichni Izraelci jako ona, Izrael by skončil.

Izrael potřebuje hrdiny z židovských komunit Judeje a Samaří. To jsou opravdoví sionisté, opravdoví židovští vlastenci, mají často tajnou podporu Židů ze zahraničí. Jejich podpora je věc morálky a pro jejich úspěch je životně důležitá. Jestliže osud západní civilizace je závislý na Izraeli a osud Izraele na židovských .komunitách v Judeji a Samaří, pak svoboda světa je závisl.á na těch odvážných mužích a ženách. Proto mají mou podporu. (Aruc 8.7.2015)

Kdysi izraelští levicoví politici vlastně vybudovali :
Autor: H. Lukešová Datum: 10.8.2017 0:35

Stát Izrael, mají zásluhu na jeho vzniku, na vítězství arabsko-izraelských válek (minimálně Válku za nezávislost...), nicméně v současnosti je izraelská levice velmi naivní a spíše Izraeli škodí.Snaha dohodnout se s palestinskými teroristy je kontraproduktivní. Tady nejde o konflikt o zemi, ale jedná se o konflikt náboženský. A útočení proti židovským domovům v Judei a Samaří je také zločinné.

Likud zajistí Izraeli bezpečnost, ať už s Netanjahuem či bez něj. Většina Izraelců není nakažena zhoubnou ideologií neomarxismu, ctí vlastenectví, lásku ke své zemi a své půdě.

Gulio Meotti: "Židovské komunity mají mou podporu"

Život židovských komunit v Judei a Samaří není snadný. Pokaždé, když tam Židé jedou po silnici, jedou s obavami. Mají pocit, že jsou terčem na střelnici. Tak přišli o život také Danny Gonen a Malachi Rosenfeld, zastřeleni arabskými teroristy. Přesto většina z nich odmítá, žít ve své zemi se strachem. Staví domy, osévají pole, rodí děti a bojují. Neobávají se ani tak toho, že budou jednou vyhnáni, ale že se jednou jejich život stane nesnesitelným.

Nepotkal jsem v Izraeli nikoho, kdo by nechtěl žít v míru. Jejich samotným "hříchem" není samotný pobyt, ale to, že se nechtějí vzdát. Proto je "svět" nenávidí a proto v západním světě převládá mínění, že území Judeje a Samaří je "Palestina" a že tamní Židé tam žijí neoprávněně, na půdě "ukradené" Arabům.