20.6.2018 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: O. k., jsme dva národyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 40, poslední: 17.7.2017 17:56, přehled diskusí

Ať řekne, co řekne,:
Autor: P. Harabaska Datum: 16.7.2017 11:52

vždycky z toho čiší na sto honů paranoia.

Re: Ať řekne, co řekne,:
Autor: J. Jelínek Datum: 16.7.2017 13:44

Kdo? O kom to píšete?

Re: Ať řekne, co řekne,:
Autor: P. Harabaska Datum: 16.7.2017 13:51

Přirozeně o něm, lieber Herr Hirsch.

Re: Ať řekne, co řekne,:
Autor: J. Jelínek Datum: 16.7.2017 15:28

Ah so, aber ich bin kein Hirsch, gospodin Garabaška.

Re: Ať řekne, co řekne,:
Autor: P. Harabaska Datum: 16.7.2017 18:25

Tak to jsem z toho opravdu jelen! -:)

Re: Ať řekne, co řekne,:
Autor: J. Jelínek Datum: 16.7.2017 19:44

Hirsch nebo Deer?

Re: Ať řekne, co řekne,:
Autor: P. Harabaska Datum: 17.7.2017 17:56

Ani to, ani ono. Zum weißen Hirsch se jmenuje každá třetí hospoda v Rakousku a Německu a Deer mi příliš připomíná ty silné traktory John Deer. Takže raději po francouzsku cerf. I když. Francouzi nechávají složeného jelena uležet tak dlouho, že se v něm již začínají pohybovat takoví malí bílí červíčci, vermisseaux blancs, teprve pak je to maso ve správné kondici pro kuchyňskou úpravu.

:
Autor: K. Loskot Datum: 15.7.2017 20:35

Bojovat za Boha ? To jim tedy dobre hrabe. To jsou stejne na tom jako islamiste..

Tak nevím, školy nemám, ale pokud Rusové:
Autor: J. Chaloupka Datum: 15.7.2017 14:54

ovlivňovali volby v USA, tak proč se zprávy o tomto ovlivňování objevili až po vítězství Trumpa? Ostatně vzpomínám na starou americkou komedii Russion comes, jak Američané střečkovali. Doteď se neubráním smíchu.

Také to může být celé jinak, v naší rodině tomu říkáme černá kronika. To vzniklo cca v r 1984 a "tábor míru a socialismu" se rozhodl bojkotovat olympiádu, která se konala v jednom americkém městě. Byli jsme v té době v zahraničí a dostávali jsme i tisk tehdejšího Československa. Mohli jsme porovnávat s místním tiskem. V tom našem se otiskovali jen špatné zprávy, prostě černá kronika, v tom místním i ty ostatní. Možná jsme pod vlivem té "černé kroniky" našich médií.

Re: Tak nevím, školy nemám, ale pokud Rusové:
Autor: M. Prokop Datum: 15.7.2017 14:59

ObjevilY se až po vítězství Trumpa proto, že Obama je vědomě přehlížel.

Re: Tak nevím, školy nemám, ale pokud Rusové:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 15.7.2017 18:14

A co ti ostatní, nyní chytří?

:
Autor: K. Loskot Datum: 15.7.2017 20:40

Kupodivu nikdy nerekli jakym zpusobem ovlivnovali volby. To jim hackersky ovladli hlasovaci stroje ?

Americke volby jsou i kuriozni systeme registrace, kde se jiste da nekterym skupinam obyvatel znesnadnit pristup k volbam.

Jinak tabor pravdy a lasky se rozhodl bojkotovat olympiadu v roce 1980 !

důkaz:
Autor: A. Nový 840 Datum: 16.7.2017 10:22

Zde je důkaz o ovlivňování amerických prezidentských voleb Putinem.

https://ukaz.cz/full/vxoXO/g2AKn

Re: :
Autor: P. Harabaska Datum: 16.7.2017 11:59

Bůhví, kdo dodával tak špatně lepící obálky k první volbě rakouského prezidenta. Možná taky Rusové. K té druhé volbě už objednali obálky v Bruselu nebo Berlíně a ovlivňovací hackeři měli po žížalkách!

