20.6.2018 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: ISIS prohrává bitvu, ale vyhrává válkuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 18.7.2017 23:20, přehled diskusí

Otázka:
Autor: J. Jurax Datum: 18.7.2017 23:18

"Bude Západ schopen nejen osvobodit Rakku a Mosul, ale i zastavit tuto kulturní lavinu, která se jej snaží rozdrtit?".

No, dnes to vypadá, že toho schopen není. Osvobodí zmíněná města, a bojovníci ISIS s občanstvími západních států se vrátí domů a dostanou místo špagátu socdávky, aby nestrádali.

A zatímco muslimové vybíjejí křesťanské komunity, Západ, tedy Evropa, se nechává bez odporu zaplavovat muslimskou invazí, jíž se nejen nebrání, ale aktivně jí - ve jménu humanismu arciť - pomáhá. A invazory živí, šatí, opečovává, dovoluje jim šířit svou nenávistnou ideologii v mešitách, není ochoten je donutit, aby dodržovali nejen evropské zvyklosti, ale i zákony. Ve jménu sebevražedné ideologie multikulti a pošetilé tolerance nebrání vlastní kulturu, ale ustupuje té cizí, nenutí ty, kterým udělil azyl či občanství k asimilaci, ale umožňuje jim, aby vytvářeli nepřátelské páté kolony a enklávy, kde platí šaría a názory mullů a které jsou semeništěm kriminality a teroristů, a ustupuje jejich drzým požadavkům. Trpí jim okázalou neloajalitu k zemi, která jim poskytla útočiště.

Tahle neskonale pitomá laxnost, neschopnost nebo možná i šílený záměr evropské věrchušky se jednou škaredě vymstí. A nemusí to ani moc dlouho trvat.

Možná, že odsun muslimů z Evropy bude v budoucnu ještě to humánnější řešení.

No,:
Autor: J. Jurax Datum: 18.7.2017 22:58

"Vzestup Jeremyho Corbyna, ultra-pacifistického lídra labouristů, který obvinil „válku proti teroru“ z nedávných útoků v Manchesteru a Londýně, by byl v Británii před šesti měsíci nemyslitelný. Jeho úspěch je jasně spojen s nedávným krveprolitím v britských ulicích."

Tohle že je Británie? Země, která kdysi vzdorovala úplně sama Hitlerovi, vydržela bombardováni, vyhrála bitvu o Británii a nakonec se spojenci slavila vítězství? A dnes stačí pár teroristických útoků s množstvím obětí i škod zanedbatelným proti jednomu jedinému náletu Luftwaffe na Londýn a Britové volí Corbyna jako pacifistu a odpůrce obrany proti militantnímu islámu? Že by nový Chamberlain a appeasement? Nebo je v Británii už přesmíru zamuslimeno?

Churchill se musí obracet v hrobě ...

To přece víme už dávno,:
Autor: A. Alda Datum: 18.7.2017 14:13

že Satan bude nejprve velmi úspěšný, než bude definitivně zničen.

Re: To přece víme už dávno,:
Autor: R. Langer Datum: 18.7.2017 16:26

Opravdu to víme tak jistě? Ono už se to někdy povedlo? Nebo je Satan pořád mezi námi?

Re: To přece víme už dávno,:
Autor: J. Anděl Datum: 18.7.2017 19:41

"Víme" to díky tomu, že se o tom píše v Bibli.

Problém je, že abychom mohli poznat, že je právě nejúspěšnější, museli bychom znát celou budoucnost lidstva a jasně vidět, že už nikdy nebude ještě úspěšnější, než je právě teď.

;-)

Re: To přece víme už dávno,:
Autor: J. Anděl Datum: 18.7.2017 19:42

Aha, jen "velmi úspěšný".

Tak to jsem napsal blbost :-).

Zbývá už jedině zpochybnit měřitelnost slova "velmi", ale napodruhé se do toho pouštět nebudu :-)

Asi tím vše neskončilo.:
Autor: L. Severa Datum: 18.7.2017 13:56

Již Pasteur objevil schopnost přeměny bakterií ve spory, které se jeví jako mrtvá tělíska která přetrvají i tisíce let, ovšem když se ocitnou v příznivém prostředí, znovu oživnou. Co se stane s těmi teroristy ISIS, budou zajati a internováni, nebo snad postříleni ? Určitě ne, asi se také dočasně zasporují a rozprchnou po světě.

Re: Asi tím vše neskončilo.:
Autor: J. Jurax Datum: 18.7.2017 23:20

Ti, co mají občanství západních států se vrátí domů a dostanou sociální dávky, aby nestrádali. Pověsit je, jak by se patřilo, nebude lze - porušila by se tím jejich lidská práva zaručené listinou základních práv a svobod.

Slepá ulička universalismu "západních hodnot".:
Autor: P. Zinga Datum: 18.7.2017 12:52

"Démonizací sekulárního diktátora Baschar al-Asada v rámci normativní alternativy "demokracie nebo diktatura" byly opět přenášeny západní kategorie na Blízký Východ, ve kterém jsou ve skutečnosti jsou náboženské a mocenské konflikty mezi Sunity a Šiity nebo mezi kmeny a etnickými skupinami. Státy s vynucenou sekularizací lze držet pohromadě pouze diktaturou. Už pouhý pokus o jejich demokratizaci vede k jejich rozpadu."

