24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Skryté náklady úsporného cestování

I když by to tak podle titulku mohlo vypadat, tohle nebude další hejt na to, jak levné lety zamořují atmosféru skleníkovými plyny a mění nedotčené autentické kouty planety na disneylandy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Morava 11.7.2017 17:20

Je to tak

Do chudých zemí se jezdí i proto, abychom je podpořili jako turisté a přitom se za naše peníze trochu pobavili. Šetřit se má v drahých zemích. Divné je opravdu i to, že letadla spotřebují šíleně paliva, což nějak neladí s baťůžkáři a ekonomikou těchto výletníků.

Jen si myslím že to dnes lidi už nějak chápou, a do Thajska, Egypta či Brazílii nejezdí jen paštikáři. Ale třeba se mýlím.

Z. Rychlý 11.7.2017 14:36

Inu Kašpárek.

Nelítejte, znečišťujete planetu a pomáháte Saudům.

Co se týká vaření v cizině, Němec si v norském kempu vaří běžně, zatímco v Chorvatsku Němec hází řízek z restaurace svému psovi. Já na tom nic divného nevidím, každá země je zaplať pánbůh jiná a každý koná podle svých možností.

Proč kolem toho vznikl článek? Inu Kašpárek.

P. Portwyn 11.7.2017 12:43

Češtin

"...cestovat mimo hlavní sezónu nebo začínat a končit dovolenou uprostřed pracovního týdne jsou win-win tipy, o kterých se nedá mluvit jako o toxických..."

Jaké "toxické" tipy proboha??

A vůbec těch nóbl slov, aby autor ukázal, jaký je světák, je tam snad víc, než předložek.

Mimochodem co je to "umčo"? To fakt někdo používá?

P. Vaňura 11.7.2017 12:09

Když je autor dobrodinec chudých psů, nemusí to platit

pro ostatní. NEUVEDL totiž to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, v minulosti mohl cestovat jen zlomek populace. Moji strýcové kovorolníci dokonce v době dovolené kupovali dřevo nastojato a dělali si zásoby paliva na zimu!

Já, pokud jsem necestoval s cestovkou jsem měl vždycky plný kufr od auta jídla. A dokonce mě to pomohlo. Jugoslávský celník, když viděl krabici brambor se zasmál a neprohlížel dál, takže jsem provezl kanistr s benzinem, který stál v tehdejší Jugoslávii 2,5 krát více než u nás. A tak tehdy cestovali skoro všichni! Jedna kolegyně měla obytný auťák a tam extra velké nádrže na naftu. Byli jsme chudí a podle toho jsme se chovali!

P. Portwyn 11.7.2017 12:46

Re: Když je autor dobrodinec chudých psů, nemusí to platit

Trefné.

Jsou to klasické knížecí rady. Nevím, co je "travelhacker" a ty příručky neznám, ale jde o to, že spousta lidí má na výběr buď cestovat nízkonákladově, nebo sedět doma.

Místní populace na tom neprodělá ani tak.

M. Vondráček 11.7.2017 11:05

autorovi :-)

Nevím, nikdy jsem při cestování nepoužíval příručku "jak cestovat" . Stačila mi mapa, průvodce a selský rozum. Pokud si někdo k cestování musí koupit nějakou "travelhackerskou kuchařku" měl by raději zůstat doma :-)

J. Lepka 11.7.2017 10:26

A jak se pak dívat na aktivity

pana Okamury, současného černého koně politiky a zázračného zachránce české identity, který v letech devadesátých, co zástupce CK, oblažoval japonské turisty průvodkyněmi sice jazykově bezchybnými, leč naprosto neznalých českých reálií. Existuje svědectví, jak u soch Sv. Václava pod Muzeem zcela vážně jedna beruška tvrdila, že je to jezdecká socha Karla IV.

Tak co je proti tomu svačina ze sámošky nebo kafe z automatu ???

R. Morava 11.7.2017 17:02

Re: A jak se pak dívat na aktivity

A myslíte že ti Japonci chtěli slyšet že je to socha sv. Václava? Lhát se samozřejmě nemá a bylo to neprofesionální (pokud je to pravda), ale budete si pamatovat že je v Tokiu socha Kung Paa nebo Macha Pikcha?

J. Jurax 12.7.2017 1:02

Re: A jak se pak dívat na aktivity

Kung Pao je jaksí čínská záležitost, kdežto Machu Picchu incká, dnes peruánská. Ale sochu řekněme šóguna Tokugawy v Tokiu, je-li tak jaká, bych si asi pamatoval ...

R. Langer 11.7.2017 9:34

Hm,

kdo nebo co je to "travelhekr"? V životě jsem to neslyšel.

R. Gramblička 11.7.2017 9:55

Re: Hm,

taky ne. Autor je navíc asi intoxikován (bůhví čím), že slůvko toxický používá opakovaně tam, kde nemá co dělat

J. Jelínek 11.7.2017 8:23

Na chudej lid musí být přísnost

Co je autorovi do toho, jak, kam a za jakým účelem cestuji? Připoměl mi příhodu z mládí, kdy jako patnáctiletý tramp jsem nebyl vpuštěn do hospody v Karlštejně se slovy - trempy neobsluhujeme. A bylo vymalováno.

M. Hatlák 11.7.2017 8:18

O kosek výše píše pan Pilc o omezování svobody

a tady mi připadá že je jeden z lidí, který by nám ji velice rád také omezil.

A jen mimochodem, na dovolenou si vozím jídlo také ssebou. Ale není to proto, abych ušetřil, ale proto, abych se nepo..al. I v Bulharsku nebo v Itálii či Německu jsem při místní stravě nejlépe poznal hlavně kulturní zařízení zvané WC.

J. Pospíšil 11.7.2017 2:11

Tak já bych na to řekl, že ať si každý cestuje jak chce.

Pokud dodržuje zákony a neprovokuje zbytečně místní, tak je to jeho věc. Majitelům apartmánových domů v Chorvatsku nevadí, když si turisti občas něco uvaří. Většinou v těch apartmánech mají i kuchyňské vybavení a elektrický sporák. A gril venku k dispozici. A každý turista si tam párkrát zajde do hospůdky na bílou rybu nebo jinou místní specialitu. Majitelům potravinářských obchodů vůbec nevadí, když člověk nejí jen v hospodě. A většina českých turistů americké příručky, jak cestovat extrémně levně nečte. Ano i já znám člověka, který si naspoří vždycky tisíc dolarů a s těmi měsíc cestuje a byl skoro všude na světě. Klidně spí pod širákem, občas si odpracuje nocleh. Poslouchal jsem jeho vyprávění mnoho hodin a bylo to zajímavé. Ale znám takového jen jednoho.

Já bych to nereguloval.

F. Houžňák 11.7.2017 8:21

No, že byste to nereguloval, to nakonec autor

taky ne, že ano.