19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Došlo ke změně režimu

Ráz politických systémů není dán jen jimi samotnými, ale také institucemi, zákony a zvyklostmi zděděnými po systémech předchozích. Třeba husákovský post-normalizační režim byl z podstatné části ovlivňován tím, co přežívalo ze starších fází marxistického socialismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rychetsky 14.7.2017 3:00

Re: Ten článek je hluboce pravdivý.

Ono to s tema citacema nebude tak zle.

Ja jsem taky hned vyskocil jako certik z krabicky, a rikal jsem si jaka je to od klausisty Hampla leva, takhle slizce pomotat dohromady kritiku vladniho pristupu s tim, ze se tento nejspis motivoval v dokumentu Cloveka v tisni, a pak uz jen kritizovat dokument a nikoli jednotlive kroky a postupy vladniho uradu. A originalni dokument jsem si nasel, a zacal hledat ty pojmy pomoci Ctrl+F, a ha!, nenasel je. Jenze kdyz jsem se podival peclive, tak jsem tam vsechny ty terminy nasel, tak jak je popisuje autor, prestoze ne v presnych citacich. Ostatne, autor netvrdi, ze cituje, ikdyz by to tak mohlo vypadat.

V tom clovekotisnivem dokumentu mi prijde celkem odpudive, ze, cituji, "Je také potřeba uvažovat o možnostech potírání hate speech trestněprávní cestou." Maji v tom hatespeechovi totiz zahrnuto celkem dost normalnich nazoru na spolecensky vyvoj (treba "kontrola/uzavření hranic"), a ze to chteji resit trestne-pravnicky, to je pekna uchylarna.

Zabavne je, jak se Clovek v tisni pak sejde s Robejskem v clanku od vedle. Je problem? Ano, my vime jak na to - poresime tvrde a za kazdou cenu. Extremiste se spoji s extremisty v jednom kole, a je jedno, ze si mysli, ze jsou navzajem nejvetsi nepratele.

P. Dvořák 14.7.2017 6:34

Váš článek je v závěru podivný.

Je neuvěřitelné, jakou demagogii jste schopen použít, když napíšete "Zabavne je, jak se Clovek v tisni pak sejde s Robejskem v clanku od vedle."

Je to směšné, ale bohužel ne k smíchu, jak podle vás, když dva chtějí něco úplně jiného, oba chtějí totéž.

J. Anděl 14.7.2017 13:37

Re: Váš článek je v závěru podivný.

U jakýchkoliv dvou jevů můžete najít nějakou podobnost. Když na ní upozorníte, ještě to neznamená, že jsou podle vás zcela stejné.

Tak například u lidí s protichůdnými zájmy můžete kolikrát pozorovat podobné metody, podobný přístup.

Jak je to s podobností Robejška a Člověka v tísni konkrétně nevím, nicméně z textu je zřejmé, že upozorňuje právě na deklarované metody, nikoliv cíle.

Tohle často vadí lidem, kteří jsou ochotni u svých favoritů nad podivnými metodami přivírat oči a totéž u odpůrců odsuzovat jako největší chucpe.

Jak píšu, v tomhle případě nevím, možná je to špatné srovnání, jeho špatnost ale určitě není v tvrzení, že chtějí totéž, protože to netvrdí.

P. Rychetsky 14.7.2017 15:36

Re: Váš článek je v závěru podivný.

Clovek v tisni vidi vec, ktera se mu nelibi, tedy ze se svobodne diskutuje o komplikovanem problemu, tedy muslimske a africke imigraci a podobne, a definuje si to jako hate speech. Vidi tu diskusi jako problem a nachazi jednoduche reseni - zakazat, a kdo, zlobi tak toho zavrit.

Robejsek vidi, ze demonstrace antifa se vymkla z rukou, a nachazi pro priste jednoduche reseni - semlit, tvrde, a "za kazdou cenu".

V tom jsou si tito podobni. Nechavam stranou plno jinych ohledu, jako ze Clovek v tisni jeste dela plno uzitecnych veci, a Robejsek je cim dal tim nebezpecnejsi politicky operater, ktery kdyby mel moc, tak by nam vytvoril demokracii, ktera by se nam libila jeste mn nez ta dnesni zbordelena, politickokorektni, a i jinak lehce uchylna.

P. Portwyn 14.7.2017 12:23

Re: Ten článek je hluboce pravdivý.

Tak jeden autentický citát:

Výrok "uprchlíci nás budou neco stát" je uváděn jako příklad hate speech, Graf 8.

Rovněž tak "neziskovky využívají uprchlíky na získání dotací" a "strach o budoucnost/deti".

U posledního bych se s dovolením zastavil. Zajímalo by mne, zda by ČvT také identifikoval jako hate speech např. články o potřebě individuálního spoření na důchod nebo píseň "Přesvědč bábu", kde se rovněž vyskytuje strach o budoucnost dětí.

V. Braun 14.7.2017 21:35

Re: Ten článek je hluboce pravdivý.

Buď jste si nepřečetl celou kapitolu nebo jste nám taktně zamlčel, že graf uvádí "zdůvodnění" uvedená po obecném odsouzení Islámu šmahem jako ohrožujícího, v grafu tedy nejsou "příklady hate speach" jak uvádíte.

P. Portwyn 14.7.2017 21:57

Re: Ten článek je hluboce pravdivý.

Někde výše píšu, že konkrétní příklady ve "studii" buď nejsou, nebo jsou nekvantifikované.

V grafu jsou celkem logicky kategorie, tedy nikoli citáty. Nicméně to, že v grafu je kategorie výroků typu "uprchlíci nás budou něco stát" uváděna jako kategorie hate speech, považuji za skandální.

