23.4.2018 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Jak problém vyřešitŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 17.7.2017 11:01, přehled diskusí

Myšlenka samotná je rozumná,:
Autor: B. Rameš Datum: 17.7.2017 11:01

i když ne nová (podobný návrh tu byl poprvé někdy před dvěma lety). I já si myslím, že je potřeba zaujmout aktivní obranu před invazí milionů - do budoucna spíš desítek milionů lidí - a zřídit nějaké detenční zóny mimo území EU. Realizace, jak ji navrhuje autor článku, mně ovšem přijde hodně naivní. A ukusovat kvůli tomu z beztak mizerného účtu na obranu, to už vůbec nepovažuji za moudré.

No comment.:
Autor: I. Hendrych Datum: 17.7.2017 0:08

Když pominu fakt, že jste pomatený soudruh...tak vlastně už potom nelze vaše bláboly jakkoliv comment. Slušně řečeno jste vedle jak ta jedle.

Návrh je to hezký a vcelku i rozumný.:
Autor: J. Jurax Datum: 15.7.2017 0:03

Ale právě proto že je rozumný a mohl by problém invaze migrantů vyřešit, je pro ty neschopné blbečky z brusele naprosto nepřijatelný.

Protože kdyby EU chtěla a nebyla vedena blby, už něco podobného dva tři roky fungovalo.

:
Autor: R. Tichý Datum: 14.7.2017 23:06

Az na ulet s nasimi " okupacnimi vojsky" docela pekny clanek.

"Křesťanská láska":
Autor: J. Schwarz Datum: 14.7.2017 16:24

a humanita jsou prokletím dneška. V době, kdy byly "vynalezeny" nepředstavovaly problém, neboť možnosti "zachránců" byly omezené. Tehdejší humanista dal "potřebnému" polévku, poskytl vodu na omytí ran a umožnil mu přespat ve chlévě. Pokud se ujal nemocného nebo zraněného, pak se dotyčný do dvou týdnů buďto uzdravil a vypadl, nebo umřel, v žádném případě však dlouhodobě nezatěžoval kmen ušlechtilého zachránce. Když se podle humanistických receptů chováme dnes, může nás to stát miliardy, které navíc mají platit ti co s "potřebnými" ani nijak zvlášť nesoucítí. Naopak ti, co svou nehynoucí lásku k celému Lidstvu vykřikují do světa se těmito žvásty docela slušně živí a jsou tedy ve flagrantním konfliktu zájmů. Kam se na ně hrabe Babiš i s Čapím hnízdem a Agrofertem!

Re: "Křesťanská láska":
Autor: J. Vintr Datum: 14.7.2017 18:28

S tou vstřícností k vetřelcům nemá křesťanská láska ani humanita nic společného. Tady se nepomáhá nějakým ohroženým chudákům. Ti lidé, kteří sem lezou určitě netrpí nějakou nouzi nebo nejsou v ohrožení života. To by nemohli mít tolik peněz a utíkaly by především ženy a děti. Ani na tom, že se jim umožňuje ilegální vstup do Evropy a poskytuje se jim zde sociální zajištění, není nic humánního. Láká to sem další a další lidi, kteří tady ale žádné štěstí nenajdou. Nemají prakticky žádnou šanci se začlenit do společnosti a budou tady nakonec žít v horších podmínkách než u nich doma.

Souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.7.2017 20:50

je to pokrytecká idea současnosti, za níž se schovává zbabělost a alibismus, nic víc..

Re: Souhlas..:
Autor: J. Jurax Datum: 15.7.2017 0:05

A pronikavá blbost mozků rozežraných rudozelenou humanistickou plísní.

souhlas, :
Autor: A. Javůrek Datum: 14.7.2017 15:05

jen se bojim, ze pokud se zridi ten tabor treba v Lybii, ale zadne naznaky snahy ze strany EU nevidim, tak se zebrta z Afriky bude sanzit do toho tabora dostat rovnou, ani bevypluji na more. Pokud tam totiz zapad zajisti zazemi, jako jidlo, vodu, televizi ... . TAk to bude jako afrolapka.

