27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Přátelé z ČSSD, už raději nic neříkejte!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 19.6.2017 21:02, přehled diskusí

Kolonialismus:
Autor: R. Morava Datum: 19.6.2017 16:43

ČSSD promarnila příležitost mlčet. Dělá jeden sek a za ním další horší.

Co se ale týká kolonialismu. Je pravda, že Zaorálek podává komunistické vysvětlení dějin. I když, nebýt toho "ospravedlnění" terorismu, nejde ani v západních zemích dnes o ojedinělý názor. A dokonce i realita je taková, že se koloniální země měly dobře a část jejich naakumulovaného bohatství z kolonií určitě pochází. Jenže marxisté už nepřiznají, že dobrý hospodář i když se má hodně dobře z naší práce je lepší než špatný. To se ukazuje i v Africe a na Blízkém Východě. Po opuštění kolonialisty je tam dopuštění. Západ by si pak měl ujasnit jestli chce obnovit kolonialismus a řešit jejich problémy, nebo nechat těm zemím svobodu aby si samy prošly vývojem. Druhá varianta ale znamená, že se Evropa nebude vměšovat u nich ale ani řešit jejich problémy v Evropě. Bohužel dnes Evropa dělá všechno špatně. Vměšuje se do samostatných států, ale jako hospodář se nechová a pak hodlá přijmout všechny nešťastníky. Výsledkem nebude vděčnost ale nenávist.

Tak jsem si přečetl:
Autor: P. Lenc Datum: 19.6.2017 15:27

diskuzní příspěvky a musím souhlasit.Až na jednu "maličkost".Psal jsem o tom včera, vsadím se, že za čtyři měsíce bude mít spousta voličů výpadek paměti a po nějakém "úderném" pokud možno se závistí spojeném projevu socialistů budou mít socialisti zase dost voličů.Závist je takřka 150 let zbraní socialistů politicky naprosto nepřekonatelná a koblihy novodobým fenoménem.Nedělejme si přátelé iluze, těch 55-60% co půjdou volit bude většina závistivců a milovníků "Jánošíka" Babiše a ti co volit nepůjdou, tak se vymluví na to, že "nebylo koho volit".A potom budou další čtyři roky, pokud ještě nějaké budou, nadávat.

Jen ať nemlčí, soudruzi přátelé,:
Autor: M. Prokop Datum: 19.6.2017 8:44

ať časem dojde i největším blbům, co jsou zač a co nám chtějí uchystat.

Re: Jen ať nemlčí, soudruzi přátelé,:
Autor: M. Krátký Datum: 19.6.2017 9:19

naprostý souhlas - a i zde opakuji : všchny velké války a lidské neštěstí za posledních 150 let zavinili socialisti a jejich četné odrůdy ( spíš zrůdy ) - Hitler, Stalin, Mao, Pol pot, Husein Obama, baba Merkel a naposled to určitě bude i ten bezpohlavní pablb Macron

Re: Jen ať nemlčí, soudruzi přátelé,:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.6.2017 9:33

Ano, socialisté jsou vředem na tváři světa.

Re: Jen ať nemlčí, soudruzi přátelé,:
Autor: V. Kain Datum: 19.6.2017 9:54

Socialisté chtějí 40tisícové platy.Minimální mzda 16 tisíc.Cestování pro seniory a děti gratis.Tomu se už snad ani nedá říkat blbost.

Re: Jen ať nemlčí, soudruzi přátelé,:
Autor: J. Lepka Datum: 19.6.2017 10:44

Samozřejmě že ne, to je sázka na hloupost. Hloupost voličů, že si nepamatují jejich reakce na poslední, předposlední a ještě předcházející volby, kdy rovněž dělali z voličů blbce a nesmyslnými slogany získali dost hlasů, jen aby pak zkonstatovali, že : "volební sliby nebyly zasazeny do reálné ekonomické situace."

Kdože to řekl?

Re: Jen ať nemlčí, soudruzi přátelé,:
Autor: M. Vondráček Datum: 19.6.2017 12:36

No jo, nikdo nám neslíbí více , než socani :-) :-)

Re: Jen ať nemlčí, soudruzi přátelé,:
Autor: J. Jurax Datum: 19.6.2017 20:58

Inu, socani prohlásí superhrubou za hrubou a bude to - 40 000 superhrubé je pro bezdětka cca 29 000 hrubé.

Koneckonců podobný trik použila kdysi ODS, aby splnila slib 15ti procentní rovné daně z příjmu. Stvořila pojem superhrubá z ní počítala oněch 15 procent a bylo vymalováno - po starém počítání z hrubé by to bylo něco malinko přes 20 procent. No a že daň z příjmu nebyla a dodnes není rovná, neboť odpočty, voliči snad ani nezaregistrovali.

Re: Jen ať nemlčí, soudruzi přátelé,:
Autor: J. Farda Datum: 19.6.2017 21:02

Prokazujete pane Prokope záviděníhodný optimismus! :-)