23.4.2018 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Proč nefandím lepšímu výběru daníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 114, poslední: 18.7.2017 22:07, přehled diskusí

Po vyšším výběru daní volají sociální paraziti:
Autor: L. Novák 475 Datum: 16.7.2017 22:42

- politici zastupující armádu závistivých a nepřejících, kteří by nejraději nemuseli vůbec pracovat a kteří by se nejraději nechali živit ostatními. Tak je tomu učí komunistická a socialistická ideologie, zcela odtržená od přirozených ekonomických motivací v hospodářství. Kdyby se na tyhle parazity vyráběl nějaký insekticid či deratizační prostředek, určitě bych šel utratit větší částku peněz. :-P

Logický a věcně správný článek, odhalující:
Autor: P. Klíma Datum: 16.7.2017 12:04

motivaci daňových úniků.

Ovšem pokrytečtí mravokárci jsou na koni - ze svých vysoce mravních pozic napadnou autora a podobně smýšlející čtenáře Psa a večer, když půjdou spát, si budou říkat:

"To jsem byl dnes krásně čestný a zásadový, všechny daně jsem Sobotkovi dal do pětníku a on je teď rozdá jen těm dávkovým parazitům, kteří si to zaslouží.".

Ach, ty lidská malosti...

Re: Logický a věcně správný článek, odhalující:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 16.7.2017 18:47

Třeba ve švédsku takové úvahy nepořebují, protože nekradou a nepodvádí. Takže zatím jsou potřeba pravidla přísnější. Nejste Jan Hus . A hodně lidí u nás nejsou nevinátka boží , I na blbých silnicích potřebujem pravidla a tam o prachy nejde !?

:
Autor: K. Loskot Datum: 16.7.2017 19:04

Presne !

Re: Logický a věcně správný článek, odhalující:
Autor: M. Prokop Datum: 16.7.2017 22:34

Tam ovšem zase mají jiné problémy. Pokládáte-li Švédsko za ráj s anděly, jste vedle (a to ani neuvažuji o tom, jak to tam změní připrchlíci).

Re: Logický a věcně správný článek, odhalující:
Autor: L. Novák 475 Datum: 16.7.2017 22:47

Češi nejsou Švédi, tudíž švédské zkušenosti jsou nepřenositelné. Švédové taky neměli půl století totalitní komunistický režim jako my. Jestliže český stát a jeho zásTupci předvádějí, jak nejlépe krást a podvádět a nashromážděné peníze rozdávat kamarádíčkům do kapsy, pak je každá koruna vybraná státem od daňových poplatníků ztracena a promrhána bez hmatatelného užitku pro společnost.

Nesouhlas:
Autor: J. Jurax Datum: 16.7.2017 0:58

I když s tím popisem diplomaticky řečeno nehospodárného státu lze souhlasit.

Ale tohle je perfektní plaidoyer ku ukonejšení svědomí daňového podvodníka. Potažmo i toho, kdo mu podvod umožní (šéfe, máte to hotový. Bude to s papírem tisíc, bez devět stovek ...)

Ale i Al Capona dostali na daně. Měl-li nějaké svědomí, jistě si je konejšil podobně.

Re: Nesouhlas:
Autor: L. Novák 475 Datum: 16.7.2017 22:50

Jediný reálný/účinný způsob, jak omezit plýtvání státu vybranými penězi, je omezit rozsah a výši vybíraných daní. Nebo snad znáte nějaký jiný recept? ;-)

:
Autor: K. Loskot Datum: 15.7.2017 20:51

Koukam, ze zlodeji jsou vlastne nasimi dobrodinci. Misto planych diskusi by mela byt pro zivnostniky jedna zdravotni pojistovna a jedna socialni pojistovna. Divim se, ze zivnostnici po ni nevolaji. Ceho se boji, kdyz jsou pry zdravi jako ripy a na duchody od statu nespolehaji.

A to jejich spropitne, co davaji statu na danich z prijmu by se snad dalo i ozelet ( cca 4 miliardy kc rocne)

Články o daních podobného typu:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 15.7.2017 18:31

dělají z daňových podvodníků mučedníky a z těch , co konečně zavedli dopingovou kontrolu daňových podvodníků jakési udavače, či dokonce zločince. Naštěstí málokdo z normálních lidí, co daně platit musí, (samozřejmě kromě těch daňových podvodníků) chápe tuto alternativní logiku takovýchto pisálků. A to včetně populární ekonomky Šichtářové, jinak velice pěkné ženské....