Re: souhlas, :
Autor: V. Kain Datum: 14.7.2017 16:18

Neziskováři a multikuturalisti by spustili řev,že takový není ani v opičinci.Tímto bychom jim šáhli na prašule a to by se jim sni trochu nelíbilo.Politici kteří jsou věrni NWO(Merekelová +Macron zcela jistě) by dělali všechno možné aby nám to zakázali.Přísun migrantů je plánované ničení evropské civilizace.A potom ti, co tady budou po volbách vládnout by něco takového neřistoupili.Babiš je největší čerpač dotací a o ně se nenechá připravit.Proto si myslím,že to jeho protimigranství je hrané.Je to účelová lež.

V Libyi se nic nezřídí, :
Autor: J. Kanioková Datum: 14.7.2017 20:45

ta má zatím pořád problémy sama se sebou.. natož se svou jižní hranicí..

Zachránit z děravých lodí,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.7.2017 12:06

dát napít, najíst, zalepit gumák, sebrat motor, vrátit na čluny, dát jím pádla, popovézt k lybijským břehům, posadit do člunu ukázat směr a nechat být.

:)))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 14.7.2017 20:56

Živý přenos z Paříže - pusťte si tu nádheru:
Autor: M. Krátký Datum: 14.7.2017 11:18

ŠAŠCI - Frantíci už hodinu pochodují a mávají šavličkama - a že jim tam Italové posílají vlakama desítky tisíc neutopenců z Lybijských břehů - to je prkotina a nesmí se o tom mluvit - natož psát. jElita z EU to nechtějí vidět, slyšet, řešit - po nás potopa !!!

Takto se problém židů snažilo vyřešit:
Autor: T. Krystlík Datum: 14.7.2017 11:04

už nacistické Německo - strkalo je do ghett a KZs. Odtud je chtěli vyvézt nejdříve na Madagaskar, čemuž zabránilo vypuknutí WW II, pak do dobytých částí SSSR. Poláci je chtěli též vyvézt na Madagaskar, ale vyřešili to tak, že všem pl-židům v zahraničí zrušili na podzim 1938 platnost cestovních pasů.

Takže chcete zavést koncentrační tábory. Velmi ušlechtilé!

Re: Takto se problém židů snažilo vyřešit:
Autor: Z. Velínský Datum: 14.7.2017 12:07

To máte ale úplně převrácené. Proto Vám to nevychází. Převrácené to máte v tom počátečním bodě. A jak je známo z matematické logiky, pokud je předpoklad chybný, implikace Vám vydá jakýkoliv výsledek - třeba i úplnou hovadinu.

Chybu máte v tom, že Vy mluvíte o koncentračních táborech pro vyvážené lidi. Autor ale píše o koncentračních táborech při příjmu, ne při vývozu.

S klidným svědomím jsem napsal koncentrační tábory, protože z tohoto hlediska by na nich nebylo vůbec nic špatného. Nicméně kvůli takovým lidem, jako jste Vy, lidem, kterým se hned naježí všechny vlasy jenom při použití pojmenování, protože si to okamžitě spojíte s něčím negativním - tak kvůli Vám by se takové tábory měly pojmenovat jinak. Což také autor navrhuje.

Re: Takto se problém židů snažilo vyřešit:
Autor: P. Han Datum: 14.7.2017 13:36

Židé, tuším, v Německu od nepaměti žili. Nikde jsem se nedočetl, že by se Hitler stavěním koncentračních táborů snažil vyřešit masovou imigraci Židů do Německa, případně že by židovští imigranti v Německu páchali rasově a nábožensky motivované teroristické útoky. Nečetl jsem ovšem vaše alternativní dějiny, třeba to tam takhle máte.