Podle Vás jsou výroky typu "uprchlíci nás budou něco stát" nenávistné?

P. Portwyn 14.7.2017 22:28

Re: Ten článek je hluboce pravdivý.

Pokud chcete vyloženě citaci, tak hate speech je podle ČvT "vsugerovávání čtenářům, že jim od nějaké skupiny hrozí nebezpečí". Předpokládám, že ČvT bude nyní kritizovat řadu našich novinářů, aktivistů, komentátorů za protiruské hate speech? I oni (novináři, aktivisté) totiž varují před nebezpečím, a každého názorového oponenta prohlašují za fanouška či agenta Kremlu.

Na straně 9 je mezi hate speech zahrnuta mj. výzva k evakuaci migra... ehm uprchlíků (doslova "vyhánět, evakuovat"). Opět čekám ze strany ČvT tvrdou kritiku Angely Merkelové, která část uprchlíků chce z Německa odsunout, některé zpět do vlasti, jiné dokonce do rasistického pekla jménem Česká republika.

V. Pavelka 14.7.2017 17:37

Re: Ten článek je hluboce pravdivý.

I ta nápln Policie ,pomáhat a chránit...a trestat ne ? s pomocí pendreku by mnoha arogantním frackům spadl zavčas hřebínek !

V. Braun 14.7.2017 0:45

Petře, Petře, že se nestydíš takhle lhát.

Tedy Petře, že začneš přímo lhát jsem od tebe nečekal. Pokud jsi psal, že Trumpa začíná veřejnost vnímat pozitivně a dokumentoval jsi to zvednutím o 0,7% no dobře, trochu divná interpretace dat, ale budiž.

Nyní, kdy v článku přímo "cituješ" a jak nahlédnutím do původního zdroje se hned u první "citace" se ukáže, že "citovaný" text zní podstatně jinak nelze to chápat jinak než jako záměrnou lež.

To si tedy s tebou Institut Václava Klause polepšil.

M. Jandáková 14.7.2017 2:16

Můžete sem dát odkaz na originál inkrimin. textu?

J. Housa 14.7.2017 6:10

Re: odkaz

V článku je přece jasně uvedený název oné příručky, kterou Člověk v tísni vydal. Googlete, najdete to na první pokus.

J. Berger 14.7.2017 9:07

Re: odkaz

Našel a přečetl jsem tu příručku. Tváří se velice vědecky a "nad věcí" (což ovšem není). Musím souhlasit s autorem, že hodně těch "nenávistných řečí" toliko konstatuje pravdu. Ono se v současnosti hodnotí spíše kdo to řekl než co řekl. A pokud se hodnotí "co", tedy jen z hlediska, zda je to spráné (tedy z hlediska "mainstreamu"). Povšimněte si také, že pokud se nějaká (utajená) zpráva objeví na veřejnosti, hodnotí se jen kdo to vynesl, ale už ne tolik, zda je to pravda. Mělo by se hodnotit nestranně (zejména media), jen zda je to pravda, nestavět se přitom na žádnou stranu. Vždyť i takový Kalousek nebo Sobotka mohou občas říct něco pravdivého.

R. Franc 14.7.2017 7:57

Re: Braune, Braune, že se nestydíte takhle lhát.

Pane Braune, dopouštíte se běžné levicové kulišárny, a to tím, že pana Hampla osočíte z přímé citace a na základě toho prohlásíte, že lže. Samozřejmě, že nemusím mít pravdu, třeba se z vaší strany nejedná o kulišárnu, ale jenom o Vaši hloupost. Takže pokud jde skutečně o nepochopení textu, pan Hampl "necituje", ale interpretuje tvrzení z dokumentu (myslím, že všechna jsou pravdivá). Jinak k panu Trumpovi - dnes ráno jsem byl překvapen tím, že na Radiožurnálu mluvili o jeho návštěvě Francie a kromě jiného řekli, že 59% Francouzů nemá s jeho návštěvou problém - pro Vás patrně docela překvapivé, že?

P. Švejnoch 14.7.2017 8:05

Re: Braune, Braune, že se nestydíte takhle lhát.

:-)

No, byl jste o chlup rychlejší...;-)

V. Braun 14.7.2017 21:25

Re: Braune, Braune, že se nestydíte takhle lhát.

Toto napsal Petr Hampl: "Aktivisté Člověka v tísni uvádí konkrétní příklady nepřijatelného nenávistného projevu (str. 19 a 32).", ale jistě to neznamená citaci, viďte.

Tak nyní se lhaní říká interpretace? Pan Franc zřejmě vyznává politickou korektnost.

P. Švejnoch 14.7.2017 8:03

Vladimíre, Vladimíre, že se nestydíte takhle lhát.

Tedy Vladimíre, že začnete přímo lhát, to jsem od Vás nečekal...

Nyní, kdy tvrdíte, že pan Hampl přímo cituje, tak se při nahlédnutí do článku ukáže, že dotyčný nikde netvrdí, že z dokumentu "Projevy nenávisti v online prostoru a na sociálních sítích" cituje. Takže Vaše tvrzení nelze chápat jinak, než jako záměrnou lež.

To jsme si tedy s Vámi tady na NP polepšili...

R. Tesařík 14.7.2017 8:21

Re: Vladimíre, Vladimíre, že se nestydíte takhle lhát.

To pan Braun dělá v každém jeho příspěvku...

I. Dekyský 14.7.2017 8:38

Re: Vladimíre, Vladimíre, že se nestydíte takhle lhát.

Už jste někdy potkal levičáka, který by nelhal a obecně nebyl obyčejná kur*a?

S. Ševeček 14.7.2017 8:59

Re: Petře, Petře, že se nestydíš takhle lhát.

Vy jste ten kanadskej pumpař od zlaté podkovy?