29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

EVROPA: Vztah k EU – několik upozornění

Když zveřejním nějaký článek týkající se politiky, ozve se zpravidla několik čtenářů, kteří hodnotí můj článek více méně podle toho, zda jsem Evropskou unii dostatečně zkritizoval. Když se jim zdá, že nejsem v kritice Evropské unie dostatečně razantní, vyčtou mi to a upozorní mě na to, že Brusel je horší než kdysi Moskva, o unijních představitelích mluví jako o „soudruzích“, případně mě přesvědčují, že Evropská unie je větší nebezpečí než Ruská federace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rychlý 4.7.2017 23:01

Na každou miliardu,

co nám EU přidělí, musíme dát vlastní miliardu na kofinancování. Nebylo by to tak zlé, kdyby to bylo na rozumné věci. Ale těch nesmyslných projektů je příliš mnoho. Cyklostezky, rozhledny v údolí, atd,atd. Na dálnici nepřispějí, ani na jiné rozumné investice. V důsledku jde o nerozumné hospodaření a plýtvání.

J. Václavíková 4.7.2017 23:20

Re: Na každou miliardu,

,,Celková investice do projektu „Dálnice D3 Tábor – Veselí nad Lužnicí“ činí 560 264 608 EUR, přičemž Fond soudržnosti EU přispěl prostřednictvím operačního programu „Doprava“ v programovém období 2007–2013 částkou 343 482 569 EUR."

http://ec.europa.eu/regional_policy/cs/projects/czech-republic/new-motorway-to-ease-travel-through-the-czech-republic

Z. Rychlý 4.7.2017 23:32

Re: Na každou miliardu,

Tak jo, těch 25 kilometrů nám tedy pomohli financovat necelými dvěma miliardami Kč ročně. Sláva, sláva. Díky za upřesnění.

J. Václavíková 5.7.2017 0:40

Re: Na každou miliardu,

Jste tak málo chápavý? Z této namátkové ukázky vyplývá, že se mýlíte jak v tom, že z EU nejsou financovány naše dálnice, tak v tom, že dáváme stejnou částku na spolufinancování. A stejně mylné budou i Vaše ostatní závěry, když je děláte na podkladě emocí, nikoliv faktů. Přání otcem myšlenky.

J. Šejnoha 4.7.2017 22:19

je to otázka mstivosti

Za normálních okolností by se vystoupení z EU nemělo nijak výrazně projevit. Z pohledu obyvatestva. Během členství v EU rostly příjmy obyvatel stejně jako životní náklady. Před vstupem do EU jsme s EU také běžně obchodovali. Skomírá snad obchod Číny a Evropských zemí, protože Čína není v EU ?

Problém by nastal, kdyby se EU vůdci rozhodli k exemplárnímu portestání nevděčných občanů ČR . Vzheldem k naší geogafické poloze by blokování obchodu nebyl problém. Ačkoliv představ, že by Německo souhlasilo s poškozením Škodovky (VW) se mi nezdá.

M. Prokop 4.7.2017 22:22

Re: je to otázka mstivosti

Jistěže.

B. Hamal 4.7.2017 20:25

A co takhle Spojené státy

jako největší problém Evropy?

Nejsou spousty uprchlíků zaplavující Evropu produktem amerických přímých či proxy válek na Blízkém východě a v Severní Africe v posledních šestnácti letech?

Nevleče americká posedlost světovou hegemonii Evropu do války s Ruskem, kterou nemůže Evropa přežít?

J. Václavíková 4.7.2017 20:29

Re: A co takhle Spojené státy

Vólstrýt a emeričtí imperialisti! Dobře Vás to, soudruhu, naučili.

J. Jelínek 4.7.2017 20:49

Re: A co takhle Spojené státy

Je to v nich jak v koze, málo platný.

V. Čermák 4.7.2017 21:02

Re: A co takhle Spojené státy

A což takhle mladá paní z neziskovky odpovědět prostě na otázku, co způsobily USA svým rozvratem Iráku, Libie, Afganistánu a Sýrie? Opravdu prostě, zkrátka bez těch "kouzelných" slůvek o Imperialismu a Soudruzích? Je to na vás příliš? Snad vám pomůže ideologický pracovník Jelínek...

J. Václavíková 4.7.2017 21:30

Re: A co takhle Spojené státy

Pořád si říkám, proč vlastně diskutovat s podobnými tydýty jako jste Vy, co si neumí ani základní skutečnosti ověřit a skočí na špek každému propagandistovi.

Je známou skutečností, že Afghánistán rozvrátili svou invazí Rusáci, od Sýrie dávali Amíci tak dlouho ruce pryč, až se tam vesrali opět Rusáci, kteří drží masového vraha Asada při životě, v Líbyi vyhlásila OSN bezletovou zónu, kterou tam hlídala zejména Francie, a jedině v Iráku se jim dá vyčítat, že situaci nechali po volbách v rukou Iráčanů a nepohlídali si to tam déle, když jej po válce v zálivu ovládli.