Prof. Dr. Heinz Theisen, Katolická vysoká škola v Kolíně nad Rýnem

Tak si vyberte, co je pro nás, Evropany, přijatelnější.

Re: Slepá ulička universalismu "západních hodnot".:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.7.2017 22:32

THE AMERICAN CONSERVATIVE MAGAZIN: Ako Amerika ozbrojila teroristov v Sýrii – KOMENTÁR Garetha Portera http://www.kvonline.sk/the-american-conservative-magazin-ako-amerika-ozbrojila-teroristov-v-syrii-komentar-garetha-portera/

A to vše prováděl ISIS i jeho předchůdci:
Autor: V. Novák Datum: 18.7.2017 9:40

za intenzivního zalhávání a s podporou Západu "bojovníkům za svobodu, demokracii a proti Zlému Asadovi"...

Teprve když začal IS podřezávat západní rukojmí v přímém přenosu (naprostá marginalita v těch desetitisících povražděných křesťanů, jezídů, drúzú, židů, šíitů i nedostatečně salafistických sunnitů), teprve pak Západ zjistil, že to jsou barbaři - ale otočit a přiznat že je nelze potlačit jinak než diktaturou, v lepším případě sekulární, k tomu se USAEU politici neodhodlali dosud.

Co bylo před Islámským státem?:
Autor: F. Navr8til Datum: 18.7.2017 8:52

Autor trpí zatměním mysli. Jinak by připoměl, kdo stál u kolébky Islámského státu. Neoprávněný útok USA a jeho spojenců na Irák a zavraždění Saddama Husejna bylo roznětkou pro nárůst islámského fanatismu. Křesťanská komunita, která měla v Iráku 2000 let trvající nepřerušenou historii, byla vyvražděna a vyhnána ještě před územní expanzí Islámského státu! Stejným výsledkem, to jest vyvražděním a vyhnáním křesťanů z Kosova, skončila válka USA proti Srbsku. Stejně by skončila i multikulturní společnost alawitů, křesťanů a dalších národů a náboženských skupin v Sýrii pokud by se podařilo zničit sekulární režim prezidenta Asada. Také křesťanští Koptové měli v Egyptě namále, když se s podporou USA zmocnilo v zemi vlády Muslimské bratrstvo a po desítkách hořely křesťanské chrámy. Naštěstí s islamisty zatočil vojenský diktátor Sisí. Ukazuje se, že autoritativní vládce je pro islámské státy požehnáním a naopak implantace demokracie do společnosti ovládané primitivním pouštním náboženstvím, je naprostou katastrofou a koncem neislámských komunit.

Re: Co bylo před Islámským státem?:
Autor: M. Prokop Datum: 18.7.2017 10:59

To záleží na tom, jak hluboko do historie jdete.

Klidně můžete za počátek průseru považovat podporu diktátorských režimů (hlavně Irák, Sýrie, jednu dobu Egypt, Libye) Sovětským svazem.

Nesmíte být ovšem fixován na USA.

Re: Co bylo před Islámským státem?:
Autor: F. Navr8til Datum: 18.7.2017 11:07

Tyto diktátorské režimy udržovaly v islámských státech jakous takous rovnováhu. Pokud jste měl možnost navštívit Sýrii nebo Irák před dvaceti lety, pak vám neušlo, že v městech chodily ženy bez čádorů, studovaly na vysokých školách a kino či televize nebyly šajtánův vynález. Královský režim v Maroku nebo Jordánku je stejně autoritativní a drsný, a jsou to země s přísným režimem, kde si islamisté nevyskakují.

Re: Co bylo před Islámským státem?:
Autor: Z. Lapil Datum: 18.7.2017 12:27

Otázka je, jak dlouho by se ti diktátoři udrželi. Osobně mám za to, že všechny ty Sýrie, Alžírska i (zatím!) funkční Egypty a Maroka jsou skrze populační růst krásnou ukázkou Hrnečku vař. Můžete na to dát tlakovou poklici a říkat tomu papiňák, ale jednou to vybouchne, ne že ne; a protože kaše je muslimská, vyletí z toho muslimové.

Skoro mi vychází, že momentální stav "pozvolného" přetékání je z těch lepších variant. Tfuj tajxl, to se mi to nelíbí.

Re: Co bylo před Islámským státem?:
Autor: P. Zinga Datum: 18.7.2017 12:36

Je Saudská Arábie diktaturou anebo demokracií? Blbá otázka...Je to kámoš USA, tudíž se jedná o demokracii, kterou vyváží do světa. V případě USA se jedná o reexport.

Re: Co bylo před Islámským státem?:
Autor: A. Hrbek Datum: 18.7.2017 15:30

Klidně můžete za počátek průseru považovat rozbití osmanské říše po ISV a rozdělení vlivu v této oblasti mezi Anglii a Francii.

