21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Multikulturalismus zešílelŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 164, poslední: 18.7.2017 9:39, přehled diskusí

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: S. Netzer Datum: 17.7.2017 9:34

Ženská obřízka je rozšířená hlavně v Africe (http://www.dofeve.org/about-fgm.html) a praktikují ji jak muslimové, tak i křesťani (1url.cz/Kthzc). Jedná se o předislámský zvyk.

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: R. Tesařík Datum: 17.7.2017 10:01

Ale nejenom v Africe, že ehm. O jaký zvyk se původně jedná je naprosto jedno. A taky je potřeba zaplést do toho křesťany. Vy jste vypečenej ptáček..

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: J. Anděl Datum: 17.7.2017 10:07

Odhaduji, že je to předislámská záležitost, dodržovaná v určitém kulturním prostředí, které v sobě snoubí (velice zjednodušeně) Afriku (případně kmeny) a islám. A jako všechno má své výjimky. A jako všude, v mnoha případech nebyla novým náboženstvím (islámem) zničena, nýbrž adoptována a povýšena. Ovšem vzhledem ke struktuře islámu ne všude a ne všemi. Kanonická věc to myslím není (mohu se plést, ale prý to není v koránu), ale to je v reálném důsledku jedno.

I my jsme schopni hájit křesťanské Velikonoce před barbary, včetně vajíček, zajíčků a pomlázek :-)

P.S.: to byl jen modelový příklad předkřesťanských zvyků, nikoliv srovnání těch věcí jako stejně špatných.

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: J. Jurax Datum: 17.7.2017 20:43

Ehm - soudíte tedy podle toho postskripta, že křesťanské Velikonoce včetně vajíček, zajíčků a pomlázek jsou špatné, avšak méně špatné než ženská obřízka?

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: J. Anděl Datum: 17.7.2017 21:06

Původně jsem chtěl napsat, že ne, že jsem myslel "stejně špatné" ve smyslu obojí stejné. Nikoliv jako srovnání míry.

Ale abych řekl pravdu, jak si během psaní uvědomuji (původní příspěvek jsem smazal), malou, drobnou, přesto však výhradu k Velikonocům mám. Je to takový invazivní socializující zvyk. To šlehání pomlázkou, polévání vodou - narušuje to hranice, které si kolem sebe vytváříme. Já mám své hranice rád, moc si je cením. Tento zvyk mi připomíná iniciační rituály různých skupin (tábory, primitivní kmeny, armáda, věznice), při kterých člověk musí podstoupit něco nepříjemného či ponižujícího, aby se stal členem.

No, ale je to s obřízkou nesrovnatelné, nebo srovnatelné jako moucha a slon (či komár a velbloud). Jenomže já prostě nejsem fanda rituálů a zvyků. Ohavných, nebo jen otravných. Snad jen Vánoce mám rád.

FGM je jeden z dalších důvodů proč nepouštět islám:
Autor: H. Lukešová Datum: 17.7.2017 0:23

do ČR. Žádný muslim, žádný problém. Ať odtáhnou neomarxisté a všichni obhájci islámu do muslimských zemí, když islám tak obhajují a chtějí ho v Evropě.

Re: FGM je jeden z dalších důvodů proč nepouštět islám:
Autor: P. Sulc Datum: 17.7.2017 0:56

Sami od sebe neodtahnou; k tomu je musi nekdo donutit. Ale plkani v hospode u piva ci TV to zcela jiste nebude. Laxni, prezrani, apaticti a lini Evropane, tedy obyvatelstvo, se musi vzpamatovat a hlasite protesdtovat, ne po tisicich, ale po milionech a nejen v nedeli odpoledne, kdyz je hezky, ale den za dnem. To se ale tezko stane, jak prinutit odule tloustiky, aby vztali s gauce a neco delali? A tak se historie bude opakovat: odporni barbari prevalcuji dalsi civilisaci.. ale mozna ze po nejakych 300-500 letech bude Evrpoa opet dobra.

Re: FGM je jeden z dalších důvodů proč nepouštět islám:
Autor: P. Sulc Datum: 17.7.2017 1:12

A ted se podivejte na svoje krajany: kolik z nich protestuje proti muslimum? Daleko vice je tech, co jim nadava rasistu, neofasistu atd. Jakou ma podoru treba Konvicka? Zadnou, media vydlabala mozky vetsiny obcanu-ovcanu: ti mu bodou nadavat, kdyz ono je to tak pekne se po nekom ''povozit'', sprdnout ho. A socialismem prolezli Cesi toho vyuzivaji. Vsak komuniste dostanou opet svych dobrych 15 procent.

Re: FGM je jeden z dalších důvodů proč nepouštět islám:
Autor: J. Anděl Datum: 17.7.2017 22:23

Njn, je to zlý. A my, co nejsme odulí tlouštíci, se zvedneme a jdeme do fitka :-).

Jenomže co si počnete s těmi z nás, co prostě vědí, jak to končí, když se někam vydají davy? Třeba jako v Hamburku.

Ne. Jedinec snad zmůže málo, ale zůstává jedincem. Dav zmůže sice hodně, ale jedinec ho nezajímá - a jedinec nemá možnost ovlivnit, kudy se ten dav vydá (jako během křišťálové noci, bartolomějské noci, abych uvedl další příklady kromě toho Hamburku).

To je volba pro každého z nás.

Abyste získal širokou podporu, musíte nalézt široce přijatelnou nabídku. To je realita. Pokud ji nenajdete, selháváte stejně, jako tlouštík na gauči. Jen se u toho víc vztekáte.

Islám:
Autor: D. Polanský Datum: 17.7.2017 6:53

Jenomže oni chtějí Islám (lenost, pohodlí, válčení) a současně vymoženosti křesťanské civilizace.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 17.7.2017 0:21

Je-li ženská obřízka zmiňovaná v Koránu, obdobně jako je mužská obřízka zmiňována v Bibli, pak je to součástí víry. Sahá-li se však k podivpojmu "kulturní náboj", patrně tomu tak nebude. Může to být tradice. Ty se vyvíjí, resp. se mají, s ohledem na kulturu sousední, měnit. Viz křesťanské symboly a svátky. "Kulturní náboj" (!?!) je mi zatraceně podivným souslovím, připomene mi hned oblití člověka kyselinou. Náboje bych proto netolerovala.

Re: :
Autor: P. Dvořák Datum: 17.7.2017 2:47

Náboje bych naopak doporučoval, ale rozhodně ne ty kulturní.

Re: :
Autor: J. Babicka Datum: 17.7.2017 7:08

Není v Koránu. Je tam jen obřízka pro muže

Re: :
Autor: T. Kočí Datum: 17.7.2017 8:46

Pro muslimáky (muže)doporučuji "uřízku" ,ne obřízku.