Re: Tak nevím, školy nemám, ale pokud Rusové:
Autor: P. Harabaska Datum: 16.7.2017 11:55

Ono se těch olympiád bojkotovalo snad i více? Že? Ovšem musíte se na to bojkotování dívat tak nějak třídně, po našem. Jak se to právě nosí!

Vytesnovani Boha:
Autor: P. Juránek Datum: 15.7.2017 14:48

Vytesnovani Boha z vedomi, neboli osvobozeni od nabozenske indoktrinace, je zbaveni se neurozy zvane nabozenstvi. Dokud nebudeme mit odvahu udelat to dusledne, dokud budeme tolerovat nabozenske pomatence ze Zapadu, neubranime se nabozenskym pomatencum z Vychodu.

Co se tyce moralky, zadna krestanska moralka neexistuje. To jen krestanstvi, zidovstvi, ... , se stavi do role ochrance moralky typicke pro spolecnost v dobe nastupu nabozenstvi. Krestane by jiste neuspeli, kdyby hlasali neco jineho, nez co spolecnost povazovala za moralni, postavili se tak proti starozakonninu kleru, jehoz meli lidi po krk. Mohamed taky nemohl hlasat nic jineho nez bezohlednost a nasili proti protivnikum, protoze spolecnost v jeho doby a v jeho prostoru byla nasilnicka a bezohledne zabijeni neposlusnych a konkuretu byla efektivni obrana. V dnesni dobe uz nepotrebujeme odmitat stara zkostnatela nabozenstvi formou zavadeni nabozenstvi jineho - i kdyz snaha o to je (napr. scientologove). Dnes uz ma kazdy, v trochu rozvinute zemi, dost informaci k tomu, aby pro vytvoreni verohodneho obrazu sveta nemusel verit na duchy, byt svate. Dnes je rozpor mezi skutecnosti a nabozenskymi pohledy na svet zrejmy. Odkazme tedy nabozenstvi tam, kam patri, tj ciste do privatni sfery. Nechceme zde zadnou teokracii, ani vlastni ani z importu!

Re: Vytesnovani Boha:
Autor: P. Janos Datum: 15.7.2017 16:18

"Dnes uz ma kazdy, v trochu rozvinute zemi, dost informaci k tomu, aby pro vytvoreni verohodneho obrazu sveta nemusel verit na duchy, byt svate. Dnes je rozpor mezi skutecnosti a nabozenskymi pohledy na svet zrejmy."

To myslíte vážně? A jaké konkrétní informace máte na mysli? Vědecké? Například kvantová fyzika a mechanika popírá všechno, čemu materialisté "věřili". Z aktuálních poznatků fyziky víme, že vůbec netušíme co je to hmota a hmotný svět a vesmír, vůbec neznáme podstatu vnímané reality ani vztah mezi vědomím a realitou. Ty "informace" o kterých mluvíte jsou patrně dost neaktuální.

Re: Vytesnovani Boha:
Autor: J. Jelínek Datum: 15.7.2017 17:17

Je to marné, je to marné, je to marné. Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Zkuste vysvětlit čolkovi Poissonovu formulaci Hamiltonových rovnic.

Re: Vytesnovani Boha:
Autor: p. smatlak Datum: 16.7.2017 9:12

Píšeš sice krásně ale to neznamená,že to nejsou hovadiny bez reálného pohledu a podkladu.Tady jde o lidi a o lidstvo potažmo o jejich chování a jednání.A TO O TOM VĚDOMÍ A REALITĚ JAK SE ZMIŇUJEŠ jsou také jen bláboly.Píšeš tady o neživých věcech a tady se píše o lidech a jejich chování a jednání a to nemá s fysikou nebo vesmírem nic společného.Zkrátka pleteš tady jablka s hruškama a plácáš tady páté přez deváté jen proto aby si ukázal jaký jsi myslitel a jak jsi moudrý ,ale opak je pravdou.

Re: Vytesnovani Boha:
Autor: J. Jelínek Datum: 16.7.2017 10:00

Pokud by nemělo chování a jednání lidí s vesmírem nic společného, pak musíme uznat, že člověk je jakási entita stvořená něčím nadřazeným (kteréžto něco je také mimo prostor a čas) a tedy bychom měli přijmou jakýsi super antropocentrický pohled na realitu. Takovou realitu, která by byla podivnou superpozicí dvou neprovázaných stavů. Což samo o sobě je hovadina jako kráva.