M. Prokop 4.7.2017 22:26

Re: A co takhle Spojené státy

To nebyla bezletová zona, to byla podpora rebelů, v té Libyi. A byl to omyl či chyba, ač ne příliš významná, posralo by se to tak jako tak.

J. Jurax 4.7.2017 23:57

Re: A co takhle Spojené státy

No, Afghánistán byla jedna z mnoha zástupných konfrontací Východ (rozuměno tábor míru a socialismu) - Západ (a před sovětskou invazí rozhodně nebyl vzorem stability, spíš naopak); jako kdysi Korea, Vietnam, Angola a další. Protože na přímou konfrontaci atomových mocností si žádný jestřáb z té či oné strany netroufl. Ostatně USA si v Afghánistánu vypiplali Al-Kaidu.

V Sýrii Západ tak dlouho podporoval tzv. demokratickou opozici, až se to tam poondilo - akorát neměl ramena na opravdu důslednou podporu, takže z demokratické opozice se vyvinuli islámští fundamentalisté a podobní parchanti a Asáda podpořili Rusové - měli to jednodušší, podporovali legální vládu, což se líp obhajuje.

V Libyi Západ shodil svého na střídačku přítele i nepřítele Kaddáfího a získal rozvrácenou zemi a masy uprchlíků, které předtím Kaddáfí - za prachy samozřejmě - úspěšně blokoval.

No a v Iráku - po válce je kdekdo generál, a po vyhrané tuplem. Tam se to moc nepovedlo, ale snad svítá k lepšímu.

J. Šejnoha 4.7.2017 22:20

Re: A co takhle Spojené státy

Bohužel, v lecčems měli soudruzi pravdu.

M. Prokop 4.7.2017 22:24

Re: A co takhle Spojené státy

Nejsou a nevleče.

Složitější záležitosti raději nepitvejte.

Zkuste své politologické úvahy zahájit něčím snažším, třeba pronikáním zeleného socialismu do Brusele či do Německa.

V. Čermák 4.7.2017 19:54

Špatně pane Drápale, jako vždy.

Když budeme mudrovat, že EU sice stojí za Ho*vno, ale že pořád lepší je se jí pevně držet, tak se jí budeme pevně držet, až nakonec vystoupíme, protože se už neudržíme. A EU bude tím trvale utvrzována v tom, že nad NÍ není. Když ale budeme říkat, že uvažujeme o vystoupení z EU, právě proto, že za Ho*vno opravdu stojí, a taky dělat přípravy ( budeme mít referendum o vystoupení z EU), tak nakonec ani vystoupit nemusíme, ale budou nás brát vážně, né jako ponížené havloidní Hofmany a Rudolfy....

J. Šejnoha 4.7.2017 22:20

Re: Špatně pane Drápale, jako vždy.

SOUHLAS

J. Kanioková 4.7.2017 22:33

:))))))))))

P. Rudolf 4.7.2017 19:38

"Teď můžeme být

ještě několik let pozorovateli, jak se to jádro EU vlastně vyvine."

Ano, lepší příklad čecháčkovství aby jeden pohledal. Jen se pak nedivme, že už o nás potom, až bude jasno, nikdo stát nebude.

V. Čermák 4.7.2017 19:45

Re: "Teď můžeme být

Ten Nikdo, už možná ani Nebude....

P. Vaňura 4.7.2017 19:25

EU nám NAŘÍDILA KVÓTY MIGRANTŮ

Už toto je důvodem pro vystoupení. Je ale možné kvóty prostě neakceptovat, JEDINĚ PAK bychom mohli v EU zůstat.

Z. Koutecký 4.7.2017 15:30

Spokojenost či strach?

Takže, jestli tomu tady všemu dobře rozumím, v EU nesetrváváme, proto, že bychom s tím byli nějak extra spokojeni nebo že bychom viděli po nás nějakou zářivou perspektivu, díky setrvání v ní. Sám Juncker přece řekl, že nás po prvé v historii pravděpodobně očekává doba, kdy se děti budou mít hůře než jejich rodiče. Nikoliv, my setrváváme v EU proto, že máme strach ji opustit a bojíme se taky spravedlivého hněvu Bruselu. Nu, mít strach opustit stádo a obávat se jeho nepřátelského chování, je celkem pochopitelné ve společenství, kde pojem solidarita v řadě případů vlastně znamená poslušnost (dotace byste brali, ale migranty ne, co?). Ovšem poněkud neobvyklé ve společnosti, která se pyšní statutem liberálně demokratickým a vůči slabším postojem přímo charitativním ( ale no tak, za dotace nám ruce líbat nemusíte, ale dobře si pamatujte, komu za ně vděčíte). A my, tedy zejména naši miliardáři, si to pamatujeme a tak budeme dále pilně pracovat za polovinu německého minimálního platu, platit dluhy jiných v eurozóně, integrovat imigranty a spolu s"tvrdým jádrem" vybudujeme Spojené státy evropské. Pak už si nebudeme muset s ničím lámat hlavu, rozhodovat budou jiní.

