20.10.2017 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Zločinné neziskovkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 71, poslední: 10.8.2017 10:50, přehled diskusí

Není pochyb o tom, :
Autor: V. Klepetko Datum: 9.8.2017 18:21

že kdyby byla činnost vylovujicich neziskovek pozastavena, tak se počet utopených migrantů sníží řádově. Z dnešních tisíců ročně na stovky!

Už jen z tohoto důvodu je jejich účast na ilegální migraci morálně odpudivá a v podstatě vražedná, a to bez ohledu na to, jestli mají s pašeráky nějaké zločinné dohody...

Fuj!

Není pochyb o tom, :
Autor: P. Rudolf Datum: 9.8.2017 19:12

že váš přïspěvek je fuj. Nebo, že by jenom hloupý?!

Re: Není pochyb o tom, :
Autor: R. Neveselý Datum: 9.8.2017 19:25

Hloupý jste ovšem vy, Hofmane. Neskonale.

Re: Není pochyb o tom, :
Autor: V. Klepetko Datum: 9.8.2017 19:28

Jde asi o jinou životní zkušenost. Mám tu právě na návštěvě švagra z Austrálie s rodinou. Když tam vrcholila krize s ilegální migrací, tak umiralo velké množství lidí, kumulativně za 10 let cca 15.000, což bude Adi o třetinu více než ve Středozemním moři za jediný rok. V tomto roce se za 7 měsíců neutopil v Australii ilegální migrant žádný (a legální také ne).

Kdyby tam australská vláda nechala řadit různé "Lékaře bez hranic" a "zachraňovat tonoucí", tak ve vysledku budou opět stovky mrtvých.

Lidský život má vetší cenu, pane Rudolfe, než ideologické přesvědčení! A nejhroznější zlociny na světě se páchají s těmi nejlepšími úmysly a ve jménu dobra a spravedlnosti, ale to vy určitě víte :-((((

Re: Není pochyb o tom, :
Autor: V. Klepetko Datum: 9.8.2017 19:31

"asi o třetinu více"

Re: Není pochyb o tom, :
Autor: M. Vondráček Datum: 9.8.2017 20:29

Neví , on je připraven ty zločiny páchat :-)

Re: Není pochyb o tom, :
Autor: A. Nový 840 Datum: 10.8.2017 0:11

Rudáčku/Hofmane,Ty nejsi jen fuj a jen hloupý. Ty jsi přímo debil!

Al Capone byl oficiálně obchodníkem s nábytkem:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.8.2017 17:10

Lékaři bez hranic jsou oficiálně neziskovkou. A takových neziskovek je tu HROZNĚ MOC! Nelze je absolutně srovnávat se spolkem zahrádkářů!

Re: Al Capone byl oficiálně obchodníkem s nábytkem:
Autor: R. Neveselý Datum: 9.8.2017 18:49

Pan Klepetko ovšem píše o činnosti vylovujícich neziskovek, tedy o jednom konkrétním segmentu neziskovek.

Opravdu by mne zajímalo, co si vlastně :
Autor: D. Stirský Datum: 9.8.2017 14:46

různí přispěvatelé pod pojmem (právo jej nezná) neziskovka představují. Zajímalo by mne, zda jest např. známo, že ve formě spolků existuje velké množství sportovních organizací (svazů, klubů, TJ apod.) nebo že do stejného ranku patří i požárníci. A to nemluvím o veřejném sektoru (příspěvkové organizace - galerie, nemocnice, muzea, školy...).

Re: Opravdu by mne zajímalo, co si vlastně :
Autor: R. Neveselý Datum: 9.8.2017 15:23

Trochu se mýlíte. Nezisková organizace je právnická osoba, jejímž účelem není vytvářet zisk, tedy která není obchodní společností ani jiným podnikatelským subjektem. Jsou nestátní NO a státní, mezi něž patří Vámi jmenované příspěvkové organizace. Ty mohou ovšem provozovat se souhlasem zřizovatele hospodářskou činnost a tím si vylepšit příjmovou část hospodaření. Mezi "neziskovky" patří také např. veřejné vysoké školy, veřejné výzkumné instituce a další subjekty (je toho víc). Musí ovšem vykazovat zřizovateli, jak z dotacemi na jejich činnost nakládají.