Re: Vytesnovani Boha:
Autor: L. Vrána Datum: 16.7.2017 20:10

Jste patrně teista. Potřeboval bych tedy ještě vysvětlit jak hmota, vesmír, morálka, vztah reality a vědomí souvisí s Bohem.

Ale to není tématem článku R. Jocha.

Re: Vytesnovani Boha:
Autor: S. Kalužík Datum: 16.7.2017 1:22

Pavle, co se Ti to stalo? A od kdy užíváš plurál majestatis?

Nějak se mi nechce věřit,:
Autor: J. Lepka Datum: 15.7.2017 14:19

že by businessman Trumpova střihu věřil rusákovi.

Myslíte, že by spíš měl věřit:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.7.2017 17:08

čechákovi Lepkovi?

Rodina, vlast, Bůh,:
Autor: P. Janos Datum: 15.7.2017 13:21

to jsou přesně ty tři hodnoty západního světa, proti kterým kulturní marxisté z "Frankfurtské školy" publikovali svoji "Kritickou teorii", dle které musí být tato hodnoty ze společnosti vykořeněny, aby člověk mohl být zcela osvobozen od okolností které ho svazují, jako třeba morálka, láska k vlasti atd. Kritická teorie byla hybnou silou studentských nepokojů koncem 60tých let, zejména ve francii a německu a je třeba si uvědomit, že většina dnešních západních politiků je jejím produktem. Jsou to vlastně neomarxisté se vším všudy, není to jen nálepka.

Hlvními zdroji toho, čemu říkáme západní civilizace jsou, židovská morálka, křesťanská láska, římské právo a řecké myšlení, to jsou opravdové "evropské hodnoty". Pro bližší pochopení toho, co se dnes v západním světě děje, doporučuji si vyhledat tyto hesla: frankfurtská škola, kritická teorie, dlouhý pochod institucemi.

Že za "hackem" byli Rusové, to je jenom takový:
Autor: F. Houžňák Datum: 15.7.2017 10:13

žvást, který Joch ochotně rozšiřuje, protože Rusy nenávidí. Kdo za tím byl, nikdo neví, nejpravděpodobnější hypotéza říká, že někdo ze štábu Demokratů, kterému šla Hillary a její prolhané způsoby na nervy. A provedením to nebyl žádný hack, ale "social engineering" postavené na hlouposti Podesty a jeho spolupracovníků, které skvěle vyšlo. To dovede prakticky každý, kdo dovede pohnout myší a dá si s tím nějakou práci. A jádro celé historie je to, že kdyby Hillary tolik nelhala a nepodváděla, nebylo by co zveřejnit, že ano. Ale hlavně že za to "můžou Rusové".

Nevím o tom,:
Autor: P. Zinga Datum: 15.7.2017 9:37

že by Orwell byl komunistou. Byl socialistického smýšlení, což není totéž. A dne s víme, že proroctví jeho nejslavnějších děl-"1984" a "Farma zvířat" se naplňují právě teď, skoro 30 let po pádu "komunismu".

Re: Nevím o tom,:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 15.7.2017 9:56

Nečetl jste pozorně, pane Zingo. V článku se nepíše, že by Orwell byl komunistou, nýbrž že se stal antikomunistou. Stát se antikomunistou jistě nepředpokládá podmínku, být před tím komunistou.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 15.7.2017 1:00

O.K., "rodina, svoboda, vlast, Bůh." Bůh jako poslední slovo?!

.

Vidíme, že post-křesťanský a/teismus byl vlastně jen pouhým DOČASNÝM vytěsněním Boha z vlastního vědomí. Humanismus, coby křesťanské dědictví, přivádí, láskou k bližnímu, na evropskou scéna Boha, v aspektech, kterým a/teista lépe rozumí, které jsou mu bližší (evoluční souboj, soupis a podrobení si odpůrců, zaslíbená Země).

Re: :
Autor: P. Lenc Datum: 15.7.2017 9:50

Ano, ale řekněte to papeži Františkovi.