21.6.2018 | Svátek má AloisDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Neziskové organizaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 12.8.2017 23:22, přehled diskusí

Mezinárodní vody:
Autor: J. Belling Datum: 12.8.2017 23:22

Mezinárodní vody jsou mimo pravomoc národních policejních orgánů, tudíž každý - dokonce i ta zmiňovaná výletní loď - má právo jim tam odmítnout přístup.

Ať tomu budeme říkat:
Autor: B. Rameš Datum: 7.8.2017 14:45

neziskovky (proč, když generují zisk?) NGO (proč, když jsou závislé na penězích od vlády?) nebo jinak, je to další krásná ukázka "odklánění" (čti odkrádání) peněz z veřejných rozpočtů. Ale nedivme se, každý druhý vysloužilý nebo i aktivní politik a každá první (druhá, třetí....) žena politika mají svoji "neziskovku", o dalším příbuzenstvu a jejich kamarádech nemluvě.

Čest výjimkám v řádu procent z celkového počtu, které dělají něco užitečného.

Lékaři bez hranic:
Autor: J. Jurax Datum: 7.8.2017 0:58

neumožnili bezpečnostním složkám vstup na své lodě a svůj nesouhlas zdůvodnili tím, že by se ilegální imigranti, tedy osoby bez jakýchkoli dokladů totožnosti, mohli cítit kriminalizováni.

Je-li tohle pravda, pak aspoň tihle lékaři bez hranic jsou pěkní parchanti.

Spíš mne napadlo, že je poněkud zvláštní a pro současnou EU takměř signifikantní, že se bezpečnostní složky nechaly tímhle odmítnutím odradit. Nebo se odradit nenechaly?

neziskovky:
Autor: D. Šimáček Datum: 5.8.2017 15:37

jsou církve moderní doby, jen místo bohem vydírají lidi a stát páchaným dobrem, stejně jak v církvích se v nich nalézají i dobří lidé nesobecky pomáhající druhým (ti by pomáhali i bez neziskovek) no a pak je tam další sorta lidí kteří z toho mají vcelku pohodlné živobytí, a ty je potřeba poslat na pracák!

Re: neziskovky:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 6.8.2017 19:11

O neziskovkách, natož o círvích máte celkově neúplné informace ( v podstatě lze říci, že víte kulový ). Zřejmě myslíte ty enormě škodlivé "politické" neziskovky, ale těch je jen pár % z celkového počtu. A jestli vás "Něco" vydírá, nejspíš skrze svědomí, pak to určitě nejsou církve, ale samotný Bůh. A pokud máte špatné svědomí, není to s vámi ještě až tak úplně špatné.....

Re: neziskovky:
Autor: R. Chodovsky Datum: 6.8.2017 19:55

A Vy, se svým přehledem a vzděláním, místo aby jste něco o ziskovkách řekl, vrhnete se na diskutujícího a snažíte se ho zesměšnit tvrzením, že ví kulový. Já se přikláním k opačnému názoru. Kulový víte Vy a děláte ze sebe myslitele.

Neziskové letadlo:
Autor: F. Navr8til Datum: 5.8.2017 14:34

Princip činnosti parazitických neziskovek je následující: Najdu nějaký malý problém a založím neziskovku pro jeho řešení. Jakmile dostanu dotaci, problém rozpitvám, zevšeobecním a medializuji. Tím se s malého problému stává velký problém. A velký problémy, to jsou také velké dotace, za které je možno vyrobit mezinárodní ostudu a zaplatit si spřátelená média. Také je možné psát udání do Bruselu nebo do Štrasburku. Pak se už vláda neodváží nezvýšit dotace a neziskovka tak může dále rozšiřovat svoji činnost, najímat si drahé právníky a skučet ve veřejnoprávní televizi. Tak se z ozdobné zídky stane nová rasistická Berlínská zeď nebo se zemědělské farmy na dohled pamětní desky prasečák špinící pamárku romského holokaustu. Naskýtá se otázka, co by se stalo, kdyby stát zastavit parazitickým neziskovkám vyhýbajícím se evaluaci dotace. Stalo by se, že by se s exitem neziskovky scvrkl galaktický poblém do své původní trpasličí velikosti.

Re: Neziskové letadlo:
Autor: V. Kain Datum: 5.8.2017 18:04

S tím naprosto souhlasím,ale proč jim nepřivřou politici kyslík.Ty neziskovky nevznikly přes noc.Jak je možné že se o to vlády vůbec nezajímají a vůbec nikdy to nebylo projednávané ve sněmovně?Jedou v tom snad vybraní politici taky?

Re: Neziskové letadlo:
Autor: F. Navr8til Datum: 6.8.2017 18:50

Proč neziskovkám nezarazí politici dotace? S největší pravděpodobností se bojí mediálních útoků od korektních novinářů. Maistream totiž nedokáže ani informovat o závažných problémech, ani je analyzovat a komentovat. Proto jako mediální bomby prezentuje utrpení opuštěných zvířátek, nešťastný úděl fetujících samoživitelek či smutné oči imigrantů. A na nich přece neziskovky páchají dobro!