Re: Články o daních podobného typu:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 15.7.2017 18:44

Teď mě ještě napadlo, že pobouření malých daňových podvodníků, kteří jsou postiženi EET, možná dotlačí konečně vládu, tedy tu budoucí, k tomu, aby řešila i velké daňové podvodníky. A tím nemyslím Babiše, který v ČR daně platí, tedy podle jakýchsi pravidel, které bude potřeba změnit, aby všichni a to i včetně Babiše platili bez dosud možného chytračení....

Re: Články o daních podobného typu:
Autor: R. Langer Datum: 15.7.2017 20:39

o tom dost pochybuji, musí totiž pracovat aby se uživili a tohle zřejmě nemají v popisu práce... :-(

Re: Články o daních podobného typu:
Autor: R. Langer Datum: 15.7.2017 20:41

Jo, a představte si, že spousta lidí žije v iluzi, že nějaké daně platí, a při tom to vůbec není pravda. Třeba většina státní zaměstnanců si to myslí určitě. :-D

Re: Články o daních podobného typu:
Autor: L. Písařík Datum: 16.7.2017 7:31

S názorem na mučedníky souhlasím, ale to ostatní - ježkovy oči.

Re: Články o daních podobného typu:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 16.7.2017 19:20

Spravedliví hostinští ? Ani to blbý pivo, nedotáhnou na čárku.Naivky!

Daně:
Autor: Z. Frys Datum: 15.7.2017 18:07

jsou loupež. Pod pohrůžkou násilí. Jedná se o průběžné vyvlastňování a znárodňování soukromého majetku. Stát je v principu zločinecká organizace mafiánského typu, vymáhajícího výpalné ve formě daní. A na rozdíl od mafiánské organizace, která za výpalné opravdu poskytne nějakou bezpečnostní službu (protože má alespoň elementární čest), stát neposkytne prakticky nic. Vyšší výběr daní = vyšší loupež => vyšší rozkrádání uloupených peněz, korupce, klientismus a další nepříjemné projevy provázející přerozdělování uloupených peněz (samozřejmě od chudých k bohatým).

EET je jen sledovací fašistický nástroj, posunující nás do světa orwellovské totality. Do dobrovolné směny mezi subjekty na volném trhu není nikonu nic, a už vůbec ne státu.

Re: Daně:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 15.7.2017 18:34

Váš názor považuji za obzvláště pitomý, ale uznávám, že na něj máte právo.....

Re: Daně:
Autor: L. Písařík Datum: 16.7.2017 7:32

Dokonce i právo takto uvažovat -. Holt - jsme lidi různé.

Re: Daně:
Autor: K. Vyšata Datum: 15.7.2017 22:47

Pane Fryse, právě jste se přiznal k propagaci a podpoře zločinecké organizace. A to tím, že zástupce této organizace volíte. Protože nás, co to pravidelne děláme každé čtyři roky, je hodně, máme co jsme chtěli. Včetně daní.

Nezbývá než se pane Frysku postavit před ministerstvo financí, eventuelně před poslaneckou sněmovnu a vyřvat svoji bezmocnost upravit svět podle svého ......tak jako to dělají tisíce let všichni co daně platí.

Boha jeho !:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 16.7.2017 19:00

Frýs , tak to rozpustíme , a zavedem kmenové zřízení ne?Idyž i tam musíš platit nějakej tribut , třeba za blbost.

Re: Daně:
Autor: L. Novák 475 Datum: 16.7.2017 22:52

Máte pravdu, ale jak vidíte, ovčanům tohle moc nevoní... :-P

Je to tak autore!:
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.7.2017 15:32

Ještě jste upozadil, že výběr daní slouží k uspokojení sociálních potřeb každému, kdo natáhne ruku. A těch pijavic!

Vzali jsme to od revoluce za špatný konec. Místo posílání daní do centra, jsme měli nechat daně v obci a regionu. Do Prahy trošku a do Brusele nic. Bylo by trochu pláče a skřípání zubů u některých obcí, ale nakonec by se demokracie švýcarského typu ustálila. Malý stát by neměl na rozdávání neziskovkám a jiným lehkoživkům, a v obci si všichni víc vidíme do polívky. Bohatá obec je základem úspěchu Švýcarska, a o pravomoci je třeba bojovat, nikoli je předávat vejš a dál.