Re: Takto se problém židů snažilo vyřešit:
Autor: J. Vintr Datum: 14.7.2017 13:57

Židé v Německu absolutně žádný problém nepředstavovali. Naopak bylo nebetyčnou blbosti nacistů, že se těchto spořádaných a pracovitých obyvatel zbavovali a ještě na to plýtvali dopravními a lidskými kapacitami.

Vetřelci, kteří se v současné době hrnou do Evropy, problém představují a v nedaleké budoucnosti se tento problém rozroste do nezvladatelných rozměrů a rozvrátí svět ve kterém žijeme.

:)))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 14.7.2017 20:46

Úplně mylná úvaha, autore!:
Autor: T. Krystlík Datum: 14.7.2017 9:35

I kdyby nakrásně nějaký stát EU souhlasil se zřízením velkých koncentračních táborů na svém území, tak se situace jen zhorší oproti dnešnímu stavu. Lidé budou z nich unikat při každé příležitosti, zůstavší se radikalizovat. Někdo se bude muset postarat do jejich včlenění do společnosti a rozptyl v ní, což bude z koncentráků mnohem obtížnější, při odporu proti přerozdělení pouhých 160 000 běženců do všech států EU zcela iluzorní.

Re: Úplně mylná úvaha, autore!:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.7.2017 10:04

J. Kulheim Datum: 14.7.2017 9:26

KDY SKONČÍ příliv migrantů? Všichni chudáci se do Evropy nevejdou. Několik ilionú je jich na cestě. Jak a kdy to začne někdo řešit? Nepište o 160 ooo migrantů. jejich podstatně víc.

Kde pošleme ty, kteří jsou pro obyvatele nebezpeční? To, že si je Italové vozí, je jejich problém. Nás nech do toho netahají. Odvolávat se na solidaritu je směšné. Kdo byl solidární s námi, když nám vládli komunisté?

Re: Úplně mylná úvaha, autore!:
Autor: M. Prokop Datum: 14.7.2017 10:18

Ten poslední dotaz bych vynechal, solidarita s uprchlíky ze soclágru celkem byla. Rozdíl byl ovšem v množství a kompatibilitě.

Re: Úplně mylná úvaha, autore!:
Autor: T. Krystlík Datum: 14.7.2017 10:31

V rozdělovníku, který odmítá CZ, SK, PL a H, je 160 000 uprchlíků přišlých do E, I a GR před rokem 2015. Žádný jiný rozdělovník EU neexistuje. Když to nevíte, pane Kulheime, nediskutujte!

O solidárnosti. Kdo byl solidární a pomáhal židům a politickým odpůrcům německého nacionálního socialismu? Státy Latinské Ameriky.

Re: Úplně mylná úvaha, autore!:
Autor: J. Vintr Datum: 14.7.2017 13:03

A znáte tu pohádku o Smolíčkovi? Jen dva prstíčky tam strčíme ... Copak tohle může mít nějaký normální konec? Až těm státům, které si je nabraly, dojdou finance na jejich štědré vykrmování, myslíte, že ti vetřelci odtáhnou zpátky, odkud přišli? To určitě ani omylem. Polezou všude, i do takových chudých zemí jako je naše. A když jim nedáme, budou si brát to, pro co sem přišli, sami. A těžko jim v tom kdo zabrání.

Ptal jsem se KDY SKONČÍ příliv migrantů, pane Krystlíku.:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.7.2017 14:33

O rozdělovníku jsem nikde nepsal. Cesta do Evropy stojí nemalé peníze. Většina obyvatel ČR by na to nemělo.

Psal jste, pane Kulheime, že nemám psát o 160 000:
Autor: T. Krystlík Datum: 14.7.2017 17:55

migrantech - jenže pouze těch se týká přerozdělování, ne onoho milionu z roku 2015 a později.