Re: Neziskové letadlo:
Autor: J. Jurax Datum: 7.8.2017 0:53

Jedou v tom snad vybraní politici taky? No, jedou. I kdyby jen ze strachu, že budou zostuzeni v médiích, když nějakým neziskovým parazitům navrhnou přiškrtit, neřkuli dokonce zcela odejmout prachy.

Zatím mi nikdo nevysvětlil proč:
Autor: J. Ráž Datum: 5.8.2017 13:46

jsou privátní charitativní organizace financovány ze státního rozpočtu. Buď je v celospolečenském zájmu státu aby charitativní činnost stát vykonával a tedy i financoval, a to zcela jistě je, pak by to měla dělat státem zřízená organizace podléhající nějakému ministerstvu. Privátní charitativní organizace by měl stát podporovat např. daňovým zvýhodněním oproti běžným ziskovým činnostem, ale rozhodně by je neměl financovat z veřejných zdrojů.

A jsem zásadně proti tomu, aby z veřejných rozpočtů, na jejichž naplnění se podílí každý výdělečně aktivní občan, byly dotovány čistě zájmové organizace typu Romea.cz nebo Evropské hodnoty, jejichž celospolečenský přínos je nulový a údajná neziskovost je pouhou proklamací.

Mimochodem: Člověk v tísni byla všeobecně respektovanou organizací, dokud ji jeho vedení nezpolitizovalo a to samé (o zpolitizování) se dá s jen malou nadsázkou dnes říci i o organizaci Lékaři bez hranic

Dobroduzi bez hranic:
Autor: Karelkarel Datum: 5.8.2017 12:52

Lékaři bez hranic nejsou nic jiného než zvláštním způsobem vyšinutí dobrodruzi, kteří léčí tam, kde by spíše měli věcem nechat přirozený průběh, třeba v přelidněné Africe. Zatímco mladí lékaři z afrických a asijských zemí, kteří vystudovali v Evropě, taky v Evropě zůstali, nahrazují je lékaři z onoho pofiderního spolku Lékařů bez hranic. Zkuste po některém z nich chtít, aby šli dělat praktického lékaře třeba na Osoblažsko!

Poslední věta je naprosto brilantní :)))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 6.8.2017 22:34

VŠECHNY neziskovky, které se nestarají o zdravotně:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.8.2017 10:47

postižené a sport mládeže by měly být úplně mino státní financování. A měly by mít NULOVÝ vliv např. na schvalování liniových staveb!

Jakékoliv granty pro "Lékaře bez hranic" je třeba OKAMŽITĚ ZASTAVIT.

Důkazy:
Autor: D. Stirský Datum: 5.8.2017 9:24

Pikantní je, že zatím zde nikdo nejmenoval jedinou "neziskovku", o které ví, že si v ní management rozděluje královské odměny, že zkreslují trh, atd., atd.

Re: Důkazy:
Autor: P. Dvořák Datum: 5.8.2017 9:54

Člověk v tísni.

Re: Důkazy:
Autor: P. Lenc Datum: 5.8.2017 10:20

Jo, ti se "tísní" všude tam, kde tečou peníze.

Re: Důkazy:
Autor: D. Stirský Datum: 5.8.2017 10:32

Tak si prohlédněte jejich výroční zprávu. A pak hodnoťte.

Toto úplně stačí:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.8.2017 10:49

https://www.clovekvtisni.cz/cs/pracovni-prilezitosti

Re: Důkazy:
Autor: P. Khail Datum: 5.8.2017 10:46

Jako heslo dobré ale jako argument to má nulovou hodnotu, dokonce je to lež.

Re: Důkazy:
Autor: A. Nový 840 Datum: 5.8.2017 11:18

Jestli funguje rumlovka ještě dnes nevím, ale podobných je čímdál tím víc. Jen kolem romů je jich na padesát.

Jan Ruml v čele neziskovky

Sdružení pro integraci a migraci šéfuje Jan Ruml. Podle závěrečné právy za rok 2014 byly píjmy něco přes 8 milionů Kč. Všechno z veřejných zdrojů. (Evropské fondy, hlavní město Praha, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo vnitra, Visegrádský fond, Norské fondy atd.) Z těch osmi milionů jich celých šest a čtvrt milionu jde na osobní náklady, na mzdy plus sociální a zdravotní pojištění. Pak jsou jiné výdaje (propagační materiály pod.). Kolik asi zbyde Kč na inzerovaný účel v názvu? Je evidentní, že sdružení bylo založeno kvůli lehkému výdělku.