Re: Je to tak autore!:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 16.7.2017 12:36

Ve Švýcarsku existuje i solidarita mezi obcemi. V každé se spočítá daňový základ, ten se porovná s ostatními obcemi v kantonu a obce odvádějí určité procento z rozdílu, když je u nich výběr daní vyšší než v celém kantonu nebo naopak dostávají určité procento, je-li jejich výběr podprůměrný. Není to dotace, kterou někdo dostane a někdo ne. Takže jejich městská /obecní/ rada ví velice přesně, s jakým rozpočtem může počítat a není to na vůli nějakých úředníků dajlinedajli. A není to zdrojem korupce.

Obec může investovat i nad tyto rozpočtové zdroje, má-li nějaký smysluplný projekt, získá-li příslib banky na tento projekt a pokud tento projekt schválí obyvatelé v referendu, ke kterému připraví písemný materiál, v tomto materiálu dostanou i odpůrci projektu stejný prostor, aby uvedli argumenty proti. Před referendem občané obce vědí, kolik bude projekt stát a o kolik se jim zvýší daň a z tohoto zvýšení se projekt, pokud projde referendem, splatí. Takže v referendu občané rozhodují i o tom, že budou mít vyšší daň a na jak dlouho. To také vede k odpovědnému hlasování v referendu. Říkají tomu infrastukturní daň a aby s tím obce nehazardovaly, tak se platí i malé procento do kantonální pokladny.

Referenda ve Švýcarsku nejsou o tom, jesli mám pocit, že jo nebo že né, ale i o tom že si to zaplatím, když jo. To není líbí nelíbí, dyť jsou to blbci, tak tam nejdu. V referendu člověk přebírá odpovědnost a má následky na jeho peníze.

Re: Je to tak autore!:
Autor: Z. Rychlý Datum: 16.7.2017 13:17

Mám podobné informace. Díky.

Někteří diskutující se domnívají, že k dosažení téhož u nás doma stačí jen zavést institut referenda. Jenže to nestačí, to je dobrá věc na rozhodování, ale důležitější je to, že těm obcím zůstává většina daní v obci. Mají o čem rozhodovat a tudíž zájem o rozdělení vlastních peněz je zákonitě větší. Důležitější než referendum, je ponechat si prachy z daní v obci vyprodukovaných, a tím pádem mít o čem rozhodovat v referendu. To je alfa a omega švýcarské demokracie. Referendum je dobré, ale nikoli samospasitelné.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 16.7.2017 19:14

Hlavně měli 3OO sta let přísného protestantismu , Modlitba a práce!To se nedá naroubovat na Čechy , jak si myslí hloupej Okamura.

Re: No:
Autor: L. Novák 475 Datum: 16.7.2017 22:55

Bingo. Tady ještě větší půlka národa oslavuje komunistické ideály...

Re: Je to tak autore!:
Autor: F. Hereit Datum: 18.7.2017 22:07

Ano, je to přesné. Zažil jsem náhodou v Zurichu referendum o posílení bezpečností městské vodovodní sítě velmi nákladným okruhovým propojením. Mimochodem ta síť perfektně fungovala, šlo o posílení bezpečnosti a možnosti budoucího vývoje. Podrobný rozbor v příloze denního tisku byl fundovaný, podrobný, ale i náročný. Takové referendum by u nás návrh zamítlo, zurišané myslím (už jsem tam nebyl) přijali

Zjistit, kolik má firma, třeba hypermarket, :
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 15.7.2017 14:05

zaplatit na daních, lze velmi snadno spočítat z jejího nákupu a třžeb, které vede na svých účtech.

Počítat to z jednotlivých on-line účtenek je zbytečné, drahé a plýtvání prostředky té firmy, tak i státu. Vnikají náklady na zařízení, na spojení a personální náklady navíc, jak na straně firmy, tak na straně státu.

Představa, že řemeslníci neumějí EET obejít je naivní. Na co nepsali účtenky doposud, to nebudou psát ani online do EET.

Dnes se to dělá tak, že s vámi instalatér a obkladač zajednou do nějakého Sika, či obdobného, řeknou, co a v jakém množství máte nakoupit, i svůj vozík přistaví a oni vám z toho obratem udělají koupelnu. V EET jste sice zachycen vy, ale jejich činění je mimo systém EET. Mnoho z nich už živnost nechalo být, jsou zase zaměstnanci, tam vydělají základ a životní úroveň si zvedají, zase jako v socíku, na fuškách.

Re: Zjistit, kolik má firma, třeba hypermarket, :
Autor: S. Ševeček Datum: 15.7.2017 14:11

Toto dělat doporučujete, nebo kritizujete?

Re: Zjistit, kolik má firma, třeba hypermarket, :
Autor: J. Šimek 066 Datum: 15.7.2017 14:34

už jste naštudoval ty dva moje body?