21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Multikulturalismus zešílelŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 164, poslední: 18.7.2017 9:39, přehled diskusí

:
Autor: M. Jandáková Datum: 17.7.2017 0:21

Je-li ženská obřízka zmiňovaná v Koránu, obdobně jako je mužská obřízka zmiňována v Bibli, pak je to součástí víry. Sahá-li se však k podivpojmu "kulturní náboj", patrně tomu tak nebude. Může to být tradice. Ty se vyvíjí, resp. se mají, s ohledem na kulturu sousední, měnit. Viz křesťanské symboly a svátky. "Kulturní náboj" (!?!) je mi zatraceně podivným souslovím, připomene mi hned oblití člověka kyselinou. Náboje bych proto netolerovala.

Re: :
Autor: P. Dvořák Datum: 17.7.2017 2:47

Náboje bych naopak doporučoval, ale rozhodně ne ty kulturní.

Re: :
Autor: J. Babicka Datum: 17.7.2017 7:08

Není v Koránu. Je tam jen obřízka pro muže

Re: :
Autor: T. Kočí Datum: 17.7.2017 8:46

Pro muslimáky (muže)doporučuji "uřízku" ,ne obřízku.

FGM je jeden z dalších důvodů proč nepouštět islám:
Autor: H. Lukešová Datum: 17.7.2017 0:23

do ČR. Žádný muslim, žádný problém. Ať odtáhnou neomarxisté a všichni obhájci islámu do muslimských zemí, když islám tak obhajují a chtějí ho v Evropě.

Re: FGM je jeden z dalších důvodů proč nepouštět islám:
Autor: P. Sulc Datum: 17.7.2017 0:56

Sami od sebe neodtahnou; k tomu je musi nekdo donutit. Ale plkani v hospode u piva ci TV to zcela jiste nebude. Laxni, prezrani, apaticti a lini Evropane, tedy obyvatelstvo, se musi vzpamatovat a hlasite protesdtovat, ne po tisicich, ale po milionech a nejen v nedeli odpoledne, kdyz je hezky, ale den za dnem. To se ale tezko stane, jak prinutit odule tloustiky, aby vztali s gauce a neco delali? A tak se historie bude opakovat: odporni barbari prevalcuji dalsi civilisaci.. ale mozna ze po nejakych 300-500 letech bude Evrpoa opet dobra.

Re: FGM je jeden z dalších důvodů proč nepouštět islám:
Autor: P. Sulc Datum: 17.7.2017 1:12

A ted se podivejte na svoje krajany: kolik z nich protestuje proti muslimum? Daleko vice je tech, co jim nadava rasistu, neofasistu atd. Jakou ma podoru treba Konvicka? Zadnou, media vydlabala mozky vetsiny obcanu-ovcanu: ti mu bodou nadavat, kdyz ono je to tak pekne se po nekom ''povozit'', sprdnout ho. A socialismem prolezli Cesi toho vyuzivaji. Vsak komuniste dostanou opet svych dobrych 15 procent.

Re: FGM je jeden z dalších důvodů proč nepouštět islám:
Autor: J. Anděl Datum: 17.7.2017 22:23

Njn, je to zlý. A my, co nejsme odulí tlouštíci, se zvedneme a jdeme do fitka :-).

Jenomže co si počnete s těmi z nás, co prostě vědí, jak to končí, když se někam vydají davy? Třeba jako v Hamburku.

Ne. Jedinec snad zmůže málo, ale zůstává jedincem. Dav zmůže sice hodně, ale jedinec ho nezajímá - a jedinec nemá možnost ovlivnit, kudy se ten dav vydá (jako během křišťálové noci, bartolomějské noci, abych uvedl další příklady kromě toho Hamburku).

To je volba pro každého z nás.

Abyste získal širokou podporu, musíte nalézt široce přijatelnou nabídku. To je realita. Pokud ji nenajdete, selháváte stejně, jako tlouštík na gauči. Jen se u toho víc vztekáte.

Islám:
Autor: D. Polanský Datum: 17.7.2017 6:53

Jenomže oni chtějí Islám (lenost, pohodlí, válčení) a současně vymoženosti křesťanské civilizace.

Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: M. Mruk Datum: 17.7.2017 0:40

Je to cca rok-rok a půl, kdy jsem na facebooku viděl video z jakéhosi zpravidajství americké TV, kde odborník (patrně) na islám a Afriku znemožnil moderátory, když opravil jejich názor tím, že totiž ženská obřízka není islámský, ale africký problém. Už tehdy jsem si říkal, že bych chtěl vidět aspoň jednu africkou křestanskou rodinu, která spáchá na své dceři obřízku. Ale koneckonců to vyloučit úplně nejde. Jak to tedy je? Máte někdo důvěryhodný odkaz na literaturu nebo nějakou nezávislou organizaci, která by tyto záležitosti objasňovala?

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: P. Dvořák Datum: 17.7.2017 2:52

Jak je psáno v článku: "v Evropě podstoupilo ženskou obřízku přibližně 500 000 žen", jednoznačně ukazuje, že se se jedná o "africký problém".