Nebýt trvalého odporu...:
Autor: P. Hlosta Datum: 5.8.2017 9:19

Je spousta umělého trhu, kde dotace státu a obce křiví stav na trhu a skutečně podnikající pro zisk pak nemají šanci. Jsou celé oblasti podnikání postižené zásahem státu a obcí. Zdravá konkurence je ničena a prodražuje se tak poskytování služeb a zboží. Je to socialistický trend to z centra ovlivňovat trh s čímkoliv. Škodlivost toho je dávno známá a přesto se děje stále a má své obhájce, co těží z toho stavu na úkor jiných.

Neziskovka musí(!) odůvodňovat nutnost své existence, aby od státu a obce vůbec mohla dostávat podporu pro svou činnost. Tak se děje to, že trendy je charita, out je poctivá dřina, poctivé podnikání bez podpory státu. Už dobře například víme, jak "zlé to je s migranty a jak dobře je, že jsou pro ně charitní aktivisté a jak potřebné je na to vydávat peníze společnosti". Média jsou od počátku migrantské krize plná toho podporování aktivismu na záchranu migrantů. Státní úřady podporují tuhle aktivitu a existují celé programy na aktivistické snahy, jejich zrody a jejich podporu.

Názory proti neziskovkám jsou stírány jako bezcharakterní. Máme se smířit s tím, že část lidí zkresluje tržní prostředí podporovaně státem. Máme se smířit z důsledky činů neziskovek, těch negativních zvláště. Přání podporovatelů neziskovek nám mají být za svaté, nemáme jim do toho kecat. Takový byl dosud trend a nebýt trvalého odporu k němu, dnes by zdejší článek ani nebyl napsán, ač je opatrnický dost.

A tzv. neziskovky nejen že mohou,:
Autor: D. Stirský Datum: 5.8.2017 8:23

ale ony dokonce musí občas zisk vytvořit. Resp. musí mýt výnosy minimálně vy výši nákladů, neb i neziskovka - kupodivu - musí hradit faktury a jiné dluhy. Zatím jsem žádného manažera pobírajícího vyváděný zisk nepoznal - ostatně je-li tomu tak, musí odvést daň a pojištění a vše navíc uvést ve výroční zprávě. Zato znám desítky dobrovolníků, kteří nedostávají za práci ve spolku, o.p.s., nadaci atd. nic.

Jde totiž o to, že by neziskovky, starající se o migranty,:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.8.2017 10:54

NEMĚLY VŮBEC EXISTOVAT, neboť migranti jsou jako celek ABSOLUTNÍ ZLO (generalizováno, ale celkově to tak je).

A neměly by tudíž existovat ani pracovní místa v těcto neziskovkách. TEČKA!

Jinak, poslanec Okamura předložil parlamentu interpelaci, kde se táže, kolik je v Česku neziskovek, zabývajících se migranty a kolik peněz dostávají od státu. Odpovědi se ovšem NEDOČKAL!

Jen část pravdy:
Autor: J. Pražák Datum: 5.8.2017 7:59

"V případě financování z veřejných zdrojů se to neobejde bez nezbytné kontroly". Ono je nutné kontrolovat i ty neziskovky financované ze soukromých zdrojů. V USA mají již desetetiletí zákon, který to nařizuje, v Rusku ho opsali nedávno a byl ohromný povyk. Je třeba bránit tomu, aby takoví Sorosové ovlivňovali politiku v jiných státech.

Máte pravdu!:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.8.2017 10:55

Jádro pudla je:
Autor: Z. Rychlý Datum: 5.8.2017 7:46

v tom sousloví "celospolečensky prospěšné". S trochou potměšilosti vůčí "přímé demokracii" bych navrhl, aby ke každé "celospolečenské prospěšnosti" bylo vypsáno celostátní referendum.

Dokud bude argumentace nekonkrétní, :
Autor: V. Student Datum: 5.8.2017 7:39

- argumentace týkající se problematičnosti neziskovek - do té doby bude k ničemu. Tenhle článek je výborný, ale nekonkrétní, takže ho kdokoli může - a úspěšně se děje - zkritizovat.

Výmluva Lékařů bez hranic je trapná. Pokud je ilegální přechod hranic protiprávní, a to je, pak se lze jen těžko bránit kriminalizaci. Ale je to opravdu jen výmluva, ve skutečnosti jde o pašování migrantů do Evropy. Tohle je třeba jeden konkrétní příklad, nezdá se vám? A našlo by se víc, stačí hledat. Snad se na tuhle problematiku už konečně někdo zaměří!

Re: Dokud bude argumentace nekonkrétní, :
Autor: Z. Rychlý Datum: 5.8.2017 7:50

Svého času vydávali Svobodní ve svém časopise seznam organizací, které navrhovali zrušit a šetřit tak státní rozpočet. Byly tam údaje o přijatých sumách a počet zaměstnanců. Velmi zajímavé čtení.

Re: Dokud bude argumentace nekonkrétní, :
Autor: D. Stirský Datum: 5.8.2017 8:10

Ano. Jednalo se o státní neziskovky, tj. o úřady. Zde by bylo rušení záhodné, zrušit soukromou neziskovku stát může těžko.