Většina přišedších se pošle domů, až skončí u nich občanské války. Zářný příklad: Kosované a Bosňané na přelomu tisíciletí. Další teprve, až jim nebude doma hrozit pronásledování. Zbytek se musí asimilovat. To se nakonec vše podaří, Německo a Rakousko přijalo v prvních poválečných letech přes 17 milionu lidí.

Reálné zabránění příchodu dalších lze jen třemi způsoby. (1) Zvýšit životní úroveň v zemích Maghrebu, v TR, Libanonu a Jordánsku natolik, aby si migranti řekli: "Proč bychom chodili dál do Evropy, když se zde pěkně žije." (2) Znova kolonizovat všechny země Afriky, odkud se hrnou uprchlíci, omezit proudění uprchlíků přes hranice států mimo Evropu. (3) Odejmout eu-hospodářskou pomoc státům, které tak činit nebudou a nepřijímají zpět své občany.

Re: Psal jste, pane Kulheime, že nemám psát o 160 000:
Autor: J. Vintr Datum: 14.7.2017 22:25

Všechno vedle. Kosované a Bosňané byli pořád Evropané a utíkali opravdu před válkou. Tihle čmoudi se sami zcela určitě nevrátí a teprve uvidíme ten mazec, kdyby se je někdo pokusil vrátit proti jejich vůli. Asimilovat se nemohou ani omylem. Jsou to muslimové a Islám jim to přímo zakazuje. A proč by to taky dělali, když jich tady budou miliony.

Zabránit jejich příchodu jde jedině násilím. Dnes možná ještě poměrně mírným. Zvýšením životní úrovně v jejich zemích jich sem poleze ještě víc, protože víc lidí bude mít peníze na cestu. Srovnání životních podmínek v těchto zemích s Evropou je naprosá utopie. To by se jedině muselo kompletně nahradit domácí obyvatelstvo Evropany. Znovu kolonizovat tyto země by smysl mělo, ale muselo by se postupovat metodami předminulého století. S dnešní humanitou je to opět naprostý nesmysl a navíc na to nejsou lidi. Se státy, odkud k ním přicházejí, je zbytečné jednat, protože žádný z nich není natolik konsolidovaný, aby s ním bylo možno uzavřít fungující dohodu. I kdybychom do nich nacpali sebevíc peněz, tak to nic nevyřeší, jen jim poskytneme motivaci k dalšímu vydírání (jako Turecku).

Re: Úplně mylná úvaha, autore!:
Autor: T. Kohout Datum: 15.7.2017 5:51

Bude další rozdělovník a další a další. Tady jde o to mít stanovisko před katastrofou a ne po katastrofě.

Co to žvaníte. Z takového koncentráku, pokud se bude:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.7.2017 10:05

hlídat pobřeží, téměř není možno uniknout. A byli by tam tak dlouho, pokud by si je nějaký stát, ležící mimo EU, dobrovolně nevzal, třeba 10 let! Přípomínám, že kapacita takovéhoto lágru může být NEOMEZENÁ! Zkušenosti, které nahromadil nezapomenutelný soudruh N. A. Frenkel by nám se správou takového tabora mohly pomoci.

Jen bych to nehradil z vojenského rozpočtu, ale omezil bych státní příspěvky na zelené či lidskoprávní neziskovky.

Ostatně, toto samé by drasticky omezilo příliv migrantů, yvláště, pokud bychom tam deportovali i ty, kteří už jsou v Evropě!

Re: Úplně mylná úvaha, autore!:
Autor: M. Prokop Datum: 14.7.2017 10:16

A v čem vidíte změnu k horšímu? Takhle jich "uniká" ještě více, radikalizují se i když žijí na dávkách a do společnosti se stejně nevčleňují, nepočítáte-li gynekologické experimenty v Německu nebo Švédsku.

A hlavně, pokud by jim známí nepsali, jak se úžasně mají, ale že sedí v detenci, příliv by značně opadl.