Asi jako je "africký problém" migrace např. Eritrejců do Evropy :-))

:
Autor: L. Popovský Datum: 17.7.2017 7:07

Jestli se nepletu, tak ženská obřízka existovala již před islámem a islám ji převzal.

Vnímám to prohlášení stejně jako tvrzení, že dnešní teroristické útoky nijak nesouvisí s islámem.

Ještě jsme přeložili jeden článek, vyšel před 4 lety. http://pravyprostor.cz/velka-britanie-krize-v-souvislosti-s-fgm-zenskou-obrizkou/ Chybí tam bohužel odkazy, na blogu jej ještě nemám.

Re: :
Autor: V. Novák Datum: 17.7.2017 10:56

Islám ji nepřevzal, islám ji "jen" nevymýtil!

Proto se praktikuje jen na územích, kde byla praktikována před islámem a tam, kam přišli nositelé tohoto zvyku. Nikam se nerozšířila s islámem.

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: S. Netzer Datum: 17.7.2017 9:34

Ženská obřízka je rozšířená hlavně v Africe (http://www.dofeve.org/about-fgm.html) a praktikují ji jak muslimové, tak i křesťani (1url.cz/Kthzc). Jedná se o předislámský zvyk.

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: R. Tesařík Datum: 17.7.2017 10:01

Ale nejenom v Africe, že ehm. O jaký zvyk se původně jedná je naprosto jedno. A taky je potřeba zaplést do toho křesťany. Vy jste vypečenej ptáček..

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: J. Anděl Datum: 17.7.2017 10:07

Odhaduji, že je to předislámská záležitost, dodržovaná v určitém kulturním prostředí, které v sobě snoubí (velice zjednodušeně) Afriku (případně kmeny) a islám. A jako všechno má své výjimky. A jako všude, v mnoha případech nebyla novým náboženstvím (islámem) zničena, nýbrž adoptována a povýšena. Ovšem vzhledem ke struktuře islámu ne všude a ne všemi. Kanonická věc to myslím není (mohu se plést, ale prý to není v koránu), ale to je v reálném důsledku jedno.

I my jsme schopni hájit křesťanské Velikonoce před barbary, včetně vajíček, zajíčků a pomlázek :-)

P.S.: to byl jen modelový příklad předkřesťanských zvyků, nikoliv srovnání těch věcí jako stejně špatných.

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: J. Jurax Datum: 17.7.2017 20:43

Ehm - soudíte tedy podle toho postskripta, že křesťanské Velikonoce včetně vajíček, zajíčků a pomlázek jsou špatné, avšak méně špatné než ženská obřízka?

Re: Že by byla ženská obřízka islámský problém.:
Autor: J. Anděl Datum: 17.7.2017 21:06

Původně jsem chtěl napsat, že ne, že jsem myslel "stejně špatné" ve smyslu obojí stejné. Nikoliv jako srovnání míry.

Ale abych řekl pravdu, jak si během psaní uvědomuji (původní příspěvek jsem smazal), malou, drobnou, přesto však výhradu k Velikonocům mám. Je to takový invazivní socializující zvyk. To šlehání pomlázkou, polévání vodou - narušuje to hranice, které si kolem sebe vytváříme. Já mám své hranice rád, moc si je cením. Tento zvyk mi připomíná iniciační rituály různých skupin (tábory, primitivní kmeny, armáda, věznice), při kterých člověk musí podstoupit něco nepříjemného či ponižujícího, aby se stal členem.

No, ale je to s obřízkou nesrovnatelné, nebo srovnatelné jako moucha a slon (či komár a velbloud). Jenomže já prostě nejsem fanda rituálů a zvyků. Ohavných, nebo jen otravných. Snad jen Vánoce mám rád.

Určitě to s islámem souvisí:
Autor: D. Polanský Datum: 17.7.2017 6:52

I barbarské kmeny až když byly pokřesťanštěně se civilizačně posunuly výše. Pokud tenhle krok neučiní celá Afrika a Blízký východ budou stagnovat čím dále, tím více.

Jinak autorka žije v Německu, kde je multikulturalismus silně podporován, a je snaha zavléct jej i do východoevropských zemí, což se jim částečně i daří. Ovšem primárně je to proto, že Západ chce zcela ovládnout Východ. Díky vlezdoprdelníkům se jim to opět i částečně daří.

:
Autor: M. Pechr Datum: 17.7.2017 7:00

...je velmi dobře... ...že jsou lidé nebo organizace...jež se tomu věnují a vytváří tlak na změnu...

...a je třeba je zdola podpořit...aby veřejné mínění bylo více a více nakloněno zavržení ženské obřízky...

Ač jsem se snažil...:
Autor: P. Hlosta Datum: 17.7.2017 8:08

...nic kladného jsem na Islámu nenašel. Až na klamný jev, že rodiny více drží se starými lidmi svého rodu. Jenže to je právě o té temnotě v myšlení, kdy staré brání novému. Záporného v Islámu je tolik, až to evokuje diktatury, které jsme si za posledních sto let prožili. Rozhodně by vymývání mozků společnosti s pomocí ideologie mělo být varováním pro všechny, co se oddávají multikulturní vizi světa příchodem stovek tisíc imigrantů a ještě hůře, deseti milionů imigrantů, jak nám to vymysleli vrcholní úředníci EU.