Re: Opravdu by mne zajímalo, co si vlastně :
Autor: D. Stirský Datum: 9.8.2017 15:32

Nevím, v čem se mýlím. Píši prakticky totéž - ve veřejném sektoru se hovoří o tzv. vybraných účetních jednotkách. Soukromoprávní "neziskovky" rovněž nemají jako základní cíl dosahovat zisku resp. dělit jej mezi vlastníky: spolky, nadace, nadační fondy, ústav, o.p.s... To, že řada sportovních organizací je ve formě spolku, je fakt. Samozřejmě, fotbalové či hokejové kluby jsou často a.s., tj. klasické podnikatelské subjekty.

Re: Opravdu by mne zajímalo, co si vlastně :
Autor: R. Morava Datum: 9.8.2017 17:09

Samozřejmě je to věcí definice. "Neziskovka" jako takové je skoro vše co tu popisujete, ale všichni víme že "neziskovky" na které se tu nadává jsou různé ty gender, multi-kulti a podobné spolky.

Ale máte pravdu. Nakonec zákon by měl jasně definovat rozdíl mezi těmi pochybnými neziskovkami a těmi co dělají potřebné věci - pomáhají finančně i prací nemocným, hasí požáry, ty ostatní by pak měly být odstřiženy od dotací a v případě nelegálních činů - např. ovlivňování politiky zahraničními subjekty, nelegální migrace, nedemokratické utlačování většin zakázány.

Re: Opravdu by mne zajímalo, co si vlastně :
Autor: R. Neveselý Datum: 9.8.2017 18:46

V tom konstatování o neziskovkách v závorce: "(právo jej nezná)" --- každá neziskovka je právní subjekt. Předpokládám, že pojem "neziskovka" se běžně používá jako zkrácení názvu "nezisková organizace".

:
Autor: V. Klíma Datum: 10.8.2017 10:50

Prave kvuli zminenym nejasnostem uprednostnuji pojem "nevladni organizace".

Protoze nektere "neziskovky" mohou byt velice ziskove...

Re: Opravdu by mne zajímalo, co si vlastně :
Autor: M. Prokop Datum: 9.8.2017 17:04

To záleží na tématu článku. Pokud bude o sportu, kultuře, zdravotnictví, tak bude o užitečných neziskovkách, z nichž jste mnohé vyjmenoval a jej jich ještě více, které by měly žít hlavně z příspěvků členů a sympatizantů a za ty peníze vykonávat nějakou činnost. Není dobré, pokud jim "přisypávají" stát či obce, ty by si na to měly raději zřídit svůj orgán či stoprocentně vlastněnou akciovku, která spadá pod jasná pravidla zacházení se státními či obecními penězi. Ale budiž, je to zavedeno jinak, ač lepší by bylo snížit daně, nechat peníze lidem aby ti přispívali dle svých zájmů. Je totiž také dost různých organizací, provozujících nějaký sport nebo kulturu a nedostávajících od státu nic. Proč jedni ano a druzí ne, těžko říci.

Pak jsou ovšem také neziskovky, používající stejnou právní formu a bojující za své, mnohdy pochybné zájmy, obvykle proti státu, jeho součástem a proti lidem a organizacím, které se jim nelíbí, typicky racketeerské spolky typu Dětí země, Greenpeace, různé ty "hatefree", nenávidící lidi jiných názorů, feministické, gender, náboženské etc., snažící se přinutit jiné lidi aby žili dle předsudků jim milými, leč jinými nesdílenými a tam už je státní podpora vyloženě škodlivá. Jistě, máme demokracii, mají právo na existenci, nepřekračují-li pravidla stanovená zákony. To je ale vše, cokoliv nad to ku škodě jest.

Co to znamená integrovat?:
Autor: D. Polanský Datum: 9.8.2017 12:10

To slovo se již tak zprofanovalo, že nikdo ani neví co vůbec znamená. Příklad: Muslim si vezme u nás holku, udělá jí 4 děti a ona musí chodit v šátku. On řekněme že nějak pracuje. Rodina bere i středně veliké sociální dávky, jelikož jeho plat je slabší. Integroval se? Ptám se o proto, že takových rodin bude přibývat.

Re: Co to znamená integrovat?:
Autor: R. Neveselý Datum: 9.8.2017 12:46

V tom smyslu jak to píšete, znamená integrovat = parazitovat.

Re: Co to znamená integrovat?:
Autor: R. Morava Datum: 9.8.2017 17:20

Integrace je přizpůsobení společnosti. Integrovaní lidé se chovají podobně jako původní obyvatelé i když mají třeba jinou barvu pleti, ve většině životních situací jejich chování nevybočuje z chování většiny. Přínosem přesto může být částečná neintegrovanost - některé nekonfliktní zvyky jako jídlo, tanec, náboženství pokud neobtěžují původní obyvatelstvo.