Nesmíte být ovšem fixován na Sovětský svaz.

Re: Co bylo před Islámským státem?:
Autor: M. Krátký Datum: 18.7.2017 11:31

Irák byl největším přítelem Adolfa Hitlera - proti spojencům. V Persii ( nyní Iránu ) to bylo jinak. Historie je sviňa.

Irák NEBYL přítelem Adolfa Hitlera, ačkoliv mu část:
Autor: P. Vaňura Datum: 18.7.2017 15:13

obyvatelstva byla nakloněna. Proněmecká vláda, vzniklá v dobnu 1941, byla v květnu 1941 svržena zásahem Britů. Irán byl v létě 1941 okupován vojsky GB a SSSR, aby se přes jeho území mohl\a dopravovat západní vojenská pomoc do SSSR!

Re: Co bylo před Islámským státem?:
Autor: J. Berger Datum: 18.7.2017 15:44

Pane Navr8tile, ještě bych vzal do úvahy Sorose, který, ač miliardář, je levičák až na půdu, svůj majetek používá, aby svrhl pravicové vlády, a Obamu přesvědčil (asi mu to nedalo moc práce) aby podpořil "arabské jaro", což byl všech průserů futrál a počátek.

Bohužel:
Autor: Senil Datum: 18.7.2017 8:43

Ano, v Evropě byjráva. Přičinou jsou zkorumpované politicky korektní elity. Problém bude, když islám vyhraje v německu a stane se z Německa něco jako Turecko ve středověku. Islámská mocnost, co bude vládnout Evropě.

http://www.epshark.cz/clanek/106/zrozeni-germanistanu

Re: Bohužel:
Autor: L. Popovský Datum: 18.7.2017 11:02

Děkuji vám za odkaz.

Zabránit konfrontaci - svatozář jistá!:
Autor: V. Student Datum: 18.7.2017 8:40

Pro vrcholné západní politiky je hlavním cílem zabránit násilné konfrontaci mezi dvěma kulturami, a to za každou cenu. Problém je v tom, že oni se tomu opravdu snaží zabránit i za cenu, kvůli které ve válce nasazovali své životy naši dědové a otcové, totiž za cenu své svobody. Kdo byli naši předci? Ještě nedávno hrdinové. Za koho by politici (řízení neziskovkami) považovali dnes třeba účastníky Pražského povstání? Za horké hlavy, které měly raději sedět doma na zadnici a počkat na Rusáky, kteří to měli v popisu práce? Jak mohou klást věnce ke hrobům těch, kteří padli za naši svobodu, když jsou pro ně dnešní hlasy po svobodě populismem? Jak se mohou hlásit k odkazu obrozenectví a zároveň zavírat ústa těm, kteří varují před dnešními riziky?

Re: Zabránit konfrontaci - svatozář jistá!:
Autor: R. Langer Datum: 18.7.2017 16:31

Mohou, protože LŽOU. A je jim to zcela přirozené. Ale to by nebylo to nejhorší. Nejhorší na tom je, že jim to většina lidí VĚŘÍ. :-(

Je to pořád dokola.:
Autor: P. Lenc Datum: 18.7.2017 8:29

"Hodní muslimové" a "zlí muslimové".V "hodné muslimy" začnu věřit v okamžiku, kdy budou pořádat masové demonstrace proti těm "zlým", kdy se budou opravdu integrovat a dodržovat zákony země ve které žijí,kdy se v no-go zónách nebudou moci ukrývat teroristé a v mešitách nebudou moci kázat imámové nenávist proti naší civilizaci.Kdy se potomci druhé nebo třetí generace muslimů "radikalizují" a říkají narovinu co s námi udělají v okamžiku, kdy islám zvítězí.Protože nějaký pokrok ze strany muslimů usazených v Evropě nevidím, tak KAŽDÝ muslim je pro mně nepřítelem a budu "nekorektně" protiislámský.Hluboký středověk ve své vlasti ani v Evropě nechci.Přijde doba, kdy zvrhlá "multikultura" bude souzena a po právu odsouzena.Jenom mám oprávněnou obavu,že ta doba nastane po opravdu ošklivé válce.A nedělejme si iluze, ta válka již začala.

Re: Je to pořád dokola.:
Autor: J. Anděl Datum: 18.7.2017 8:40

Ony se masové demonstrace nepořádají ani na Západě, a když, tak proti kapitalismu.

Re: Je to pořád dokola.:
Autor: P. Lenc Datum: 18.7.2017 8:48

I to patří k multikulti.

:
Autor: J. Anděl Datum: 18.7.2017 10:23

No, právě.

... KAŽDÝ muslim je pro mně nepřítelem ...:
Autor: P. Dvořák Datum: 18.7.2017 10:20

a korektnost je totéž, co sebevražda řízená toxoplazmózou, která v mozku způsobuje změny, takže např. myši přestanou kočky považovat za svoje predátory.

Re: ... KAŽDÝ muslim je pro mně nepřítelem ...:
Autor: R. Langer Datum: 18.7.2017 16:32

Ale neházejte to na toxoplazmózu, to je také pěkný nesmysl... :-P