Zničit svět není až tak těžké, složité. Když pomineme nebezpečí zbraní hromadného ničení, pak je nejhorší zbraň slovo, respektive ideologické myšlenky rozšířené na většinu lidí ve společnosti. Ideologie, která nese dogmata, fundamentalistické vnímání víry v tu ideologii, je nebezpečná zbraň hromadného ničení civilizace. To je základní, co nepochopili multikulturalisté Evropy!

Re: Ač jsem se snažil...:
Autor: J. Anděl Datum: 17.7.2017 10:00

Jedna ideologie (řekněme multikulturalismus) může s jinou ideologií buď vést konkurenční boj, nebo se s ní spojit, pokud v tom vidí přínos, ale nikdy nemůže "pochopit".

Re: Ač jsem se snažil...:
Autor: J. Anděl Datum: 17.7.2017 10:26

A jinak ještě něco... Islám zjevně není vaše cesta. Sám jsem na něm také nenašel nic kladného. Nebo lépe řečeno - nic, co by mě přesvědčilo, že bych se chtěl stát muslimem, to je ta vnitřní část náboženství, a nic, kvůli čemu bych si přál, aby byl islám v ČR dominantním náboženstvím s vlivem na náš právní řád - to je ta vnější část.

Pro někoho to ale cesta být může a nemusí ostatním nijak škodit. Dokud se bavíme o vnitřní cestě. To se stát může. Člověk nevidí do hlav všem, ostatně jejich hlavy jsou jejich věc, dokud nezačnou ohrožovat druhé.

Ovšem je-li řeč o cestě vnější, tam je to stejné, jako všechny totalitně levicové záležitosti. Včetně těch "pravicových" či takových, co tvrdí, že doba pokročila a nemůžeme politický svět dělit na "levici" a "pravici" :-)

Co je to za chlapy:
Autor: V. Student Datum: 17.7.2017 8:19

kteří při milování nepotřebují ženu vzrušenou, roztouženou? Citoval bych tady letitý výrok jednoho ožralého pomocného dělníka z hospody: "Ženská je jenom zbytečný maso vokolo ku*dy!" Asi by si mohli podat ruce, muslimové a tenhle primitiv. A vůbec, tady se pořád objevují snahy o definování lidí, kteří se u nás debilně chovají nejen k ženám, ale komukoli dalšímu. Jsou to složité, sociologicko-psychologicko-antropologicko (další ...icka si doplňte)politologické pojmy, ale odjaktěživa se pro tenhle typ lidí používal výraz "primitivové", tak nevím, proč by se to mělo měnit. Chování muslimů, a nejen k ženám, vnímám především jako primitivní.

Re: Co je to za chlapy:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 17.7.2017 10:08

Chování muslimům k ženám je velmi podobné jako u nemuslimů. Zažila jsem na vlastní kůži. Většina byla k ženám uctivá, někteří byli pod pantoflem, část se chovala hulvátsky. Jediný výrazný rozdíl byl v tom, že muslimští muži vetšinou nehledají kompromis a vztah neřeší.

Sluníčkář:
Autor: J. Nový Datum: 17.7.2017 8:22

Sluníčkáři se zas musí kroutit jako hadi mezi podporou muslimů a jejich zvyků a mrzačením ženských orgánů. Jen víc takových příkladů, které je budou štěpit na různé frakce.

Re: Sluníčkář:
Autor: I. Dekyský Datum: 17.7.2017 8:28

Nebudou, oni jsou v přehlížení a překrucování reality velmi pružní. A ještě pružnější jsou v odůvodňování svých pomatených postojů. V tom si nemají co vyčítat ani s agentem Burešem...

Re: Sluníčkář:
Autor: J. Mrázek Datum: 17.7.2017 8:42

Není už nejvyšší čas začít také psát o tom, co ty dodané diskreditační materiály na Clintonovou obsahovaly? macekvbotach.cz

Re: Sluníčkář:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 17.7.2017 10:00

kroutit se nebudou. Ledva jim někdo typu Duggerové vytyčí "správný" směr uvažování, chytí se ho jak lejno košile. Jiný postoj by jim naboural jejich sociální bublinu a to mozek musí odmítnout.

Říká se, že kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi...:
Autor: H. Lukešová Datum: 17.7.2017 9:33

Takto se muslimové u nás chovají ke zvířatům: Viděla jsem kočky, kterým utrhali nohy a vydloubali oči, s utrženými hlavami, stažené zaživa z kůže, se zlámanou páteří a končetinami

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/17499-takto-se-muslimove-u-nas-chovaji-ke-zviratum-videla-jsem-kocky-kterym-utrhali-nohy-a-vydloubali-oci-s-utrzenymi-hlavami-stazene-zaziva-z-kuze-se-zlamanou-pateri-a-koncetinami.aspx

Proto se muslimové chovají k nám bílým Evropanům tak, jak se chovají