Pokud někdo za integraci považuje něco jiného, je to blázen. Integrace evidentně není neznalost jazyka původních obyvatel, náboženství, které je obtěžuje, nebo je dokonce ve vážném rozporu se zákony psanými i nepssanými.

Mají podobný pohled na svět, druží se s domorodci, umí jazyk a pracují podobně jako domorodci.

integrovat?:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.8.2017 21:03

Např. teď prosadili i jinou integraci. Nejen fyzicky postižené děti, ale i mentálně špatnější děti do normálních běžných škol.

Je to jeden z těch novodobých nesmyslů, kterým vyženou poslední zbytky dobrých učitelů ze škol..

Ten výraz byl zařazen do našeho slovníku úmyslně, aby nahradil pojem - asimilace..

Situace není tak závažná, článkem se jen vzbuzuje nenávist:
Autor: T. Krystlík Datum: 9.8.2017 11:33

proti nevládním organizacím. Ty za loňský rok dodaly do EU jen 13 % všech vylovenců. Minulý týden konečně začala fungovat libyjská pobřežní stráž, vylovila v libyjských výsostných vodách tisícovku migrantů a dopravila je zpět do Libye. Že podle pana Zdechovského neexistuje rozdíl mezi vylovujícími neziskovými organizacemi a pašeráky je demagogie nejhrubšího zrna. Ony organizace neberou od migrantů peníze za umožnění se dostat do Evropy.

Re: Situace není tak závažná, článkem se jen vzbuzuje nenávist:
Autor: S. Moc Datum: 9.8.2017 11:47

Peníze od migrantů skutečně neziskovky neberou, ale jakmile takový migrant dorazí do Evropy a neziskovka se o něj stará, bere na to peníze od státu. Že bere víc než migrantovi předá je na snadě. Proto je v jejím zájmu aby do Evropy přišlo co nejvíce migrantů a neziskovka se o ně starala a zároveň na tu činnost brala od státu nemalé peníze.

Situace není tak závažná, článkem se jen vzbuzuje nenávist:
Autor: T. Krystlík Datum: 9.8.2017 12:29

To co popisujete je trestné v každém státě.

Re: Situace není tak závažná, článkem se jen vzbuzuje nenávist:
Autor: R. Langer Datum: 9.8.2017 12:56

Ne, to je normální praxe, neziskovka část peněz používá na svůj provoz...

Re: Situace není tak závažná, článkem se jen vzbuzuje nenávist:
Autor: M. Prokop Datum: 9.8.2017 14:29

Trestné možná, bohužel ne trestané.

Re: Situace není tak závažná, článkem se jen vzbuzuje nenávist:
Autor: J. Ráž Datum: 9.8.2017 15:54

Přesně! Když bosenský nebo kosovský pašerák přiveze v dodávce deset migrantů, dostane relativně vysoký trest. Když doveze "neziskovka" do Itálie tisíc migrantů, nazve se to humanitární pomoc a nikdo k soudu nejde! Takže nezodpovědnou otázkou je, proč jeden dostane trest a druhý, který dělá to samé, trestán není.

V Německu to edvidentně trestné NENÍ!:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.8.2017 17:12

Neziskovky to jsou slušňáci:
Autor: D. Polanský Datum: 9.8.2017 12:11

chtějí love jenom od státu a nějakého toho dárce. Přece si nebudou špinit ruce.

Re: Situace není tak závažná, článkem se jen vzbuzuje nenávist:
Autor: F. Navr8til Datum: 9.8.2017 12:14

Nevidím podstatný rozdíl ve výsledku činnosti pašeráckých mafií a neziskovkářů. Jedni to dělají pro peníze, druzí, protože je to baví, ale výsledkem jedněch i druhých je dovoz nelegálů do Evropy. Je to rozdíl jako mezi nájemným vrahem a fanatickým zabijákem. První to dělá za peníze, druhý zadarmo naplňuje nějakou ujetou fixní ideu.

Re: Situace není tak závažná, článkem se jen vzbuzuje nenávist:
Autor: J. Kombercová Datum: 9.8.2017 13:02

Loď stála nějaký ten peníz (velký), provoz stojí také nemalý peníz, něco musí, ti dobromilové, jíst atd. Tak kdo to platí?!