M. Prokop 4.7.2017 15:41

Re: Spokojenost či strach?

No, jak u koho.

J. Šejnoha 4.7.2017 22:22

Re: Spokojenost či strach?

ROZUMÍTE TOMU DOBŘE.

Z. Rychlý 4.7.2017 14:12

Vážený pane Drápale!

Které prvky, spjaté s EU vidíte jako potřebné a legitimní? Federaci se stejným fiskusem? Model vícejazyčné federace se silným řídícím centrem nefunguje nikde. V té federaci bychom byli členem, který většinou propásne příležitost držet hubu. Toto EU vyjádření je ukázkou naší pozice v EU.

Dále k textu: Polsko je úspěšné ve vyjednávání?? Mám opačné informace, Polsku je vyhrožováno stejně jako Maďarsku.

Dále: Formulovat k migraci nekonfrontační jasnou a srozumitelnou politiku? Kvadratura kruhu.

Dále: Unie nám vnucuje ledacos a má na to páky, kolikrát už nás nutili do sjednocení zákonů s unijními. Salámová metoda je velice účinná, a vždy se najde nějaký místní vlezdoprdelka, který bude otevírat hradby.

Jediný argument proti referendu je nezřízená pomstychtivost EU věrchušky, která nehledí ani na vlastní ekonomické zájmy, ale k exemplárním trestům nemá daleko (viz vyjádření vůči GB). V případě úspěšného referenda by nás mlátili hlava nehlava. EU je nereformovatelný moloch, kde úřednictvo má obrovskou moc a bují a bují. Je to kolos na hliněných nohou a časem se sám neunese, ale reformy schopen není.

M. Prokop 4.7.2017 15:42

Re: Vážený pane Drápale!

Ano.

J. Kratochvíl 4.7.2017 18:25

Pan Drápal má pravdu

Pravě proti takovým jako jste vy je tento článek pana Drápala. Není pravda, že proti referendu je nezřízená pomstychtivost EU, ale pravda je, že od vás odpůrců EU není slyšet, co by následovalo po czexitu. Co nám mohou nabídnout odpůrci EU. Klaus by zalezl jako zalezl Farage a to by byla ještě ta lepší varianta. A s Klausovými reformami má naše společnost již své zkušenosti.. Děkuji nechci.

P. Zinga 4.7.2017 21:53

Re: Pan Drápal má pravdu

A co bude následovat po ne.czexitu? Víte to? Nevíte, tak neodsuzujte jiné. Nikdo neví, co by bylo, jediné, co víme, je to, co chceme. A tady máme na výběr.

J. Šejnoha 4.7.2017 22:25

Re: Pan Drápal má pravdu

Po Czexitu by bylo totéž co před našim vstupem do EU.

Čemu nerozumíte ?

Z. Rychlý 4.7.2017 22:53

Re: Pan Drápal má pravdu

Pane Kratochvíle, co bude potom neví nikdo, ani slavná EU. Jedno je jisté, EU škodí. Škodí volnému trhu ani ne tak regulacemi (i když to také), ale především dotacemi. Dotace křiví ocenění, nedá se vypočítat návratnost, nedá se nic plánovat, protože nevíte, s čím přijdou slovutní komisaři. Podnikat bez dotací je tím pádem velké riziko, protože podnikatel s dotací se ocitne v obrovské výhodě. O doprovodné korupci při přidělování dotací nemluvě.

Nestačí tohle jako důkaz škodlivosti EU? EU nás uráží prohlášeními typu - propásli jste příležitost držet hubu. EU nás válcuje aniž by se ohlížela na pocity veřejnosti. EU prosazuje většinovým názorem hovadiny, které neobstojí proti názoru rozumného a opatrného hospodáře. Sny a utopické myšlénky nebývají rozumné. EU škodí, kudy chodí a rozum říká - ven. Budoucnost neznáme, ale skrývá naději. Současnost je pozvolný zmar. I ten brexit je neznámá, ale je to šance. Zůstat znamená být jako Francie - sledujte ten úpadek.

Od vás nelze očekávat rozumnou úvahu, jestliže považujete změnu režimu ze socialismu na kapitalismus jako chybu. Prohlašujete ji za Klausovu, protože si neuvědomujete, že Klaus je jen personifikace změn, které by přišly tak, jako tak. Jste zaslepený socan a stýská se vám po socíku.